KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+67
Mirjana
majakg
viktorija
nolinica
Marie
Likoli
daxi011
Jecaneca
Jelence
Sami
Struzzo
*AIDA*
cipiripi
cici
maus
noja
malenaa
Filippa
lilly13
maja kg
Kockica
dragana76ns
seka 35
dacca
MAAKKI
Simona
KoMetaK
anak
heart84
Jelena*
brinbili
emilija.
Marija86
djole42
bobica83
Zaneta
bebko
key
bak
Nefertari
Aki
Orline
Sneza
zoxa
vašar
bubili2
Zoka83
buby
nesalela
liki
catherine290505
agata
cicsa80
bokica
naca
Milijana
Tinche
dr mali pariz
lolipop
MARA
Deni
BiKsi :)
lena
Cupava
Shizika
maja76
HappyGirl
71 posters

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lena 2/3/2011, 14:23

Da, da, Zoko! Znam...
Ljubac! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 543728
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od naca 2/3/2011, 15:45

Ali znate da je Nena radila dubl i da je bio odličan i odlučila se da ne radi amnio, iako je blizanačka trudnoća bila u pitanju. Mislim čak da Nena ima oko 36-37 godina. Nisam sigurna baš da je pravilo da mora amnio.
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 55
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Zoka83 2/3/2011, 16:37

Naco, naravno da ne mora amnio, sve je stvar izbora i odluke roditelja.
Ali kada je blizanacka trudnoca u pitanju, a pogotovo dvojajcani blizanci, dabl test se ne uzima kao relevantan jer ne moze da se odredi na koju bebu se markeri odnose.

Ukoliko roditelji blizanaca zele da izbegnu amnio, iz bilo kog razloga, mogu da izaberu da se oslone na ekspertne UZ u 12. i 24. nedelji, pomocu kojih dobar strucnjak moze da vidi eventualne poremecaje kao sto su downov sindrom.
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sneza 2/3/2011, 17:28

Zoka83 ::
Ali kada je blizanacka trudnoca u pitanju, a pogotovo dvojajcani blizanci, dabl test se ne uzima kao relevantan jer ne moze da se odredi na koju bebu se markeri odnose.
Ukoliko roditelji blizanaca zele da izbegnu amnio, iz bilo kog razloga, mogu da izaberu da se oslone na ekspertne UZ u 12. i 24. nedelji, pomocu kojih dobar strucnjak moze da vidi eventualne poremecaje kao sto su downov sindrom.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 561840 ja sam odlučila da ne idem na amnio, tada sam imala 34 godine, mm 32 (piletina lol! ), ne kažem da je to ispravno i da tako trebaju sve trudnice ali takav je bio moj izbor, tada sam imala česte BH kontrakcije i mislila sam da ću imati više štete nego koristi.
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bubili2 2/3/2011, 18:44

Kontam sta hocete da kazete i ja sam mislila da preskocim dabl i da idem na amnio, ali me dr ubedjivao da je dabl pouzdan cak i kod blizanaca a i MM Shocked je jako protiv amnio. Procesljala sam net i vidim da ste definitivno u pravu sad sta je tu je.
Sto se ekspertnog uz tice sve je bilo ok, NT mere, nosna supljina vidi se sve sto treba da se vidi.
Problem je u stvari sto je moj dr u BG a ja zbog hematoma ne mrdam vec 2 meseca i ne mogu da se truckam 7 sati ,tako da cekam jos nedelju dve, pa da sa njim vidim sta on o svemu misli jer je upoznat sa celom pricom a i zna za nas kariotip.
bubili2
bubili2

Broj poruka : 296
Datum upisa : 11.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lena 2/3/2011, 19:19

Bubili, i ja samo da pojasnim jer sam se zapitala oko pouzdanosti dabl testa u blizanackoj trudnoci - naravno da ne mora amnio, naravno i da je u nekim slucajevima vrlo rizicno raditi ga pa je bolje osloniti se na ekspertski UZ... to je ipak stvar licne odluke a i procene dr.
Mislim... nemoj da pogresno nesto shvatis! Wink
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lena 2/3/2011, 19:27

bubili :: Problem je u stvari sto je moj dr u BG a ja zbog hematoma ne mrdam vec 2 meseca i ne mogu da se truckam 7 sati

Oooo, drugarice, pa koliko je daleko taj tvoj sever! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 279933
Sedam sati busom ili kolima je vec Madjarska!
Salim se, malo da se odmorimo od amniocenteze i dabl testova, Uz-a koji ne rade... bice sve OK! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 447640
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bubili2 2/3/2011, 20:54

Ma 7 tamo i nazad ukupno, a na transfer smo putovali 4,5 u jednom pravcu tako da smo kasnili vise od sat vremena,kad sam to prezivela sve sa punom besikom na auto-putu a nigde zbuna affraid , i sad se pitam kako nam je uspelo
Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 543728
bubili2
bubili2

Broj poruka : 296
Datum upisa : 11.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 2/3/2011, 22:05

bubili ::kad sam to prezivela sve sa punom besikom na auto-putu a nigde zbuna affraid , i sad se pitam kako nam je uspelo
Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 543728
Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 404938 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 404938 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 404938 To je ono, kad hoće, hoće i tačka! Ovaj osmeh! Very Happy Very Happy Very Happy
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od naca 3/3/2011, 07:46

E moram da se vratim na dubl i amnio. Zoxo, izgleda da se mi uopšte ne razumemo. Naravno da znam da odluku o AC svako donosi sam. Pisala sam o tome da je Nena dobila sasvim drugačije mišljenje od onoga koje ti iznosiš. Dabl test joj je bio dobar, i iako je blizanačka trudnoća u pitanju, rekli su joj da na to može da se osloni. Ja samo pišem o različitim mišljenjima po tom pitanju. Elem, da još nešto pojasnimo. Ultra zvuk, koliko god ekspertski bio, nikada ne može da bude pouzdan u utvrdjivanju eventualnog dauna. I u tome se bar svi lekari slažu. Moja drugarica je imala jako loš dabl test, ali se odlučila da ne radi amnio, išla je dva puta na ekspertski UZ kod Živanića, ali on ni jednom nije hteo da isključi mogućnost dauna, prosto, čovek je sam rekao da se to može isključiti jedino i samo AC. Inače, rodila je živo i zdravo dete, tako da ja u te dabl testove nemam baš neko poverenje. Često su pogrešni, ipak se oni više zasnivaju na statistici.
Bubili, mislila sam da sam ja najudaljenija od bg jer putujem 4 sata, ali ti me šiješ Very Happy Ipak je krajnji sever izgleda dalji od krajnjeg istoka Wink
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 55
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od liki 3/3/2011, 08:46

Ej naco moja majka je rodila moju sestru u 39 godina,jeste da sam ja mnogoooo starija od nje ,mojoj majci su rekli da radi amneo u Bg.ali ona nije htela,cak nije ni dabl radila pa ti vidi,eno je ziva i zdrava ,samo sto mi jede dusu svaki dan Laughing
liki
liki

Broj poruka : 321
Datum upisa : 02.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od naca 3/3/2011, 09:07

Ma znam Liki i potpuno se slažem da su od amnio razvili biznis. Ima ovde mnogo takvih primera. Inače, ovde nikoga ne šalju na prenatalnu dijagnostiku, zašto je to tako ne znam, uglavnom se žene same za to odlučuju. Moja drugarica je u 38 rodila ćeruku ništa od toga nije radila, jer nije ni znala, ovde joj niko to nije pomenuo (to je bilo pre samo tri godine) Ja sam se zato toliko iznervirala kad mi je ona gospodja na IMD koja se javila na telefon kad sam zvala zbog amnia rekla to što mi je reklal, da se ne ponavljam. Jer koje je ona podatke imala u vidu. Moja sestra od tetke je rodila prvo dete u 39. drugo u 42 radila amnio i sve je bilo o.k. A da ne pričam o ženama koje žive tamo gde se ne radi ni UZ a kamoli prenatalna dijagnostika. Malo smo skrenuli sa teme, ali mislim da smo apsolvirali, pa da stavim i ja tačku.
Ima li šta novo kod trudnica koje ne vode TD? Vidim da se slabo javljaju sa izveštajima. Ili je samo kod mene ovako dinamično Very Happy
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 55
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od liki 3/3/2011, 09:10

Ne znam i kod mene je dinamicno,ja se stalno javljam Laughing Laughing
liki
liki

Broj poruka : 321
Datum upisa : 02.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od agata 3/3/2011, 09:32

E, trudnjacice drage, dobro jutro.
Ja sam double radila na Institutu za majku i dete i mnogo mi se svideo i nacin na koji su radili i rezultat kakav su dali. Sve je naravno na uput i ne placa se. U izvestaju prvo na srpskom kazu te verovatnoce, a onda i daju izvestaj sa originalnog programa te Fondacije za fetalnu medicinu iz Londona koja ja i uvela double test i uopste taj skrining 11-13, nedelje. Sve je naravno statistika, radjena na 100000 trudnica, gde spadaju naravno sve rase.
Adresa je www.fetalmedicine.com

Ako vas interesuje, pisano je vrlo jasnim jezikom i mislim da su mi razjasnili gde je mesto double testa i drugih ispitivanja u toku trudnoce. Naravno bave se i Uz i drugim ispitivanjima i za kasnije stadijume trudnoce, ali ja ne smem nista unapred da citam.
sunny

agata

Broj poruka : 301
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bubili2 3/3/2011, 10:41

Mi smo juce imali svadju na temu AC, MM je moj verni pratilac i do sada sam uvek ja o svemu odlucivala i da li cemo ici na VTO i kada i gde, da li cemo usvojiti dete on je uvek bio za to da ja odlucim a on ce me podrzati,
u svemu ucestvuje i brine, ali za AC ni da cuje rekao je po cenu da rodim krokodile on ne da, vreme nam polako istice a ja mislim ako ne promeni misljenje u sta sumnjam, da cu ovoga puta ja njega podrzati.
bubili2
bubili2

Broj poruka : 296
Datum upisa : 11.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bubili2 3/3/2011, 10:44

E da jos jedna stvar, mama mi stalno meri pritisak, i on je uvek ok jedino tu i tamo imam povecan broj otkucaja srca mislim to jos ranije pre trudnoce, a jutros oper pritisak normalan mozda malkice povecan a otkucaji 128 zar to nije puno?
bubili2
bubili2

Broj poruka : 296
Datum upisa : 11.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Zoka83 3/3/2011, 14:28

Naco, ja jos nisam cula da su nekog "slali" na amnio. Uvek je odluka samo roditelja, a lekari mogu da daju samo preporuku na osnovu dabl testa i expertnog ultra zvuka.
Ne secam se sta su Neni rekli, samo sam iznela svoja saznanja - da se dabl test ne uzima u obzir kada je blizanacka trudnoca u pitanju. Procitala informaciju na netu i dobila potvrdu od doktora...

Bubili, jako mi je slatko sto se tako dogovaras sa muzem i oko ovakvih stvari Very Happy i svidja mi se njegova izjava sa krokodilima Very Happy Ja na to nisam bila spremna, ali svaka cast. U svakom slucaju, treba znati da i nakon AC nalazi u 99% slucajeva budu ok, tako da uzivaj u trudnoci sto vise...i sto manje citaj sajtove sa datim temama , da se ne opterecujes bez veze Wink

Sto se pritiska i pulsa tice, ne znam sta da ti kazem, ali obrati paznju na to. Vidi da odes kod lekara pa da vidis sta ce ti reci.

Ljubac devojke!
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bubili2 3/3/2011, 14:50

Joj MM i krokodili, ja nemam izrazen smisao za humor ali ga zato MM ima u izobilju onako zdrav humor, i puni smo dogodovstina.
A za pritisak cula sam se sa internistom kod Ivanovica, u jednom momentu je bilo 149otkucaja, rekla mi je da je zaista visok da ga pratim i da se cujemo, mozda je stitna, do sada je bila ok, nasla mi u kartonu nalaz iz 2009 od tada je nisa vadila pa cemo videti da se i to proveri, rekla mi da se opustim da sam sigurno opterecena blizancima pobacajima i ostalnim glupostima, da gledam kako pada sneg i opustam se
Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 388958
bubili2
bubili2

Broj poruka : 296
Datum upisa : 11.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od naca 3/3/2011, 15:38

Zoxo ne vredi, ti i ja se očigledno ne razumemo, ili ti namerno insistiraš na svakoj reči. Pod "slanje" sam mislila kada te lekar uputi na prenatalnu dijagnostiku, a inače je reč u svakodnevoj upotrebi u te svrhe, a prenatalna dijagnostika ne obuhvata samo amnio. Toliko o tome. Ne vredi raspravljati, ja sam samo dobronamerno iznela drugačiji stav u Neninom slučaju, a izgleda da je od toga nastao problem.
Agata, svaka čast na linku, zaista je koristan Very Happy
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 55
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Zoka83 3/3/2011, 18:46

Naco, nije nikakav problem draga, ne insistiram ni na cemu, samo ocito imamo razlicite informacije, to je sve. Koliko se secam, neslaganje je nastalo oko toga da li je dabl test merodavan u blizanackoj trudnoci ili ne. Tu smo se mimoisle i dalje ni ne znam kako smo dosle do ostalih tema...
Naravno da necemo raspravljati, na ovim stranama sam da podrzimo jedni druge, a ne da se raspravljam.

Very Happy
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Orline 5/3/2011, 13:38

Opa, nacoooo, pa šta ja to čitam!!!
Konačno bejbe, novi period u tvom životu!
ČESTITAM osmeh srce

Svidja mi se ova nova tema, nemoj da je zatvorite dok vam se ja ne pridružim.
Čestitam i novim trudnicama koje su ovde smajli angel
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Aki 5/3/2011, 15:38

Evo i mene sa zakašnjenjem....ja uvek negde kasnim lol!

Svim trudnicama koje nemaju svoj td želim školsku trudnoću!!

Bubili ja takođe nosim blizance, ako malo prošvrljaš po mom dnevniku videćeš da od dana kada sam saznala da sam trudna imam problema. Krvarila sam do 14 nedelje, veruj mi jedva sam je čekala jer sam mislila da ću posle toga malo da se opustim i uživam, ali šipak, posle toga krenule kontrakcije i evo sada sam u bolnici na održavanju trudnoće.

Ne bih da te plašim, ali visok krvni pritisak u trudnoći nije baš poželjan, savetovala bih ti da to što pre proveriš, a usput izbaci slano iz ishrane jer ponekad hoće i da se reguliše redukcijom ishrane. Što se pulsa tiče, toleriše se do 120-130.

Dabl sam radila i meni je moj doca rekao da nema potrebe za ac, kada sam ga pitala koliko je dt merodavan za blizanačku trudnoću, rekao mi je da mi sigurno ne bi dao da vadim taj nalaz da ne treba.

Inače, blizanci se rađaju uvek ranije, 3-6 nedelja. Ja odbrojavam do 34 nedelje, još 8 nedelja.

Veliki ljubav i čuvaj se. I da....ono što je najvažnije je da veruješ svom doktoru, tako ćeš i ti biti mirnija.
Aki
Aki

Broj poruka : 243
Godina : 46
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sneza 5/3/2011, 18:08

Aki ::

Inače, blizanci se rađaju uvek ranije, 3-6 nedelja. Ja odbrojavam do 34 nedelje, još 8 nedelja.


Aki, ne mora da znači, moji su se rodili 38+2, i nisu bili u inkubatoru jer su bili zreli. To i vama mamama blizanaca želim, da dogurate do 39 nedelje lol! , mislim da je Nena i duže izdržala.
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Aki 5/3/2011, 19:45

Snežo, znam jer sam pratila i tebe i Nenu. Znam da nema pravila i dosta iskustava sam pronašla gde posle te famozne 34 nedelje sve bude u najboljem redu i lagano se dogura do kraja.

Ja za sada odbrojavam do 34 nedelje pa ćemo videti.

ljubav
Aki
Aki

Broj poruka : 243
Godina : 46
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bubili2 5/3/2011, 19:54

Ovaj kolektivni TD je stvarno bila dobra ideja , Ori za tebe mesto rezervisano no sikiriki.
Aki citala ja tvoj dnevnik nego bre ne mogu sve da vas pofatam Laughing , zao mi je sto si u bolnici, negde i ja sebe spremam na tu mogucnost, nadam se da je sad sve pod kontrolom, makar si tamo na sigurnom.
Na temu dubl i ac ne znam sta da kazem, skroz sam vec smorena i valjda me je to dodatno opteretilo ovih dana. Toliko toga prolazimo i kad vec na takav tezak nacin dodjemo do Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 430137 stalno razmisljamo da negde ne pogresimo.
A za pritisak, ovih dana jos vise podivljao tj puls je poludeo, dr prepisala metyldopa za smanjivanje pritiska dok ne stignu rezultati stitne. Rezultati stigli sinoc i naravno katastrofalni, sad dok sam kuckala poruku javila se internista imam hipertireozu koja je sad eskalirala pod hitno u ponedeljak kod endokrinologa na uz stitne i dala mi koja antitela da vadim, vazno je da sto pre pocnem sa terapijom jer moze imati lose posledice, eto da covek ne poveruje
bubili2
bubili2

Broj poruka : 296
Datum upisa : 11.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu