KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Projekat 1 Januar

+4
nadalina
HappyGirl
Jelence
Admin
8 posters

Ići dole

Projekat 1 Januar Empty Projekat 1 Januar

Počalji od Admin 2/1/2008, 17:09

Dragi prijatelji,

Ovo je prvi od ukupno dvanaest projekata koliko smo planirali da imamo ove godine.

Centar za integraciju mladih je kao pilot projekat imao inicijativu za osnivanje Svratišta sa ciljem da se deca postepeno uključe u sistem socijalne zaštite. Svratište je otvoreno za svu decu koja žive i rade na ulici. Svratište koje je bilo otvoreno u Drinčićevoj ulici je zatvoreno, jer se pokazalo da je to mali prostor za veliki broj dece koji je tamo dolazio
"Svratište za decu ulice" u Drinčićevoj 24 otvoreno je 3. avgusta ove godine. Do zatvaranja imalo je nešto više od 200 korisnika, od čega 144 maloletnika. Napuštena deca koja rade i žive na ulici u "Svratište" su dolazila svojom voljom, bez pratnje policije i predstavnika Centra za socijalni rad. Ovo je bio prvi ovakav objekat u Srbiji i kao pilot-pojekat trebalo je da postoji do aprila 2008. godine. "Svratište" u Drinčićevoj 24 zatvoreno je pre petnaest dana jer njegov kapacitet nije bio dovoljan da primi svu napuštenu decu koja su, naročito od kada se dnevne temperature ne penju iznad jednog stepena Celzijusa, na ovom mestu tražila utočište od zime.
Ono što je ohrabrujuće je da je konačno shvaćeno da se ne želi privremeno rešenje, nego da se ovaj problem mora dugoročno rešiti I upravo se radi na realizaciji istog. Trenutno se renoviraju objekti u kojima će deca biti trajno smeštena. Za mesec dana će se rad Svratišta nastaviti na novoj adresi - u Krfskoj ulici na Zvezdari. Ovaj prostor, veličine 120 kvadratnih metara i 50 kvadrata magacinskog prostora, obezbedio je Sekretarijat za socijalnu i dečiji zaštitu. Trenutno deca privremeno borave u Jevreskoj 16. Deci su sem toplog obroka i gardeobe pružene usluge socijalnog radnika, psihologa i medicinske sestre ali i druge aktivnosti, poput opismenjavanja i kreativnih radionica. Do sada su registrovana 203 deteta a petpostavlja se da na ulicama Beograda živi oko pet stotina dece. Najmlađe dete koje je registrovano u Svratištu ima samo pet godina.
Apeluje se na sve nas da pomognemo. Potrebna je hrana, garderoba, ćebad, higijena.

Mi predlažemo da sakupljenim novcem kupimo hranu ili higijenu i odnesemo u Svratište.


Poslednji put izmenio dana 12/2/2008, 08:08, izmenio ukupno 2 puta
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 112
Location : Beograd
Datum upisa : 04.12.2007

https://kutak.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Projekat 1 Januar Empty Re: Projekat 1 Januar

Počalji od Jelence 2/1/2008, 22:21

Slazem se da treba imati akcije ovog tipa samo se treba dogovoriti kako,sta.na koji racun i ostalo.O kupovini i predaji pomoci se treba detaljnije dogovoriti,jer po meni to je najprakticniji vid pomoci u drzavi gde ne mozes nikome verovati(mislim na uplatu na razne z.r.).
Podrzavam i slazem se samo treba o tome detaljnije,a mislim da ce se i to iskristalisati jer ipak smo pocetnici u svemu tome.
Srecno bilo i nama i onima kojima cemo od srca pomagati.
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Projekat 1 Januar Empty Re: Projekat 1 Januar

Počalji od Admin 2/1/2008, 23:14

Da i ja mislim da će se sve polako iskristalisati i da ćemo se polako naučiti.
Srećno nam svima bilo , kao što reče jelenče Very Happy
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 112
Location : Beograd
Datum upisa : 04.12.2007

https://kutak.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Projekat 1 Januar Empty Re: Projekat 1 Januar

Počalji od HappyGirl 3/1/2008, 10:38

Na TV sam videla da mole za pomoć građana baš za bilo koju vrstu robe, što se meni više sviđa. Da li su i adresu, trenutno je Jevrejska 16 a za mesec dana kada budemo nosili naš skromni dar videćemo gde će biti.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Projekat 1 Januar Empty Re: Projekat 1 Januar

Počalji od Admin 25/1/2008, 09:38

Drage kutljanke dobroga srca,da predjemo sa reci na dela.

Otvoren je racun u Intesa banci na koji mozemo uplacivati novac za nase humanitarne akcije.
Racun br:51-102-0004607/0 koji ce moci da se proveri preko interneta,tj.da se proveri stanje na njemu i koliko je ko i kada uplatio i koliko smo podigle i kada sa tog racuna.
Za proveru ce Vam biti potreban i LIB broj koji necemo ostavljati javno,vec ce Vam biti dostavljen preko privatnih poruka.

O nacinu uplate Vam necu pisati jer ste vec sve to radile,samo cu Vam napomenuti da kada uplacujete van filijala Banke Intesa u rubrici racun primaoca se upise sledeci broj:908-16001-87.

Za sva pitanja i nedoumice tu smo i jos jednom SRECNO u ovim mali-velikim akcijama.
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 112
Location : Beograd
Datum upisa : 04.12.2007

https://kutak.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Projekat 1 Januar Empty Re: Projekat 1 Januar

Počalji od nadalina 25/1/2008, 10:52

BRAVO za azurnost!!! g Cim legne plata, ovo ce biti prva stvar...
Ja imam racun u toj banci, tako nda bih uplatu izvrsila iz filijale te banke ili preko interneta... Sta onda pisem u toj rubrici ako ne pisem taj broj?
Embarassed
nadalina
nadalina

Broj poruka : 816
Location : Beograd
Datum upisa : 19.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Projekat 1 Januar Empty Re: Projekat 1 Januar

Počalji od HappyGirl 25/1/2008, 12:53

Nado ja sam uplatila na ovaj račun u intesi. Rekla sam čiki ja bi da na ovaj dinarski račun uplatim novac. I on je sve otkucao ja samo potpisala i dala novac. A za on line nisam sigurna.
Što se tiče plačanja preko drugih banki i pošta kao što je napisno u račun primaoca napišeš broj 908- ... a u pravougaoniku ispod na poziv na broj (odobrenje)se upiše broj dinarskog računa 51-102... Naravno to se onda uplaćuje na onom klasičnom nalogu za uplatu.
Ajd u zdravlje! Very Happy
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Projekat 1 Januar Empty Re: Projekat 1 Januar

Počalji od nadalina 25/1/2008, 14:29

U zdravlje! Ziva, zdrava i trudna sto pre bila! sreca
nadalina
nadalina

Broj poruka : 816
Location : Beograd
Datum upisa : 19.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Projekat 1 Januar Empty Re: Projekat 1 Januar

Počalji od maus 25/1/2008, 17:59

Bravo za racun!!!! Sutra uplacujem neku ratu, pa cu i ja dati svoj prilog.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Projekat 1 Januar Empty Re: Projekat 1 Januar

Počalji od maja76 26/1/2008, 20:00

Uplacujem i ja od ponedeljka!
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Projekat 1 Januar Empty Re: Projekat 1 Januar

Počalji od Hitron-Luka 26/1/2008, 20:32

Od ponedeljka bi i moj brat trebao da uplati nesto na racun,posto ja odavde ne mogu direktno da uplacujem..
Hitron-Luka
Hitron-Luka

Broj poruka : 2221
Godina : 48
Location : Benelux
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Projekat 1 Januar Empty Re: Projekat 1 Januar

Počalji od Hitron-Luka 5/2/2008, 18:24

Samo da prijavim da mi brat trenutno nije u BG pa iz tih razloga jos nista nije uplaceno na racun ali to ne znaci da nece biti cim se vrati Wink
Hitron-Luka
Hitron-Luka

Broj poruka : 2221
Godina : 48
Location : Benelux
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Projekat 1 Januar Empty Re: Projekat 1 Januar

Počalji od Admin 12/2/2008, 08:13

Dragi prijatelji hvala svima koji ste pomogli deci u svratištu.Vama koji ste uplatili novac, na pm će biti dostavljeno koliko je novca sakupljeno kao i lib da bi i sami mogli proveriti. Ovih dana ću zvati da proverim gde su sada deca, da li im je prebivalište isto ili su preseljena i onda ćemo kupiti hranu ili higijenu(ono šta nam budu rekli da im je potrebnije)Sve provere i ono što vas zanima možete pitati ovde ili na pm.

Hvala!
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 112
Location : Beograd
Datum upisa : 04.12.2007

https://kutak.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Projekat 1 Januar Empty Re: Projekat 1 Januar

Počalji od Admin 30/3/2008, 22:11

Saznali smo da će sve potrebne informacije oko uplate novca ili poklanjanja robe, gde i kako, biti dostupne za nekoliko dana kada se očekuje i završetak renoviranja objekta. Sačekaćemo do tada!
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 112
Location : Beograd
Datum upisa : 04.12.2007

https://kutak.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Projekat 1 Januar Empty Re: Projekat 1 Januar

Počalji od Admin 4/6/2008, 18:37

Konačno!
U Krfskoj 7 je konačno otvoreno za useljenje "Svratište za decu ulice" namenjeno deci koja žive i rade na ulici i konačno možemo odneti higijenu, hranu a i garderobu ako neko ima za njih. Bila bi zahvalna da se javi onaj ko može da zajedno odemo i kupimo ono što smo se dogovorili i odnesemo deci. Hvala!
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 112
Location : Beograd
Datum upisa : 04.12.2007

https://kutak.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Projekat 1 Januar Empty Re: Projekat 1 Januar

Počalji od Admin 22/6/2008, 20:04

Obaveštavam devojke da je uglavnom kupljeno sve kao što smo se dogovorile!Još nešto ćemo dodati ovih dana Very Happy Zahvaljujem lepoj kati na pomoći! Ukoliko neko želi da zajedno odnesemo, molim da se javi ovde kako bi se dogovorile za vreme. Računi i fotografije kupljene higijene će biti postavljeni ovde!
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 112
Location : Beograd
Datum upisa : 04.12.2007

https://kutak.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Projekat 1 Januar Empty Re: Projekat 1 Januar

Počalji od vakic 25/6/2008, 11:12

I od mene HVALA na Lepoj Kati za nesebicnost i veliku humanost a i svim ostalim curama :cheers:
vakic
vakic

Broj poruka : 1583
Location : MACEDONIJA
Datum upisa : 29.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Projekat 1 Januar Empty Re: Projekat 1 Januar

Počalji od Jelence 25/6/2008, 13:08

Lepa Kato naso zlato Very Happy hvala!
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Projekat 1 Januar Empty Re: Projekat 1 Januar

Počalji od Admin 13/7/2008, 10:21

Evo konačn smo potrošili sve pare! Very Happy
Kao što znate sakupili smo 1.500 dinara na samom početku a ovih dana su još dve osobe dodale 1.500 dinara za svratište tako da je bilo sakupljeno 3.000dinara. Iz dva puta smo kupili higijenu jednom u rodiću i jednom u tempu. Slede skenirani računi a ovo što je preškrabano to nije biloza decu i ne računa se. Oba računa iznose 3015.91 dinara. Nadam se da smo uradili sve kako treba!
Projekat 1 Januar Img01210
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 112
Location : Beograd
Datum upisa : 04.12.2007

https://kutak.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Projekat 1 Januar Empty Re: Projekat 1 Januar

Počalji od Admin 13/7/2008, 10:40

Evo i fotografije. Kupljeni su im klasični i tečni sapuni, štapići za uši, dezodoransi, gelovi za tuširanje, šamponi. Ovih dana će im biti sve odneto.Bićete obavešteni!
Projekat 1 Januar S7301310
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 112
Location : Beograd
Datum upisa : 04.12.2007

https://kutak.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Projekat 1 Januar Empty Re: Projekat 1 Januar

Počalji od vakic 14/7/2008, 14:18

Nadam se za ovakvo dobro delo bog ce sve nagraditi

ZA L.Katu zelim svu srecu ovog sveta pa da jos najmanje tri puta postane tetka
vakic
vakic

Broj poruka : 1583
Location : MACEDONIJA
Datum upisa : 29.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Projekat 1 Januar Empty Re: Projekat 1 Januar

Počalji od Hitron-Luka 14/7/2008, 15:06

Tako je Vakic,zivela ti meni.... Wink
Hitron-Luka
Hitron-Luka

Broj poruka : 2221
Godina : 48
Location : Benelux
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Projekat 1 Januar Empty Re: Projekat 1 Januar

Počalji od HappyGirl 14/7/2008, 18:51

Ma živele sve mi nama Wink Laughing Bog nas je već nagradio čim smo mogle da pomognemo pa makar i skromno a osmeh na licu deteta kome pomognemo je najveći blagoslov i nagrada koji možemo dobiti yes yes srca
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Projekat 1 Januar Empty Re: Projekat 1 Januar

Počalji od Admin 16/7/2008, 19:59

E pa cure ja bila u svratištu! Auuuu što tamo ima lepe dece yes srca Najslađi mi je bio najmlađi recimo da ima 5 godina. Very Happy Lepo su me primili, vrata su širom bila otvorena Very Happy Predala sam naš skromni paket ali skupljen sa ljubavlju srce Vaspitačica se zahvalila Very Happy Malo smo popričale i mogli bi još na jedan način da im pomognemo ali to ću na posebnoj temi. Kuća je lepo opremljena, uredna i prijatna. Bravo za sve one ljude one koji su se i koji se trude oko ove zlatne dece. good job cmoka
Evo zamolila sam vaspitačicu da mi napiše nešto na papiru za vas, da znate da sam odnela, jer je fotografisanje zabranjeno iz opravdanih razloga.
Kutanjke hvala na svemu! poljubac
Projekat 1 Januar Img01310
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 112
Location : Beograd
Datum upisa : 04.12.2007

https://kutak.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Projekat 1 Januar Empty Re: Projekat 1 Januar

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu