KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

+103
maza1972
saska1
mata
atomski mrav
Malu
Mrvica78
OKacica
makac71
Bebita
ivi
pavlovic_miljana
Strumfeta78
Olja-B
Tiki-Liki
ganedina
SoJa
leptirko82
fight&faith
Simancce
Ceca797
Hugolina
BettyBoop
m-someone
hany
SSanja
ShareLove
pereca82
red
Maksi
tanjica
JocY
Vuchica
Ninche
djole42
Orline
dragana76ns
ms_do
Crvic
lelas
Nada83
Stenli
mimamoja
Honey Bunny
danilche
jaca*caca
Erata
pempy
Sirijus
Tanja83
beta
ariadne69
lenjivica
aleksa
makica84
Tinche
zvoncica36
bak
Biljka86
Sofija Veks
ciklama
labradorka
Nataly17
Ema78
missile
NatasaM
Em&Jas-SKOPJE
LaFolie
krol
dunjas
mare41
Bubica28
BiKsi :)
anak
breskva
lilya
heart84
Leda
KoMetaK
pegaz
2207mina
mijaki
Xena
maus
Elle
Mirjana
zova
simona68
Malina
racili
Struzzo
zoxa
MAAKKI
7-patuljaka
Bitter Sweet
dr mali pariz
Aki
HappyGirl
venera3
tuli
Jelena*
nena beba
maka71
nabla
107 posters

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 37 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od maza1972 17/12/2013, 19:36

Evo da se i ja priključim temi i pitanju koje je ShareLove postavila-zašto nas niko ne upućuje na dodatne analize posle neuspele VTO?
Kod mene je bio isto neobičan redosled događaja...
prva VTO bez ikakvih analiza samo  hsg uredan-biohemijska,
druga VTO urađene analize LEVEL 1 uveden fraksiparin-opet neuspeh.
Zatim,histeroskopija sad u decembru-polip na prednjem zidu.
Da ne dužim priču,sve informacije oko analiza sam dobila od vas na Kutku kao i savete gde i kako najbrže uraditi.Nažalost,od doktora nikad ništa osim uputa za neke od analiza koje sam sama ja njima predlagala da mi daju.

ShareLove,možeš pročitati temu-Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2
A histeroskopiju predlažu posle druge ili treće neuspele,opet ako inicijativa ide od nas samih.

Moje pitanje -koji je prvi korak ako se odlučim za Prag, gde se vrši priprema?Koliko se sećam,analize na HIV, Hepatitis ne priznaju i rade se kod njih?
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 37 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lenjivica 17/12/2013, 21:13

Mazo, te analize ti rade tamo jer po ceskom zakonu ne smeju biti starije od par dana. Uracunato je u cenu. Prvi korak- saljes email nekoj od koordinatorki imas njihove mailove na sajtu klinike, napises sta si sve radila od analiza i pokusaja, i kakva ti je bila stimulacija i odgovor na nju do sada. Oni ti odgovore da ponovis hormone 3. dc i na osnovu toga ti salju semu stimulacije. Ako je sve ok u postupak mozes prvi sledeci mesec (uglavnom).Lekove kupis ovde, najbolhe u Srbotrejdu. 8. dc je prvi ultrazvuk i tada im javljas situaciju, a oni tebi kazu da li da produzis stimulaciju, kad je stop inj. i kad je aspiracija. Oni ti rezervisu hotel a mozes i sama da nadjes. Taj uzv ovde ti vodi bilo koji ginekolog u kog imas poverenja. U Pragu nebtraze uzv 2.dc nego samo 8. ali mozda nije lose da odes i 2. dc da ti prebroje antralneda znas kakav ti je taj ciklus. U Pragu treba da si oko 5 dana, neke devojke ostanu i duze, dr. Sonja kaze da se moze putovati sutradan nakon et. Puno srece!
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 37 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lenjivica 17/12/2013, 21:59

Dr smatraju da je bolje ici u postupak nedugo nakon histero reci ce ti Sonja vec. Nekad odgovore za dan,dva, nekad za7, ako ti ne stigne odgovorza nedelju dana posalji ponovo. Od 20. 12.-02.01. ne rade.
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 37 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Ljubičica77 18/12/2013, 10:47

Pozdrav svima! Ja sam ovde relativno nova pa nisam baš sigurna da li postavljam pitanje na dobrom mestu, tako da se unapred izvinjavam ako sam promašila temu.  Very Happy 
Razmišljam već dugo o odlasku na donaciju jc u Češku, vrlo sam neodlučna tj. nisam načisto ni sama sa sobom (ali to je već druga priča) a kamoli sa izborom klinike, pa sam zato rešila ovde da potražim pomoć. Vidim da puno ljudi odlazi u Prag kod Sonje, manje više mi je jasno kako tamo stvari funkcionišu, nešto sam našla i o Pronatalu. Htela sam da pitam, da li neko od vas možda ima iskustva sa klinikom Unica iz Brna? Ja ne mogu nikako da nadjem informacije iz prve ruke, a s obzirom da ne umem baš najbolje engleski a oni nude komunikaciju na srpskom to mi je jedna od opcija.
Hvala Vam puno unapred.

Ljubičica77

Broj poruka : 1
Datum upisa : 22.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 37 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Tinche 18/12/2013, 11:18

I opet ja i opet off!

Molim vas da se drzite teme a da rasprave o drugim temama vodite na mestu za njih ili na koracima. Slazem se da svako ima svoje misljenje i ne mesam se ko je u pravu. Samo vas opominjem da citate pravila jer ovo nije mesto za to. Pogotovo clanice koje su ovde dugo i imaju dosta poruka. Ako nov clan pogresi nemojte se nadovezivati nego da uputite na pravo mesto. hvala.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 37 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ganedina 18/12/2013, 12:32


Ja samo da kažem da sam upravo razgovarala o ceni avionskih karata od Beograda do Praga . Predpostavljam da može biti od koristi onima koji će uskora ići u PFC .

Rečeno mi je da je cena 1 povratne avionske karte do Praga 112 Eura sa svim taksama . Ta bi cena trebalo da je još uvek promotivna i da važi do 15.januara .
Cena taxi od aerodroma do hotela blizu klinike je 28 evra , tako je pisalo na cenovniku našeg Step hotela u kom smo boravili . Ako bi vas vozio taxista Sima , Daničin muž , pretpostavljam da bi bila i niža .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 37 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od atomski mrav 18/12/2013, 13:57

ganedina ::
Rečeno mi je da je cena 1 povratne avionske karte do Praga  112  Eura sa svim taksama . Ta bi cena trebalo da je još uvek promotivna i da važi do 15.januara .

Meni se nesto ne uklapa jer kada odes na sajt i ukucas neke termine, cena karte sa taksama pise da je 19240???
atomski mrav
atomski mrav

Broj poruka : 39
Datum upisa : 05.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 37 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ganedina 18/12/2013, 14:08


Atomski mrav , ja rekoh to što su meni rekli telefonom danas.Ta cena je ipak dosta jeftinija i još 2 karte , nije zanemarljivo . Za PFC nam u svakoj varijanti treba brdo para pa ovakve uštede nisu na odmet .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 37 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od atomski mrav 18/12/2013, 14:19

lenjivica ::Mazo, te analize ti rade tamo jer po ceskom zakonu ne smeju biti starije od par dana. Uracunato je u cenu.

Ovo proveriti, meni u protokolu pise da je to 240e za oboje. Plus cena VTO.
atomski mrav
atomski mrav

Broj poruka : 39
Datum upisa : 05.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 37 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Strumfeta78 18/12/2013, 14:37

Nama nisu naplatili vadjenje krvi, samo ICSI+smrzavanje. Bili smo u novembru.
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 37 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 18/12/2013, 14:38

Nama nisu te analize dodatno naplacivali. Kostalo nas je ukupno 2400 evra, sa zamrznutim embrionima ukljucenim za kasnije.

A sto se tice cene avionskih karata, ona naravno varira od datuma do datuma. Sto se ranije kupi, naravno, cena je niza. Ja sam n.p.r gledal 18-25 januar, cena je 11646 din, iliti 101 evro po osobi povratna, sto je sjajna cena.
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 37 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Simancce 19/12/2013, 09:05

Interesuje me vase misljenje po pitanju konsultacija, pre odlaska na postupak u Prag (kod dr Sonje)? Jeste velika usteda komunikacija putem maila i telefona, ali cisto da pitam da li je neka od vas isla licno na konsultacije pre pocetka postupka? Ja iza sebe imam dve neuspele vto kod dr Tulica u Visegradskoj i stvarno mi vise nije do zezanja i ne zelim da se neko trenira na mom organizmu kao sto sam to tamo dozivela...

Simancce

Broj poruka : 3
Datum upisa : 01.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 37 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ms_do 19/12/2013, 10:22

Simancce, mi smo isli na konsultacije i to smatramo bas pametno potrošenim novcem.Malo mi glupo da ja to nesto ovdje propagiram jer zaista jeste dodatani trošak ali ,po meni, vrijedi. Tamo smo imali vise od sat vremena sa dr S. koja je pregledala sve nase analize,razgovarali smo o njima, eventualnom tretmanu i dodatnim analizama i obavila detaljan pregled UZ. Ne znam kako bismo poslije neupsjeh iskomunicirali sa njom šta bi još bilo potrebno uraditi, da to nismo učinili tada. Razgovori sa dr poslije aspiracije i ET-a jesu bitni i zaista informativni ali tada niko ne pominje "šta dalje ako ne uspije" jer nije nekako vrijeme za takva razmišljanja. To je moje iskustvo, ako te zanimaju detalji oko toga, može preko pp.

ms_do

Broj poruka : 18
Datum upisa : 16.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 37 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od maza1972 19/12/2013, 11:08

MS-DO, a koje dodatne analize je dr.predložila na konsultaciji?Pitam jer dosta nas na forumu je obavilo te dodatne analize posle neuspih postupaka, da li se odnosi na  imunološka ispitivanja i trombofilije,insulinsku rezistenciju?

Kopiraću odgovor koji sam dobila iz Praga,u roku od 48 sati,u vezi prvog postupka kod njih.Možda nekome bude od koristi:
Draga XXXXXXX,

Hvala Vam na emailu i poverenju u naš centar. Ukoliko se odlučite za lečenje kod nas, Vaša doktorka biće Dr. Sonja Lazarovska. Ja sam njena asistentkinja i pobrinuću se da dobijete sve informacije na vreme i pomoći Vam s organizacijom boravka u Pragu.

U prilogu šaljem kratki upitnik s osnovnim podacima koje moramo znati o vama kako bismo otvorili vašu kartu. Videćete takodje tekst koji opisuje sam postupak. Stimulacijski protokol potrebno je prilagoditi svakoj ženi individualno.

Potrebno je da vidimo  nalaze:
- Bazični hormoni iz krvi 2.-5. dana ciklusa: FSH, LH, estradiol, prolaktin, testosteron, TSH, fT3, fT4
- Anti Mullerian Hormon (AMH) iz krvi, bilo kog dana ciklusa
- Prethodni IVF ciklusi: stimulacijski protokol + rezultat
- Spermogram

Sve možemo planirati u komunikaciji e-mailom i telefonom, s obzirom na udaljenost.

Važno je i generalno zdravlje žene, zato se kod vašeg ginekologa pre planianog IVF ciklusa preporučaju standardni pregledi (ako je prošlo više od 6 meseci, ponoviti):
-  pregled materice,endometriuma i jajnika na ultrazvuku,
-  brisevi kojima se otkrivaju specifične infekcije (Chlamydie,Mykoplazma i Ureaplazma)
-  preventivni citološki PAP test sa grlića materice
-  kod žena kojima je rađena neka operacija na materici dobro je napraviti kontrolni histeroskopski pregled kavuma (šupljine materice)

S obzirom da se punkcija jajnih ćelija radi u anesteziji, potreban nam je internistički pregled:
-  EKG, krvna slika, jetrene probe, urikult, pregled srca i pluća sa zaključkom da je žena sa internističkog gledišta zdrava i da nema ozbiljnih hroničnih oboljenja kao ni familijarnu sklonost prema trombozi. Svi nalazi dobro je da nisu stariji od 6 meseci.

Osnovna cena IVF ciklusa 2.000 Eur :
-  IVF ciklus: Ginekološki pregled, UZV pregled, labaratorijski pregled sperme, priprema sperme za oplodnju, echo pick up katetr i aspiracija jajnih stanica, labaratorijska priprema jajnih stanica, kultivacija i kontrola vantjelesnog razvoja embrija, embriotransfer i echo transfer kateter, stacionarni boravak u klinici na dan aspiracije 1.600 Eur
- ICSI fertilizacija 400 Eur

Dodatno se plaća zavisno o reakciji na stimulaciju, broju i kvalitetu embrija prema cenovniku:
- STD test (hepatitis B, C, sifilis, HIV) 120 Eur (za jednoga, ili 240 Eur za oboje) u slučaju zamrzavanja
- Anestezija 100 Eur
- PICSI 200 Eur
- EmbryoGen 150 Eur
- Zamrzavanje  preostalih embrija nakon svežeg transfera 400 Eur

U Pragu ćete boraviti 7-10 dana.
Sa smeštajem možemo pomoći. Saradjujemo sa hotelima u blizini koji daju za naše parove povoljnije uslove smeštaja, ako želite poslaću vam spisak.
Za sva ostala pitanja, stojim na raspolaganju.

Srdačan pozdrav iz Praga,
________________________________
Mgr. Ivana Veljković, Program Coordinator

Prague Fertility Centre
Sokolovská 810/304
190 00 Praha 9
Czech Republic

Tel: +420 255 707 022            GSM: +420 725 512 264
URL: www.pragueivf.com        E-mail: veljkovic@pragueivf.cz
_________________________________
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 37 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ms_do 19/12/2013, 11:22

Ja sam do konsultacija vec imala trombofilije (osnovne), kariograme, i uradjenu dijagnosticku histeroskopiju od par mjeseci ranije (nakon neuspjelih inseminacija i VTO). Ono sto smo razgovarali i uobzirili je intermularni miom koji se pojavio a nije postojao pri dijagnostickoj histero i eventualnoj histero ukoliko on bude rastao tokom stimulacije. Da napomenem da je dr isto predlozila da moj suprug tada na konsultacijama da uzorak koji smo zamrzli da ne bi imali taj dodatni stres na dan aspiracije. Sve te analize iz maila sam imala od ranije, kao i seme prethodnih protokola. Konsultacije su tada kostale 100 evra (oktobar 2012).

ms_do

Broj poruka : 18
Datum upisa : 16.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 37 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od missile 19/12/2013, 11:27

Tinche ::I opet ja i opet off!

Molim vas da se drzite teme a da rasprave o drugim temama vodite na mestu za njih ili na koracima. Slazem se da svako ima svoje misljenje i ne mesam se ko je u pravu. Samo vas opominjem da citate pravila jer ovo nije mesto za to. Pogotovo clanice koje su ovde dugo i imaju dosta poruka. Ako nov clan pogresi nemojte se nadovezivati nego da uputite na pravo mesto. hvala.

Hajde da sredimo kuću da nam bude uredna! Za poduže rasprave šireg karaktera, koje se ne odnose samo na PFC, idemo na Korake. Neke stvari o kojima se piše ovde- samo će utrpati temu PFC i odbiti devojke da čitaju, dok te iste stvari/informacije na odgovarajućoj temi zaista nedostaju. Uzgred, niko da se sad ne ljuti i ne nalazi prozvanim, zaista, ali neke devojke su ovu temu napustile upravo zbog off-a. Nije fer prema njima.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 37 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ne gubim nadu 19/12/2013, 11:34

Prvi put se javljam.U PFC sam bila dva puta ,u pitanju je donacija,prvi put sa svezim embrijima neuspesno,drugi put sa smrznutim,blastociste beta 574,5,ali sreca je kratko trajala u sedmoj nedelji spontani. nemamo vise smrznutih embrija ,pa me interesuje da je neka od vas isla na ponovnu donaciju i da li sve analize treba ponavljati, cekati novu donatorku ili je u pitanju ista osoba kao i da li je cena ista/

ne gubim nadu

Broj poruka : 73
Datum upisa : 19.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 37 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ne gubim nadu 19/12/2013, 11:40

mislim da je i pegaz postavila isto pitanje, molim vas da odgovori neka od vas ako zna .svaka informacija mi je bitna s obzirom da smo jedvaskupili novac i za prvi put?

ne gubim nadu

Broj poruka : 73
Datum upisa : 19.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 37 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od LaFolie 19/12/2013, 11:48

Izgleda da je PICSI sada jeftiniji, koliko se ja secam , kostao je 600e
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 37 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od maza1972 19/12/2013, 12:04

ne gubim nadu,možda je najbolje da se direktno obratiš putem mejla klinici,meni su odgovorili u rekordnom roku,imaš njihov sajt i na sajtu mesto za poruke.Moram da ti napišem,oprostite ako idem u off,da li si obavila dodatne analize nakon neuspešnih postupaka.Imaš temu ovde na Kutku Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 37 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ganedina 19/12/2013, 12:26


Ne gubim nadu, ja sam isto bila u PFC 2 puta u 2013. g. , isto je bila u pitanju donacija . Meni nije uspeo ni ET sa svežim , ni FET . Isto nemam više embriona . Pošto smo i mi u problemu s novcem , ja sam poslednji put pitala Sonju , šta ako taj put ne uspe ? Rekla mi je da ćemo ići na novu donorku , a kad sam joj rekla da mi više nemamo novca za to , rekla je da možemo ići na to da podelim jajne ćelije od jedne donorka nas 2 žene i tada bi cena bila 1.900 e , jer sam stari njihov pacijent . Ja imam i problem s godinama je uskoro probijam i njihov limit , tako da ne bih iz tog razloga imala šanse za FET .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 37 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Erata 19/12/2013, 13:26

maza1972 ::MS-DO, a koje dodatne analize je dr.predložila na konsultaciji?Pitam jer dosta nas na forumu je obavilo te dodatne analize posle neuspih postupaka, da li se odnosi na  imunološka ispitivanja i trombofilije,insulinsku rezistenciju?

Kopiraću odgovor koji sam dobila iz Praga,u roku od 48 sati,u vezi prvog postupka kod njih.Možda nekome bude od koristi:
Draga XXXXXXX,

Hvala Vam na emailu i poverenju u naš centar. Ukoliko se odlučite za lečenje kod nas, Vaša doktorka biće Dr. Sonja Lazarovska. Ja sam njena asistentkinja i pobrinuću se da dobijete sve informacije na vreme i pomoći Vam s organizacijom boravka u Pragu.

U prilogu šaljem kratki upitnik s osnovnim podacima koje moramo znati o vama kako bismo otvorili vašu kartu. Videćete takodje tekst koji opisuje sam postupak. Stimulacijski protokol potrebno je prilagoditi svakoj ženi individualno.

Potrebno je da vidimo  nalaze:
- Bazični hormoni iz krvi 2.-5. dana ciklusa: FSH, LH, estradiol, prolaktin, testosteron, TSH, fT3, fT4
- Anti Mullerian Hormon (AMH) iz krvi, bilo kog dana ciklusa
- Prethodni IVF ciklusi: stimulacijski protokol + rezultat
- Spermogram

Sve možemo planirati u komunikaciji e-mailom i telefonom, s obzirom na udaljenost.

Važno je i generalno zdravlje žene, zato se kod vašeg ginekologa pre planianog IVF ciklusa preporučaju standardni pregledi (ako je prošlo više od 6 meseci, ponoviti):
-  pregled materice,endometriuma i jajnika na ultrazvuku,
-  brisevi kojima se otkrivaju specifične infekcije (Chlamydie,Mykoplazma i Ureaplazma)
-  preventivni citološki PAP test sa grlića materice
-  kod žena kojima je rađena neka operacija na materici dobro je napraviti kontrolni histeroskopski pregled kavuma (šupljine materice)

S obzirom da se punkcija jajnih ćelija radi u anesteziji, potreban nam je internistički pregled:
-  EKG, krvna slika, jetrene probe, urikult, pregled srca i pluća sa zaključkom da je žena sa internističkog gledišta zdrava i da nema ozbiljnih hroničnih oboljenja kao ni familijarnu sklonost prema trombozi. Svi nalazi dobro je da nisu stariji od 6 meseci.

Osnovna cena IVF ciklusa 2.000 Eur :
-  IVF ciklus: Ginekološki pregled, UZV pregled, labaratorijski pregled sperme, priprema sperme za oplodnju, echo pick up katetr i aspiracija jajnih stanica, labaratorijska priprema jajnih stanica, kultivacija i kontrola vantjelesnog razvoja embrija, embriotransfer i echo transfer kateter, stacionarni boravak u klinici na dan aspiracije 1.600 Eur
- ICSI fertilizacija 400 Eur

Dodatno se plaća zavisno o reakciji na stimulaciju, broju i kvalitetu embrija prema cenovniku:
- STD test (hepatitis B, C, sifilis, HIV) 120 Eur (za jednoga, ili 240 Eur za oboje) u slučaju zamrzavanja
- Anestezija 100 Eur
- PICSI 200 Eur
- EmbryoGen 150 Eur
- Zamrzavanje preostalih embrija nakon svežeg transfera 400 EurU Pragu ćete boraviti 7-10 dana.
Sa smeštajem možemo pomoći. Saradjujemo sa hotelima u blizini koji daju za naše parove povoljnije uslove smeštaja, ako želite poslaću vam spisak.
Za sva ostala pitanja, stojim na raspolaganju.

Srdačan pozdrav iz Praga,
________________________________
Mgr. Ivana Veljković, Program Coordinator

Prague Fertility Centre
Sokolovská 810/304
190 00 Praha 9
Czech Republic

Tel: +420 255 707 022            GSM: +420 725 512 264
URL: www.pragueivf.com        E-mail: veljkovic@pragueivf.cz
_________________________________

Ranije je pisalo kontinuirani monitoring embriona, znači sada to ne rade - verovatno naplaćuju posebno, jer kada je meni stigao mail - bio je ovaj isti, samo je pisalo kontinuirani monitoring.

Ovo što sam ofarbala u crveno je ranije bilo uključeno u cenu.
Ako se to posebno plaća, onda je skuplje za 240+100+400 = 640 evra + eventualni kontinuirani monitoring.

Meni je stiglo sve isto, samo što su ove stavke bile nabrojane u ceni od 2400, znači sve, sa anestezijom, testovima, zamrzavanjem...

Baš su podigli cenu!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 37 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 19/12/2013, 15:22

Erata ::
maza1972 ::MS-DO, a koje dodatne analize je dr.predložila na konsultaciji?Pitam jer dosta nas na forumu je obavilo te dodatne analize posle neuspih postupaka, da li se odnosi na  imunološka ispitivanja i trombofilije,insulinsku rezistenciju?

Kopiraću odgovor koji sam dobila iz Praga,u roku od 48 sati,u vezi prvog postupka kod njih.Možda nekome bude od koristi:
Draga XXXXXXX,

Hvala Vam na emailu i poverenju u naš centar. Ukoliko se odlučite za lečenje kod nas, Vaša doktorka biće Dr. Sonja Lazarovska. Ja sam njena asistentkinja i pobrinuću se da dobijete sve informacije na vreme i pomoći Vam s organizacijom boravka u Pragu.

U prilogu šaljem kratki upitnik s osnovnim podacima koje moramo znati o vama kako bismo otvorili vašu kartu. Videćete takodje tekst koji opisuje sam postupak. Stimulacijski protokol potrebno je prilagoditi svakoj ženi individualno.

Potrebno je da vidimo  nalaze:
- Bazični hormoni iz krvi 2.-5. dana ciklusa: FSH, LH, estradiol, prolaktin, testosteron, TSH, fT3, fT4
- Anti Mullerian Hormon (AMH) iz krvi, bilo kog dana ciklusa
- Prethodni IVF ciklusi: stimulacijski protokol + rezultat
- Spermogram

Sve možemo planirati u komunikaciji e-mailom i telefonom, s obzirom na udaljenost.

Važno je i generalno zdravlje žene, zato se kod vašeg ginekologa pre planianog IVF ciklusa preporučaju standardni pregledi (ako je prošlo više od 6 meseci, ponoviti):
-  pregled materice,endometriuma i jajnika na ultrazvuku,
-  brisevi kojima se otkrivaju specifične infekcije (Chlamydie,Mykoplazma i Ureaplazma)
-  preventivni citološki PAP test sa grlića materice
-  kod žena kojima je rađena neka operacija na materici dobro je napraviti kontrolni histeroskopski pregled kavuma (šupljine materice)

S obzirom da se punkcija jajnih ćelija radi u anesteziji, potreban nam je internistički pregled:
-  EKG, krvna slika, jetrene probe, urikult, pregled srca i pluća sa zaključkom da je žena sa internističkog gledišta zdrava i da nema ozbiljnih hroničnih oboljenja kao ni familijarnu sklonost prema trombozi. Svi nalazi dobro je da nisu stariji od 6 meseci.

Osnovna cena IVF ciklusa 2.000 Eur :
-  IVF ciklus: Ginekološki pregled, UZV pregled, labaratorijski pregled sperme, priprema sperme za oplodnju, echo pick up katetr i aspiracija jajnih stanica, labaratorijska priprema jajnih stanica, kultivacija i kontrola vantjelesnog razvoja embrija, embriotransfer i echo transfer kateter, stacionarni boravak u klinici na dan aspiracije 1.600 Eur
- ICSI fertilizacija 400 Eur

Dodatno se plaća zavisno o reakciji na stimulaciju, broju i kvalitetu embrija prema cenovniku:
- STD test (hepatitis B, C, sifilis, HIV) 120 Eur (za jednoga, ili 240 Eur za oboje) u slučaju zamrzavanja
- Anestezija 100 Eur
- PICSI 200 Eur
- EmbryoGen 150 Eur
- Zamrzavanje  preostalih embrija nakon svežeg transfera 400 EurU Pragu ćete boraviti 7-10 dana.
Sa smeštajem možemo pomoći. Saradjujemo sa hotelima u blizini koji daju za naše parove povoljnije uslove smeštaja, ako želite poslaću vam spisak.
Za sva ostala pitanja, stojim na raspolaganju.

Srdačan pozdrav iz Praga,
________________________________
Mgr. Ivana Veljković, Program Coordinator

Prague Fertility Centre
Sokolovská 810/304
190 00 Praha 9
Czech Republic

Tel: +420 255 707 022            GSM: +420 725 512 264
URL: www.pragueivf.com        E-mail: veljkovic@pragueivf.cz
_________________________________

Ranije je pisalo kontinuirani monitoring embriona, znači sada to ne rade - verovatno naplaćuju posebno, jer kada je meni stigao mail - bio je ovaj isti, samo je pisalo kontinuirani monitoring.

Ovo što sam ofarbala u crveno je ranije bilo uključeno u cenu.
Ako se to posebno plaća, onda je skuplje za 240+100+400 = 640 evra + eventualni kontinuirani monitoring.

Meni je stiglo sve isto, samo što su ove stavke bile nabrojane u ceni od 2400, znači sve, sa anestezijom, testovima, zamrzavanjem...

Baš su podigli cenu!

Erata

Na osnovu ovog Ivaninog mejla poslatoj Mazi, mislim da su podigli cenu za 340 evra: za oboje partnera testove 2x120 i anestezuju 100 evra, ukupno 340. Onih 400 za smrzlice je vec bila cena: 2000 za ceo proces +400 za smrzlice - 2400 sam ja platila, a kada bi isli sada da ponovimo ceo proces, bilo bi po ovom proracunu umesto predjasnjih 2400 2740 evra. Naravno, ako se dodatno rade PICSI to se dodatno placa (da, mislim da jeste sada jeftiniji, mislim da je bio 600 evra ako se nevaram) i embyogen...

Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 37 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Erata 19/12/2013, 16:27

Pogresno sabrah. Ukupno 740 evra. Vidis da su zamrzavanje izdvojili posebno. A nema ga ubrojanog u IVF ciklus. Napisali su joj da se dodatno placa.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 37 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Erata 19/12/2013, 16:30

To je to i verovatno plus za embrioskop, jer su i tu stavku izmenili. Kod mene je pisalo kontinuirano pracenje, a kod maze drugacije formulisano.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 37 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu