KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Catherine290505- Nerin topli Kutak

+54
medolino
cici
kasia
Jagodica-Bobica
Tanja83
cufta
Mali Princ
Mirjana
nena beba
Danicab1
bokica
dragana76ns
KoMetaK
bebko
tuli
Cupava
Zoka83
Gala
bobica83
nabla
HappyGirl
zoxa
Republica
Simona
logona
lolipop
cipiripi
bak
key
adriatika
Orline
maja76
jul
Jelence
buby
Shizika
djole42
Struzzo
Pakki
BiKsi :)
Nefertari
Milijana
lena
maus
caci
Sneza
dr mali pariz
dejna
MARA
Tinche
brinbili
nesalela
catherine290505
Sami
58 posters

Strana 14 od 35 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 24 ... 35  Sledeći

Ići dole

Catherine290505- Nerin topli Kutak - Page 14 Empty Re: Catherine290505- Nerin topli Kutak

Počalji od HappyGirl 11/7/2011, 23:03

Sinoć sam dugo razmišljala o vama i zaspala sam sa vama. Danas razmišljam kako da napišem ono što sam sinoć doživela a da neumanjim lepotu i emociju doživljenog. Trenutak kada je baterija prestala da radi bio je blagosloven za mene.To mi je omogućio da gledajući Neru,Caty i Nenada doživim i sagledam svu snagu njihove ljubavi, borbe, zajednice i njihovog svetog trojstva. Bila sam posebno dirnuta što sam imala prilike baš kao i vi da gledam i svojim molitvama i podrškom učestvujem u stvaranju tog trostva. A to je priznaćete neopisivo.
Nera je jedno fantastično dete. I slobodno mogu da kažem pored takvih roditelja blago njoj.
Htela bih još nešto da dodam u vezi duhovne lepote Caty, nable i mnogih članica Kutka. Vaša duhovna lepota je uvek bila neopisiv blagoslov mojoj duši i izvor posebne radosti, ohrabrenja, i motivacije.
Cure hvala vam!
ljubav


Poslednji put izmenio HappyGirl dana 12/7/2011, 10:26, izmenio ukupno 2 puta
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Catherine290505- Nerin topli Kutak - Page 14 Empty Re: Catherine290505- Nerin topli Kutak

Počalji od HappyGirl 11/7/2011, 23:05

E da, hvala na komplimentima, još uvek odolevamo vremenu Very Happy
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Catherine290505- Nerin topli Kutak - Page 14 Empty Re: Catherine290505- Nerin topli Kutak

Počalji od dr mali pariz 11/7/2011, 23:09

Happy,koja si ti duša...sve razumem i sve podržavam što si rekla,ali ti
si ipak posebna-htela to ti da priznaš ili ne...Znam jer sam mnoge odavde upoznala. [Only admins are allowed to see this image]
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Catherine290505- Nerin topli Kutak - Page 14 Empty Re: Catherine290505- Nerin topli Kutak

Počalji od nabla 12/7/2011, 01:04

Happy....sad bih te samo jako stisla! zagrljaj

Da, Nera, Suncoslava (Bixi me danas na to podsetila :))) je nesvakidasnje dete! Bilo je dirljivo posmatrati tu posebnu auru koja se stvara kad su njih troje na okupu.
Ako uvek treba gledati sta je dobro u losem, onda mi je lakse zbog svega sto sam prosla jer sam ipak na kraju nesto dobila! Hvala Caty, hvala Happy!
Hvala na Kutku koji nas je sve spojio!

Ljubim vas sve!

ljubav

Nero, srecan ti 1. rodjendan! srca
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Catherine290505- Nerin topli Kutak - Page 14 Empty Re: Catherine290505- Nerin topli Kutak

Počalji od BiKsi :) 12/7/2011, 07:46

Baš me raznežiste! [Only admins are allowed to see this image]

Ljubav, na sve strane LJUBAV!
[Only admins are allowed to see this image]
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Catherine290505- Nerin topli Kutak - Page 14 Empty Re: Catherine290505- Nerin topli Kutak

Počalji od zoxa 12/7/2011, 09:15

Predivno, odusevljena sam!!!
Kakve haljinice i cipelica, sve za 10+
Zaista prelijep rodjendan!
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Catherine290505- Nerin topli Kutak - Page 14 Empty Re: Catherine290505- Nerin topli Kutak

Počalji od catherine290505 12/7/2011, 11:09

Danas cu napisati neki odredjeni broj reci u izvestaj, ciji zbir bi trebao da prenese atmosferu sa Nerinog prvog rodjendana. Necu uspeti, unapred znam, i zato se danima razmisljam kako da pocnem, koje reci da upotrebim, kako da zavrsim. Sve je uzaludno. Ne umem. Dok pisem ovo placem. I dok sam samo razmisljala o ovome prethodnih dana- plakala sam. Ne znam kako da uoblicim tekst, koju notu da mu dam. Ne plasim se vas, vi cete moje reci razumeti kako treba, plasim se Nere, za 20-tak godina kad bude ovo citala sa radoznaloscu i zeljom da sazna kako joj se majka osecala u odredjenim trenucima njenog odrastanja. I moram da kazem sad Neri -oprosti majci, majka ne ume. Znam da papir trpi sve, ali su meni sve reci nekako jeftine, slogovi smesno spojeni, plasim se kad procitas bice ti pateticno, bice ti smesno, mislices da nisam bia dovoljno uzbudjena ili srecna...Zato se nadam da cu biti sto duze ziva i zdrava da iz mojih pogleda, iz mojih dela a najmanje reci shvatis sta mi se pod plucima kotrlja dok te gledam kako izgovaras ime svoje majke, a sada vec znas da ti je mama Kata, kako pruzas prstic ka nebu da pokazes da imas jednu godinu, najvredniju u mom zivotu. Da nikad nista u zivotu vise ne postignem, ako sam ista i postigla, dosta je sto sam tvoja Majka.
Ali, kako moj omiljeni pisac Mesa Selimovic mudro zapisa u jednoj knjizi, mojoj omiljenoj- Sto nije zapisano, ne postoji- napisacu par recenica o samom Tvom danu (iako su svi ostali dani tvog zivota i mog zivota isto tako Tvoji...)
Dugo sam birala mesto gde cemo sa Nerom i svojim prijateljima proslaviti i spakovati u kofer sve godine cekanja, slutnji i sumnji, kad cemo sve sive cekaonice i trocifren broj injekcija zameniti igraonicom za proslavu rodjendana i jednom svecicom, za pocetak na sredini lepe torte.
Pronasla sam divnu kucu okruzenu zelenilom na Zvezdari koja mi je opravdala sva ocekivanja. Velika terasa, veliko dvoriste, raspolozeno i divno osoblje, perfektno sredjena unutrasnjost i raspolozeni, pazljivo birani kruzook ljudi koji su pruzali podrsku, navijali, pa skoro isto kao vi ovde :) - za Neru, za nas. Svi su se smejali i uzivali, samo smo u jednom trenutku moja mama, Happy, ja i moja svekrva, zaplakale.
Setala sam razmisljajuci i gledajuci kako bar 12 fotoaparata pokusava da uhvati trenutke nase srece, da ih se uvek secamo i bila pomalo tuzna, sto iako svaka slika vredi puno, kazu bar kao hiljadu reci, osecanje koje sam tada imala ne moze da izgravira na parce papira, kako bih htela, zivo -da ostane. Potpuno je bezvremen taj osecaj da ste uspeli. U necem najvaznijem, sustinskom.
Ne moze sebe covek dovoljno puta da podseti na srecu, koliko ona moze biti jak intenzivan dozivljaj odredjenog trenutka.
Zato je sva zivotna filozofija u tome, iako je mi trazimo u raznim oblicima i na svakakvim mestima, u lepo napisanim knjigama, u kitnjastim recenicama, dakle samo u sposobnosti coveka da bude PRISUTAN duhom i telom u svom trenutku srece.
Da zna kad se desava.
Cini mi se da sam u nedelju to uspela, iako sam prilicno u zivotu nevesta u tome. Mislim da je to taj trenutak kad sam sa Nerom u rukama, ocima punih suza, tereta, cekanja, secanja i kojekakvog zivotnog trunja, uspela da sretnem svoj pogled sa pogledom svog Prijatelja i da u njenom pogledu i ona u mom se ocrta sav put kroz koji smo prosli svi mi. I zato Republika- hvala na toj recenici koju si napisala -u kojoj si prepoznala ono sto i ja vidim. I hvala mojoj prijateljici HAPPY koja je pravo olicenje svog nadimka i hvala divnoj Nabli, koja je pokasala da sa bar 228 snimaka izrezbari moju srecu na svojim divnim fotografijama.
Imali smo svoj dan.
Svoj dugo cekani dan.
A jos je dobro sto nas ceka jos mnogo dana.
Kada sam duvala sa Nerom u njenu prvu svecicu zamisljajuci zelju, odgovorno, kako bi je i ona smislila, zamolila sam da i sve zene ovog naseg Kutka jednom sede na toj stolici, drzeci jedno malo ostvarenje u svom krilu.

Na sledecim fotografijama cu pokusati da vam prenesem deo nas i naseg divnog dana.
[Only admins are allowed to see this image]

na kraju ovog izvestaja cu staviti jednu Nerinu sliku, jedan pogled upucen mami drugog dana od rodjenja u bolnici, prva sreca naseg prepoznavanja

[Only admins are allowed to see this image]
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Catherine290505- Nerin topli Kutak - Page 14 Empty Re: Catherine290505- Nerin topli Kutak

Počalji od djole42 12/7/2011, 11:53

Na poslu sam i mušterije ulaze i gledaju me čudno... a ja ....ja plačem...kao što će i Nera jednom za 20-ak godina dok bude ovo čitala zaplakati od sreće jer si baš TI njena mama !
I da , ne brini ...osećanja su izgravirana na tvom licu ...u Nerinim očima.....u očima Happy,Nable......i svaka reč tvog posta istovremeno i tera i briše suze ....

Hvala ti što si sa nama podelila divan Nerin dan!


zagrljaj
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 53
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Catherine290505- Nerin topli Kutak - Page 14 Empty Re: Catherine290505- Nerin topli Kutak

Počalji od Milijana 12/7/2011, 16:45

Savršeno rečeno i izuzetno duboko osmeh srce

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Catherine290505- Nerin topli Kutak - Page 14 Empty Re: Catherine290505- Nerin topli Kutak

Počalji od Tinche 12/7/2011, 17:18

Prelepo...
retki su ljudi koji umeju ovako da napisu ono sto osecamo. Verujem da ce se mnoge majke prepoznati u tvojim recenicama.

Hvala ti Kety.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Catherine290505- Nerin topli Kutak - Page 14 Empty Re: Catherine290505- Nerin topli Kutak

Počalji od BiKsi :) 12/7/2011, 20:36

Nero, imaš super mamu, i znam da ti to već znaš! [Only admins are allowed to see this image]
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Catherine290505- Nerin topli Kutak - Page 14 Empty Re: Catherine290505- Nerin topli Kutak

Počalji od nabla 13/7/2011, 00:22

Nema sam pred snagom ovog sto ste i ti i Happy napisale. Toliko emocija u najtananijim nijansama! Hrabro istkana najprefinjenija cipka od ljubavi!

Jedino sto mogu reci, a sto ima smisla- Hvala vam sto sam vas upoznala! Hvala ti sto sam upoznala Neru i sto si ucinila da budem deo tog carobnog trenutka!

Znam da ce Nera imati predivno detinjstvo- dovoljno je pogledati vas kako zracite blazenstvom kada ste svi troje jedno pored drugog! Vasa energija i ljubav oplemenjuje i nemog posmatraca!



nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Catherine290505- Nerin topli Kutak - Page 14 Empty Re: Catherine290505- Nerin topli Kutak

Počalji od dr mali pariz 13/7/2011, 09:09

Jedna simpatična rečenica iz,nama svima,poznatog filma...a sa ciljem podizanja mene,jer si me , [Only admins are allowed to see this image] ,BAŠ patosirala izveštajem:
OD OVOGA MOŽE DA SE RIKNE
E, sad kad sam ponovo sela na stolicu sa koje se sručih,da ti kažem nešto što sam ti već rekla,a to je da je tvoje dete prebogato što takvu majku ima i... što sam sigurna da će za 10,20,40 i mnogo drugih godina kada se bude vraćala svom dnevniku,a vraćaće se...jer se ovakvi momenti ne čitaju 1x u životu, da će Neri,tvojoj Suncoslavi, da zaigra iskra u oku, i srce čudnim ritmom zatreperi...poput onih leptirića kojim majke osete prvi put svoje čedo, na pomisli na svoju majku, njen i tatin put da bi baš nju dobili, na to koliko si veliki čovek,a samim tim i njeno bogatstvo.
Da... nismo samo mi na dobitku rađanjem naše dece; ne postajemo samo mi najveći bogataši što smo baš njih zavredili; već i naša deca.Ona moraju osećati sve što smo uradili u životu da bismo njih doneli na svet.Ona sigurno osećaju koliko su i sama bogata što smo im mi, a ti svojoj Neri,roditelji.
Divan je izveštaj,slike takođe.
Ambijent sam primetila još na prvim postavljenim fotkama,ali ne stigoh i njega da prokomentarišem.Nesumnjivo je da je sve sa ogromnom ljubavlju birano.Pa ta torta,koju je naša Tinče napravila,vrca od sreće i ljubavi...obratite pažnju kako je vesela [Only admins are allowed to see this image]
Ali me fotka dvorišta...sa svim onim pužićima i malom kućicom na tepih travnjaku,pod bujnim i zdravim krošnjama...izvinite na izrazu,razvalila.
I sad to čini.
Neću vas više gnjaviti,ali si me,caty,inspirisala da se malo "preciznije"osvrnem na tvoje reči.
Uživajte u vašoj sreći! [Only admins are allowed to see this image]
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Catherine290505- Nerin topli Kutak - Page 14 Empty Re: Catherine290505- Nerin topli Kutak

Počalji od Sneza 13/7/2011, 14:35

Prelepo...
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Catherine290505- Nerin topli Kutak - Page 14 Empty Re: Catherine290505- Nerin topli Kutak

Počalji od MARA 13/7/2011, 21:47

Eh mama mogu reci i ti si jedna pesnicka dusa.
Sve prelepo receno,predivno sroceno-divno.Juce sam precitala post odmah posto si napisala al ne stigoh da napisem komentar,sad sam opet sve ispocetka procitala i opet placem i kazem blago Neri kakvu mamu ima.
Ona je meni najlepsa devojcica na kutku,nemoj da mi ostale mame zamere to je moj ukus.
Prelepe slike,jos lepse dvoriste,igracke,sve apsolutno sve
A tete sa kutka savrsene
Ljubim vas i grlim jako
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Catherine290505- Nerin topli Kutak - Page 14 Empty Re: Catherine290505- Nerin topli Kutak

Počalji od maus 16/7/2011, 13:46

UZIVANJE!!!!! PRELEPO!!!!! DIRLJIVO!!!! NEZNO!!!! PUNO EMOCIJA!!!!
Nera je bila preslatka, ma prelepa! Secer medeni ima godinicu srce srce srce srce srce
Mama blistas! Tata takodje!
Ambijent savrsen.
A drugarice sa Kutka ki manekenke! Zajednicka fotka je prelepa!
Drago mi je sto je sve proteklo kako ste i zamislili.
Ljubim vas i grlim!
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Catherine290505- Nerin topli Kutak - Page 14 Empty Re: Catherine290505- Nerin topli Kutak

Počalji od caci 16/7/2011, 16:09

I pored toga sto se borim sa nedostatka vremena,nisam mogla da ga nekako nagem i komentarisem yes
A sta da kazem kad su svi vec sve rekli.Ne bih da se ponavljam ali moram reci da je sve ovo nije lepo,vec je od lepog jooos josss viseeeeeeeeeeeee lepo receno,spakovano napisano.
Nerice lepotice imas divnu mamu koja ume da prenese sva svoja osecanja u recima.bice ti drago kad budes naucila da citas da vidis sta ti je mama pisala.i citaces ko ja bar 2 puta i tebi ce suze napuniti oci i srce zalupati.
slikice su predivne nemam reči
cveće poljubci
caci
caci

Broj poruka : 4530
Godina : 42
Location : Tetovo,Macedonija
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Catherine290505- Nerin topli Kutak - Page 14 Empty Re: Catherine290505- Nerin topli Kutak

Počalji od catherine290505 17/7/2011, 21:15

Sve vase reci mi mnogo znace, Pari i ti si mene fino patosirala Very Happy , kao i Happy pre toga i Nabla a mnogo mi znaci svaki utisak svih zena sa Kutka, i svaka recenica koju je bilo koja zena sa Kutka napisala, kako rece HAppy u jednom komentaru na FB-u ispod jedne nase slike - Gledaj kakva nas je muka sastavila a sta smo dobile od toga! Parafrazirala sam, ali smisao je tu.
Pisemo uskoro ovih dana, treba popisati sta je sve Nera naucila i sta sve zna, a od juc zna i da se zove "Nenja" lol!

srca1
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Catherine290505- Nerin topli Kutak - Page 14 Empty Re: Catherine290505- Nerin topli Kutak

Počalji od BiKsi :) 17/7/2011, 21:24

Ljubim ja tvoju Nenju! [Only admins are allowed to see this image]
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Catherine290505- Nerin topli Kutak - Page 14 Empty Re: Catherine290505- Nerin topli Kutak

Počalji od dr mali pariz 17/7/2011, 21:29

Nenja Very Happy,
srce malo!!
Jedva čekam izveštaj!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Catherine290505- Nerin topli Kutak - Page 14 Empty Re: Catherine290505- Nerin topli Kutak

Počalji od Milijana 17/7/2011, 22:14

Joooj Nenja srca

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Catherine290505- Nerin topli Kutak - Page 14 Empty Re: Catherine290505- Nerin topli Kutak

Počalji od BiKsi :) 18/7/2011, 22:30

Vidim šeta se kutkom neki avatar, nežan, mazan, prelep! Ja svratila da ga ljubnem! Daj mama tu sliku u krupnijem planu, da se topimo i topimo i topimo! [Only admins are allowed to see this image]
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Catherine290505- Nerin topli Kutak - Page 14 Empty Re: Catherine290505- Nerin topli Kutak

Počalji od catherine290505 19/7/2011, 12:41

Evo da mama napise jedan malo prizemniji izvestaj posle onog malo "tezeg" i emotivnijeg odjendanskog izliva emocija..
Nabla me svojevremeno "kritikovala" jer sam se uzdrzavala i opravdavala sto pisem o nNerinim uspesima i onome sto nauci, sve plaseci se da me neko ne shvati pogresno, jer mi je jako odbojno kad sretnem roditelje koji su nekriticki raspolozeni u odnosu na svoju decu, koji ih glorifikuju i navode samo one lepse strane, ali kako svi znamo ja sam od pocetka bila vrlo otvorena i pisala i o onim tezim stranama roditeljstva, pa sad imam neki "kredit" da se osvrnem i na ove dane koji su laksi u smislu odgajanja deteta i da se osvrnem i na to sta je Nera sve do sada savladala i naucila. Nabla - dakle, u pravu si!
Sa Nerom radimo prilicno i strasno me raduje to sto brzo usvaja nova znanja i sto ima strasnu zelju da uci nove stvari. Dole na kraju texta cu ostaviti link za jedan video snimak, da vidite kako "cita" i kako se igra i izgovara odredjene reci. Sto se tice govora- resila sam da radim sa njom na tome jer pokazuje veliku zelju da prica i nije srecna kad ne ume nesto da izgovori - za sada znamo sledece: Manana je banana :), voda, mena je meda, mana je maca, mama Kata, tata Neti :), baka, dede, kaka, bata, vezda je zvezda, pajka je stipaljka, Nenja je Nera, titi je auto, vauvav je kuca, oljo-goljo je znak da ona hoce da cita i tako glumi nas kad citamo i to je beskrajno smesno, ubacila je sebi u rec patka, samoglasnik izmedju dva suglasnika da joj bude lakse pa tako izgovara PATAKA :)), videla sam da ima problem da izgovori -papagaj, zbog poslednjeg suglasnika u reci pa sam joj ubacila A na kraju pa tako Nera sad kaze- PAPAGAJA :)), ume da kaze -pade, baci i verujem da postoji jos nesto cega se sad nisam setila. Radim sa njom tako sto joj kroz citanje skrecem paznju na neke reci za koje smatram da ih moze sada nauciti, uvek ih izgovaram glasno, polako, uvek sa istim akcentom i ponovim ih bezbroj puta. Dosta je skoncentrisana kad joj citam pa je u stanju da me slusa i "pazi na casu" :) i po 15 minuta u kontinuitetu. To je nesto sto me ohrabruje da nastavim, inace je ne bih zamarala, da primecujem da joj nije zanimljivo. Ima dosta knjiga i stalno trazi, od kako otvori oci ujutru, da joj se cita ili ona uzima knjigu da "cita".
Izuzetno je emotivna, cini mi se da cemo morati malo da radimo na tome, u smislu da ne bude previse osetljiva. Obozava plisane igracke, stalno ih grli, ljubi, mazi, uspavljauje, kad ih ljulja daje nam do znanja da tise pricamo onim konspirativno tihim glasicem - dok nam govori -PAPA MENA- kao spava meda, vidis da ga ljuljam, pricaj tise :). Kad odemo negde u setnju, silno se obraduje svakom medi, kuci i zeki kad se vratimo. Dosta "razgovara" sa bakama telefonom -kobajagi- i to je beskrajno smesno, kad oponasa gestikulaciju i nase izraze lice i ponavlja -Baka, gde ...pa onda doda nesto svoje sto smandrlja da lici na reci...Obavezno se osami da razgovara i ne voli kad je gledamo, pa se onda mi kikocemo krisom dok je slusamo.
Voli da gleda Miki Mausa i kako ona kaze- Paja Pataka tj. Paju Patka, igra uz neku pesmicu gde i oni igraju i trudi se da ih imitira, podize ruke, noge i mrda guzom..Mene i mm-a obozava, stalno nas nesto mazi, ako se zaigra pa se seti da nije dugo dosla do nas, dopuzi, pruzi ruke uz specifican zvuk koji ispusta, poputdelfina i trazi da je uzmemo i da se mazimo. Kad se udari hoce samo kod mene da je utesim, ali zato kad tata nije kuci, kada je na poslu ili u nekoj nabavci, provodi dosta vremena pored ulaznih vrata dozivajuci ga onako sva tuzna.
Super se druzi sa decom u parku, ali nije odusevljena bebama i dalje se plasi tih zvukova neartikulisanih koje bebe ispustaju, pa sto je starije dete, lepse se igra. Skoro joj je jedna seka u parku kuvala rucak a ona je sva posvecena jela -tj. glumila ustima da jede :)..Obozava ljuljasku, klackalicu i tobogan i pokazuje sve vecu zelju za hodanjem, pustila sam je da vidi da moze da napravi dva-tri koraka i ona se sva postidela i zarumenela...Ne forsiram je, kada bude zelela neka hoda. Meni svejedno ne gine diskopatija :), mesec dana- vise ili manje.
Poceli smo vrlo ozbiljno da je vaspitavamo. Odredili smo granice i imamo zajednicki konsenzus sta se sme a sta ne, kako ne bismo nju zbunjivali i slali joj razlicite signale -tata nesto daje sto mama ne dozvoljava i slicno. U pocetku je naravno, sto je i prirodno, pruzala otpor, a sada sve vise pokazuje da zna sta sme a sta ne i prilicno slusa. Kada ne moze da odoli ili je boli sto ne sto ne sme da dira ona mase prsticem i vice - Mama Kata, ne, ne - i ispusta neke tuzne zvukove, retko se "zatrci" i uzme ili pipne ono sto ne sme pa brzo pobegne kod tate ili glumi da joj je tu bila lopta pa je morala da dodje npr do terase i slicno...Posto joj ne dam da sama ulazi u kupatilo a obozava da gleda ves masinu dok radi, ja joj stavim nesto ispre da sedne i gleda je a ona je u stanju da sedi i vice -UVIIII- bar 20 minuta, tako da se cela zgrada ori..Jako voli da se brcka sa gumenim igrackama, pa joj to bar jednom dnevno priredimo. KAd "pretera" u nestaslucima tata je vodi u kaznu -tj. u ogradicu/krevetac i uvek joj strpljivo objasni zasto je tu. Smesno mi je bilo pre neki dan kad ju je smestio u kaznu, posle par minuta ona mu je trazila loptu, on joj je dodao loptu i ona je pocela da se igra njom i skace od srece pa joj je on ozbiljno skrenuo paznju da- poenta kazne nije da se ona zabavlja dok "sluzi" kaznu :)))). Skoro sam prisuvovala jednoj ruznoj sceni u parku gde je majka iznervirana jednim postupkom deteta, upotrebila svakakve reci da mu objasni koliko ju je iznervirao i najveci deo tih reci je vredjao dete kao licnost, pa zelim ovde da jos jednom podelim sa vama ono sto sam naucila od mm-a a to je da se NIKADA ne sme dirati detetova licnot (npr. ti si nemoguc, nisi normalan, ti nisi dobar decak/devojcica) vec samo postupak (to sto si uradio nije lepo, zbog toga sto si sad uradio/naprvio moras da se izvinis i sl..) pogubne su posledice na samopouzdanje deteta ako se detetova licnost omalovazava.
Sve u svemu, Nera je jako zanimljivo dete, uporna je, zeljna da komunicira sa odraslima, uziva da nas zabavlja pa u tu svrhu igra, peva, dubi na glavi, sve ne bi li joj tapsali, i smejali se njenim vestinama. JAko retko place- kada se udari i kada se uplasi- a tu je jos prisutna ona faza - plasi se iznenadnih zvukova, kada joj se nepoznati ljudi unesu u lice, i slicno..ali to ce proci vremenom.
Uzivamo, zaista, u svakom danu, nekada je naravno i zahtevna i trazi punu paznju i kad smo umorni ali se trudimo da budemo strpljivi i sto svesniji da ovi dani prolaze da se ne vrate i da ce nam nedostajati ovako mala i slatka. Dosta nam pomaze i moja mama koja cesto dolazi vikendom pa mm i ja organizujemo par sati samo za nas dvoje, dok baka uziva sa unukom..
Postavicu par fotografija, ova prva je za Bixi :) u krupnom planu jer je trazila -cmok, ostale su iz parka, Hram nam je takodje blizu, pa uzivamo i tamo, i link- pa ko ima 4 minuta neka odvoji da pogleda Nenju :). U cetvrtak idemo u savetovaliste na kontrolu i po vakcinu MMR od koje mama malo strapi zbog ev. reakcija ali valjda ce biti ok. Jos nesto da sad konacno objavimo, mislim da je proslo dovoljno vremena da se sad nesto ne izjalovi - pobedili smo intoleranciju na laktozu, Nerka Zverka je pocela sve da jede :))



Za Bixi [Only admins are allowed to see this link]
[Only admins are allowed to see this image]
[Only admins are allowed to see this link]
[Only admins are allowed to see this image]

na kraju i jedna fotografija koju sam kasnije dobila, a sa Nerinog rodjendana- ovo nam je prva-prva drugarica iz frizidera :) iz Fronta -dakle Nera i ona su isti dan smuckane i vracene mamama u stomake. Mama ove divne devojcice i ja smo postale prijateljice, druzile smo se od vto pa na ovamo i danas su i Nera i ova devojcica super drugarice i bas se vole

[img][Only admins are allowed to see this image]

[/img][Only admins are allowed to see this image]

[Only admins are allowed to see this link] [b]Nera cita ![/b]
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Catherine290505- Nerin topli Kutak - Page 14 Empty Re: Catherine290505- Nerin topli Kutak

Počalji od key 19/7/2011, 13:04

lepotica mala pametna!!!!ljubim je u pametnu glavicu!i da znas da nera i sava vise lice nego sava i marija:D a crkla sam od smeha na komenetar savinih slika[Only admins are allowed to see this image]
ljubimo vas
key
key

Broj poruka : 1448
Godina : 45
Location : beograd
Datum upisa : 10.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Catherine290505- Nerin topli Kutak - Page 14 Empty Re: Catherine290505- Nerin topli Kutak

Počalji od BiKsi :) 19/7/2011, 13:10

Za sliku u krupnom planu [Only admins are allowed to see this image] dodje mi da poljubim monitor!

Ona je toliko slatka da nemam reči! Pataka, pataka, pataka! Joj slatkoće! Kako medeno priča i šta sve zna, bravo za pametnu glavu i roditelje koji rade s njom! [Only admins are allowed to see this image]

I mnogo mi je drago što sada Nenja može sve da jede, konačno je i to iza vas! [Only admins are allowed to see this image]

I ostale slike su divne, Nerin stajling, malo je reći da sam oduševljena! P

I drugarica iz epruvete je mnogo slatka!

Nero, ja bih te pojela, izgnjavila, izštipala, izcmakala, ma iz pelena te istresla kolko bih te izmorogala! Ne trepćem kad gledam tvoje slike i čitam mamine rečenice! Ti si me malena potpuno opčinila! Embarassed
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Catherine290505- Nerin topli Kutak - Page 14 Empty Re: Catherine290505- Nerin topli Kutak

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 14 od 35 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 24 ... 35  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu