KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SHIZIKA + zrno njeznosti

+42
bobica83
liki
vašar
dragana76ns
bak
Sneza
Cupava
maja76
Zoka83
Filippa
Marija86
Republica
buby
brinbili
Pakki
adriatika
catherine290505
Simona
dr mali pariz
naca
MARA
Tinche
Deni
Struzzo
jovana 77
maus
Orline
Niki-Kiki
cici
anna
tuli
cufta
Jelena*
lena
Milijana
HappyGirl
cipiripi
djole42
nesalela
bebko
BiKsi :)
Shizika
46 posters

Strana 25 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Sledeći

Ići dole

SHIZIKA + zrno njeznosti - Page 25 Empty Re: SHIZIKA + zrno njeznosti

Počalji od Shizika 7/1/2011, 11:00

Znash da mi nisu nishta rekli osim navodno da je to za ocekivati u prvoj trudnoci, da je beba nisko? Rolling Eyes
Medjutim je doktorica nakon shto me ispipala po stomaku napravila veoma zacudjenu facu i prokomentirala da je bebi glava veoma nisko u karlici (shto sam ja shvatila kao da je u poziciji "engaged", kad je zrela za porodjaj). Mene zadnjih par dana manje muci gorushica, ali mi je jutros bilo jako nezgodno dok sam vozila natrag s posla, beba se nekako ukocila kao da joj nije udobno kad sjedim za volanom.
Kod midwife sam bila u petak i tad je beba jos uvijek bila dupetom dolje, dakle okrenula se preko weekenda.
Pretpostavljam da to za mirovanje treba slushati svoje tijelo. Sa niskom placentom definitivno se ne treba naprezati, a inace sve zavisi koliko su ti jaki mishici da sve drze u normali. Rekla mi sonograferka da mi je grlic skroz dobre duzine, mene to umiri.
Kako si ti? ZIMA
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

SHIZIKA + zrno njeznosti - Page 25 Empty Re: SHIZIKA + zrno njeznosti

Počalji od lena 7/1/2011, 11:08

A bebice se jos okrecu, zar ne? Ne mora da znaci da sledeci put opet ne bude dupencetom dole...

Ja sam ok, sem sto me probava muci toliko da poslednjih par dana ne znam da li me ponekad boli stomak od toga ili od eventualnih kontrakcija (koje ne znam kako razlikovati)...

Kako ti mere grlic? Vaginalnim UZ ili manuelnim pregledom?
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

SHIZIKA + zrno njeznosti - Page 25 Empty Re: SHIZIKA + zrno njeznosti

Počalji od Shizika 7/1/2011, 11:14

U pravu si, mogu u zadnji tren opet da se okrenu, narocito zensko, ima pravo, ako ne i obavezu da se svako malo predomisli! Laughing
Ali nam je sinoc midwife objasnila da kod prvorotki strogo savjetuju carski ako beba nije glavom dolje poshto je tijelo zagonetka i ne mogu znati dal' ces moci izgurati.
Rece mi doktorica da se u ovoj fazi ne savjetuje vaginalni pregled, tek blizu pred porod. Moze sonografer preko stomaka otprilike da procijeni duzinu grlica (i da li je zatvoren), sve preko 3cm je OK.
Da dodam, u vezi kontrakcija, nisam ti ni ja ekspert ali meni se cini da su one grcenje donjeg stomaka koje moze da te na momente ostavi bez daha. Meni se bash udrveni maternica (i to vishe donja polovica), nema onaj mekani osjecaj na neko vrijeme. Nije bolno, vishe je neprijatno i popusti samo od sebe. Od probave bi trebalo da boli vishe iznad pupka.
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

SHIZIKA + zrno njeznosti - Page 25 Empty Re: SHIZIKA + zrno njeznosti

Počalji od lena 7/1/2011, 11:40

Meni u privatnoj klinici svaki put prvo izmere grlic iskljucivo vaginalnim UZ, a onda preko stomaka gledaju bebu.
Pre par dana u drzavnoj bolnici, tj. u porodilistu ovde, zbog mojih sumnji da nemam kontrakcije, posle abdominalnog UZ, pregledali su me rukom, nesto cak poprskali prethodno (nemam pojma sta)... da osete grlic prstima (a tad po svom subjektivnom osecaju kazu koliki je, doduse to je samo vaginalni deo grlica, vrh, ne moze ceo da oseti rukom...). Elem, stalno me zbunjuju njihovi razliciti metodi!
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

SHIZIKA + zrno njeznosti - Page 25 Empty Re: SHIZIKA + zrno njeznosti

Počalji od lena 7/1/2011, 11:45

Shizika :: Da dodam, u vezi kontrakcija ... grcenje donjeg stomaka ... Meni se bash udrveni maternica (i to vishe donja polovica), nema onaj mekani osjecaj na neko vrijeme. Nije bolno, vishe je neprijatno i popusti samo od sebe

E, da, to i ja ponekad osetim pa sam zato i posumnjala na te tzv. Braxton-Hicksove kontrakcije. A meni je tu pride i rez od operacije mioma pa se zategne koza i bude tvrdo Rolling Eyes ...
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

SHIZIKA + zrno njeznosti - Page 25 Empty Re: SHIZIKA + zrno njeznosti

Počalji od Shizika 7/1/2011, 11:53

Ja se plashim vaginalnog pregleda jer su mi ono kad sam zavrshila u bolnici u 27oj sedmici samo pogorshali krvarenje. Preko stomaka nije sasvim precizno mjerenje ali boli me briga za milimetre kad ima dovoljno centimetara!
Ovde izgleda ne rade CTG prije 28e sedmice, ne znam zashto, mozda dotada kontrakcije nisu dovoljno jake da se time primjete. I ja mislim da su ti to B-H pripreme. yes
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

SHIZIKA + zrno njeznosti - Page 25 Empty Re: SHIZIKA + zrno njeznosti

Počalji od lena 7/1/2011, 11:59

Ma nisu mi radili CTG, samo normalni UZ... Ne verujem ni da drugima koji su imali kontrakcije ranije, neki vec oko 15. nedelje, rade CTG, samo obicni UZ...
Ma najbolje da upisem medicinu da pohvatam sve cake... pojma nemam! Very Happy
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

SHIZIKA + zrno njeznosti - Page 25 Empty Re: SHIZIKA + zrno njeznosti

Počalji od Shizika 7/1/2011, 12:02

U biti tako rano u trudnoci su veoma neredovite, mozes lezati vishe od pola dana prikopcan na aparate i nishta se ne registrira, samo se zabrines bezveze. Problem je kad bi bile ucestale, to mora da se otkloni. Ovako, nema razloga za brigu.
smiledraw
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

SHIZIKA + zrno njeznosti - Page 25 Empty Re: SHIZIKA + zrno njeznosti

Počalji od dr mali pariz 7/1/2011, 21:09

Ej, Rolling Eyes ako ste se vas dve ispričale,mogu li ja malo?? Rolling Eyes
milsim stvaaaaaaaaarno...mm,cm,meki i kruti grlići i materice...mislim...
lol!
Šiz,kakvi miomi,mamicu im njihovu... SHIZIKA + zrno njeznosti - Page 25 510326
čuvaj se dušo...šta drugo da ti rečem... SHIZIKA + zrno njeznosti - Page 25 670661
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

SHIZIKA + zrno njeznosti - Page 25 Empty Re: SHIZIKA + zrno njeznosti

Počalji od BiKsi :) 7/1/2011, 23:05

Ne mogu pomoći, al te mogu poljubiti! SHIZIKA + zrno njeznosti - Page 25 766699
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

SHIZIKA + zrno njeznosti - Page 25 Empty Re: SHIZIKA + zrno njeznosti

Počalji od Filippa 8/1/2011, 08:45

Siz draga nedaj se nadam se da ce doca pri porodjaju naci resenje zagrljaj
Jedna moja drugarica jos ´97. je imala miome skoro vece od bebine glave a sad malac vaterpolista i prerastao mene davno. Sada je ipak medicina napredovala od tada Very Happy
Bice to dobro a TI malo ipak odmori poljubac
Filippa
Filippa

Broj poruka : 758
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

SHIZIKA + zrno njeznosti - Page 25 Empty Re: SHIZIKA + zrno njeznosti

Počalji od BiKsi :) 8/1/2011, 12:01

Zaboravih ti čestitati ulazak u osmi! Šta da ti poželim nego da ti se ti miomi smanje ili povuku! Mislim, ne znam da li je to moguće, ali ti ja stvarno to želim!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

SHIZIKA + zrno njeznosti - Page 25 Empty Re: SHIZIKA + zrno njeznosti

Počalji od Shizika 8/1/2011, 13:02

Pariz, Biksi, Filippa srca cvet srca
Ma pomazes Biksi, samo kad ti vidim ovaj crtez u potpisu, izmami mi osmjeh. Very Happy
Za miome u ovoj fazi je super ako ne porastu, a ovaj pri dnu sto je na zadnjem zidu maternice je izgleda poceo malo da se smanjuje i ja to pripisujem svojoj zdravoj ishrani (izbjegavanje sireva i chokolade), moram tako inace bih izgubila motivaciju. Dosadilo mi da doktori pokupe slavu za sve shto izidje na dobro ili da mi pricaju o spletu sretnih okolnosti! Maternica je sklop isprepletenih mishica i nikad ne znas gdje ce miomi izroniti. Zato nije presudna samo njihova velicina vec i polozaj. Ne preostaje mi nego da cekam b
Hvala vam sto mislite na mene i posjecujete me u mojoj virtuelnoj kucici. poljubac
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

SHIZIKA + zrno njeznosti - Page 25 Empty Re: SHIZIKA + zrno njeznosti

Počalji od Milijana 9/1/2011, 12:29

Evo i mene, ja se u miome ne razumem, alu kontrakcije daaaaa Rolling Eyes
Ja sam od 6-og meseca osećala te BH kontrakcije koje izgledaju baš kao što ih Šizi opisuje. Naročito su mi bile česte kad se premorim, ali su i nestajale čim odmorim malo. Te kontrakcije nisu opasne ako ne preteraju broj od 8-10 dnevno, mada, ja mislim da sam imala i dana kada ih je bilo više Rolling Eyes
Porođajne kontrakcije izgledaju sasvim drugačije, mene su bolela krsta i materica se stezala nekako odozgo, ali prvenstveno sam ih prepoznavala po krstima i onako neki bol kao pred menstruaciju.
Kod nas se u DZ CTG radi tek 1,5 mesec pre termina, a kod mog lekara koji me je porodio, prvi CTG sam radila 10 dana pre termina kad me je i prvi put pregledao vaginalno i tako određivao stanje grlića.
Valjda malo pomogoh ljubav

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

SHIZIKA + zrno njeznosti - Page 25 Empty Re: SHIZIKA + zrno njeznosti

Počalji od Shizika 9/1/2011, 13:30

Hvala Milijana, naravno da pomaze kad nam ne'ko sa iskustvom to opishe.
Ni ovde ne stavljaju trudnice na CTG bez potrebe, samo ako imash neki problem koji bi mogao ukazivati na prijevremeni porodjaj, pa da vide kako se maternica ponasha. I to kad se priblizis terminu. cmoka
Svima poljubci
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

SHIZIKA + zrno njeznosti - Page 25 Empty Re: SHIZIKA + zrno njeznosti

Počalji od MARA 9/1/2011, 14:34

Siz samo da te ljubnem
Nadsam se da ce se nekako resiti ti miomi,i da nece predstavljati problem na porodjaju.
Kontrakcije uh i ja bi ih opisala kao i vi gore ali mogu da kazem da meni kontrakcije predporodjaj ne smetaju vec ona prokleta klizma-mrzim je........
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

SHIZIKA + zrno njeznosti - Page 25 Empty Re: SHIZIKA + zrno njeznosti

Počalji od cipiripi 10/1/2011, 00:29

Only 55 days to goooooooooooooooo lol!

ljubav
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

SHIZIKA + zrno njeznosti - Page 25 Empty Re: SHIZIKA + zrno njeznosti

Počalji od naca 10/1/2011, 12:44

Šizi, kako je, ima li šta novo? Verujem da miomi neće praviti problema, ali da će verovatno morati da se radi cr ako miom zatvara cerviks. Kod mene je morao da se radi hitan cr ali verovatno da bi i inače to bila jedina opcija, jer se posteljica bila zalepila za miom, tako da bi je teško izvukli prirodnim porodjajem. Možda da ipak malo više leškariš ovih poslednjih nedelja, šta misliš o tome Wink
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 55
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

SHIZIKA + zrno njeznosti - Page 25 Empty Re: SHIZIKA + zrno njeznosti

Počalji od Shizika 10/1/2011, 15:22

Nije mene strah CR naco, s obzirom na obim bebine glave, mozda bih radije da me rezu preko stomaka nego drugdje. Fazon je u tom shto imam 10ak mioma i moze se desiti da na prednjem zidu maternice ne mogu izbjeci da ne zakace bar jedan od njih. To je teshko ushiti pa da ne iskrvarim opcija je da mi izvade maternicu . E to je ono ceme se ne radujem. Vidish kako su nepredvidivi miomi, knjige pishu da ako se placenta smjesti preko mioma onda miom moze da je izgura prijevremeno, a kod tebe se slijepili.
Ne vidim kako leshkarenje moze pomoci? Za miome inace savjetuju vecu fizicku aktivnost. yes
Nadam se da si ti dobro? cmoka
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

SHIZIKA + zrno njeznosti - Page 25 Empty Re: SHIZIKA + zrno njeznosti

Počalji od naca 11/1/2011, 08:16

Ne znam, pišem ti iz svog iskustva, meni su savetovali ležanje, upravo da ne bi došlo do prevremenih kontrakcija, niko, ali baš niko od svih lekara koje sam posetila (broj im se ne zna) nije mi savetovao fizičku aktivnost. Niti mi je iko pominjao opasnost da se miom zakači prilikom reza, a i ja imam jedan na prednjem zidu- subzerozni. Znam mnoge žene kojima su prilikom CR odstranili miome, bar one najveće, mada je činjenica da oni tada mogu mnogo da krvare i da može doći do situacije da mora da se izvadi materica. Moja doktorka ovde mi je skoro pričala da se ona ipak usudila da jednoj ženi prilikom CR odstrani miom, jer kaže da to može da se proceni, kako mi je objasnila, pri prvom rezu može da vidi "kako se ljušti" (nisam sigurna šta to zapravo znači), i da dobar lekar može da izvrši pravilnu procenu. No, bilo kako bilo, vidiš da i tu, kao i kod svih drugih stvari nema jedinstvenog stava i da svako ima neko svoje iskustvo. Pozdrav zagrljaj
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 55
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

SHIZIKA + zrno njeznosti - Page 25 Empty Re: SHIZIKA + zrno njeznosti

Počalji od bebko 11/1/2011, 09:54

ljubav love
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

SHIZIKA + zrno njeznosti - Page 25 Empty Re: SHIZIKA + zrno njeznosti

Počalji od Shizika 11/1/2011, 23:08

Mislish Naco da ti ljekari nisu savjetovali pojacanu fizicku aktivnost u trudnoci? To kapiram, narocito ako miomi vec pocnu da se uvrcu ili krenu sa crvenom degeneracijom, onda je bolje (i lakshe) lezati ne bi li se primirile kontrakcije (mada to neznatno pomaze). Ali van trudnoce se savjetuje bavljenje sportom i izbjegavanje odredjenih vrsta hrane.
Meni josh uvijek prija da radim par sati dnevno, brze mi prolazi vrijeme, odvuce mi misli i osjecam se u dobroj kondiciji.
Mnogo mi je zao zbog tvojeg losheg iskustva. grljenje
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

SHIZIKA + zrno njeznosti - Page 25 Empty Re: SHIZIKA + zrno njeznosti

Počalji od Filippa 12/1/2011, 10:31

Siz samo da zirnem i poljubac
Filippa
Filippa

Broj poruka : 758
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

SHIZIKA + zrno njeznosti - Page 25 Empty Re: SHIZIKA + zrno njeznosti

Počalji od naca 12/1/2011, 10:52

Ma naravno Šiz, najgore je kad moraš da ležiš, umireš od dosade. Kod mene to ništa nije imalo veze sa miomima (ko o čemu, baba o uštipcima, ali s ovim završavam, obećavam) jer moji miomi nisu na peteljci, tako da nije bilo uvrtanja, nisu ništa smetali, beba se normalno razvijala. Do kraja 4 meseca radila sam sve živo, jurcala, osećala sam se kao da nisam trudna. Onda sam uradila AC i dve nedelje nakon toga dobila sam jake bolove, koji su kasnije prerasli u kontrakcije. Dve nedelje sam bila na bocama, i kada se smirilo nastavila sam sa terapijom, ali više nisam mogla da se krećem, stalno sam osećala pritisak u donjem delu stomaka i sl. Ali i to sam izgurala, sve dok se u 34 nedelji nije desilo to što se desilo, a što nema veze ni sa miomima, ni sa kontrakcijama.
Super je što se osećaš pokretnom, a i posao ti nije stresan, tako da, uživaj i guraj ljubav
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 55
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

SHIZIKA + zrno njeznosti - Page 25 Empty Re: SHIZIKA + zrno njeznosti

Počalji od djole42 12/1/2011, 22:35

osmeh srce di si nam se zagubila danas? ff
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 53
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

SHIZIKA + zrno njeznosti - Page 25 Empty Re: SHIZIKA + zrno njeznosti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 25 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu