KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da li prelezane zauske uticu na sterilitet kod muskaraca??

+2
Marija86
likica
6 posters

Ići dole

Da li prelezane zauske uticu na sterilitet kod muskaraca?? Empty Da li prelezane zauske uticu na sterilitet kod muskaraca??

Počalji od likica 31/3/2011, 02:55

interesuje me da li prelezane zauske uticu na sterilitet? Moj muz je prelezao zauske i brinem se da li je to opasno. Vec duze vreme pokusavamo da dobijemo bebu ali nista. Zato bih molila da mi neko da odgovor. Unapred zahvalna..
likica
likica

Broj poruka : 4
Godina : 35
Datum upisa : 31.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li prelezane zauske uticu na sterilitet kod muskaraca?? Empty Re: Da li prelezane zauske uticu na sterilitet kod muskaraca??

Počalji od Marija86 31/3/2011, 08:55

likice cvet
evo ja cu ti reci nas primer...mm je imao tezi oblik zauski kada je bio mali..ne znam koliko godina je imao,posto ni njegova mama nema pojma Rolling Eyes
za zauske nam je rekla tek prosle godine kada sam je ja pitala No
kod mm je ostavio posledice vidis moj potpis...ali to ne mora da znaci da je tako i kod tvog muza,da li je radio spermogram?
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li prelezane zauske uticu na sterilitet kod muskaraca?? Empty Re: Da li prelezane zauske uticu na sterilitet kod muskaraca??

Počalji od BiKsi :) 31/3/2011, 11:13

Likice, dobrodošla! Kod nas je slličan problem, tj. sumnja se da su zauške napravile jako loš uticaj na spermiće, jer je dokazano da utiču na iste! Šta da ti kažem, muža pravac u laboratoriju da odradi spermogram! Bolje u startu da znaš šta je problem, pa da ga rešavaš na pravi način! Sve najbolje ti želim i da što pre zabebiš!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li prelezane zauske uticu na sterilitet kod muskaraca?? Empty Re: Da li prelezane zauske uticu na sterilitet kod muskaraca??

Počalji od dr mali pariz 31/3/2011, 16:37

I mi imamo problem sa muškim sterilitetom,a zauške je preležao oko 30-e godine... Rolling Eyes šta da se radi...naravno da mislim da je to ključni problem,pored ogromnog stresa koji preživljava unazad 10 godina
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li prelezane zauske uticu na sterilitet kod muskaraca?? Empty Re: Da li prelezane zauske uticu na sterilitet kod muskaraca??

Počalji od denam 16/4/2011, 18:34

Da se nadovezem, moj mm prelezao zauske sa 20 god. ostavile su posljedica fasovao je variococelu a dg. spermiograma je Oligoasthenozoospermia, i na sve to dr. nam kaze ma ih imacete vi djece necete znati kud cete s njima Shocked msm, recenica je Boze sacuvaj.
elem otisli kod drugog dr. i on je za op. variococele i kaze gotovo siguran u uspjeh i poboljsanje spermiograma trenutno smo u fazi priprema oko toga, a ako do tada i uspijemo prirodnim putem jos bolje, jer njegovih pokretnih plivaca ima 10%, a mi optimisti pa sve dok ima i 1% nadat se
denam
denam

Broj poruka : 20
Godina : 42
Location : BiH
Datum upisa : 08.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li prelezane zauske uticu na sterilitet kod muskaraca?? Empty Re: Da li prelezane zauske uticu na sterilitet kod muskaraca??

Počalji od likica 17/4/2011, 06:32

HVALA SVIMA na odgovorima..Zaista se nisam nadala da cete se javiti u tolikom broju.Zahvalna sam vam puno dosta ste mi pomogle..
likica
likica

Broj poruka : 4
Godina : 35
Datum upisa : 31.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li prelezane zauske uticu na sterilitet kod muskaraca?? Empty Re: Da li prelezane zauske uticu na sterilitet kod muskaraca??

Počalji od KoMetaK 17/4/2011, 17:30

Samo da dodam da smo i mi u istoj situaciji. I mm je prelezao zauske kao klinac, i naravno, to je ostavilo posledice na spermogram. Nista vam ne preostaje nego pravac u laboratoriju da uradite spermogram. Srecno!
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li prelezane zauske uticu na sterilitet kod muskaraca?? Empty Re: Da li prelezane zauske uticu na sterilitet kod muskaraca??

Počalji od dr mali pariz 17/4/2011, 21:11

Meta,kad se zauške preleže u predpubertetskom periodu,ne ostavljaju posledice.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li prelezane zauske uticu na sterilitet kod muskaraca?? Empty Re: Da li prelezane zauske uticu na sterilitet kod muskaraca??

Počalji od denam 17/4/2011, 22:03

mali pariz, da sam umrla to ne bih znala Shocked Shocked Shocked , ja znam da nama zenama ne ostavljaju posljedice a nisam znala da i muskim do puberteta ne ostavljaju. Ustvari znam da ne ostavljaju nikako ako se do 5-og dana podju povlaciti,to mi je dr. rekla, ako se odmah prvi dan ustanovi sta je i krene sa terapijom..
denam
denam

Broj poruka : 20
Godina : 42
Location : BiH
Datum upisa : 08.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li prelezane zauske uticu na sterilitet kod muskaraca?? Empty Re: Da li prelezane zauske uticu na sterilitet kod muskaraca??

Počalji od dr mali pariz 18/4/2011, 18:22

eto,kad stigneš,pitaj dr ovo što sam ti rekla...da li preležane zauške posle puberteta utiču na spremogram.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li prelezane zauske uticu na sterilitet kod muskaraca?? Empty Re: Da li prelezane zauske uticu na sterilitet kod muskaraca??

Počalji od KoMetaK 18/4/2011, 23:15

To si u pravu Pariz, znam da je tako, secam se jos iz srecnje skole, ali mm je imao zauske sa 11-12 godina, tako da je bio u tom nekom "kriticnom" dobu. Pogresno sa mse izrazila rekavsi klinac, ipak je to pubertet. Mada, on je imao i operacij uspustanaj testisa sa 6-7 godina, pa je sve to zajedno doprinelo oligoasteno... Mada, svi urolozi i androlozi kod kojih smo bili, na pomen zauski u tom uzrastu su govorili, da, to je od toga.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li prelezane zauske uticu na sterilitet kod muskaraca?? Empty Re: Da li prelezane zauske uticu na sterilitet kod muskaraca??

Počalji od denam 18/4/2011, 23:59

ja se vise jezim na sam pomen zauski Mad Mad Mad ,
metaurina i nama je dr. rekao da mm od zauski ima oligoasthenozoospermiu, odnosno od variococele, meni je to sve isto sra..ali eto rekose kada operise da dr. garantuje da ce nalaz biti normo, a ja citajuci iskustva od onih koji su operisali vidim da je slaba vajda, a statistika kao kaze posle op. uspjesnost se pokazala kod 40% muskih, jedino da se nadamo da je i on u tih 40%.
elem uspjela sam ga nagovoriti nekako imamo zakazan termin posle 1-og da ponovi spermiogram pa da ganja da vadi nalaze i pravac bolnica pa cemo da vidimo posle 3 mj. jedino nam ostaje da se molitva molitva molitva
denam
denam

Broj poruka : 20
Godina : 42
Location : BiH
Datum upisa : 08.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li prelezane zauske uticu na sterilitet kod muskaraca?? Empty Re: Da li prelezane zauske uticu na sterilitet kod muskaraca??

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu