KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

INSULIN - insulinska rezistencija

+97
Plavokosa
kobac robac
Bobaue
Principessa
sofronije
micam
mimi85
NikolaMaja
Sirijus
BiKsi :)
sanja 73
Hobbes
Nessi
alisa
saska1
Dora1
mamadabudem
Vanja80
ganedina
Blanka
Strumfeta78
Lakisa
Nataly17
BabyBear
dada88
biljica91
Gagagaga
Saska9000
sunny.tp
PalcicaBg
bobica83
Zmajuška
Bundevicav
Buba82
bebana81
Sanja_arch89
HappyGirl
Vanilla
MaloMorgen
noja
makelau
AriesGirl
boni m
Vecka
vratice se rode
lela1984
Ica1171
pticica
hocukusurnecuzvaku
Petkana
ChillyVilly
JocY
sareni leptir
Dexa21
Ambra
Mireille25
bak
Anchi
leptirko82
SoJa
anasrce
Mika
tulumba
KoMetaK
Lyanna
Niny
nena beba
missile
Vuchica
Freya77
nena dj
julija
laKole
dragana76ns
darling_buds
fight&faith
ninica2
SladZana
Tinche
Veca77
makica1984
tetreb
LaFolie
tanjica
OKacica
Ema78
Jeca pereca
Zoka83
lolipop
San
cici
Orline
vašar
buby
Marija86
djole42
dr mali pariz
101 posters

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 7 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od OKacica 24/11/2012, 21:36

Pari, isto je i meni rekla moja dr endokrinolog sunny ...

Ja sam od marta skinula 20 kg, ali na samu pomisao na nesto cokoladno mi krece voda na usta... v
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 7 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od dr mali pariz 24/11/2012, 21:39

e zato sam ja sada nasrnula na slatkise,hahahaha,a kad prestanem da dojim, vracam se na glukofaz , jos malo da doteram liniju. lol!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 7 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od OKacica 24/11/2012, 21:43

Pari, jesi li pila glukofaz u trudnoci, tj.celu trudnocu? Meni je dr napomenula da cu morati da ga pijem ali zavisi koliko dugo, i to mi je ok... A dok se doji se izbacuje, ako sam dobro ukapirala? Ja znam o koriscenju metformina pre koncepcije, a za posle nemam pojma, hahahahha...

Avatar ti je presladak ljubav !
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 7 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od dr mali pariz 24/11/2012, 21:49

Okacice, pila sam do 12. nedelje trudnoce, posle nema svrhe, rekose mi jos neki dr...
Ne znam da li sme u toku dojenja,pa cekam jos neki mesec, kad prestanem da dojim.
p.s. hvala draga, uz zelju da i ti svoj veseli zamenis uskoro nekim slicnim kao mojim. Vidim da si se ti bacila na IUI...jesam OFF,oprostite, necu vise, samo da pozelim Okacici srecu, jer nisam na temi IUI-ja, pa je i ne vidjam.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 7 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od OKacica 24/11/2012, 21:53

Hvala draga!!!! zagrljaj
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 7 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od SladZana 25/11/2012, 10:43

Hvala vam puno cure, meni je dr rekla da smijem piti u trudnoci mada nije precizirala koliko dugo, slusacu sta god da kaze i kad dosje do toga Very Happy , za 6mj kontrola...
Drzim fige Okacici ljubav
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 7 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 25/11/2012, 10:45

OKacice, ja pitala dr sta s metforminom... do 12. nedelje trudnoce jer na neki nacin cuva trudnocu. Posle ne, ali se mora pratiti glikemija. Ako je glikemija u redu, nikom nista, tek po prestanku dojenja ako treba se pije ponovo, ali ako je glikemija i OGTT los u trudnoci, onda se uvodi ponovo. U zavisnosti od tih rezultata moze se uvesti i insulin, ali tada je vec rec o gestacionom dijabetu. U svakom slucaju, ja sam do sada tu i tamo jela slatkise, ustvari u poslednje vreme sam mnogo jela mandarine, jer mi je to jedino smirivalo mucninu u trenu, i secer mi je malo skocio, i pored metformina, iako je u granicama normale. Ali, nisam ni vezbala,tako da nije ni cudo sto je malo skocio.
Vracam se vezbanju, pa cu oko Nove godine ponovo na OGTT... a kako cu bez slatkisa... ne znam...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 7 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od OKacica 25/11/2012, 10:56

Hvala Marija srca !!!

Ema, hvala na informacijama, koliko kapiram medicina ide donekle a odnekle mi sa nasim uzdrzavanjem od svega sto podize insulin u krvi, smrc... Sta da se radi cvet ...

I Pari rece da za vreme dojenja nema metformina, to su sve korisne informacije, ja to nisam znala, jer kao sto rekoh znam o metforminu sve do koncepcije, a posle ne znam lol! ...

Hvala vam devojke, zasita ste divne!

ljubav
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 7 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od dragana76ns 6/12/2012, 23:14

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 7 Empty



E zene aj pomazite dok ne odem kod dr. Radila sam ogt test sa insul. na svoju ruku jer su dr rekli da po prikupljenim nalazima ne treba da radim...moji nalazi su sledeci:

insulin 0' = 9.3 mIU/l

insulin 120' = 100.3 mU/l (ne znam sto ovde fali I?)

gluc 0' = 5.1 mmol/l

gluc 120' = 4.8 mmol/l

IR HOMA( insulin resistance index) 2.11

SECR HOMA (HOMA B)-insulin release index = 33.47

EISI (ESTIMATED INSULIN SENSITIVITY INDEX) = 0.08

EMCR (estimated metabolic clearance rate) = 6.88

EFP(estimated first phase) = 2794.78

ESP(estimated second phase) = 461.02

d vitamin 38nmol/l

fsh 6.7 IU/l ovo je radjeno 10dc

LH 4.8 IU/l

TSH 0.45 miu/l

anti tpo 86.9miu/l

ft4 13.9 pmol/l

ft3 4.1 pmol/l

Ako neko nesto zna neka svrljne INSULIN - insulinska rezistencija - Page 7 543728
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 7 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od laKole 7/12/2012, 08:43

dragana, po insulinu u 120' min rekla bih da postoji ir. u ostale parametre se ne razumijem.
kolike su ref. vrijednosti za vitamin d?
sto se tice stitnjace, tsh naginje ka veoma blagoj hipertireozi a ft3 I ft4 ne upucuju na to?imas li problema inace sa njom?
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 7 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od dragana76ns 7/12/2012, 10:30

Lakole, ja sam na eutiroxu od 50, tsh mi nije bio visi od 3.4 *jedino u februaru kad je bila ona trudcoca sa betom sam uradila tsh i on je bio oko 6. ja imam povisena anti tpo i zbog toga i zbog VTO mi je uveden eutirox...prvo od 25 pa posle na 50. Sad sam poslala nalaze bratu da mi rastumaci. Cekammmm
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 7 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od ninica2 7/12/2012, 17:42

Da li ti je rastumacio? Sta kaze? ljubav
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 7 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od dragana76ns 7/12/2012, 22:51

Jeste, dr kaze da ostanem na eutiroxu od 50 ...da imam hiperinsulinizam i da izbacim sve slatkise, sokove i da jedem 5x dnevno po malo, bez bilo cega slatkog. Zakazan pregled za 27.12

Zvala sam i da zakazem kod Stokicke, ali je u inostranstvu i tek dolazi 15.12...videcu da li cu ici ranije ili cu ipak cekati 27.12

Bas sam tuzna, svaki vrag na mene... sorry devojke
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 7 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od ninica2 7/12/2012, 23:41

ff draga moja ne znam sta da ti kazem sem glavu gore i ne tuguj,mada i ja se danima pitam sta sam skrivila pa sve naopako,ali ne dam se,malo mi kile krenule dole pa me to raduje lol! Sto se tice ishrane ja imam dana kada bi vola pojela a isto tako kada teram sebe bar tri puta normalan obrok zbog lekova v
Ljubim te i bice bolje,dolaze i nasi dani da se radujemo uskoro ljubav
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 7 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 8/12/2012, 05:50

Dragana, nemoj da se bedacis, nije to tako strasno. Bice malo problem u pocetku, ali vrlo brzo ces se navici. I nemoj naglo da izbacujes slatkise, da ne bi upadala u krize, koje znaju da budu gadne, neko postepeno smanjuj. Tih 5 ili 6 obroka dnevno je dovoljno da odrzava nivo secera u krvi na nekom stabilnom nivou, tj. polako ce ti organizan sam traziti hranu na svakih dva i po do tri sata. Problem je psiholoska glad, navika za slatkisima, ali imas zamene, a fruktozom, pa ce to polako da dodje na svoje. Nista ti nece faliti ako povremeno pojedes nesto slatko, samo ne treba da bude svaki dan i u velikim kolicinama.

Druga stva je vezbanje, jer se vezbanjem trosi glukoza, a samim tim i insulin. Ne mora to da bude ne znam sta ako nisi taj tip, dovoljno je da ne legnes posle rucka, ili da prosetas posle svakog obroka... Integralne zitarice, povrce, meso i voce u umerenim kolicinama, i sve ce biti ok. A slatkise mozes da ogranicis na jedan dan u nedelji, ili nesto slicno tome.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 7 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 8/12/2012, 05:56

Ode poruka...

Vremenom ces skroz izgubiti zelju i nece ti slatko prijati kao sada. Meni je trebalo par meseci da se naviknem... Nisam pristalica naglih promena, jer samo mozes da napravis sebi i organizmu sok. Za pocetak izbaci sokove, pa za sedam do deset dana, beli hleb i peciva... Ja osim vode i jogurta, ne pijem nista... ponekad sebe castim sokom od cedjenog voca ili nekim sejkom, ali za ovih godinu dana alkohol nisam pomirisala, a za sokove sam zaboravila kakvog su ukusa...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 7 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od dragana76ns 8/12/2012, 09:15

Nemam ja problem sa ishranom, ja sokove ni ne pijem...bez hleba mogu, i kad ga jedem to je onaj tonus od psenicnih klica a i sama umesim beskvasni, slatkise obozavam i u poslednje vreme sam imala neopisivu zelju za istim. Pusenje sam ostavila preko noci pre 7 god i nisam imala nikakvu krizu...jaka sam u glavi,i kad nesto odlucim ili znam da ne smem ispostujem. Recite mi da li je stetna po jedna casa crnog vina i da li se moze nekad i "malo"preterati ?

Lekove jos uvek ne pijem, ne znam da li ce mi i dati...cekam taj 27.12

Trenutno sam sklj zato sto vec dve nedelje imam problem sa stomakom a sad i ovo....nervira me sto ovaj tender ne prolazi, previse obaveza malo vremena i sve manje zivaca Laughing

Ljubim vas i hvala na pomoci drage moje sapatnice INSULIN - insulinska rezistencija - Page 7 275568
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 7 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 8/12/2012, 10:51

Ako dobijes metformin, milim da ne smes da pijes ni malo. Barem ja nisam... a tako bih volela ponekad casu vina, ili leti piva...Doduse, sada i zbog bebe ne bih pila, ali...kada pomislim na vino ide mi voda na usta...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 7 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od ninica2 8/12/2012, 13:09

Joooj ja nisam ljubitelj alkohola sem vermuta,njega bih mogla kao sok lol! Ali nemere vise u njemu bas ima secera Rolling Eyes
Sto se tice ishrane ja sam isti dan sa svim prestala,i slatko,sokove,masno,belo brasno bas sve i onako prezivi se. Imam krize ali kad mi padne secer,pa se treskam lol!
A cigare,jos nisam batalila tu sam slaba skroz Embarassed
Sto se bedacenja tice svima nama dodje zuta minuta,i ne dosla pored svega kroz sta prolazimo,meni dodje a kako dosla tako i prosla,i treba izbaciti negativnost iz sebe,kako god suzama,vikom,trcanjem,ja npr. volim da vozim bajs dok me nepusti a sad ne mogu ni to zbog snega,kanda ce neko da nastrada kad me uhvati ludilo yes radost borba
ljubim punooo srcasti poljupci
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 7 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 8/12/2012, 13:47

Ja sam jela mnogo slatkisa, milka 300 gr mi je bila uzina. Da ne pominjem nutelu, jaffu i inostrane slatkise, koje mi mm donosi sa svakog putovanja, pa onda marcipan... sada je potuno druga prica, uopste mi se ne jede toliko, ogu da pojedem do neke granice, ali to je toliko mizerno u odnosu na pre, da se sama sebi cudim. Jedino cemu ne mogu da odolim su posni , domaci kolaci i minjoni ( oni kupovni), ali i to nije kao pre. Mislim da mi je vezbanje, ishrana , pa i metformin dosta regulisao oscilacije glukoze, pa ne zapadam vise u hipoglikemije , kada sam imala neverovatnu zelju za slatkim. Bila sam sigurna da ce u trudnoci da mi bude tesko, ali neverovatno je koliko sam izgubila potrebu za bilo cim slatkim. OK, popijem vocni jogurt, pojedem parce belog hleba, palacinku, pa i kolace, a desi se da i vrlo cesto jednostavno ne mogu.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 7 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od dr mali pariz 8/12/2012, 14:16

mila,cucemo se vec,samo opustencija,reci cu ti,a ti ces onda setati potpis kao moj.
ljubim te!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 7 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od SladZana 8/12/2012, 14:53

Cure zdravo, evo i ja da podijelim moje navike sa vama, iako sam nova u ovome.
Ja sam izbacila slatkise i grickalice u kojima sam se davila, tjesteninu i hleb i sve sokove mada njihi nisam nesto pila a casu vina bih cesto popila ali dr kaze No problem sa rijesila cokoladom sa 70% kakaoa, integralnim zitaricama i hlebom bez kvasca. Pijem dosta vode i zelenog caja i koristim dosta vocnog jogurta i jogurta od soje sa raznim ukusima. Jedem dosta povrca i svjezeg i kuvanog i dosta ribe koju srecom volim.
I da vam kazem ne pada mi tesko posebno kad ima rezultata, mada najteze se izboriti sa psihom ali se mora gurati naprijed, mora sve doci na svoje na kraju.
Imala sam veoma dobro iskustvo sa dr iz Bg koji mi je pomogao prije neku godinu sa stravicnim alergijama i astmom koju sam dobila, po principu pravilne ishrane i zdravog nacina zivota, mada cim mi je bilo bolje opet sam pocela po starom. Sad sam se opet vratila tome i mnogo mi sve ide lakse nego sto sam mislila, a ovo vam pisem ako koga interesuju info o njemu.
Odoh da pegla i saljem svima ljubav
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 7 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od dragana76ns 8/12/2012, 16:54

Sve cu izdrzati..."i bez vazduha ak' se mora", samo da mi potpis bude kao tvoj INSULIN - insulinska rezistencija - Page 7 582639

Ninice, Ema, Marija.......hvala vam na savetima devojcice drageINSULIN - insulinska rezistencija - Page 7 543728
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 7 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 8/12/2012, 20:00

kada pominjemo zamene, ja sam u Rodi kupovala cokoladu za dijabeticare,najvise mi se dopala mlecna, i to mi je dosta pomoglo kada su me hvatale krize. Mene sada malo nervira sto je zima( iako je moje omiljeno godisnje doba), pa je izbor svezeg voca i povrca prilicno ograncen, jer ja izbegavam povrce iz plastenika...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 7 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 14/12/2012, 21:44

hej devojke, imam lose vesti...
Danas su mi stigli rezultati krvi, insulina skoro i da nema !!!! affraid Glikemiju mi nisu radili, jer mi je pre mesec dana bila odlicna,a ja sam insulin trazila, na svoju ruku, iako je dr trazio samo urin ( u kome ima bakterija) i krvnu sliku. Odmah sam kupila aparat za merenje secera, i pokazao mi je 3,6 pre vecernjeg obroka.

Malo mi je nejasno kako je moguce da sam letos imala 3,5, insulin, bila na metforminu, vezbala i sada insulina nema? I ako ga nema, ko mi onda regulise glukozu,zar ne bi trebalo da ipek bude hiper, a ne da naginje ka hipo?

Ako je neko imalo slicno iskustvo, znacilo bi mi da ga podeli...

Ljubim vas sve!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 7 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu