KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

+64
Likoli
Eho
Mala Mia
Biki88
Lena_83
Sanjci87
Svetlana
T1dzi
dragana76ns
REAANITA
menora72
DMANA
tatjana2
Gox
makimaki
korpica
sareni leptir
lilins
uplasena
anjanja
micika
ika1
maza1972
bulevarka
rada78
jeniz
darija79
Jejaaa
MIRKA85
BiKsi :)
dra00
medolino
labradorka
LJUBICA MOJA
ninica2
mine
vikica800
cvetic-79
ananana
nandži
Mali Princ
JocY
Kamilica
Xena
Mirjana
jaca*caca
Cupava
kristina33
Dacaa
cvrle76
ANY
viktorija
HappyGirl
Zoka83
Mlata
nena
joja
gagax81
vašar
Marija86
maki-79
dr mali pariz
bak
zabrinuta75
68 posters

Strana 1 od 24 1, 2, 3 ... 12 ... 24  Sledeći

Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak Empty Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od zabrinuta75 20/2/2010, 10:25

Prijatelji,

Ako ima vas koje ste u skorije vreme bile na komisiji u Novom Sadu za vto o trosku drzave, kao i vas koje ste tamo usle u program i mozda cak vec i odradile vto, molim vas da nam prenesete svoja iskustva i utiske.

Narocito me zanima da li jos uvek insistiraju na spermogramu iz privatne laboratorije Biotest (iako na to vise nemaju pravo), koliko su zahtevni u postavljanju uslova za ulazak u program (traze li histeroskopiju i hsg po svaku cenu, cak i kad je razlog za vto los spermogram, prate li zastarelost nalaza u dan, zakeraju li za dozvoljeni bmi bas u decimalu i sl.), kakvi su prema parovima van Novog Sada, jesu li organizovani, radi li dr Kopitovic jos uvek tamo i moze li se ona izabrati kao dr i salju li kandidate koji su prosli komisiju i u Genesis?

Hvala unapred!
zabrinuta75
zabrinuta75

Broj poruka : 16
Godina : 48
Datum upisa : 07.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od bak 20/2/2010, 15:42

Zabrinuta samo da ti posaljem Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak 766699
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od dr mali pariz 22/2/2010, 18:08

Zabrinuta,tek danas vidim ovu temu.
Mi smo u junu proshli postupak o drzavnom fondu,u Betaniji,kod dr Trninic-Pjevic. dr Kopitovic je bila prisutna,i da,radi i danas.
Da,i dalje traze spermogram od dr Tabsh,i to je uslov.
Ja sam se chula sa dr Trninic-Pjevic pre nekih 15-ak dana,kad mi je rekla da u martu krecu sa 2.postupkom,i novina je da oboje treba da uradite antispermatozoidna antitela,i sve nalaze-virusa,i briseva-na hlam.,miko,i ureapl. ponovo.
Shto se utisaka tiche,njih mozesh pronaci na delu- Klinike,gde sam pisala o tome.Sve najbolje mislim,zeleci i svoj treci,kao i prethodna dva da uradim kod iste dr .
Kad god sam otishla na folikulometriju,uvek je bila moja dr,i plus dr Kopitovic .
Takvo je moje iskustvo,i da,nisam iz NS,i nadam se da cu moci kad krene 2.postupak,da se prijavim opet u Klinichki centar Vojvodine.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od zabrinuta75 23/2/2010, 18:33

Hvala za odgovor!

Nije mi jasno da li traze sermogram koji je uradila dr Tabs u Biotestu ili u Betaniji i ako je iz Betanije naplacuju li ga ili ne? Takodje, spermatozoidna antitela se ne nalaze na spisku analiza koje je odredio RZZO, pa me interesuje odradjuju li to na Betaniji besplatno ili opet salju u privatne laboratorije, sto je po Uputstvu RZZO najstroze zabranjeno?

Ne bih volela da zapucamo kod njih na komsiju i shvatimo da i dalje rade sve po starom, tj. mimo propisane procedure salju pacijente u privatne laboratorije, a duzni su da sve potrebne analize za ulazak u nacionalni program vto urade besplatno u drzavnim ustanovama.
zabrinuta75
zabrinuta75

Broj poruka : 16
Godina : 48
Datum upisa : 07.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od dr mali pariz 23/2/2010, 18:49

Bitno je da bude od Tabsh uradjen nalaz.A gde cesh ga raditi,tvoj izbor.Da,moze u betaniji na uput,ali se cheka dugo,pa smo mi otishli u Genesis,i tamo kod nje uradili.
drugo,ako nisi iz NS,nalaze ne radish kod njih,vec u svom gradu,ili privatno,naravno.
Antispermatozoidna antitela mi je lichno dr Trninic-pjevic preko tl. izdiktirala,dodavshi koment.da je to novo,i da-toga nema na spisku RZZO,kao shto za NS ne treba AMH koji je na spisku RZZO.
Vojvodina / Srbija su uvek 2 sveta bila.Ko voli,nek izvoli Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak Icon_biggrin
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od zabrinuta75 23/2/2010, 21:30

Šta je AMH?

...ako nisi iz NS,nalaze ne radish kod njih,vec u svom gradu,ili privatno,naravno.

Nama 2007. tražiše nalaze iz Biotesta, iako nismo iz Novog Sada. To je bio uslov. Zato sam i ljuta na njih.
zabrinuta75
zabrinuta75

Broj poruka : 16
Godina : 48
Datum upisa : 07.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od dr mali pariz 24/2/2010, 16:43

Zabrinuta,kao shto rekoh,ako je tamo Tabsh,zato su i insistirali.Mi smo bili poslati u privatnu kliniku,a ne u lab.,za razliku od vas Laughing
dodushe,kulturno su nas uputili i na Betaniju,ali dok dobijesh uput,overish,pa zakazesh...laksha je varijanta otici i odraditi tamo gde kazu.
AMH-Anti-Mullerian hormon-ako sam ga sad dobro napisala,je hormon koji emituju antralni folikuli i daju sliku rezervi jajnih celija.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od zabrinuta75 24/2/2010, 20:27

Hvala!

Nisam to videla na spisku analiza za VTO.
zabrinuta75
zabrinuta75

Broj poruka : 16
Godina : 48
Datum upisa : 07.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od maki-79 23/3/2010, 15:21

devojke mene interesuje koliko ste čekale da vas komisija pozove, da li se to zakazuje il kako već? Takodje me interesuje kad prođete komisiju koliko se otprilike čeka da vas zovu iz klinike? Ja zavrsavam sa nalazima ove nedelje pa treba da predam na komisiju.Hvala unapred.

maki-79

Broj poruka : 14
Datum upisa : 23.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od dr mali pariz 23/3/2010, 15:27

Maki,ne bih ti znala reći za ovaj 2.postupak,jer ja sam tu komisiju prošla decembra 2008.,i imala postupak,tad je procedura bila malo drugačija,ali se nadam da će ti neka koja je sad u postupku poslati odgovor.
U svakom slučaju,SREĆNO! igracice igracice igracice
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od maki-79 13/4/2010, 16:03

Devojke ja sam danas bila na prvostepenoj komisiji za VTO i dali su saglasnost. Nista me nisu pitali,nisu mi merili IBM, samo su prepisali nalaze , overili uput i sad treba da idem na ginekološku komisiju, pa da onda čekam poziv.

maki-79

Broj poruka : 14
Datum upisa : 23.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od dr mali pariz 13/4/2010, 16:25

Super Maki,kad ćeš na Komisiju?
jesi li zakazala Betaniju?
Na drugostepenoj će da te "pitaju" Wink i mere BMI lol!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od maki-79 13/4/2010, 21:48

Nisam, ja ove pola nisam razumela na komisiji, njih četvoro i svi pričaju u isto vreme. To se zakazuje?Kakva je procedura na Betaniji? Ti si išla? Zvaću sutra.

maki-79

Broj poruka : 14
Datum upisa : 23.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od dr mali pariz 13/4/2010, 22:13

Maki,išla sam,ali 1.put,sad idem u BG,ja sam NS pro'la 2008.g.-komisiju...sad je drugačije.Tijana78 i Ninko će ti detalje ispričati...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od maki-79 11/5/2010, 18:22

Ja sam prošla komisiju u Betaniji, od svih nalaza Dr. Kopitović je gledala samo spermogram(koji treba da bude il iz Betanije il iz Biotesta),hormone i nalaz histeroskopije. Dok budem čekala na vantelesnu dr je predlozila da uradimo jednu inseminaciju u spontanom ciklusu, i ja sam krenula sa praćenjem folikula.

maki-79

Broj poruka : 14
Datum upisa : 23.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od dr mali pariz 11/5/2010, 19:09

Bravo Maki,samo napred!!
Nalazi su vam o.k. čim predlaže IUI igracice igracice igracice
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od maki-79 11/5/2010, 21:48

Hvala. Nadam se da će biti uspešno.

maki-79

Broj poruka : 14
Datum upisa : 23.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od Marija86 12/10/2010, 11:18

Devojke da pitam dal i jos uvek vazi da treba da uradimo antispermatozoidna antitela...nisu nam to u Genesisu rekli Rolling Eyes
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od vašar 12/10/2010, 14:47

ja nemam pojma,mi nismo radili tu analizu...idemo bez toga,a drugarica stoje prosla betaniju u avgustu,nisu joj trazili.e pa sad ne znam
vašar
vašar

Broj poruka : 1680
Godina : 44
Location : Subotica
Datum upisa : 28.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od gagax81 25/10/2010, 23:06

Cao devojke! Ja sam nova i na forumu a i u celoj ovoj prici oko VTO.
Ne znam da li treba da se rade antispermatozoidna antitela (na spisku to ne pise) ali ja idem u cetvrtak na komisiju u Betaniju pa vam javljam! Very Happy
Marija86 i vasar gde cete raditi VTO ako prodjete komisiju?!
gagax81
gagax81

Broj poruka : 692
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od vašar 25/10/2010, 23:23

Gaga,komisiju smo prosli,a birali smo genesis!kao sto sam gore napisala,nama nisu trazili antisperm.tela.gde bi ti radila vto?sta biras?
vašar
vašar

Broj poruka : 1680
Godina : 44
Location : Subotica
Datum upisa : 28.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od gagax81 26/10/2010, 09:31

vasar sta su te pitali na komisiji, sta su gledali, trazili... ?Kako tece dalje postupak,kad ste na redu za VTO? Uf, puna sam pitanja Very Happy
Izabrali smo Betaniju pa ako budem mogla da biram isla bi kod kod dr. Artura Bjelice (poznanica je jedna bila kod njega pa kaze da je Ok a i sa muskim svetom se izgleda bolje razumem-i privatni i drzavni ginekolog su mi muskarci Embarassed )
MM treba prvo u cetvrtak da uradi spermogram kod njih jer ne priznaju iz privatnih laboratorija a ni iz Poloiklinike No Videcemo sta ce biti.
Sreca pa me ja prijateljica upozorila na njihovo pitanje "Koliko dugo ste u braku" jer to po njihovom znaci "Koliko dugo pokusavate". Inace bi me u socijalnom odbili i rekli mi da dodjem za godinu dana... Mi smo od Maja u braku ali to nema nikakve veze jer pokusavamo vec skoro dve godine... Sorry na smaranju, ja se bas raspisala ljubav
gagax81
gagax81

Broj poruka : 692
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od Marija86 26/10/2010, 09:44

MI cemo se odluciti za Genesis,samo da ja resim problem sa Papa testom!! Rolling Eyes
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od gagax81 26/10/2010, 09:59

Marija86 Sta je sa Papa testom?!? Jeste i vi prosli komisiju? Svi idu u Genesis zbunjen
Jel zna neka koji doktori su komisiji?
gagax81
gagax81

Broj poruka : 692
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od Marija86 26/10/2010, 10:50

gaga nije mi dobar IIIb,pisala sam u mom dnevniku Rolling Eyes
cvet
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 24 1, 2, 3 ... 12 ... 24  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu