KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Caj od maline

+5
Shizika
dr mali pariz
julija
anak
Malina
9 posters

Ići dole

Caj od maline Empty Caj od maline

Počalji od Malina 2/10/2010, 23:48

Ne znam da li znate, ali caj od lista maline je jedino prirodno sredstvo koje sam ja pronasla, za koje kao kazu da otpusava neprohodne jajovode. Posto svi uvek govore da to moze samo operativno, mene bas zanima da li neko nesto zna jos o ovom caju? Videla sam da ga ima jedna zena na Kalenicu, ali ja bih vise volela da ga kupim u biljnoj apoteci, a oni ga nemaju, gde god sam pitala.
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Caj od maline Empty Re: Caj od maline

Počalji od anak 27/12/2010, 14:46

Malina, ti si pravo čudo prirode, svašta znaš.
Ja naravno ni o ovome ne znam, osim da je generalno to super zdrav čaj.
I naravno i o ovome želim da znam više, i naravno i ovo da kupim v
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 51
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Caj od maline Empty Re: Caj od maline

Počalji od julija 11/1/2011, 00:26

i ja sam cula da je to jedini prirodni lek za otpusavanje neprohodnoh jajovoda i ima da se kupi u biljnoj apoteci Josif Pancic u Beogradu
:))))))))))))))))
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Caj od maline Empty Re: Caj od maline

Počalji od dr mali pariz 17/1/2011, 21:59

Mislim...list od maline,je l tako?
Nisam pila,ali možda i to ubacim Laughing
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Caj od maline Empty Re: Caj od maline

Počalji od anak 17/1/2011, 23:26

I kod nas ima da se kupi, ali rekoh da mi ne bude previše affraid
Virak, kopriva sa medom, propolis......
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 51
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Caj od maline Empty Re: Caj od maline

Počalji od julija 17/1/2011, 23:51

heheh prirodnih biljki nikad dosta i ja sam na virku i suvim smokvama u maslinovom ulju a planiram i caj od maline(jeste Pari od listova) a i ren sa medom pa kud koji mili moji a mm je na semenu koprive sa medom i onoj smesi od silnih nekih semenki i suvim vocem samlevenim u medu...pa nesto dobro iz toga svega ima da izadje smajli angel
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Caj od maline Empty Re: Caj od maline

Počalji od Shizika 18/1/2011, 00:31

Chaj listova maline je odlichan za toniranje mishica maternice. Mislim da se preporuchuje piti od dana kada stigne veštica pa do ovulacije (za one koji se trude u kucnoj radinosti) jer takodjer sadrzi i neke minerale i vitamine koji se gube odlivom krvi. Ne savjetuje se u lutealnoj fazi je moze izazvati menzes, a mislim chak i kontrakcije (zato se mora izbjegavati u prvih 7-8 mjeseci trudnoce).
Meni je jedan od najukusnijih biljnih chajeva koje sam pila.
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Caj od maline Empty Re: Caj od maline

Počalji od anna 18/1/2011, 10:58

mali pariz ::Nisam pila,ali možda i to ubacim Laughing
Kao da sam ja napisala Caj od maline 404938
Elem, zanimljivo... odavno mi je baba govorila: jedi maline, dobre su za krvnu sliku i za "ženske stvari" - misleći na regulisanje menstruacije, smirivanje odliva i smanjenje bolova...
Zagolicala me ova tema zbog sledeće izjave: prirodni lek za otpusavanje neprohodnih jajovoda. Guglala sammalo o tome i nisam našla ništa konkretno, osim da se to pominje po forumima. A to me najviše interesuje jer mi nije jasan mehanizam kojim bi neka tekućina koja se oralno primenjuje mogla dovesti do ovakvog ishoda.

Ali zato sam pronašla sledeće:

http://sh.wikipedia.org/wiki/Malina
Koriste se mladi, dobro razvijeni listovi i vršni delovi izdanka i zreli plodovi. List nije dovoljno hemijski proučen. Sdarži vitamine C i E, bojene materije, tanine i flavonide. U plodu se nalazi više sastojaka od kojih se izdvajaju šećeri (glukoza, fruktoza, saharoza),organske kiseline (jabučna, limunska, salicilna, elaginska i dr.), etarsko ulje, bojene i taninske materije, vitamine C i E i dr.
List se praktično koristi samo u narodnoj medicini za ispiranje usne duplje kod upale njene sluzokože, kod upale ždrela i kod proliva. Ulazi u sastav mnogobrojnih mešavina za lečenje oboljenja kardio-vaskularnog, želudačno-crevnog sistema, menstrualnih i hormonskih poremećaja i avitaminoza. Takođe ulazi u sastav mešavina za tzv. prolećno čišćenje krvi. List maline može da zameni neke čajeve, kao što su indijski, gruzijski i ruski.
U mnogim zemljama se plod koristi u naučnoj medicini kao sredstvo za izbacivanje tečnosti, kod proliva i ekcema. Ekstrakt iz ploda deluje protiv virusa. Pored toga on aktivira pankreas na lučenje insulina pa time snižava šećer u krvi. Koristi se i u prehrambenoj industriji.
U poslednje vreme se istražuje delovanje maline na maligne ćelije. Ustanovljeno je da elaginska kiselina, koje ima dosta u malinama, sprečava umnožavanje ćelija raka. Preventivno i suzbijajuće dejstvo ima i plod i čaj od lišća maline (i drugog jagodičastog voća: jagode, kupine i dr.). U terapiji malignih oboljenja maline nisu lek i ne mogu da ga zamene, ali su dobra zaštita od tih bolesti.

http://www.narodnilijek.com
Najbolje sredstvo protiv prehlade - caj od malina. Plod maline zaista sadrži dosta minerala i vitamina A i C. Stoga caj od malina ili sirup od malina, takozvani malinovac, zaista imaju svojstvo da snižava temperaturu. Ali treba imati na umu da velika kolicina napitka od malina može da izazove srcanu aritmiju i uspori rad bubrega.

http://www.zzjzpgz.h
Plod sadrži 80% vode, 0,9% belančevina, 6% ugljenohidrata, pektine, puno biljnih vlakana - 7,4 g, limunsku, jabučnu i mravlju kiselinu, aromatične materije, flavonide, alkaloide. Energetska vrednost 100 g iznosi 105 kJ (25 kcal). Od vitamina sadrži karotene 80 µg, vitamine grupe B, vitamin C i E te od minerala 220 mg kalijuma, 41 mg kalcijuma, 22 mg magnezijuma, fosfor, gvožđe, bakar. U lišću maline ima vitamina C, i to čak 200 mg u mladom lišću, karotena, gorkih materija, organskih kiselina, eteričnih ulja, flavonida. Sveže maline zdrave su i vrlo hranjive, kao i sušene. Od malina se prave sokovi, sirupi, džemovi, kompot, vino. U narodnoj medicini, pored sokova i sirupa koji se prave u lekovite svrhe širokog spektra, lekoviti su i čajevi od malinovog lišća, kao i suvih malina od kojih se prave ukusni i zdravi voćni čajevi. Čajevi se koriste kod upale grla, prehlada, snižavanja temperature, za jačanje srca, kod hemoroida, lišajeva, osipa, kao oblozi kod upale očiju, za jačanje organizma.
- Čaj od malinovog lišća - 3 kašike usitnjenog lišća prelije se s pola litre kipuće vode, pusti odstajati i, kada se ohladi, piju se dve šolje na dan, ili služi za ispiranje, ili za obloge.
- Sok od malina - 3 litre malina, 2 litre vode, 40 g vinske kiseline - stavi se na sunce 24 sata, procedi kroz gustu gazu i u sok se doda šećer koliko ima soka te kuva na laganoj vatri, a pri kuvanju skida se pena.

I na kraju ono što je Šizi pominjala o upotrebi u trudnoći da ili ne, i kada...u tome se javljaju suprotna stanovišta, od onih da se sme konzumirati u celoj trudnoći jer očvršćava zid materice, deluje blagotvorno i umiruje kontrakcije sprečavajući pobačaj - do onih koji smatraju da zapravo izaziva kontrakcije te olakšava porođaj pa ga i savetuju tek pred kraj trudnoće.
Malo detaljnije o tome sam našla na primer ovde http://www.rockingtherepublic.com "Reduces menstrual bleeding, relaxes uterine and intestinal spasms, and strengthens uterine walls. Promotes health nails, bones, teeth, and skin. Good for diarrhea and for female disorders such as morning sickness, hot flashses, and menstrual cramps. Also heals canker sores. Combined with peppermint, good for morning sickness.” .... Lost of women swear by this tea and say it helped them with their pregnancy....Medical studies have shown that red raspberry leaf can be consumed safely during pregnancy and can decrease the length of labor and decrease the number of interventions used such as artificial rupture of membranes (AROM), assisted delivery, and cesarean delivery.1 Red raspberry leaf also seems to help prevent pregnancies from pre-or post-term gestation (delivering too early or too late).There is some controversy about whether this should be used throughout pregnancy or just in the second and third trimester, so many health care providers remain cautious and only recommend using it after the first trimester.


Poslednji izmenio anna dana 19/1/2011, 07:59, izmenjeno ukupno 1 puta
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Caj od maline Empty Re: Caj od maline

Počalji od dr mali pariz 18/1/2011, 21:40

anna ::Pored toga on aktivira pankreas na lučenje insulina pa time snižava šećer u krvi. Koristi
Annči,bravo za angažovanje!
Ova boldovana rečenica mi je dovoljna da odustanem od ove biljčice Very Happy
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Caj od maline Empty Pozz

Počalji od malinasajt 3/8/2012, 14:01

E cuo sam za to :) evo jos jedan sajt o malinama
maline.co.cc

malinasajt

Broj poruka : 1
Datum upisa : 03.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Caj od maline Empty Re: Caj od maline

Počalji od LaFolie 3/8/2012, 14:16

dr mali pariz ::
anna ::Pored toga on aktivira pankreas na lučenje insulina pa time snižava šećer u krvi. Koristi
Annči,bravo za angažovanje!
Ova boldovana rečenica mi je dovoljna da odustanem od ove biljčice Very Happy

lol! lol! lol!
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Caj od maline Empty Re: Caj od maline

Počalji od rifeta 21/2/2015, 10:29

Pozdrav
Mn zanima jel malina dobra za muske

rifeta

Broj poruka : 9
Datum upisa : 17.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Caj od maline Empty Re: Caj od maline

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu