KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

+103
maza1972
saska1
mata
atomski mrav
Malu
Mrvica78
OKacica
makac71
Bebita
ivi
pavlovic_miljana
Strumfeta78
Olja-B
Tiki-Liki
ganedina
SoJa
leptirko82
fight&faith
Simancce
Ceca797
Hugolina
BettyBoop
m-someone
hany
SSanja
ShareLove
pereca82
red
Maksi
tanjica
JocY
Vuchica
Ninche
djole42
Orline
dragana76ns
ms_do
Crvic
lelas
Nada83
Stenli
mimamoja
Honey Bunny
danilche
jaca*caca
Erata
pempy
Sirijus
Tanja83
beta
ariadne69
lenjivica
aleksa
makica84
Tinche
zvoncica36
bak
Biljka86
Sofija Veks
ciklama
labradorka
Nataly17
Ema78
missile
NatasaM
Em&Jas-SKOPJE
LaFolie
krol
dunjas
mare41
Bubica28
BiKsi :)
anak
breskva
lilya
heart84
Leda
KoMetaK
pegaz
2207mina
mijaki
Xena
maus
Elle
Mirjana
zova
simona68
Malina
racili
Struzzo
zoxa
MAAKKI
7-patuljaka
Bitter Sweet
dr mali pariz
Aki
HappyGirl
venera3
tuli
Jelena*
nena beba
maka71
nabla
107 posters

Strana 15 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 27 ... 40  Sledeći

Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 15 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od KoMetaK 29/3/2013, 20:49

Gral, pretpostavljam da si iscitao/la sve sto smo pisale ovde. Cene jesu takve, ali to nista ne znaci, ume Sonja i te kako da spusti cenu na kraju kad dodje do placanja. yes Mis mo ICSI platili 2000. Tako da se ne rukovodis cenom, vec kvalitetom! yes
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 15 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ariadne69 30/3/2013, 10:09

Sama donacija jć jeste 3800 eura, ali ja bih još i AHA (300 eur) i da zamrznu embrione na 3 god (300 eur): ukupno 4400 eur. Mi smo za konsultaciju+testove spolne bolesti+zamrz sperme trebali platiti 500, ali je dr Sonja rekla, "to je mnogo za Vas", pa naplatila samo pola. Mislim, da je to praksa na boljim klinikama, jer nam se i kod dr Zadorija u Segedinu desilo, da nam je naplatio IVF bez AHA, rekavši u šali, da "možda se nismo psihički pripremili da platimo i to". Ali Gral, opet ti savetujem, da napišeš mejl Mirni ili Danici, nabroji šta ti treba, pa će ti poslati tačan iznos. One moraju da napišu tačan iznos, jer ako bi ti podigli cenu u Pragu, ti bi teško mogla skoknut kući po više para...
ariadne69
ariadne69

Broj poruka : 244
Godina : 54
Location : Subotica
Datum upisa : 08.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 15 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lilya 10/4/2013, 11:50

LaFolie ::Koja je temperatura leti u Pragu? za slucaj da odem u julu, da li je kuvanje u vozu?

U julu prave pauzu i ne rade. Mozda pomere za avgust, ali je prosle godine bilo tako.
Voz je klimatizovan, ali pitanje je kako i koliko ta klima radi. Ako radi, moze da ti se desi da se smrznes u vozu Rolling Eyes
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 15 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od zoxa 10/4/2013, 12:00

U Pragu po mom iskustvu je dosta hladnije nego kod nas, vrucine i kuhanje traju nekad par dana a bilo je godina kad ga uopste nije bilo.
Prosle godine je trajalo mozda nedelju dvije u junu, vec druga polovina avgusta je bila umjerena.
Ponesi i u julu jaknicu.
Ova godina izgleda kao da uopste nece otopliti Mad upravo 9*C
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 15 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od LaFolie 12/4/2013, 11:18

Pisala sam hotelu Carol koji je blizu klinike, bas mi se dopao... Teta sa recepcije kaze da je za sve one koji dolaze u PFC cena 58e :) i da se rezervise preko klinike :)
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 15 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od LaFolie 12/4/2013, 11:54

da, dvoje sa doruckom... to je za sada opcija, pitacu Danicu sta jos ima

bila sam pre par godina u hotelu Slavija za 3x manje para, krevet je bio mali cak i za mene, crevo za tusiranje probuseno, tepih izbusen od cigareta Sad ali su nam dali samo po cebe, a hladno bilo, grejanje lose, pa smo se sabili u jedan krevet da bismo se pokriili sa 2 prekrivaca, probudila sam se sa printom lajsne pored kreveta preko lica Very Happy posto nije bilo mesta
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 15 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od BiKsi :) 16/4/2013, 19:05

Žemske, a da li možete preko neke agencije naše da nadjete povoljniji smeštaj, tipa 5 dana sa prevozom budu ture oko 100 evra za jedno,verovatno mogu da se produže tri ture, ili lupam?! Nadam se da ste razumele moj predlog.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 15 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od KoMetaK 16/4/2013, 19:13

BiKsi, znam sta mislis, a znas li kako agencije racunaju ta 5 dana, 3 u putu i eventualno 2 nocenja. Rolling Eyes Nije to pouzdano, mada se moze kontaktirati ev. neka agencija koja organizuje put, pa da se preko njih uzme smestaj, mozda bude jeftinije. Kako god, ako idete preko PFC, cene su vec nize u hotelima.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 15 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lilya 17/4/2013, 09:30

Problem sa samosatlnom rezervacijom hotela je u tome sto ne mozes unapred znati kada ides. Eventualno par dana ranije, 4 - 5 maksimalno.
U gradu kao sto je Prag za koji ne postoji rec van sezone, niko nece za tako kratak period da ti rezervise hotel. Inace bi preko bookinga bilo stvarno najjeftinije. Msm, moras da rizikujes da bi uboo hotel bas kad tebi treba, bas tih par dana ranije, a da je blizu klinike. Eto, to je jedina zavrzlama inace bi booking ko kod Tanje radio samo tako yes

Sofija, mozes ici kojim god prevozom hoces, dr je misljenja da povratak ni na koji nacin ne moze ugroziti embrione.

lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 15 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Erata 17/4/2013, 13:59

Devojke, posto sam ja zaludna lol! , nasla sam ova 2 hostela, koja se nalaze u blizini klinike (mozete pesaka do klinike), cena je jako povoljna, a smestaj sasvim ok. Pogledajte:
http://www.hostels-in-prague.com/hostels/hostel-harfa/
http://www.hostels-in-prague.com/hostels/hotel-sunshine/

Imate na dnu stranice Google mapu, pa mozete videti koliko je blizu bolnica u kojoj je smestena klinika i Sokolovska ulica (umanjite mapu, pa cete videti Sokolovsku i bolnicu gore levo).
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 15 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Erata 17/4/2013, 14:33

Evo jos smestaja u blizini klinike:

http://www.hotele.cz/prague-9-hotel-briliant,photogallery-c-briliant.en.html

http://www.hotele.cz/prague-9-hostel-kolibenka,photogallery-c-kolbenka.en.html
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 15 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Struzzo 21/4/2013, 12:12

Stenli,
koliko košta taj hotel?
Ne znam ništa za kombi ili autobus ali između kombija i tvog auto (naravno, ti ne voziš posle ET) glasam za ovo drugo jer praviš pauze kad god ti želiš.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 15 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Stenli 21/4/2013, 14:26

Struzzo,

oko 540 evra za period 1.-9. jun za nas dvoje. Nalazi se u blizini klinike, naravno ima i jeftinijih, ali sam trazila opciju gde mogu da otkazem u slucaju promene. Cula sam i da hotel Clarion kosta oko 60 eura noc, kada se rezervise preko klinike.
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 15 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ariadne69 24/4/2013, 21:03

Ja bih još samo dodala, da po povratku (pošto je bio petak) na relaciji Budimpešta-Kiskoroš voz bio pun sa đacima, koji se vraćaju kući iz Pešte. Jedva da je ostalo mesta i za stajanje, ali nije to previše dugačka relacija... Računam, da sad od maja ili juna biće mnogo više putnika u tom vozu, nego u februaru...
ariadne69
ariadne69

Broj poruka : 244
Godina : 54
Location : Subotica
Datum upisa : 08.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 15 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od bak 25/4/2013, 10:30

Dubl kabina je kabina sa dva lezaja
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 15 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od missile 25/4/2013, 10:42

LaFolie ::da li neko zna sta je Dubl kabina u vozu?

poslala sam mail i pitala za cenu itd, ali su mi samo odgovorili "Dve karte su 213 Eur a doplata za dubl kabinu iznosi 36 Eur po pravcu"
Dve POVRATNE karte 213 EUR?

Jel otpala varijanta one kamp kućice na točkovima?

lol!
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 15 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od LaFolie 25/4/2013, 22:09

zvala sam, kazu to su 2 kreveta
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 15 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Nada83 27/4/2013, 08:44

Drage moje, tražeći informacije na internetu naletila sam na ovaj (moram reći) prekrasan forum i ovu temu, htjela bih vas pitati dali možda znate dali se u klinici dr. Sonje Lazarovske radi proces surogat majke? Ja sam jučer tamo poslala mail ali još nema odgovora, znam da je još rano ali jako sam nestrpljiva.. Imam MRKH sindrom i nemogu imati dijete prirodnim putem, ali ja i moj suprug smo se dlučili boriti da dobijemo svoju bebu. Puno toga nije na našoj strani ali zbilja mnogo vjerujemo da će nam se najveća želja ispunit. Molim Vas ako imate bilo koju informaciju da je podjelite samonom. Hvala Vam unapred...

Nada83

Broj poruka : 1
Godina : 41
Datum upisa : 27.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 15 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lenjivica 28/4/2013, 00:22

Koliko znam Nado to je zakonom regulisano samo u malom broju zemalja, jer je u 99,9 posto zemalja po zakonu majka ona koja rodi dete. Znam da je potpuno legalno i povoljno (mislim 15-20000 e) U Ukrajini i Indiji. Evo ti link, jedna ;lanica je ;ak radila u Ukrajini
https://kutak.forumotion.com/t1751-surogat-majke
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 15 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lelas 28/4/2013, 15:33

Sofija, kod dr.Rade pripremu je radila jedna moja koleginica i prezadovoljna je ,ona joj je i vodila trudnocu !Znam samo da i Dr.Bilja koja radi u klinici Ivanovic radi pripremu za Prag.I ja razmatram Prag kao opciju ali neznam ,ako se odlucim za njih,ko bi mi odradio pripremu.Imas malo vremena pa odluci sta i kako a ja mogu da ti kazem da smatram kao i vecina zene ovde da sve od dodatnih testova sto moze da se odradi da treba odraditi.Ne zelim da ti unosim nemir odluka je na tebi,ja ti zelim u svakom slucaju da ti vto uspe ! ljubav ljubav ja sam skoro htela da skrenem,kad mi je doktor posle dve vto predlozio operaciju mioma ali sam se pribrala i pisala cesima da vidim sta ce reci oni.

Nado.neznam nista o surogat majcinstvu ali navijam da ti se ostvare snovi!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 15 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 28/4/2013, 15:56

Hvala puno Lela na podrsci! Very Happy

Ja iskreno ne mislim da ce nam te analize nesto preterano pomoci, pogotovu sto ih u Pragu ne traze. Nekoliko devojaka koje su radile te analize, kod svih su rezultati bili dobri. Mi smo jedva prikupili dovoljno para da odemo u Prag, i sada jos 300 evra koje ne znam odakle da vise adjemo, no svakako bi ih nasli kada bi mislili da su krucijalno za VTO, a koliko vidim po Dr. Sonji, nisu.
Odlcila sam da sutra odem kod svog ginekologa u Domu Zdravlja da je zamolim da mi da uput (cisto sumnjam da ce hteti, vec me ranije par puta slicno odbila), pa cu otci i kod mog lekara opste prakse da je zamolim da mi prepise uput (nisam sigurna ni da ce ona hteti, jer ona mi uvek prebaci loptu da mi ginekolog da te upute ukoliko smatra), i, ako uspem da izdejstvujem upute, da odem i drzavno ih uradim. Nisam sigurna ni koliko se ceka, jer sada i praznici krecu, a privatno su mi rekli da se na rezultate ceka 7 dana. Dr. Rada je zelela rezultate pre nego mi krene period, a to je za nekih 12-ak dana, te iskreno ne mislim da cu stici da uradim u zeljenom roku, te cu videti sutra sta mi je ciniti, i pozvati Dr. Radu i sve joj obrazloziti, pa da vidim sta ce reci. Ako ne, uvek ostaju Ivanovici, posto i njih vecina hvali. Bitno mi je da u Dr koja ce mi voditi ceo proces imam poverenja, u njenu strucnost, posvecenost i vreme koje ce mi posvetiti...pa, videcemo... cvet
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 15 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lelas 28/4/2013, 16:25

Sofija,na uput mogu stecene trombofilije(protein c,protein , faktori koagulacije) najbrze na Vma da se odrade,bar ja sam tako a rezultati budu za 15 dana,nego pozovi Vma i kazi sta ti treba pa ce ti dati odgovarajucu laboratoriju i reci sve tacno,kad rade,da li se zakazuje sad.Antitela na trombofilije(antikardiolipinska,antifosfolipidnai lupus antikoagualant) moze na reumatoloskom na uput,zamolis na salteru da je hitno,da te odmah salju u neku ambulantu,zaposleni tamo su za svaku pohvalu.E ja sam imala napismeno od doktora sa odeljena Vto i dobila upute bez problema,i ti probaj tako reci da su i rekli da obavezno to odradis.Da ovde ne zatrpavamo temu pisi na temi imunol ogija,sterilitet i subklinicki pobacaj,mozda ce neko imati jos neki savet.i da dodam da se genetsko ispitivanje na trombofilije moze raditi u vise laboratorija a koliko ,mi se cini da je Institut za molekularnu genetiku najpovoljniji i Kbc Zvezdara.ovo ti pisem jer znam da je svaki dinar bitan pa mozes proci jevtinije.Mislim da ti je bitno da ti nalazi budu gotovi do pozitivne bete jer ako ti treba terapija tad je ukljucuju!Ajd navijam da dobijes upute!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 15 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od LaFolie 30/4/2013, 12:36

Da li sve analize koje saljem stavljaju u neki karton koji otvore? Ili se desava da moraju analize da se salju vise puta (za one koji su potvrdili dolazak)?
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 15 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od missile 30/4/2013, 14:15

Lafe, meni je Ivana Veljković napisala da kad pošaljem popunjen upitnik sa analizama, ONDA otvaraju karton. E sad, meni je ovo prvi put. Ako si ranije imala kod njih otvoren karton, trebalo bi da odlože tamo sve što pošaljes.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 15 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od LaFolie 30/4/2013, 14:19

Hvala Miss!
I dalje cekam da dobijem Sad Ja da nemam visok AMH bila bih ubedjena da cu u menopauzu...
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 15 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 15 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 27 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu