KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PAKKI-trudnicki dnevnik

+39
Zoka83
Shizika
djole42
Deni
Masha UK
caci
BiKsi :)
tuli
Milijana
Struzzo
nena beba
gea
Niki-Kiki
MARA
kasia
bak
vajsi
brinbili
Anuska
maus
dr mali pariz
bridget jones
Orline
adriatika
buby
bebko
Danicab1
HappyGirl
jovana 77
naca
Simona
maja76
nesalela
Tinche
key
anna
zoxa
catherine290505
Pakki
43 posters

Strana 16 od 24 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 20 ... 24  Sledeći

Ići dole

dnevnik - PAKKI-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: PAKKI-trudnicki dnevnik

Počalji od Milijana 21/9/2010, 09:20

MIA srca srca
Pakki, baš si usitnila yes Ne znam zašto, ali i ja sam protiv epidurala. Pre trudnoće sam uvek mislila da ću iskoristiti sve moguće da sebi olakšam, a sad sam nekako baš za potpuno prirodan porođaj, i što se bližim kraju, sve više sam opuštena po tom pitanju. Mada, moguće je da se ja, u stvari, plašim nestručnosti lekara u mom gradu, čega tamo sigurno nema Rolling Eyes U svakom slučaju, najbolje je da ono što rešiš, bude TVOJA odluka, a ne nagovor nekog drugog zagrljaj

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - PAKKI-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: PAKKI-trudnicki dnevnik

Počalji od zoxa 21/9/2010, 10:57

Mia, prelijepo ime osmeh srce
Znas moje misljenje o epiduralu, 100% za!
Ti opet odluci sama, ne daj da te nagovaraju. U ostalom lako ces ga dobiti ako bude frka, mozes probati bez njega.
Ne razumijem, zasto bi te odgovarali? Kad je mnogo lakse sa epiduralom, svasta.
Svaki dan mislim na vas i drzim vam fige da sve prodje u najboljem redu!
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - PAKKI-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: PAKKI-trudnicki dnevnik

Počalji od MARA 21/9/2010, 12:37

srca Mia srca
Prelepo ima
I ja sam za epidural 100%
Ja se poradjala sa spinalnom anes prirodno,sve proslo savrseno,savrseno se zavrsilo,posle nema bolova,nema nicega-uzivancija
Ipak ces ti doneti tu odluku
A sto te odgovaraju od epid i meni nije jasno,ono su gluposti tipa bebe rodjene u epiduralu su jako pospane,razdrazljive.itd,itd
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - PAKKI-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: PAKKI-trudnicki dnevnik

Počalji od nena beba 21/9/2010, 13:33

pakkice drugarice!
divne slicice!
jos maloooooo...bas se primaklo!
a svidja mi se i ime, iako nisam luda za kratkim imenima, mia je baaaas lepo!
cmokic!
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - PAKKI-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: PAKKI-trudnicki dnevnik

Počalji od Tinche 21/9/2010, 14:41

Pakki, sitno sitnoooo!!! dnevnik - PAKKI-trudnicki dnevnik - Page 16 936740

Porodjaj uz epiduralnu analgeziju JESTE prirodan porodjaj...samo ne osecas bolove. A da boli-BOLI! Po meni u 21. veku nema potrebe da nesto boli ako ne mora.

Odluka je tvoja u svakom slucaju, ali ja sam za epidural definitivno!

Ljubimo vas!!!
dnevnik - PAKKI-trudnicki dnevnik - Page 16 11031
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - PAKKI-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: PAKKI-trudnicki dnevnik

Počalji od Shizika 21/9/2010, 14:53

Pakki ::
prosli put nam je pustilo DVD pa smo gledali bukvalno sve ...od pocetka kad su pocele kontrakcije pa do samog porodjaja...zena se poradjala 15 sati...
affraid
Nadam se da na DVD niste bas gledale "director's cut" vec skracenu verziju!
MIA likeit
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - PAKKI-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: PAKKI-trudnicki dnevnik

Počalji od MARA 21/9/2010, 15:26

tinche ::Pakki, sitno sitnoooo!!! dnevnik - PAKKI-trudnicki dnevnik - Page 16 936740
[color=indigo]
Porodjaj uz epiduralnu analgeziju JESTE prirodan porodjaj...samo ne osecas bolove.
Ne mora da znaci
Cimerka se 3 dana posle mene porodila CARSKIM REZOM uz epidural i nista nije osetila
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - PAKKI-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: PAKKI-trudnicki dnevnik

Počalji od dr mali pariz 21/9/2010, 18:55

Pakki ::
prosli put nam je pustilo DVD pa smo gledali bukvalno sve ...od pocetka kad su pocele kontrakcije pa do samog porodjaja...zena se poradjala 15 sati... v


znaci nasa mrvica ce da se zove
MIA

sestro slatka što vam je pustio taj horor da gledate??15 sati...lepa poruka sestro slatka
MIA srca srca srca srca srca srca srca srca
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - PAKKI-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: PAKKI-trudnicki dnevnik

Počalji od Tinche 22/9/2010, 11:30

MARA ::
tinche ::Pakki, sitno sitnoooo!!! dnevnik - PAKKI-trudnicki dnevnik - Page 16 936740
[color=indigo]
Porodjaj uz epiduralnu analgeziju JESTE prirodan porodjaj...samo ne osecas bolove.
Ne mora da znaci
Cimerka se 3 dana posle mene porodila CARSKIM REZOM uz epidural i nista nije osetila

Naravno Maruska da moze i carski, ali onda se malo drugacije daje. Kazem za prirodni uz epidural da je i dalje prirodni, osecas napone, guras, beba izlazi vaginalno, samo te nista ne boli ni pre, ni tad a ni posle...tj sve dok ti stoji taj kateter od epidurala.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - PAKKI-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: PAKKI-trudnicki dnevnik

Počalji od nesalela 22/9/2010, 14:50

Pakki linija ti je fenomenalna, ne znam koliko si se ugojila ali ja kada sam se porodila otišlo je odmah 10 kg, ostalo 11kg i evo sada imam čak i manjak za 1kg....deca su čudo, ne samo da povratiš liniju nego i odeš dole....Za ime mogu samo da kažem da je prelepo, kratko, slatko, ne mogu joj davati nadimke kako ko stigne, mi dali ime Staša da ne bi bilo nadimaka a evo već su joj nadenuli Taša, teško im ono S da izgovore....šta da radim...Što se tiče porodjaja, ja sam bila za prirodan skroz ili da crknem a kada su počeli bolovi i kada sam legla na sto pristajala sam i na epidural i na carski ali ništa nisu hteli da mi daju niti rade....iz ove perspektive sam za epidural 100%....ko razume shvatiće....Još samo malo i eto vama vaše male mrvice Mie.... likeit
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - PAKKI-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: PAKKI-trudnicki dnevnik

Počalji od Pakki 23/9/2010, 02:45

Shizika ::
Pakki ::
prosli put nam je pustilo DVD pa smo gledali bukvalno sve ...od pocetka kad su pocele kontrakcije pa do samog porodjaja...zena se poradjala 15 sati...
affraid
Nadam se da na DVD niste bas gledale "director's cut" vec skracenu verziju!
MIA likeit
Shizi bilo je bas affraid ,da sam poslije toga razmisljala i o CR Rolling Eyes
Pakki
Pakki

Broj poruka : 1436
Godina : 49
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - PAKKI-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: PAKKI-trudnicki dnevnik

Počalji od Pakki 23/9/2010, 02:51

mali pariz ::
Pakki ::
prosli put nam je pustilo DVD pa smo gledali bukvalno sve ...od pocetka kad su pocele kontrakcije pa do samog porodjaja...zena se poradjala 15 sati... v


znaci nasa mrvica ce da se zove
MIA

sestro slatka što vam je pustio taj horor da gledate??15 sati...lepa poruka sestro slatka
MIA srca srca srca srca srca srca srca srca
paris pokazuju ti sve o porodjaju, o bebi, o dojenju...svaki put neka druga tema...jbg prosli put bio porodjaj Rolling Eyes,samo da su nasli neku drugu osobu koja se lakse porodila vec onaj najtezi slucaj su nam pokazivali.jednostavno nas pripremaju i na to Rolling Eyes .nadam se da ce kod mene ici to brze Very Happy
Pakki
Pakki

Broj poruka : 1436
Godina : 49
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - PAKKI-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: PAKKI-trudnicki dnevnik

Počalji od Pakki 23/9/2010, 02:55

tinche ::
MARA ::
tinche ::Pakki, sitno sitnoooo!!! dnevnik - PAKKI-trudnicki dnevnik - Page 16 936740
[color=indigo]
Porodjaj uz epiduralnu analgeziju JESTE prirodan porodjaj...samo ne osecas bolove.
Ne mora da znaci
Cimerka se 3 dana posle mene porodila CARSKIM REZOM uz epidural i nista nije osetila

Naravno Maruska da moze i carski, ali onda se malo drugacije daje. Kazem za prirodni uz epidural da je i dalje prirodni, osecas napone, guras, beba izlazi vaginalno, samo te nista ne boli ni pre, ni tad a ni posle...tj sve dok ti stoji taj kateter od epidurala.
ja sam jos uvijek za epidural,to sam definitivno odlucila, jer sam se bas namucila oko svega u zadnje vrijeme.
a jeste li znale da se taj kateter prislanja bebi na glavu??? Shocked
Pakki
Pakki

Broj poruka : 1436
Godina : 49
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - PAKKI-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: PAKKI-trudnicki dnevnik

Počalji od Pakki 23/9/2010, 03:16

nesalela ::Pakki linija ti je fenomenalna, ne znam koliko si se ugojila ali ja kada sam se porodila otišlo je odmah 10 kg, ostalo 11kg i evo sada imam čak i manjak za 1kg....deca su čudo, ne samo da povratiš liniju nego i odeš dole....Za ime mogu samo da kažem da je prelepo, kratko, slatko, ne mogu joj davati nadimke kako ko stigne, mi dali ime Staša da ne bi bilo nadimaka a evo već su joj nadenuli Taša, teško im ono S da izgovore....šta da radim...Što se tiče porodjaja, ja sam bila za prirodan skroz ili da crknem a kada su počeli bolovi i kada sam legla na sto pristajala sam i na epidural i na carski ali ništa nisu hteli da mi daju niti rade....iz ove perspektive sam za epidural 100%....ko razume shvatiće....Još samo malo i eto vama vaše male mrvice Mie.... likeit

ugojila sam se samo 10 kg do sada,nadam se da ce biti jos koja kila do kraja Very Happy.nisam puno mogla da jedem od mog gastritisa i silne kiseline a i pocela da uzimam vitamin D pa zeludac malo vise reaguje Mad .tako da sad ranitidin uzimam samo navece pred spavanje 150mg i vitamin D ,pa je malo lakse a primjetila sam da zadnja 4 dana malo vise jedem Very Happy .....nadam se da necu biti zivi kostur poslije porodjaja Shocked i kasnije

sto se tice imena upravo sam to i htjela kratko ...lakse zbog pisanja i bez nadimaka
sestro slatka ja imam dugacko ime i toliko nadimaka da vise neznam ni sama koliko a niko me nezove pravim imenom...a u Bosni pogotovo i neznaju kako mi je pravo ime Rolling Eyes



Pakki
Pakki

Broj poruka : 1436
Godina : 49
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - PAKKI-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: PAKKI-trudnicki dnevnik

Počalji od anna 23/9/2010, 08:40

Pakki ::a jeste li znale da se taj kateter prislanja bebi na glavu??? Shocked
Pakki, dušo, kako to misliš prislanja se bebi na glavu??? Ko ti je to rekao? Kateter se ubada u tvoju kičmu, ne znam kako može da se prisloni bebi na gluvu!
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - PAKKI-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: PAKKI-trudnicki dnevnik

Počalji od buby 23/9/2010, 09:54

]
Pakki ::a jeste li znale da se taj kateter prislanja bebi na glavu??? Shocked
Rolling Eyes koliko ja znam..i videla licno kateter ide u kicmu...nije ta igla...tj kateter toliki da ide do glave...to su gluposti...
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - PAKKI-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: PAKKI-trudnicki dnevnik

Počalji od zoxa 23/9/2010, 10:10

Paki, ni blizu bebe ne ide igla, samo tebi u kicmu. Mozda su ti prekookeanski epidurali drugaciji Shocked Nego raspitaj se ti sve tacno, kakav je postupak kod njih, jer stvarno sa ovim sto sam ja prosla i kako se radi kod nas, beba nije ni blizu nikakvog katetera.
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - PAKKI-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: PAKKI-trudnicki dnevnik

Počalji od naca 23/9/2010, 10:51

Pakki, svidja mi se ime koje ste odabarali, baš je slatko, a i što ti kažeš, nema nadimaka Wink Za epidural moraš sama da odlučiš, ja bih se verovatno za to odlučila da sam u prilici, što neko reče, sve što ne mora da boli, zašto bi bolelo. Veliki pozdrav Very Happy
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 55
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - PAKKI-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: PAKKI-trudnicki dnevnik

Počalji od Milijana 23/9/2010, 10:54

Pakki, ja sam pre par dana gledala na youtube kako izgleda CR (uopšte nije CARSKI), a sasvim slučajno posle par dana na TV-u je bio prirodan porođaj i to ne baš težak. Posle toga sam rekla mužu da ne želim nikako da se porađam Shocked U svakom slučaju, ni jedan nije prijatan, ali je neminovan! Teši me jedino to što svi kažu da se brzo zaboravi yes

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - PAKKI-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: PAKKI-trudnicki dnevnik

Počalji od Tinche 23/9/2010, 17:39

Ma carski je carski samo za bebu...mami svejedno sledi oporavak.

Pakki, ma kakva bekina glavica? Svasta bi ja rekla tom ko ti je to tako objasnio. I ne daje se ni u kicmu samu, vec u epiduralni prostor kicmenog stuba.

Kombinacijom anestetika se blokiraju nervni završeci, a analgetici smanjuju bol u kičmenoj moždini, međutim, žena je sve vreme budna i svesna, jer se pod anestezijom nalazi samo jedan deo tela.
Žene proceduru epidurala opisuju kao blagu neprijatnost prilikom samog ubadanja igle, a jedini bol koji se oseća je tokom postavljanja katetera, ali je kratkotrajan i traje svega nekoliko minuta.
Deset do petnaest minuta nakon prve doze anestetika, porodilja počinje da se opušta i sve manje oseća bol. Anestetik deluje 60 do 120 minuta, a daje se na svakih otprilike sat i po vremena, do kraja porođaja. Za to vreme nećete osećati kontrakcije, ali napone hoćete.
Kada je porođaj završen, dobićete završnu dozu anestetika, da ne bi osetili bol pri daljim intervencijama akušera - kao što su epiziotomija, ušivanje grlića ili revizija materice.
Sve vreme se tokom porođaja prate vitalne funkcije bebe, tako da epidural ne može da naškodi ni vama ni bebi. U slučaju problema sa posteljicom epiduralna anestezija za bebu čak može biti i od pomoći jer je tada placenta bolje prokrvljena.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - PAKKI-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: PAKKI-trudnicki dnevnik

Počalji od brinbili 23/9/2010, 20:07

Blizi se blizi...dnevnik - PAKKI-trudnicki dnevnik - Page 16 11031
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - PAKKI-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: PAKKI-trudnicki dnevnik

Počalji od dr mali pariz 23/9/2010, 21:29

Ih bre Tinče,al ga objasni,skoro da sam se i ja porodila lol!
pakki...usitnilo seee sreca
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - PAKKI-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: PAKKI-trudnicki dnevnik

Počalji od djole42 24/9/2010, 08:43

Mia prelepo ime likeit
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - PAKKI-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: PAKKI-trudnicki dnevnik

Počalji od catherine290505 24/9/2010, 09:56

Pakki, ja sam apsolutno za epidural, tacnije da mi ga nisu dali, mislim da bih doslovno umrla od bolova, toliki su bili da su mi dali epi sa 1.5 prst otvorenosti Shocked . Kad porodjaj nije mogao da se obavi vaginalnim putem i kad sam otisla na CR, anesteziolog je samo produbio epi, to je jednostavno. Tinche je sve lepo objasnila -pa da ne ponavljam, to mesto gde se daje epi nije kicma vec prostor pored..i samo je blago neprijatno samo davanje-tacnije meni je bio problem jer sam u tom trenutku imala slonovske kontrakcije, a ako ih nemas -milina...i posle minut ipo vec sam bila u nirvani. Jos jedna dobra stvar je ako ides na CR posle ti fino ostave kateter i ti lepo se sama naredna tri dana drogiras kao ja igra i ni ne osetis one bolove koji se regularno imaju posle CR-a. Neka odluka bude tvoja, svakako, ali sto Tina kaze meni je bezveze da se neko u 21. veku muci ako ne mora-a sto se tice rizika-sve je rizik -porodjaj je rizik, kako vaginalni tako i CR, kako opsta anestezija tako i epi, samo treba proceniti koji su rizici realni, manji/veci etc...Sa srecom svakako!
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - PAKKI-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: PAKKI-trudnicki dnevnik

Počalji od Pakki 27/9/2010, 02:47

buby ::]
Pakki ::a jeste li znale da se taj kateter prislanja bebi na glavu??? Shocked
Rolling Eyes koliko ja znam..i videla licno kateter ide u kicmu...nije ta igla...tj kateter toliki da ide do glave...to su gluposti...
za iglu znam da ide u kicmu ali oni su nam jos extra pokazivali taj kateter ,plasticna cijev kroz koju je provucena neka antena(meni vise llici na neki feder) a na vrhu te plasticne cijevi sto se prislanja bebi na glavu je prijemnik ili nesto sl. neznam bas da objasnim najbolje.to je ono sto me zbunjuje Rolling Eyes
Pakki
Pakki

Broj poruka : 1436
Godina : 49
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - PAKKI-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: PAKKI-trudnicki dnevnik

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 16 od 24 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 20 ... 24  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu