KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAAKKI

+52
zoxa
bubac
Sofka
Sneza
ciklama
buby
elijana70
natalija
heart84
Milijana
viktorija
Filippa
cici
MARA
Marija86
anak
brinbili
malenaa
adriatika
jovana 77
7-patuljaka
maki79
maus
catherine290505
Republica
Tinche
vašar
Cupava
Shizika
anna
bak
ŽenoLina
nesalela
HappyGirl
Malina
Gala
maja76
Jelena*
bebko
Deni
lena
fenix
mimica
Simona
dr mali pariz
bobica83
Orline
djole42
BiKsi :)
Zoka83
Struzzo
MAAKKI
56 posters

Strana 3 od 31 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 17 ... 31  Sledeći

Ići dole

MAAKKI - Page 3 Empty Re: MAAKKI

Počalji od Tinche 18/10/2010, 22:17

Za to kumovi i sluze. MAAKKI - Page 3 561840
Divna je!!! Bravo za kumu. queen
Meni je E2 treci dan ciklusa bio malo visi, sa fostimonom sam pocela peti dan ciklusa a uz sam imala tek deveti dan, tj peti dan od pocetka stimulacije.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

MAAKKI - Page 3 Empty Re: MAAKKI

Počalji od dr mali pariz 18/10/2010, 22:27

eto Maakki,računaj da ćeš 5.dan stimulacije najverovatnije imati UZ...
to što mu je bilo dovoljno što te video na UZ negde na sredini ciklusa..ako je bila sredina,onda je mogao videti,ne samo da li nema cisti,već debljinu endometrijuma,kad je najbitnije,kao i ovulaciju i antralne folikule...to mu daje odgovor na pitanje koje najčešće sebi postavljaju- kakav će biti odgovor na stimulaciju.
Bravo za kumu! g
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

MAAKKI - Page 3 Empty Re: MAAKKI

Počalji od lena 19/10/2010, 10:04

MAAKKI - Page 3 338438
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

MAAKKI - Page 3 Empty Re: MAAKKI

Počalji od Simona 19/10/2010, 13:51

MAAKKI ::Hvala Djole procitala sam ceo dnevnik i sada mi je mnogo jasnije to sa danima i sa E2, UZ i svim ostalim.Embarassed

Moram da napomenem da mi je najveci problem sledeci odlazak tamo, obzirom da nemam partnera kao sto znate uvek neko ide samnom, a ovo ce sada biti malo duzi period pa moja kuma ima jaku zelju da bude samnom sve vreme, a i ona mora da organizuje svoj godisnji pa sam to najvise pitala iz tih razloga. Kaze ona kada si ti mogla da budes samnom moje dve trudnoce i odrastanje mojih dvoje dece nece niko drugi da bude uz tebe nego ja divna je, svakome bih pozelela takvog prijatelja smajli angel srca

Maakki,
mene si sad ti odusevila. Uopste nisam skontala da nemas partnera i da si se u vto a i roditeljstvo upustila sama. Citala sam prvi post ali valjda sam nesto povezala da si ti i dalje sa tim partnerom sa kojim si imala trudnoce. Nije lako i nece biti ali mislim da se nikad neces kajati zbog te odluke. Divno sto te kuma i ostali podrzavaju ali najvaznije sto si samoj sebi najbolja prijateljica :)

Bravo Maakki g g g a bravo i za kumu naravno g g g
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

MAAKKI - Page 3 Empty Re: MAAKKI

Počalji od MAAKKI 19/10/2010, 15:57

Drage moje evo dodjoh sa posla pa da vas procitam sta ste svasta pisale, kako ovde tako i na drugim temama.Very Happy
Tinche juce sma procitala ceo tvoj dnevnik i sama mi je mnogo jasnije to oko dana kada se sta desava, jeste to meni doktor pricao ali nisam ja to bas skontala jer uvek mi je u glavi bio ona 3dc, a sta reci koza u horoskopu pa jos i plavusa h

Mali Pariz to me i bunilo sta je on uopste video kada su pre toga insistirali opet na taj 3dc.

Simona igrom nekih sudbinskih okolnosti jesam bez partnera i dugo sam razmisljala o ovoj odluci, ali kada sam shvatila da ipak imam mogucnost da probam na ovaj nacin da ostvarim svoju davnasnju zelju i postanem majka bila je steta to ne iskoristiti, a i verujem da bih se za nekoliko godina gorko kajala. Ne kazem da ce mi biti lako ali ni do sada mi nije bas bilo tako da cu ustvari ostati u istom ritmu ali se nadam naravno sa jednom mrvicom koja ce mi biti pokretac. Ne znam koliko si skontala osim toga sto nemam partnera ostala sam bez oba roditelja te posto sam jedinica stvarno nemam nikoga osim jednog malog psa koji me koliko toliko drzi u ravnotezi. love

No necu da ovaj moj dnevnik dobije ovakav ton to je sve na srecu iza mene i idem napred, radim jos ove nedelje pa cu prekinuti posto je moj posao vezan za kontakte sa ljudima bojim se da ne uhvatim neki virus a to mi bas ne treba srca1
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

MAAKKI - Page 3 Empty Re: MAAKKI

Počalji od Republica 19/10/2010, 15:58

Maakki evo i ja da pozhelim srecu od srca. MAAKKI - Page 3 21831

Dirnula me tvoja prica i poshtujem tvoju hrabrost i razumem totalno.Vidi ja imam sina velikog.Mislila sa da cu 10-toro dece imati ...svi su mi to govorili jer mogu lagano s decom.Medjutim zhivot je imao druge planove sa mnom.I tako u 38 zatrudnim prirodno sa partnetom s kojim sam vec 5 godina.Nije se odrzhalo.Moj se uplashio pa mi josh jednom i to ode i tu se skroz samrznuo.Plashi se nashih godina i shto eto sve nije ishlo kako smo hteli.Ostavi on cigare nakon 35 godina pushenja i rece nema vishe pokushaja.Imali smo krizu ali izvukli smo se.Sad je opet smekashao ,shta ce kad me vidi topi se i on ali ima strah.
U jednom trenutku kazhem ja sebi a i njemu.Volim te ali ja znam da cu imati dete.da li tvoje tj nashe ili od nekog drugog kao donacija ,toliko sam bila zaglibila da sam i to imala u rezervi.
Ja imam dva bliska i najbolja drugara koji su bili za to da pripomognu i daju seme svoje ako je potrebno.
Moja ljubav zna moju odlucnost i nije hteo da menja moje zhelje a nas dvoje smo nashli snage i ljubavi da nash zhivot nastavimo kao nekada uz uzrecicu...ako se desi ...desice se.
Eto strahovi su nas malo paralisali,ja malo vishe opreznija a sad neki poriv dolazi od njega.Videcemo da li cemo uspeti.

Tebi ,zhelim uspeshnu VTO i pishemo se... MAAKKI - Page 3 561840
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MAAKKI - Page 3 Empty Re: MAAKKI

Počalji od MAAKKI 19/10/2010, 16:16

Republikca pratim ja tebe i obzirom da smo tu negde generacija mogu da razumeme tvoje strahove. Kada sam bila mnogo mnogo mladja mislila sam da to ide samo od sebe ono kao udas se rodis zaposlis gajis decu, muza, cvece i kucne ljubimce, medjutim sve sam u zivotu imala osim toga Laughing Laughing Laughing

Mislim da u ovim nasim godinama mnogo drugih faktora mora da se poslozi kako bi to islo prirodnim putem, naravno ako je sve ostlo u redu veruj da sam i sama bila opterecena raznim dilemama sama sa sobom ono kao sta ce svet reci kako ce to dete odrastati, ali razgovarala sam i sa psihologom iz centra za socijalni radi i ona mi je savetovala da se ponasam isto kao sto oni preporucuju da se ponasaju usvojitelji da dete odrasta sa istinom odnosno da zna kako je zaceto. Na nekom forumu ne mogu se setiti gde sam videla jednu lepu pricu o sloncetu, pa bih bila veoma srecna da dodjem u situaciju da je pricam svom detetu. srcasti poljupci
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

MAAKKI - Page 3 Empty Re: MAAKKI

Počalji od Tinche 19/10/2010, 16:22

MAAKKI :: osim jednog malog psa koji me koliko toliko drzi u ravnotezi.


Mali psi cine velike stvari! Znam da nikada nisam bila u tvojoj situaciji, ali su mene moje kuce vadile iz najvecih bedaka. Bezuslovna ljubav, beskrajno poverenje...vernost...
Ove moje blentace koje imamo sada su prve znale da sam trudna. Potpuno promenile ponasanje.

Imas temu gde pisemo o nasim ljubimcima pa mozes da nam predstavis to tvoje malo cudo.

Srecno plavuso!!!
MAAKKI - Page 3 543728
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

MAAKKI - Page 3 Empty Re: MAAKKI

Počalji od catherine290505 19/10/2010, 16:24

Maaaki da ti pozelim srecu i da ti odam priznanje zbog takve odluke!
cvet cvet cvet
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

MAAKKI - Page 3 Empty Re: MAAKKI

Počalji od MAAKKI 19/10/2010, 16:28

U pravu si Tinche dosao je kod mene kao jako mala beba cak mislim da je rano i odvojen od mame i u vreme kada mi je otac umro, kada me gleda imam osecaj da me gleda u zenicu i da tacno zna sta mislim. Samo jos ovo da kazem o njemu kako se pocelo sve ovo desavati oko postupka, moji odlasci u Skoplje i sve drugo nekako se i on promenio kao da oseca da se nesto samnom desava pa je postao nekako odrasliji inace jako voli decu i kada je pored njega jako malo dete tako uspori kretanje ili ako shvati da ga moze povrediti samo sedne. Kada savladam stavljanje slika stavicu njegovu srca1
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

MAAKKI - Page 3 Empty Re: MAAKKI

Počalji od Tinche 19/10/2010, 21:45

Dusa mila klempava i glupava!!!

Maki, mozda je bolje da odaberes kod koji se zove forum thumbnail kada postavljas slike velikog formata da bi bilo preglednije.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

MAAKKI - Page 3 Empty Re: MAAKKI

Počalji od MAAKKI 19/10/2010, 21:47

Zato sam sada i izbrisala pa cu probati da se vidi.

Makija je jako tesko slikati pogotovo ako sam ja u blizini jer njegov pogled je uvek uperen u mene, a kada se slikamo zajedno njemu se samo usi vide jer je okrenut prema meni Laughing Laughing Laughing
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

MAAKKI - Page 3 Empty Re: MAAKKI

Počalji od MAAKKI 19/10/2010, 21:51

[img]MAAKKI - Page 3 P6190090.th Uploaded with ImageShack.us[/img]


Ovo je Maki moje jedini rod, psihoterapeut, a iz prilozenog je vidljivo da je i moler kada je to potrebno Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

MAAKKI - Page 3 Empty Re: MAAKKI

Počalji od Republica 19/10/2010, 21:52

E sad moram da shtucam jer ima josh jedna Maki a ti si mila Maakki... Very Happy

Koje slonce?Koja prica? Mali Cira? Strpljivo je slonce ,ceka i pamti bice prilika pricacesh ti svom lucetu a Slonica Mica ce njemu tu mislim na npr da sacuvash ovaj dnevnik pa printash pa jednog dana da procita maminu ljubav pre postojanja i kako je ljubav bezgranicna i bezuslovna.

MAAKKI - Page 3 561840
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MAAKKI - Page 3 Empty Re: MAAKKI

Počalji od MAAKKI 19/10/2010, 21:58

Prica pocinje tako da malo slonce pita mamu kako je doslo na svet (a naravno radi se o tome da tata slon nije mogao) i mama slonica mu strpljivo objasnjava da su se mama i tata upoznali i voleli jako jako jako, ali da nisu mogli da imaju svoje slonce, isli su kod cika doktora ali opet nista i onda se pojavio jedan dobar drugi cika slon koji je pomogao da mali slonic dodje na svet, a da ga mama i tata slon vole najvise na svetu osmeh srce

Ovo sam ukratko prepricala mada je sama prica slikovitija i ima cak i slicice cele porodice slonova jako je interesantno. Ako se setim gde sam to videla kopiracu i ovde jer je veoma slatko i poucno. smajli angel
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

MAAKKI - Page 3 Empty Re: MAAKKI

Počalji od Republica 19/10/2010, 22:06

lol! Maakki to ti je kao shto moj sin kazhe.Kad su me pravili moja mama i tata se loodo voleli .E sad mama mlada, tata lud jer je pustio da ode.Neka zato ja imam jednu mamu i vishe tate koji su super svi i tako jedan pomogao da dodjem na svet a drugi Mamuta da dovedu.Ne mozhe jedan covek sve..morash uvek da imash zaledjinu....Inace imao je oko 9 godina sa ovom pricom MAAKKI - Page 3 818206


Poslednji izmenio Republica dana 19/10/2010, 22:25, izmenjeno ukupno 1 puta
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MAAKKI - Page 3 Empty Re: MAAKKI

Počalji od Republica 19/10/2010, 22:10

Thince ja ne mogu vishe slike da postiram ovde.Veze nemam zashto mi Image Shack ne da vishe?Ranije sam mogla. MAAKKI - Page 3 279933

Maakki koja je ovo kuca? Vidi ti tu dobricu... MAAKKI - Page 3 181350


Poslednji izmenio Republica dana 19/10/2010, 22:24, izmenjeno ukupno 1 puta
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MAAKKI - Page 3 Empty Re: MAAKKI

Počalji od MAAKKI 19/10/2010, 22:14

Pa vidis da i deca vec imaju neku svoju izmastanu pricu o svom postanku, nekoga su donele rode, nekoga nasli u kupusu i vec koje sve verzije ne postoje. Ja kada sam bila mala pricala sam da me tata rodio i nije dolazilo u obzir da je to bila mama, a ne mogu da se setim (bilo je jako davno) koju je ulogu mama imala u celoj prici sreca


A to je engleski springer spanijel veoma je odan i vezan za gazdu, a za decom gine, moram jos da kazem da ispred kuce imam decije igaliste, pa on cvili na kapiji kada ih vidi da se igraju, onda oni dodju po njega i odvedu ga ma milina ih gledati klinci i pas koji se igra sa njima da ti natera suze na oci. osmeh srce
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

MAAKKI - Page 3 Empty Re: MAAKKI

Počalji od MAAKKI 19/10/2010, 22:23

Nego da vas nesto pitam pojavljuje mi se jedan problem koji sam mislila da cu lako resiti ali ne ide bas tako, svi oko mene koji znaju za postupak, a to su za sada samo meni jako bliski ljudi (htela sam da izbegnem nepotrebna pitanja gradskih dobrobriznika koje to bas i ne zanima) su onako jako ubedjeni da ja sada kada odem u Skoplje idem po bebicu. Ja sam sebi ipak ostavila neku rezervu i za drugi pokusaj tako mi kao lakse prihvatiti sve, a mislim da ce mi biti lakse prihvatiti i to ako ne uspe iz prve. E sada problem je u tome sto ja njih ne mogu da opasuljim jer oni vec uveliko pripremaju sve za bebu sto mene licno malo i plasi Shocked
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

MAAKKI - Page 3 Empty Re: MAAKKI

Počalji od Republica 19/10/2010, 22:33

Kako mislish pripremaju? Kupuju stvarcice?
Pa ti njima objasni da ti idesh na postupak i da ni nakon svakog prc-prc nema garancije i ako su svi zdravi i u njihovoj blizini da ce doci do trudnoce. MAAKKI - Page 3 561840

Reci im da usled svakog uzbudjenja i stresa tebi mozhe prolaktin da se podigne i time malo prikoce sa izlivima ocekivanja.Jer to je tvoja prica,tvoj zhivot a oni su prijatelji,saputnici za podrshku a ne ocekivanja.To samo ti mozhesh da zahtevash jer ti pishesh ove stranice svog zhivota. MAAKKI - Page 3 639820
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MAAKKI - Page 3 Empty Re: MAAKKI

Počalji od MAAKKI 19/10/2010, 22:37

Za sada nisu poceli da kupuju sva sreca, znas u neku ruku ih i razumem prevelika je to zelja moja naravno najveca, ali znam da me ti ljudi stvarno vole i da bi bili sretno skoro koliko i ja, no oni nisu deo ove price konkretno i ne razumeju sam postupak mislim da oni u glavama imaju ono kao ona ode oni to stave i to je to.
Pokusala sam sa tim da me to stresira i da ne mogu sada da razmisljam o tome, da bi me jedna od njih pitala (posto sam malo renovirala kucu) a gde ce ti biti decija soba?! Rolling Eyes
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

MAAKKI - Page 3 Empty Re: MAAKKI

Počalji od Republica 19/10/2010, 22:42

Covek uci dok je zhiv.Tako da i ako im nece mozhda ikada biti potrebno da znaju ishta o postupku IVF zbog tebe bi mogli malo. MAAKKI - Page 3 864549
Ti si dobrica ,nanjushila sam ja to ali sada morash da mislish na sebe i samo na sebe.Znam da su oni tvoji bliski , ne bi se ti poverila njima da nisi osetila tako ali potrebno ti je da ne osecash obavezu sada prema njima tvojim dragim ljudima.Nije to sebicno vec ovai momenti su sad tebi vazhni i morash da pratish svoje telo a ne gde ce biti soba.Decija soba je spavaca soba prvih 4 godina ...to ide u rok roditeljske sluzhbe.
Nishta im nije sladje nego da se veru po mami ili tati ono onako oko 06h izjutra... MAAKKI - Page 3 725654
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MAAKKI - Page 3 Empty Re: MAAKKI

Počalji od MAAKKI 19/10/2010, 22:47

U pravu si no vidim da su malo posustali u tome valda vide moju reakciju da ja o tome uopste ne razmisljam, bitno mi je da ispostujem sve sto mi doktor kaze da se treba, vrlo sam savesna u tome, da organizujem put i boravak u Skoplju, nabavim jos lekova koji mi trebaju.

Uostalom mislim da ih je stopirao moj zadnji dolazak iz sk kada su me videle posle 50 sati na putu, istusirala se malo nesto pojela, pomaziila kucu i sela u auto vozila 120 km da bih nabavila suprefakt (pa stvano sam zivotinja) b
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

MAAKKI - Page 3 Empty Re: MAAKKI

Počalji od Republica 19/10/2010, 22:59

Lokacija...ravnica.Vojvodina? I ja sam ti u ravnici, jedino brdo je most preko reke ili kanala... Very Happy

Tako je uzhivaj sada,lagano,slushaj svoje telo. MAAKKI - Page 3 595783
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MAAKKI - Page 3 Empty Re: MAAKKI

Počalji od Shizika 19/10/2010, 23:17

Jeste, daleko je lakse podijeliti nadu, uspijeh i srecu nego strepnje, probleme i strahove.
Ljudi koji nemaju problema sa zatrudnjivanjem ne znaju kolika je vjerojatnost da VTO uspije. Meni je pomoglo to sto sam isprintala postotak uspjesnosti na mojoj klinici i fino ga predocila ljudima oko mene koji su znali da sam u postupku i htjeli su da mi budu podrska. Tako smo svi bili realni. I uspjeli biti pozitivni.
Dugujemo sebi da se zastitimo od tudjih ocekivanja.
Samo nastavi tako odlucno. napred scuro
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

MAAKKI - Page 3 Empty Re: MAAKKI

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 31 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 17 ... 31  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu