KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

+103
maza1972
saska1
mata
atomski mrav
Malu
Mrvica78
OKacica
makac71
Bebita
ivi
pavlovic_miljana
Strumfeta78
Olja-B
Tiki-Liki
ganedina
SoJa
leptirko82
fight&faith
Simancce
Ceca797
Hugolina
BettyBoop
m-someone
hany
SSanja
ShareLove
pereca82
red
Maksi
tanjica
JocY
Vuchica
Ninche
djole42
Orline
dragana76ns
ms_do
Crvic
lelas
Nada83
Stenli
mimamoja
Honey Bunny
danilche
jaca*caca
Erata
pempy
Sirijus
Tanja83
beta
ariadne69
lenjivica
aleksa
makica84
Tinche
zvoncica36
bak
Biljka86
Sofija Veks
ciklama
labradorka
Nataly17
Ema78
missile
NatasaM
Em&Jas-SKOPJE
LaFolie
krol
dunjas
mare41
Bubica28
BiKsi :)
anak
breskva
lilya
heart84
Leda
KoMetaK
pegaz
2207mina
mijaki
Xena
maus
Elle
Mirjana
zova
simona68
Malina
racili
Struzzo
zoxa
MAAKKI
7-patuljaka
Bitter Sweet
dr mali pariz
Aki
HappyGirl
venera3
tuli
Jelena*
nena beba
maka71
nabla
107 posters

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 2 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od maka71 13/7/2010, 13:34

Aki, hotel capri nema svoj parking ,ali je blizu tehnicki muzej gde ima parkingmesta sto cuvanih sto javnih.
maka71
maka71

Broj poruka : 379
Godina : 53
Location : beograd
Datum upisa : 22.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 2 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Aki 26/7/2010, 09:17

Kontrola UZ, verovatno mere debljinu endometrijuma....pravo da ti kažem ne znam, znam da idem na UZ. A termin avgust-septembar treba da budem u Pragu.
Aki
Aki

Broj poruka : 243
Godina : 46
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 2 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od 7-patuljaka 26/7/2010, 09:32

Da li već znate gde ćete biti smešteni u Pragu? Hoćete li u onaj hotel u kome je Maka bila? Aki, izvini što sam radoznala, ali tako nekako osećam da ću i ja kod dr Sonje istim povodom... 

7-patuljaka

Broj poruka : 599
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 2 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Aki 26/7/2010, 09:42

Ne znam još, malo je teško naći hotel ako ne znaš tačan datum...gledala sam dosta po netu i Capri je najbliži, ali u septembru nemaju mesta. Ima tu još par varijanti ali ono što je sigurno da ćemo otići do neke lokalne agencije i uplatiti samo smeštaj i dobiti od njih vaučer.

Imaš na putovanja.rs spisak agencija, cene hotela, preko Google maps možeš da vidiš gde se nalazi klinika i onda tražiš hotele blizu klinike. Ima samo mali problemčić a to je da se klinika nalazi na granici Praga 6 i 7 a tu je blizi neki old town (stari grad) i većinom su hoteli visoke kategorije. Ja tražim varijantu hotela 3-4 zvezduce, ima ih doduše, ali ću još videti.

Sa detaljnijim informacijama ću se već javiti.
Aki
Aki

Broj poruka : 243
Godina : 46
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 2 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Bitter Sweet 28/7/2010, 00:20

Devojke,

Ovu informaciju su mi mejlom poslali sa klinike, mozda vam bude znacila

U vezi smještaja u Pragu, možemo Vam ponuditi jedan od dva hotela skojima trenutno suradjujemo:

Hotel Belvedere, http://www.hotelbelvedereprague.cz/ 300 m od klinike
Dvokrevetna soba 47eur/dan
Uključeno: doručak
Posebno: parking 10 eur/dan, internet 5eur/dan, nema klimu

Ili Hotel Park http://www.parkhotel-praha.cz/cs/ 500m od klinike
Dvokrevetna soba 50 eur/dan
Uključeno: doručak, internet, ima klimu
Posebno: Parking 11,50 eur
Bitter Sweet
Bitter Sweet

Broj poruka : 123
Location : CG
Datum upisa : 04.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 2 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od 7-patuljaka 28/7/2010, 08:51

Bitter Sweet, hvala ti na informacijama!Svaka informacija je značajna. Nego, ja nisam mogla da otvorim onaj cenovnik što su ti poslali iz PFC...Da li možeš, ako imaš vremena da iskucaš koja je cena donacije j.ć.? Samo da vidim, da li se nešto promenilo iz prethodnog cenovnika?! 

7-patuljaka

Broj poruka : 599
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 2 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od 7-patuljaka 28/7/2010, 09:10

E, Bitter, opet ja...I ti ideš kod dr Sonje? Ili samo sakupljaš informacije?Kakav će biti postupak u Pragu?

7-patuljaka

Broj poruka : 599
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 2 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od maka71 28/7/2010, 13:09

Hotel Belvedere toplo preporucujem jer smo bili u njemu kad smo isli na konsultacije, hotel bez zamerki, a i cena je neverovatna jer smo mi placali 92e dan sa garazom a i tokom cele godine nije ispod 75e dan.
Tako da je kmbinacija preko klinike za ovaj hotel fenomenalna
maka71
maka71

Broj poruka : 379
Godina : 53
Location : beograd
Datum upisa : 22.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 2 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Aki 28/7/2010, 13:38

Obzirom da sam u fazi pretrage za razne hotele.....ova ponuda preko klinike mi deluje jako povoljno (ako je cena za dve osobe), a i u blizini je PFC-a.

Krajem ove nedelje treba da kontaktiram Dr.Sonju da bi krenuli sa postupkom, tako da ću sa njom još potvrditi oko hotela. Ako je stvarno ovako...eto nas u Belvedere.

Mako kako si ti? Jel se možda čuješ sa Venerom, ne javlja se tako da ne znam ništa, a 21.07.je imala uz za endometrijum. Ako je sve u redu. ona nam je sada u Pragu.

Čekam taj tvoj 01.08. i najzad da se svi opustimo malo Very Happy

Eto i mene 02.08. na kontroli kod Dr. Bilje.


lol!
Aki
Aki

Broj poruka : 243
Godina : 46
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 2 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Bitter Sweet 31/7/2010, 09:14

7-patuljaka ::Bitter Sweet, hvala ti na informacijama!Svaka informacija je značajna. Nego, ja nisam mogla da otvorim onaj cenovnik što su ti poslali iz PFC...Da li možeš, ako imaš vremena da iskucaš koja je cena donacije j.ć.? Samo da vidim, da li se nešto promenilo iz prethodnog cenovnika?!

Nema na cemu, naravno. Evo ovdje:


Donacija jajnih ćelija, ET u sinhronizovanom ciklusu ("sveži" ET), ICSI, obuhvata eventualno zamrzavanje embriona,produžena kultivacija 3800 EUR

Donacija jajnih ćelija,ET posle razmrzavanja embriona,obuhvata ICSI, zamrzavanje embriona,produžena kultivacija 1800 EUR
Bitter Sweet
Bitter Sweet

Broj poruka : 123
Location : CG
Datum upisa : 04.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 2 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Bitter Sweet 31/7/2010, 09:29

7-patuljaka ::E, Bitter, opet ja...I ti ideš kod dr Sonje? Ili samo sakupljaš informacije?Kakav će biti postupak u Pragu?

Ne znam jos uvijek da li cu se odluciti za Prag, nisam sigurna. Zasad sam im se samo obratila mejlom po preporuci klinike na kojoj sam neuspjesno radila 5 ICSIja, a koja sve svoje "teze" slucajeve salje tamo nevezano od konkretnog razloga za neuspjeh. Kako je kod nas jedini poznat problem neuspjesna implantacija posle ETa bez dosad utvrdjenih razloga za to, Prag nudi neke savremene tehnike u laboratoriji koje bi primijenili, a koje bi mozda mogle poboljsati odabir sprematozoida koji se koristi za ICSI i samu analizu i odabir embriona. Moram napomenuti da su i cijene su vrlo visoke kad se svi ti postupci saberu u dodatku sa uobicajenim cijenama za ICSI i IVF. Prag mi takodje nudi i mogucnost da uopste ne dolazim na stimulaicju i konsultacije kod njih, vec da to sve odradi klinika gdje sam dosad isla, a da kod njih dodjem samo na punkciju jc i ET.

Razlog zbog kojeg nisam sigurna da cu se odluciti za Prag u narednom VTO postupku je sto je stav dr Sonje da se nema sta dalje testirati i ispitivati kod zene vec samo ponoviti jos jedan ICSI na isti nacin kao dosad a onda se pouzdati da ce laboratorija doprinijeti da se sanse narednog puta poboljsaju. To ima nekog rezona, ali smo na isti takav nacin razmisljali vec pet puta, i mogu samo da ti kazem da mi u ovom trenutku vise prija pristup ljekara na sasim trecoj klinici kojioj sam se isto obratila za misljenje i koji preporucuje jos neke testove i koji je spreman da malo proanalizira ponasanje mog organizma prije nego samo uletimo u novi VTO, iako to znaci vise maltretiranja i novaca za dodatne testove i odlaganje narednog VTO ciklusa dok se sve to ne zavrsi.
Bitter Sweet
Bitter Sweet

Broj poruka : 123
Location : CG
Datum upisa : 04.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 2 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od 7-patuljaka 2/8/2010, 09:00

Bitter, u Pragu postoji i mogućnost odabira spermatozoida putem PICSI metode(to su spermatozoidi koji se vezuju za hijaluronski gen j.ć...tako nekako).Znači, ICSI plus PICSI, i još na to može hečing metod.PICSi košta još 900 evra, a hečing još oko 300 evra i sve to na osnovnu cenu ICSi-ja.Tako da sve izađe oko 3.500 evra (ne znam da li je sa zamrzavanjem)...To je nama preporučila dr Sonja posle prvog neuspelog ICSI-ja.Međutim, sve je to jako skupo, a neizvesno.I mi smo u još nekim kombinacijama.Piši dokle si stigla i koje analize radite...

7-patuljaka

Broj poruka : 599
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 2 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od MAAKKI 8/9/2010, 21:41

Evo da se i ja javim prvi put sam ovde i jedva sam se registrovala, no to je nebitno.
I sama se spremam na VTO i jedan od izbora mi je ova klinika kod dr. Lazarovske. Od vas sam mnogo saznala sto se tice same klinike, postupka, cena i svega ostalog sto je vezano za postupak.
Naravno svima zelim uspeh i da sto pre postanu mame.
Poslala sa doktorki mejl i cekam odgovor, ali bih htela da vas pitam ukoliko neka zna ili je cula rade li na toj klninici VTO i za zene koje nisu u braku?
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 2 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od dr mali pariz 8/9/2010, 21:52

MAAKKI ff dobrodošla!
Mi smo tu da delimo međusobno informacije,ali i da se podržavamo i navijamo jedni za druge.Nemam odgovor na tvoje pitanje,ali verujem da si i dr Sonji postavila isto,a pošto će ti sigurno odgovoriti na mail,verujem da će ti i na to pitanje dati odgovor.
Pozdrav,i sve najbolje!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 2 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od 7-patuljaka 9/9/2010, 08:04

Maakko...dobrodošla u naše veselo društvance!Nije bitno da li si u braku ili ne, niko te za to ne pita.Pošto ti ideš na doniranje sperme, i tu uslugu plaćaš, mislim da nema veze da li uopšte imaš partnera ili ne(i da ga imaš, ako ideš na donaciju, kao i da ga nemaš).Otkud oni znaju, možda imaš partnera koji je sprečen da sa tobom ide u Prag...Mada, budi iskrena sa dr Sonjom i ona će ti sve lepo reći.dr je stvarno super. I ja sam joj iznela neke svoje strahove i ume ona sve to da razume i da ti da savet. Piši dalje, dokle si stigla, šta ti je odgovorila dr Sonja.Aki...sledeće nedelje via Prag!Približilo se. Gde ćete spavati?Kako idete?Kolima?

7-patuljaka

Broj poruka : 599
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 2 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od zoxa 9/9/2010, 14:34

Aki srecno!!!
Maakko, da li ti je dr. Sonja odgovorila?
Koliko ja znam po zakonu ČR nije moguce uci u proces IVF-a bez partnera.
Dovoljno je da imas vezu, nije vazno da li ste u braku.
Barem na klinici gdje sam ja radila, potpisuje se izjava o pristupu IVF-u koju oboje morate potpisati.
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 2 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Struzzo 9/9/2010, 14:43

A ako ideš u postupak sa doniranom spermom, Zoxa?
Ako nije važno da li ste u braku, onda taj papir može da potpiše bilo ko, drug i slično...da se ispoštuje formalnost...
Pozdrav! Ljubi mi Ninicu! osmeh srce
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 2 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od zoxa 9/9/2010, 15:06

Sto se tice donirane sperme, u tom slucaju partner mora imati nalaz koji odgovara situaciji. Odnosno njegov spermogram mora biti jako los. Na tom papiru o pristupu su date mnoge opcije, sa kojima se mozes i ne moras sloziti. Recimo mm nije htio da zaokruzimo dio o donacijama.

Ne znam da li ovo sve vrijedi za strane drzavljane bez boravka u ČR koji sami sebe finansiraju. Cekam Maakku da nam napise odgovor!

Struzzo drzim fige!!!
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 2 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od MAAKKI 9/9/2010, 15:34

Puno vam hvala svima na dobrodoslici!
Struzo dobro si shvatila da nisam u braku i nemam partnera, vec sam se raspitala na nekim klinikama i moze se to odraditi samo da neki muskarac potpise da se slaze sa tim, cak ne mora ni da se pojavi tamo, a ako dodje do trudnoce i porodjaja onda samo potpise neke druge papire vezane za starateljstvo. Njihov zakon je mnogo liberalniji sto se toga tice.
Aki tebi puno srece i da se javis sa lepim vestima!!!! radost
Cure puno mi znaci vasa podrska jer me razumete u cega se upustam i sta treba da prodjem!
zagrljaj
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 2 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od dr mali pariz 9/9/2010, 16:12

MAAKKI ::cak ne mora ni da se pojavi tamo, a ako dodje do trudnoce i porodjaja onda samo potpise neke druge papire vezane za starateljstvo. Njihov zakon je mnogo liberalniji sto se toga tice.
pa ovo vec i nije tako bezazleno potpisivanje... centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 2 Icon_rolleyes
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 2 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od MAAKKI 9/9/2010, 18:47

Mali Pariz iz te druge klinike su mi poslali papire koje treba da potpisemo partner i i ja, a odnosi se samo na sam postupak VTO da se pristaje na njega sa doniranom spermom i da smo upoznati sa svim rizicima koje ovakav postupak nosi, a danas su mi poslali papire koje treba da popunim vezane za zdravstveno stanje, broj trudnca, visina tezina itd. , a ukoliko se radi o doniranoj spermi deo za partnera se ne popunjava.
Nakon porodjaja si u obavezi da im se javis i saopstis da li je doslo do sklapanja brak, ako nije onda sama postajem staratelj detetu, a partner ukoliko to zeli mislim da bude staratelj potpisuje za to papire.
U pravu si nije bezazleno ali mislim da svi imamo u okruzenju bar jednog takvog muskarca koji bi to potpisao.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 2 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od MAAKKI 9/9/2010, 19:25

Pa da on se samo fiktivno pojavljuje tamo, ma nisu oni glupavi znaju oni da se radi o tome samo se verovatno to precutno radi, a oni se pokriju papirima.
Ja stvarno nemam druge mogucnosti jer mi bioloski sat vec ne otkucava nego zvoni i moram nesto da uradim po tom pitanju dok jos mogu.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 2 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Struzzo 9/9/2010, 19:35

Ja te razumem MAAKKO, nije to nimalo lako i neće ti biti lako...ali mislim da je ispravno da se boriš da postaneš mama bez obzira što nemaš partnera. Ja imam koleginicu koja je u istoj situaciji kao ti.
Muškarac staratelj može biti i tvoj brat, zar ne...
Mene užasno nervira što nama koje ne možemo da dođemo prirodno i jednostavno do trudnoće se sve nešto sudi i meri...Poslodavcu moraš na vreme da kažeš da ćeš ići na vantelesnu (i on još ima pravo da se duri, a neka koja je prirodno zatrudnela i samo pljusnula tu vest, to je ok Rolling Eyes ), ako moraš da ideš na VTO sa doniranom spermom ili jć, imaš hiljadu dilema u toku trudnoće i posle, ako želiš da usvojiš dete, moraš da se "ogoliš" u predstavljanju sebe, svog okruženja, svoje finansijske, emotivne, bračne, familijarne, komšijske itd, itd situacije i da moliš Boga da te tamo neko okarakteriše "podobnim", a silni "nepodobni" rađaju decu i bave se istom, ako nemaš partnera i želiš raditi VTO, opet neko muško bi trebalo nešto da potpiše, da li se to isto traži ženi koja je prirodno začela dete...naravno da ne...podrazumeva se da je samohrana majka i to je to.
Želim ti puno sreće na ovom putu!
Aki, draga, približilo se...navijam, navijam... radost radost radost
srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 2 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od zoxa 9/9/2010, 19:42

MAAKKI ::
Nakon porodjaja si u obavezi da im se javis i saopstis da li je doslo do sklapanja brak, ako nije onda sama postajem staratelj detetu, a partner ukoliko to zeli mislim da bude staratelj potpisuje za to papire.

Maakki, ni jednu IVF kliniku u CZ ne zanima da li si ti udata ili nisi, da li ce taj koji je potpisao papire biti ili nece biti staratelj tvom djetetu. Sa starateljstvom nema nista IVF klinika. To dalje zanima maticni ured. Klinika posle ET trazi od tebe da im javis da li je doslo do trudnoce i da li se beba rodila, samo zbog njihove statistike.
Da bi uopste doslo do IVF postupka mora postojati partner pa makar i fiktivan, bas kao sto ti kazes zbog papirologije, vjerujem da kad je rijec o stranim pacijentima koji sve sami finansiraju da se gleda i kroz prste.

Pozdrav i zelim puno srece!

zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 2 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od MAAKKI 9/9/2010, 19:44

Struzzo ja sam svoje dileme davno okoncala, bila sam sve to sto si nabrojala i podobna i nepodobna, i molila i kumila sada mi je dosta postavila sam sebi cilj i to cu ostvariti, evo jedne kratke price iz mog jako bliskog okruzenja, a vezano za to sto si pisala.
Moja komsinica koja je godinu starija od mene ima cetvoro dece iz dva braka najstarija se udala i porodila pre pola godine, a ove tri su uzrasta od sedam do godinu i po, o njima skoro pa niko ne vodi racuna jer ona je alkoholicarka kao i svi u kuci, curice su zlatne u kakvom okruzenju zive, ali niko nije tu zenu stavio pod lupu kao sto stavljaju mene koja imam 42 godine i nemam dece, a niko se nije pitao sta sam sve prosla koja bolna ispitivanja, operacije, dve kiretaze da bih dobila samo jednog malog andela.
Tako da me osuda ljudi oko mene uopste ne zanima, moram priznati da mi nije ni vazno ko je donator, jer da sam samohrana majka kako to danas ide mozda to dete ni bioloski otac ne bi gledao, a znamo da ima slucajeva.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 2 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu