KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Manastiri

+33
Gramatika
Kamilica
Jelena*
tuli
dragmilk
buby
ananana
Marie
lolipop
HappyGirl
Mirjana
NINA1
ciklama
Shizika
BiKsi :)
KoMetaK
Orline
maus
catherine290505
dr mali pariz
zaebana
adriatika
racili
viktorija
*AIDA*
maja76
MAAKKI
anak
cicsa80
caci
vašar
bobica83
Cupava
37 posters

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Manastiri Empty Manastiri

Počalji od Cupava 13/2/2011, 14:13

Prelepo mesto, ali na zalost 'isprljano kapitalistima'. Tamo je sve biznis...

Ulaz u manastir..

Manastiri Koporin3

Manastiri Koporin4

Manastiri Koporin5

Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Manastiri Empty Re: Manastiri

Počalji od Cupava 13/2/2011, 14:15

Manastiri Koporin6

Manastiri Koporin7

Manastiri Koporin8
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Manastiri Empty Re: Manastiri

Počalji od Cupava 13/2/2011, 14:17

Do izvora jedan putic...

Manastiri Koporin9

Manastiri Koporin2

Manastiri Koporin11
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Manastiri Empty Re: Manastiri

Počalji od Cupava 13/2/2011, 14:18

Manastiri Koporin10

I omiljena fotka mm - puzic... :-)

Manastiri Koporin1
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Manastiri Empty Re: Manastiri

Počalji od bobica83 13/2/2011, 17:14

divne su slike kao i manastir. ja nisam imala takav utisak za manastir ali nisam iznenadjena!
Manastiri 466526
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Manastiri Empty Re: Manastiri

Počalji od Cupava 14/2/2011, 07:12

Hvala Bpobiskic.
Ja sam mislila da je u crkvi/manastiru ko koliko da, al' ne, ovde imaju tarifu. Drugarica je pitala za imena koja se pominju u toku molitve (rekose da je to za zdravlje, ja se ne razumem bas najbolje) i da kosta 1500,00..... Pominjanje imena traje pola sekunde...i kosta 1500,00??!
A da ti ne pricam kako se ponasala zena koja radi u prodavnici sa raznim suvenirima, ikonama, privescima, brojanicama..itd.. Ako ne kupis u roku od minut - isteruje te napolje. Uz to ta prostorija je 'velika' ne vise od 6-7 kvadrata, a ima cak 5 kamera! :-) Inace svaka kuca ima po bar 2 kamere spolja, za unutra ne znam sem za sobu za molitve, i ona ima jednu. :-)))
Vidi, banke su male bebe za ovo mesto.
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Manastiri Empty Re: Manastiri

Počalji od bobica83 14/2/2011, 08:56

affraid affraid affraid affraid affraid affraid ti to mene zezas!? ja kad sam bila stvarno dinara mi nisu uzeli ja sam ostavila spisak imena za molitvu! bas sam iznenadjena!
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Manastiri Empty Re: Manastiri

Počalji od vašar 14/2/2011, 09:28

Fotografije su fantasticne,ali to sto si napisala kao utisak je ipak razocaravajuce Shocked
vašar
vašar

Broj poruka : 1680
Godina : 44
Location : Subotica
Datum upisa : 28.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Manastiri Empty Re: Manastiri

Počalji od caci 14/2/2011, 12:47

Zadivljena sam fotografijama likeit
Ali prica,kako je sve komercilizovano,to je strasno c
caci
caci

Broj poruka : 4530
Godina : 42
Location : Tetovo,Macedonija
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Manastiri Empty Re: Manastiri

Počalji od cicsa80 14/2/2011, 22:22

Slicke su zaista lepe, ali tarifa.... Sramota i uzas.! mm i ja smo nesto pricali da odemo ovaj vikend tamo, videcemo.... Ako ne ovaj, onda neki od narednih kad se oboje uklopimo da ne radimo.
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Manastiri Empty Re: Manastiri

Počalji od anak 22/2/2011, 12:28

Ja bila 14.02.2011. Slike su ti prelepe.
Nama se nije tako učinilo. Npr. više od sat smo birali u maloj prodavničici šta ćemo kupiti, monahinja koja tamo radi je bila izuzetno ljubazna, mada nije baš znala puno istorijskih podataka ili da nam nešto preporuči.
Sve smo obišli, zadržavali se koliko smo hteli, niko nije ništa rekao koliko da ostavimo, čak ni da treba.
Kasnije smo zamolili da nam čitaju molitvu, bili su otac Savo i monahinja Nina, bili su više nego ljubazni, posle su dugo pričali sa nama, čak su nas zvali i na kafu.
Mislim da je vrednost te molitve ogromna, i da nema cenu, ali isto mislim da za neke stvari u suvenirnici određena je cena, a ostalo je koliko daš, ili ne daš. Ne verujem da će te vući za rukav ako nemaš, a potrebno ti je čitati molitvu ili sl.
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Manastiri Empty Re: Manastiri

Počalji od MAAKKI 22/2/2011, 19:03

Slike su prelepe, ali i ja sam malo iznenadjena takvim stavovima u manastiru, pogotovo sto je na glasu za molitve za zdravlje. Eto vas dve ste bile tamo i imale sasvim razlicito iskustvo.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Manastiri Empty Re: Manastiri

Počalji od Cupava 22/2/2011, 21:15

Ne znam Anak, mozda smo bili pogresnog dana. U toj prodavni(ci)ci tada nije radila monahinja, vec neka zena, obucena kao ja..ti..i nasminkana, nalakiranih noktiju na rukma, pa pretpostavljam da nije monahinja.
Da li ste platili to citanje molitve?
Nas je bilo cetvoro, i svi smo tog dana imali iste utiske, iako smo karakterno (i po veroispovesti) skroz razliciti. Njih dvoje su teisti (veruju da bog postoji, idu u crkvu, mole se Bogu, poste), moj muz je ateista - "ne znam, nemam razloga da verujem u boga, ali ako se nekim proverenim nacinom ustanovi da postoji - naravno da cu verovati", a ja nemam neki licni stav o bogu, ali verujem da postoji neka ..hm...nazvacu je 'kosmicka sila'...pravda (kako radis tako ti se vraca), e sad, ako je to bog, onda verujem u njega, ali ne idem u crkvu i postim samo dva dana godisnje i to iskljucivo zbog tradicije od malih nogu.
Vrednost te molitve (neke molitve za zdravlje) je imala cenu tog dana kada smo mi bili, a cena je bila 1500,00. :-) Mi smo imali, ali nismo hteli da damo iz principa, ne zato sto je bilo puno/malo, a za rukav nas niko nije vukao, a ni citao molitvu.
U svakom slucaju se ne kajem sto sam otisla - priroda je predivna, a zao mi je samo sto nisam snimala razgovor izmedju drugarice i svestenika. :-)

I jako mi je drago sto si ti imala drugacije iskustvo.

Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Manastiri Empty Re: Manastiri

Počalji od Cupava 2/3/2011, 19:58

Verovali, ili ne, prijatelji s kojima smo isli u Koporin postace roditelji! :-) Posle pune tri godine truda/znoja/iscekivanja. :-)))))) Beta je 642!!!!!
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Manastiri Empty Re: Manastiri

Počalji od maja76 3/3/2011, 08:57

Fantasticnoooooooooooooooooo x x x x

Ako je po nekom redu, vi ste sledeci Very Happy
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Manastiri Empty Re: Manastiri

Počalji od *AIDA* 3/3/2011, 09:33

Lepo je u Koporinu bili smo sa prijateljima koji žive u V.Plani, upoznali smo glavnu časnu sestru, šetali smo pored plantaže puževa što me je posebno oduševilo i spustili se do vode koja je super za piće....
Retko je videti nešto tako lepo sređeno sve sa redom pedantno....
Moji utisci su lepi...
*AIDA*
*AIDA*

Broj poruka : 853
Datum upisa : 03.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Manastiri Empty Re: Manastiri

Počalji od anak 17/3/2011, 19:55

Aida, monahinja Nina sigurno nije časna sestra. Časne sestre su isključivo i jedino katolkinje. A Koporin je pravoslavna svetinja, jedan od poznatijih i lepših manastira, dakle u njemu sada žive monahinje. A Nina je igumanija, tj. starešina manastira. Inače, ona je jedno predivno i premilo stvorenje, koje se uvek moli za sve nas. Prekrasno biće puno ljubavi i brige za sve.
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Manastiri Empty Re: Manastiri

Počalji od anak 17/3/2011, 20:04

Cupava, ja verujem da je Bog bez obzira na to mišljenje koje ste stekli taj dan i vi i ti prijatelji, pokazao veliku milost.
Mogi naši drugovi su posle naše preporuke išli, i stariji ljudi (radi zdravlja), i svi su imali još i mnogo bolje mišljenje od nas likeit . I niko nije platio yes . Neki su od sebe ostavili (nešto skroz sitno, možda 100dinara, ali to je sve). Ovi drugi nisu ostavili ništa.
Mi smo išli jer je neka mamina poznanica, stara žena, koja uopšte ne veruje u Boga gledala neku emisiju na vašoj TV o blagodatima koje molitva u tome manastiru daje neplodnim parovima. I kad smo otišli rekli smo da smo došli radi toga. Bili su ljubazni, pokazali nam sve, čitali molitvu, čak nas zvali i na posluženje. Mogli su nas oderati što se tiče novca jer smo mi vrlo slabi na takve stvari, i bilo je očito da smo bili spremni dati koliko god bi nas pitali. Ali nisu. Uopšte.
Videla sam da su posle nas došla još 2 mlađa para u jednom autu i bila je neka Ciganka sama. Nisam primetila da su i oni išta plaćali.
Ali, dobro, to nije bitno. Mislim da je najvažnije da Bog deluje. A to je očito.
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Manastiri Empty Re: Manastiri

Počalji od Cupava 17/3/2011, 21:38

anak ::Cupava, ja verujem da je Bog bez obzira na to mišljenje koje ste stekli taj dan i vi i ti prijatelji, pokazao veliku milost.
Ako mislis na trudnocu moje drugarice, onda bas i nije...na zalost. Bila je vanmatericna i pre par dana su joj laparoskopski odstranili i plod i jajovod.
Ali to nema veze s Bogom, jednostavno se tako desilo. Ostaje nam da se nadamo da ce biti bolje sledeci put.
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Manastiri Empty Re: Manastiri

Počalji od *AIDA* 18/3/2011, 11:45

[quote="anak"]Aida, monahinja Nina sigurno nije časna sestra. Časne sestre su isključivo i jedino katolkinje. A Koporin je pravoslavna svetinja, jedan od poznatijih i lepših manastira, dakle u njemu sada žive monahinje. A Nina je igumanija, tj. starešina manastira. Inače, ona je jedno predivno i premilo stvorenje, koje se uvek moli za sve nas. Prekrasno biće puno ljubavi i brige za sve.[/quote
SORY na izrazu ja nisam baš dobro upućena u te razlike
*AIDA*
*AIDA*

Broj poruka : 853
Datum upisa : 03.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Manastiri Empty Re: Manastiri

Počalji od anak 18/3/2011, 14:36

Ok, je Aida, naravno. Mislim da mnogi to ne znaju, čak i kad su "upućeni"  b  b .
Vidim na Koracima da tebi dobro ide, samo još da se rešiš hlamidije, i as . Vidiš kako je lepa ova godina, verujem da će se i tebi destit nešto najlepše likeit
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Manastiri Empty Re: Manastiri

Počalji od viktorija 2/4/2011, 15:22

Manastiri Picture011vhk
viktorija
viktorija

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 04.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Manastiri Empty Re: Manastiri

Počalji od viktorija 2/4/2011, 15:23

Manastiri Picture010ysm
viktorija
viktorija

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 04.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Manastiri Empty Re: Manastiri

Počalji od viktorija 2/4/2011, 15:24

Manastiri Picture009vj
viktorija
viktorija

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 04.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Manastiri Empty Re: Manastiri

Počalji od viktorija 2/4/2011, 15:25

Manastiri Picture008td
viktorija
viktorija

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 04.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Manastiri Empty Re: Manastiri

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu