KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

IVF - In Vitro Fertilization

+14
joja
bebko
nabla
dr mali pariz
Orline
sirius 00
nesalela
bebana
maus
maja76
TetaSneki
jasnans70
Jelence
HappyGirl
18 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

IVF - In Vitro Fertilization - Page 2 Empty Re: IVF - In Vitro Fertilization

Počalji od Mirjana 27/10/2011, 11:37

Tražeći temu gde bi mogla da postavim ono što mi je dr juče crtao, naleteh na ovu temu, i oduševih se. Svašta sam lepo pročitala i pogledala! Mnoge ženke odavde mogu poneti titulu dr-a, što naravno znači da bi smo i našoj dragoj dr. Mali Pariz, dodali bar-subspecijalizacija u oblastima ferilitet i sterilitet!
Evo, ja sam našla jednu lepu sličicu uterusa i bešike, pa se malo igrala sa njom, ne znam koliko uspešno, procenite sami!
Mislila sam da se pre aspiracije nalivamo vodom da bi se lakše pratila implantacija spoljnim UZ-om. Međutim, dr kaže da je glavni razlog to što cerviks ima jedan prevoj, kroz koji kateter može proći, ali postoji mogućnost ozlede. A ta mala ozleda na prevoju može da malo umanji šansu za uspešnu implantaciju embriona - a u ovakvim procedurama, treba izbeći sve što umanjuje šanse, koliko god da su minimalne posledice.
Uglavnom, kada se bešika napuni, kako sam pokazala na trećoj slici, ona gura gornji deo uterusa tako da se on ispravlja i cerviks postaje skoro prav, pa kateter prolazi kroz njega bez problema. Eto...možda vas je i ovo zanimalo.
IVF - In Vitro Fertilization - Page 2 Slide1vzz

Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

IVF - In Vitro Fertilization - Page 2 Empty Re: IVF - In Vitro Fertilization

Počalji od blizanac 26/12/2012, 21:08

treba mi pomoc ... doktor nam je predlozio iui ili ivf posto imamo los spermogram samo 7mil spermica od cega je pokretno o,18 ... zanima me gde mi predlazete da radim iui i da li se na to dugo ceka s obzirom da treba sto nekih rezultata
i jos nesto koliko kosta i koliko imam pravo puta da radim
hvala unapred
blizanac
blizanac

Broj poruka : 57
Datum upisa : 08.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

IVF - In Vitro Fertilization - Page 2 Empty Re: IVF - In Vitro Fertilization

Počalji od Ema78 26/12/2012, 21:43

Mozes drzavno, na uput od lekara iz dz, a mozes i privatno, gde god pozelis. Ja mogu da ti preporucim svog lekara, kao i Bis Intermedicus od privatnih varijanti. Za ostale ne znam,nema iskustva.

Privatno se ne ceka nista, samo je vazno da su brisevi uredni i da se prati ciklus. Za drzavno ne znam, znam da radi NF i Visegradska u Beogradu.

U svakom slucaju srecno.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

IVF - In Vitro Fertilization - Page 2 Empty Re: IVF - In Vitro Fertilization

Počalji od blizanac 27/12/2012, 22:39

hvala puno nadam se da ce sve biti ok i da cemo uspeti :***
ne znam samo koliko se to placa otprilike
blizanac
blizanac

Broj poruka : 57
Datum upisa : 08.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

IVF - In Vitro Fertilization - Page 2 Empty Re: IVF - In Vitro Fertilization

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu