KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma

+14
zova
Zoka83
ciklama
BiKsi :)
anna
Orline
Struzzo
daco
anak
agata
djole42
lena
kristina33
dr mali pariz
18 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma - Page 2 Empty Re: Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma

Počalji od daco 28/3/2011, 13:03

E Kristina, preseklo me je u stomaku Razz citam to nije dobro.... heheheheh. Znaci to je odlicno. Nervira me sto krecem za mesec dana u postupak a uopste nisam upucena. Znaci ovo je dobro, nadam se da ce tako i ostati.
Hvala ti na odgovoru lol!

daco

Broj poruka : 426
Datum upisa : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma - Page 2 Empty Re: Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma

Počalji od kristina33 28/3/2011, 13:15

jovanamedakovic :: Nervira me sto krecem za mesec dana u postupak a uopste nisam upucena.
Nemoj da te ovo nervira. Sto manje znas i sto se manje opterecujes, sanse za uspeh su vece Wink
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma - Page 2 Empty Re: Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma

Počalji od dr mali pariz 28/3/2011, 14:28

Jovana,ako te detalji interesuju,pročitaj šta je Đole napisala,pa pronađi fazu svog enda, nemoguće je da nećeš razumeti.On je dobar za taj dan ciklusa,je l ti dobijaš na nekih 26 dana?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma - Page 2 Empty Re: Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma

Počalji od daco 28/3/2011, 15:29

ne, na nekih 28 - 30 dana. Mada sam ovog meseca dobila na 26 dana jer sam prethodni mesec radila laparaskopiju pa pretpostavljam da je zbog toga.

daco

Broj poruka : 426
Datum upisa : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma - Page 2 Empty Re: Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma

Počalji od dr mali pariz 28/3/2011, 16:47

da.Pitam,jer je očigledno da ovaj mesec endo brzo napreduje,verovatno će koji dan ranije biti ovulacija.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma - Page 2 Empty Re: Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma

Počalji od Struzzo 10/4/2011, 00:14

Sad čitam ovo vaše pisanije...da, i meni je dr Vlaisavljević pričao o tom 24-časovnom implantacijskom "prozoru"... Shocked
Zamislite, koliko faktora treba da se poklopi da utrefite baš taj momenat i da sve bude potaman u tom trenutku...i nama to deluje kao osvajanje svemira, a priroda onim ženama koje nisu svesne koliko su srećnice tako lepo fino odradi sama.
Nego, sad bih se ja na ovo nadovezala takođe našom večnom polemikom: u kom stadijumu je bolje vratiti embrion...ako taj trenutak "implantacijskog prozora" je toliko neuhvatljiv možda je ipak bolje ne držati embrione u labu...iako je meni lično bila uvek želja da se sa ono malo embriona drznem i čekam blaste, čisto da vidim da li do njih dolazi. Bolje da oni budu tu, kucajući u prozor i čekajući da se otvori... Very Happy
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma - Page 2 Empty Re: Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma

Počalji od dr mali pariz 10/4/2011, 00:22

Vidiš Struzzo,pitanje ti je SKROZ na mestu,i npr.ja bih te zamolila da ga ,kad stigneš postaviš npr.Radončiću?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma - Page 2 Empty Re: Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma

Počalji od Struzzo 10/4/2011, 08:10

Pitala! Very Happy
Iako ne verujem da ću dobiti konkretan odgovor, jer tu je odgovor sa isuviše "ako"...ako imaš više oplođenih jć, zašto ne ići na blaste, onda si proverio da li se tvoji embrioni pravilno dele, možeš izabrati najbolji i pretpostavljamo da ga taman vraćamo pred "otvaranje" prozora Very Happy ...a ako se vrati 8-ćelijski embrion, u tom stadijumu sigurno možeš vratiti više embriona, možda imati i za zamrzavanje, možda je bolje embrionu u kavumu, prirodnije mu je i možda, pod pretpostavkom da je embrion unutra nastavio da se deli, verovatnije da će uhvatiti momenat "otvaranja"... Very Happy
Obrni-okreni....znaš ono: kad napuniš tečnošću do pola čašu, šta je tačnije da je ona polupuna ili poluprazna čaša? Wink
usne
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma - Page 2 Empty Re: Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma

Počalji od Orline 10/4/2011, 08:57

Jako dobro pitanje struzzo.
Onda bi imalo logike ET dva puta. Trećeg dana dve morule, a ako ostatak napreduje do blasti vratiti jednu petog dana a ostatak blasti zalediti Very Happy
Naravno, sve u slučaju da ih ima toliko
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma - Page 2 Empty Re: Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma

Počalji od anna 10/4/2011, 09:09

orline ::Onda bi imalo logike ET dva puta. Trećeg dana dve morule, a ako ostatak napreduje do blasti vratiti jednu petog dana a ostatak blasti zalediti
Baš ovo rade u Leskovcu, kad ima dosta materijala. Tamo sam i prvi put čula za takav pristup.
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma - Page 2 Empty Re: Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma

Počalji od Struzzo 10/4/2011, 09:52

Da, Ori, tako nešto ima smisla...naravno, ako imaš toliko embriona.. Very Happy Rolling Eyes
Eto, vidiš, u Leskovcu to rade... Very Happy Lepo smo mi konstatovale u više navrata da je biolog u IVF priči zlata vredan... Very Happy
Gde si ti, Ane... usne
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma - Page 2 Empty Re: Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma

Počalji od BiKsi :) 10/4/2011, 09:57

Jes, da potvrdim Aninu priču vezanu za Leskovac! Isto su i meni rekli, mada prvi put mi nisu vratili 5. dan još jednu, jer su ostale 2 blaste, pa ja odlučila da ih zaledimo. Čisto da ne zaledjavamo jednu, da joj druga pravi društvo!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma - Page 2 Empty Re: Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma

Počalji od anna 10/4/2011, 10:04

Tu sam Strule, posmatram iz prikrajka Wink
Nešto sam se uspavala, sad će valjda proleće da me razdrma...
Ljubim!
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma - Page 2 Empty Re: Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma

Počalji od dr mali pariz 10/4/2011, 13:07

Stru,odlično što si mu postavila pitanje.Bez obzira na mnoštvo "ako" i "ali" u mogućem odgovoru,nekako poštujem njegov sud.
Da,Leskovac to radi-Ana je primer,čini mi se da si tako radila?
S tim što meni opet...ne znam...ne miriše taj ET iz 2x na dobru stvar...ne znam-moj stav.Teoretski on zvuči kao najbolja solucija,ali mislim u praxi da je drugačije...izlagati ženu 2x ET-u.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma - Page 2 Empty Re: Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma

Počalji od djole42 10/4/2011, 13:39

mali pariz ::..izlagati ženu 2x ET-u.
To mu dodje Pari kao 2x sex kad su plodni dani lol! lol! lol!
Mala šala naravno... Very Happy ali čitajući o tom "čarobnom" implantacijskom prozorčiću,transfer 2x ima smisla a dal ima efekta........
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma - Page 2 Empty Re: Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma

Počalji od anna 10/4/2011, 13:51

Ne vidim što bi bio problem izlagati ženu ET-u 2x? Ja nisam tako radila, nas je dr pitao da sami odlučimo i uz njegove sugestije smo rešili da sve pustimo do blasti. Ali mislim da je naša Sneža tako radila, nisam sigurna.
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma - Page 2 Empty Re: Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma

Počalji od dr mali pariz 10/4/2011, 14:08

O.K. Anna,onda sam tu info sigurno tebi pripisala,a nisi ti ta...ma neko jeste tako radio,ne sećam se ko... Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma - Page 2 279933
Ne znam zašto Ana...moj osećaj je takav.Ništa od celog postupka...čekaj drugačije da se izrazim-nijedan momenat iz tog procesa nije prirodan,pa ni samo vraćanje embriona.Moje mišljenje je kad se jednom vrate,ne treba opet to ponavljati-ne znam-grčenje matrice,uticaj na već ubačene embrione,ne znam,ne deluje mi obećavajuće-ali to je moj osećaj.Nije naučna doktrina.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma - Page 2 Empty Re: Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma

Počalji od ciklama 11/4/2011, 17:17

I ja se slažem za taj sex 2x , šta fali lol!

ciklama

Broj poruka : 1143
Datum upisa : 24.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma - Page 2 Empty Re: Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma

Počalji od Struzzo 11/4/2011, 18:00


Na moje pitanje:

Čitala sam o takozvanom 24-časovnom "implantacijskom prozoru", kada je u slučaju trolinijskog endometrijuma i podesnog hormonskog statusa najveća prijemčivost, tj. najveća mogućnost da laički rečeno materica "prihvati" postojeće embrione. Pošto se taj momenat pretpostavlja u određenom delu ciklusa, u stvari, nije tačno odrediv, zanima me da li je bolje, kada radimo IVF, vratiti embrion stadijuma blastociste ili recimo, 8-ćelijski embrion?

dr Erden odgovara:

Implantacijski prozor traje nešto dulje od 24h, zapravo prosjek je oko 48h. No, to za VAše pitanje nije toliko važno koliko je bitna činjenica kada se on točno pojavljuje!
Naime, da bi endometrij postao receptivan, na nejga mora djelovati progesteron od oko 5-7 dana; male doze progesterona neohodne su i prije početka porasta LH (u prirodnom ciklusu) koji će pokrenuti sauzrijevanje oocite, pucanje folikula i luteinizaciju, odnosno transformaciju folikula u žuto tijelo; stoga tipično razina progesterona raste odmah po ovulaciji, a najveća je oko 19-22 dana ciklusa (ili točnije: LH + 7d), kada je i implantacijski prozor.
Kako god a da je, u IVF postupcima embrij uvijek vraćamo prije pojave i zatvaranja implantacijskog prozora, pa tako i kada je 8-stanični i kada je blastocista, jer se imlplantacija dogadja tipično 6 i/ili 7 dana nakon ovulacije
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma - Page 2 Empty Re: Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma

Počalji od djole42 11/4/2011, 18:55

Struzzo ::


dr Erden odgovara:

stoga tipično razina progesterona raste odmah po ovulaciji, a najveća je oko 19-22 dana ciklusa (ili točnije: LH + 7d), kada je i implantacijski prozor.
Sve dobijamo istu dozu utrogestana posle aspiracije..... ali sve nemamo iste vrednosti progesterona na dan aspiracije(iako se to ne proverava)....da li je ta doza 3x2 Utrogestana dovoljna ako naprimer ja kuburim sa progesteronom u drugoj fazi ciklusa ili to nema veze posto je ciklus veštak(stimulisani).....
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma - Page 2 Empty Re: Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma

Počalji od dr mali pariz 11/4/2011, 20:58

Stru,hvala puno!!
Đole,ne pitam se ja u postupcima VTO da li imamo dovoljno progesterona...doduše,ne znam da je iko proveravao,ali ipak su doze udarne,ne bi trebalo da fali.
Ali,ako taj prozor otvara krila negde 21.dana,mislim da je svejedno da l je blasta ili 8-ćelijski,jer svima nama ranije vrate embrione...taj momenat mi je bitan za pomisao o prirodnom začeću...mislim da dosta nas kuburi sa progesteronom...i onda džabe i dobar muževljev nalaz i ćelije i sve ,ako nema dovoljno progesterona da krila otvori...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma - Page 2 Empty Re: Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma

Počalji od ciklama 11/4/2011, 21:22

Nivo progesterona se bar lako proverava,pa su valjda u dosadašnjem 30-to godišnjem iskustvu vto proveriravali i utvrdili?????????

ciklama

Broj poruka : 1143
Datum upisa : 24.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma - Page 2 Empty Re: Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma

Počalji od dr mali pariz 11/4/2011, 21:48

Ciklamiš,pa ko provera posle ET-a? Niti nas ko instruiše na to...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma - Page 2 Empty Re: Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma

Počalji od Zoka83 13/4/2011, 20:01

mali pariz ::Ciklamiš,pa ko provera posle ET-a? Niti nas ko instruiše na to...

Tacno, niko nakon ET-a ne proverava, ali vidim da neke klinike ( Genesis npr, a mislim i Jevremova ali nisam sigurna) uvode u praxu i prepisivanje prog. depo na 3-ci ili 5-ti dan plus 3x2 utrogestana.
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma - Page 2 Empty Re: Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma

Počalji od dr mali pariz 13/4/2011, 20:19

Jeste,a svi koji prepišu,prepišu uz komentar-ako će vas to smiriti...mada ste pokriveni utrogestanom-meni se to u genesisu desilo.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma - Page 2 Empty Re: Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu