KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a

+10
Bokicalepotica
Sami
Dacaa
MARA
Deni
Milijana
Orline
vašar
dr mali pariz
lakiv
14 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a Empty Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a

Počalji od lakiv 1/10/2010, 19:43

Prije 7 dana sam uradila hsg. Prije 5 dana (a i poslije svaki dan do danas) sam imala odnos, a ovulacija bi trebala nastupiti u tom periodu, tj. plodni dani su upravo ovih dana. Vrlo sam nestrpljiva da saznam da li sam trudna, s obzirom da vec duze vrijeme pokusavamo da ostanemo trudni. Prije 2 dana mi se desilo da sam dobila gorusicu, sto nikad u zivotu nisam imala. Stomak mi je jako naduven, grudi bole, a jos uvijek nije pms. Da li je moguce da sam trudna ili se samo oporavljam od hsg. Joj kako bih voljela da ovaj mjesec vidim te dvije crtice. Sta mislite kad da uradim test? Ne mogu cekati da vidim da li ce menstruacija kasniti, moram to uraditi prije, ali kad?

lakiv

Broj poruka : 3
Location : Republika Srpska
Datum upisa : 01.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a Empty Re: Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a

Počalji od dr mali pariz 1/10/2010, 22:07

lakiv,ja nemam reči za to da si ti odmah posle hsg-a imala odnose...i to nezaštićene... Shocked
Da sam na tvom mestu,ja bih briseve odradila-pod hito!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a Empty Re: Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a

Počalji od vašar 1/10/2010, 22:24

pariz,nije mi jasno zasto se ne smeju imati nezasticeni odnosi posle hsg Rolling Eyes
vašar
vašar

Broj poruka : 1680
Godina : 43
Location : Subotica
Datum upisa : 28.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a Empty Re: Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a

Počalji od dr mali pariz 1/10/2010, 22:34

Vasar,izvini,možda si negde pomenula...a jesi li ti radila hsg?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a Empty Re: Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a

Počalji od vašar 1/10/2010, 22:35

yes
vašar
vašar

Broj poruka : 1680
Godina : 43
Location : Subotica
Datum upisa : 28.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a Empty Re: Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a

Počalji od dr mali pariz 1/10/2010, 22:41

e pa onda znaš šta podrazumeva taj postupak,i koliko je to otvaranje i cimanje materice i jajovoda...čim se daju antibiotici posle intervencije,znači da si podložna za patogene mikroorganizme.
Preporučuju se odnosi posle HSG,ali ne to isto veče-zaboga!Već posle sledećeg ciklusa...
imati odnos tri dana posle intervencije,i plus nezaštićen odnos...jednako je ludilu.
No sreća prati...hrabre... lol!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a Empty Re: Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a

Počalji od vašar 1/10/2010, 23:05

jesjes..fala Very Happy
vašar
vašar

Broj poruka : 1680
Godina : 43
Location : Subotica
Datum upisa : 28.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a Empty Re: Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a

Počalji od Orline 2/10/2010, 14:11

Paris, nije baš tako. Neki ginekolozi dozvoljavaju nekoliko dana posle intervencije, ukoliko su brisevi bili uredni pre. A da nisu, ne bi ni radili HSG.
Obično se radi 8-9 dc, a O je 13-14 kod urednih menstruacija.
Ja lično sam preskočila tu O iz predostrožnosti, ali meni je O 12dc.

Verovatno su novi ginekolozi strožiji po tom pitanju, ne znam.
Lakiv, šta je tebi tvoj ginekolog rekao i preporučio?
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a Empty Re: Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a

Počalji od Orline 2/10/2010, 14:13

Ninanuna, meni lično se to nije desilo, ali bilo je dosta devojaka po forumima kojima jeste, posebno iz prirodnih trudnoća ako je O bila kasnije.
Meni su uredne M, i ako je kasnila, test je pokazivao pozitivno.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a Empty Re: Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a

Počalji od dr mali pariz 2/10/2010, 17:58

orline ::Paris, nije baš tako. Neki ginekolozi dozvoljavaju nekoliko dana posle intervencije, ukoliko su brisevi bili uredni pre. A da nisu, ne bi ni radili HSG.
ne znam zašto i postavljaš pitanje urednog brisa,naravno da niko ne bi radio da nisu bili uredni,ali to što sam joj spomenula da bolje da uradi bris kad je imala odnos 3 dana posle hsg-a,to sam mislila ozbiljno,i usled nekog stečenog iskustva.
Novi-stari ginekolozi...uvek preporučuju od sledećeg ciklusa da se poradi,a ne odmah po izlasku iz bolnice.E sad,neko to shvati-odmah,pa krene odmah.
Ne može mi nikako biti jasno da neko MOŽE(u smislu da mu ne smeta,da ne boli...) da ima odnos posle HSG-a.ne,ne.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a Empty Re: Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a

Počalji od Milijana 2/10/2010, 22:54

Pariz, ja znam devojku sa drugog foruma koja je u istom ciklusu kad je radila HSG ostala trudna. Njoj je dr preporučio da tada bude aktivna jer je velika verovatnoća da dođe do trudnoće. Znači, ona je imala odnose nekoliko dana posle HSG-a. Nešto razmišljam, ona je već tada bila pokrivena antibioticima.
Ja se ne sećam koliku sam pauzu pravila, mada je meni moj dr savetovao da taj ciklus ne treba da dođe do trudnoće zbog zračenja, pa verujem da sam preskočila i ovulaciju Rolling Eyes

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a Empty Re: Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a

Počalji od dr mali pariz 2/10/2010, 22:56

Milijana,i da je tako-ja ne mogu da poverujem u to.Jednostavno ne mogu.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a Empty Re: Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a

Počalji od Orline 2/10/2010, 23:24

Pariz, mora da si ti imala jako bolan HSG. Mene recimo ujutro više ništa nije bolelo, kao da ga nisam ni radila, a pošto sam bila bez anestezije, kad me MM sačekao ispred, nakon jedan sat od intervencije, odveo me je na ručak. Sasvim mi je bilo dobro. Ni bola ni krvarenja.
Ovo je sa jednog linka o neplodnosti i dijagnostici

Is the Radiation from an HSG Safe?

An HSG involves a very low amount of radiation. The low amount does not seem to causes any unwanted effects, even if you get pregnant later that cycle.However, an HSG should not be done during pregnancy.How Will I Feel After the Test?

You may experience mild cramps and light spotting. Over-the-counter pain relievers should help with cramps. (See this article on HSG and pain for more information.)Generally, you'll be able to resume normal activity after the test. Some doctors may tell you to refrain from sexual intercourse for a few days after the test.

Drugi link
How soon can I have intercourse after having the procedure? If there are no complications 3-4 days later.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a Empty Re: Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a

Počalji od dr mali pariz 2/10/2010, 23:26

o.k.pročitala.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a Empty Re: Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a

Počalji od Deni 28/11/2010, 13:47

I ja sam radila HSG. Takodje sam imala odnose naednih dana po preporuci lekara. Kaze, tu su velike sanse za prirodnu trudnocu, jeste da kod mene nije upalilo, ali desi se da pomogne.
Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a Empty Re: Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a

Počalji od MARA 28/11/2010, 14:01

I meni dr preporucio odnose posle hsg-a.
bio je malo bolan hsg al nisam posle toga uzimala antibiotike.
vec tog poslepodneva nisam nista osecala.
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a Empty Re: Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a

Počalji od Dacaa 14/3/2011, 10:16

procitala sam sve ali gledajte sta je meni moj dr preporucio posle hsg-a:Da napomenem da su mi oba jajovoda zacepljena sactosalpinx bilateralis,imajte odnose naredna dva meseca,jer jajovodi su vam sad produvani i u narodu kazu da moze doci do trudnuce odmah nakon hsg-a,iako su zacepljeni! Shocked doktor Ja bas nesto i ne verujem u to ali moj muzic veruje! vođenje ljubavi
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a Empty Re: Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a

Počalji od Sami 15/3/2011, 20:10

Ja nisam ni mogla da pomislim na odnos posle HSG-a toliko mi bio bolan da nisam ni razmisljala o odnosu..
bili su zacepljeni jajovodi..........
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a Empty Re: Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a

Počalji od Dacaa 26/3/2011, 17:11

mene nije nista bolelo.Valjda je individualno.Ali povremeno ,recimo svaki drugi dan osetim na tren neko ziganje...
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a Empty Re: Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a

Počalji od Bokicalepotica 1/6/2011, 23:58

Iako su mi oba jajovoda zapusena dr mi je rekla da nemam odnose posle HSG-a i to UZ-og.Upravo zbog infekcije kao moguce.Vec da se krene od sl. ovulacije sa redovnim odnosima.Najveci procenat trudnoce je od sl. ciklusa. Mene nista nije bolelo sto se tice HSG-a ali to se unutra sve razdrmalo i nekako nisam htela na silu da se jos cimam i sa odnosima.Nista nije hitno.Bitno je da se oni malo "produvaju",da tecnost napravi put kroz jajovode,da ih procisti.Inace odma sam pila antibiotike i nekako sam naucila da kad sam pod terapijom nemam odnose zato sto cesto mi se i sekret pojaca,tako da maltene uvek posle terapije antibiotske stavim i koju vaginaletu i posle toga krenem sa odnosima.Antibiotike sa pila 4 dana pa 3 dana vaginalete,sacekala neka jos 2 dana da se to sve iscedi i krenula.Nisam zelela da i njemu slucajno nesto prenesem.Spremam se za VTO,ali nikad se ne zna,mozda je ipak tecnost napravila neki mali putic kroz jajovode.Ne mora znaciti da su neke priraslice kad su jajovodi zapuseni,mozda se godinama skupljao sekret,pa krvarenje iz materice dospe i do jajovoda tako mi je rakla dr.Sansa uvek postoji.Pozdrav
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a Empty Re: Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a

Počalji od JELENAR 28/10/2012, 22:07

ja sad nista ne kapiram,dal se sme imati odnose il ne... il je stvar samo do ginekologa Sad
JELENAR
JELENAR

Broj poruka : 39
Datum upisa : 24.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a Empty Re: Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a

Počalji od plavaptica 30/10/2012, 00:09

Jelenar, meni dr posle HSG-a nije uopste spominjala nista vezano za odnose, a i ja sam toliko bila smorena rezultatima istog da nisam ni pitala, ali mi je na hodniku prisla jedna starija med. sestra i kao ono savet u poverenju "sada odmah imajte odnose posto su sada najvece sanse da se desi trusnoca".
Ipak mislim da treba sacekati bar da izdeluju antibiotici jer je tkivo posle HSG-a osetljivo i podlozno infekcijama.
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a Empty Re: Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a

Počalji od JELENAR 30/10/2012, 12:02

slazem se sa tobom,meni su juce rekli da sacekam da prodje prvi ciklus i da je verovatnoca da cu zatrudneti velika narednih 6 meseci :)
JELENAR
JELENAR

Broj poruka : 39
Datum upisa : 24.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a Empty Re: Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a

Počalji od Enigma034 5/11/2012, 23:53

Meni moja doktorka planira da radi Hsg..Odradila sam pregled,sve je u redu sto se tice ginekoloske strane,takodje i brisevi su u redu-*to je super* Sad ocekujem da stigne menzis pa da 3 dana c. odradim hormonski status,a 8 dana da se odradi Hsg.. ZIva nisam,strah me od tog Hsg-a,da li to mnogo boli...Najvise od svega bih volelea da ne dobijem i da ovog meseca ugledam te dve crtice.... Javicu vam rezultat...
Enigma034
Enigma034

Broj poruka : 19
Godina : 38
Location : Batocina
Datum upisa : 31.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a Empty Re: Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a

Počalji od Ema78 6/11/2012, 10:13

Enigma, sve je individualno, a i u mnogome zavisi od vestine lekara. Pokusaj da se opustis, ako je moguce, jer ako budes otisla napeta i stegnuta, bolece te i ono sto nikada ne boli. Neke bolnice daju blagu sedaciju,sve zavisi.
U svakom slucaju, srecno !
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a Empty Re: Da li smemo imati odnose odmah nakon hsg - a

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu