KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dodatne analize

+62
Margom
spring
sunny.tp
Amna84
masato
srculence 84
daki_mm
Vanja80
Baš za andjele 75.
Eho
ragaco
libra35
PalcicaBg
Zmajuška
jelena*mama2andjela*
mrbakero
micaubica83
Bobaue
SladZana
Hiperaktivna
branka86
tiramisu
Blanka
mamadabudem
Ancica 87
lela1984
Vuchica
BabyBear
annci
AriesGirl
missile
Vanilla
sareni leptir
ivanicasale
Tebi
anasrce
maza1972
Republica
JocY
luckystar74
hocukusurnecuzvaku
kalimero
makac71
Mrvica78
KoMetaK
saska1
MAAKKI
laKole
fight&faith
ganedina
noja
Strumfeta78
lelas
BiKsi :)
bak
Niny
zvoncica36
Ema78
Ambra
SoJa
InNaturaVeritas
HappyGirl
66 posters

Strana 2 od 21 Prethodni  1, 2, 3 ... 11 ... 21  Sledeći

Ići dole

Dodatne analize - Page 2 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Strumfeta78 17/11/2013, 18:25

super Vuchice, nije tako daleko decembar

Ja bih dodala da sam stecene trombofilije uradila u Zemunskoj bolnici na uput u Zavodu za transfuziju.

Kariotip je moj muz uradio u Institutu za mentalno zdravlje, na uput. Meni je receno da ja ne mogu, jer nisam imala 3 spontana, a muskarac moze sa dijagnozom azoospermija i astenospermija. (moze i u institutu za majku i dete, ali smo mi zurili, pa su hteli da nam zakazu za septembar, ali nisu mogli da kazu kad ce biti rezukltati, jer prednost imaju amniocenteze)
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 2 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od noja 20/11/2013, 23:42

U novom sadu imunologija i deo urodjenih na uput i hormoni na uput i tvl (jednodnevna dijagnostika u betaniji) na uput

Vuchice odstampaj spisak i ponesi sve sto do sad radila i ako nista nedaju upute ti trazi u ostalom imas spisak i rzz pitace te koliko je bilo trudnoca biohemijsli i slicno mozes reci i da te ginekolog salje . Tako je kod mas ja kazem mene je poslala ta i ta dr trebaju mi SVI uputi jedino se placaju ti faktori mislim svuda a ostalo tj sve sto moze na uput obavezno
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 2 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Vuchica 21/11/2013, 13:13

Nija, super sto si napisala za NS.
Mi iz BGD smo navikle da nam je sve dostupno, i imamo vremena da se setamo s jednog mesta na drugo. I definitivno lakse dolazimo do uputa.
I, hvala, imam odstampan i spisak i izvestaj od gin. Wink 
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 2 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od ganedina 25/11/2013, 08:20

S obzirom da mini peti IVF nije uspeo , a sad je bio FET tj., ET 2 blastociste sa AH i u Embriogenu u PFC , embrioni od jajnih celija mlade donorke i dobrog spermograma MM , pitamo se kako je to moguce , kad je moj Endo bio skroz OK i kako je Sonja rekla na ET dobre strukture , te mi iz tog razloga nije vratila sve 3 razmrznute blaste iz straha rizika od trojki, tako da su mi tu 1 preostalu mukicu ponovo zamrzli , uz napomenu da se od nje ne moze vise puno ocekivati .
Svaki put je bila ista prica , sve super a beta uvek O.
Ja sam sa ovog spiska analiza uradila mnogo toga . Ono sto nisam , a cini mi se da moze biti od kljucne vaznost je

OGTT , za koji idem danas kod dr za uput, niko nije rekao da mi treba jer mi secer oko 5,2 a insulin bio OK
vitamin D , koji sam sad pred fet pila skoro 2 meseca u pocetku u konjskoj dozi
folnu kiselinu , koju inace pijem godinama
Vitamin B 12


Stecene trombofilije , Lupus antikoagulans , hormoni stitne sa antitelima sve OK , ANA I APA takodje .
PAI mi 4G/5G , znaci heterozigot , nije neophodan Fraksi , mada sam se ja s njim poslednji put bola 15 dana i opet nista
MTHFR je OK

Ostale urodjene nisam radila jer mi Iva Elezovic rekao da ako tu nesto nije OK , onda bi mi se uz Fraksi samo uveo i Aspirin , koji nam Sonja svakako svima daje posle ET , pa ga ipak ne uradih i iz finansijskih razloga , tad mi rekose da ih sve moram privatno

S obzirom da bi ako se ponovo odlucimo za Sonju opet bilo s novom donatorkom j. celija , sta po vama moze od svega ovoga biti od presudne vaznosti za implantaciju . Ocigledno je da postoji u meni neki zesci problem , jer se do sada kod mene nije zakacio ni jedan od svih tih savrsenih embriona .

Malo mi je bez veze da razmisljam po sistemu da je svaki IVF je cista , jer nas je sve ovo do sada kostalo preko 25.000 E ato su priznacete ogromne pare . S obzirom da cu u martu napuniti 49 godina i da teoretski imam jos samo 1 sansu u Pragu , ako se ipak odlucimo za taj poslednji pokusaj , s obzirom da smo u finansijskim problemima i ubijeni u pojam vise od svih tih negativnih beta , novi IVF bi imao smisla samo ako bi se u medjuvremenu otkio neki problem koji je u stvari bio razlog svih dosadasnjih neuspeha . Jer mislim da je nemoguce da je kod mene apsolutno sve OK a od trudnoce nikad nista . Ko zna , mozda imam i celije ubice za koje se u Evropi ne radi analiza , ali sam ovaj poslednji put pila i Prednizon 5 mg i to 3 nedelje pre ET u dozi prvo 3 x 1 10 dana a onda smanjila na 2 x 1 do vadjenja bete . I sve uzalid , beta je opet bila O . Strasno .

Sta mi je po vama najpametnije da uradim . Mislim da cu OGTT vec sutra . A sta ako mi i on bude OK . Dali ici dalje i na ove vitamine ili jos nesto . Ja sam vise sva sludjena .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 2 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Vuchica 25/11/2013, 09:27

Ganedina, zaista se divim vasoj borbi. Citala sam sta si pisala onog dana posle negativne bete, a sada vidim da se i dalje ne predajes i razmisljas jos o jednom pokusaju.

Izvini ako te nisam propratila, ali, da li si, i kada radila histeroskopiju? Verujem da jesi jer znam da Sonja to trazi.
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 2 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od noja 25/11/2013, 09:51

Ganedina hormone tsh i dnevni prolaktin ta dva su za inplataciju i moraju da budu savrseni i oggt sa insil.
Ganedina samo napred !!!
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 2 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od ganedina 25/11/2013, 11:15

Draga moje , hvala vam puno , mnogo sam posle negativne bete bila potonula jer nisam mogla da dodjem sebi i poverujem da je zaista negativna . MM i ja smo sto puta gledali u rezultat , kao da li nije neka greska . on mi rekao da nastavim terapiju i radim je ponovo 28.11. ali ja nisam htele , jer mislim da 10 dpt kad je manja od 0,1 to znaci da se bete ni za tren nisu zakacile .

Danas cu od dr. da trazim i sve te preostale vitamine da radim tj., da mi da uput za nji na VMA ,sto ne moze radicu privatno jer jedino za toliko trenutno imam novca . Inace sam se posle negativnog rezultata strasno razbolela , evo jos uvek mi nije dobro . Ali s obzirom da sam u cajtnotu s vtremenom . tj., sledeci ET moze biti uradjen najkasnije 01.03. 2014 . god , morala sam se pridici i nastaviti moju pretesku borbu za potomstvo i sto pre uraditi ove bitne i nedostajuce analize , kao i da im sto pre javim da mi traze novu donatorku . .

Ne, nisam radila histeroskopiju , moj dr u NF smatra da mi ne treba jer mi sve kao OK i ne zna sta bi mi uradio , sem da mi uzme isecak Enda . Imala sam je zakazanu za 20.11. ali sam ja prethodno resila da odem na FET koji je uradjen 12.11.
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 2 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od ganedina 25/11/2013, 11:20

E da, TSH mi je savrsen i uvek je bio ispod 2 , negde oko 1 koma nesto , svi su mi papiri ostali kod Sonje . I taj prolaktin mi je ranije uvek bio dobar ali ajd da ga sad uradim ponovo . Ako mislite da trebam jos nesto sto nisam od svega ovoga a sto je mnogo bitno u mom sluceju , kazite mi .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 2 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od fight&faith 25/11/2013, 12:41

Ganedina i ja mislim da bi trebala da uradiš histeroskopiju. Nekada mogu da postoje mali miomi ili miom, koji se ne vide na UZ, ali mogu da ometaju implantaciju. Ne znam da li si radila HSG, jer i prošireni jajovodi mogu da usisaju embrion i tako spreče trudnoću.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 2 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od noja 25/11/2013, 12:52

A endometrijum pred et kakav ti bude ? I taj oggt obavezno
Pocni svakodnevno puno da setas puno vazduha svezeg
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 2 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od laKole 25/11/2013, 12:54

i još jedan razlog za histeroskopiju - tokom operacije oni malo 'čačnu' endometrijum i tako omoguće lakšu implantaciju embriona.
definitivno uradi i ogtt sa inzulinemijama. vitamine kao i feritin možeš uraditi, ali ja ne vjerujem da oni igraju presudnu ulogu kod tebe - bitni su za kvalitet jajne ćelije.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 2 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od InNaturaVeritas 25/11/2013, 12:55

Gane, čitam te ovde. Pričaćemo, postoji nova strategija ako nešto ne uspe. Ja sam svoju iznela na ovoj temi, imaš sve i dodatke koje su devojke napisale.

Dalje, histero je smejurija, idem i ja u martu kako bih bila sigurna, pritom, imam i laparo i histero zajedno. Ne preskači nivo, proveri endo i neka ti neko uradi ozbiljan uz, pa na histero ako s enešto, ne daj Bože, vidi. Slažem se sa F, gajba mora d abude čista za sledeću proceduru. Nadam se d aveć jeste ali proveri i to. Ja sam zbog toga nadrljala...
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 2 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od noja 25/11/2013, 13:18

poljubac 
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 2 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od ganedina 25/11/2013, 15:11

Sada zivim na selu , ne vise u Bg i zaista sam hiperaktivna , jer oko kuce i u dvoristu stalno ima puno posla . a do sada sam uredila i istranzivala 5 pilica , jos spakovati u . Evo od mog poslednzamrzivac , supica je uskoro gotova , rucak pa trk kod dr
Endo mi pre ET bude nabildovan na preko 13 mm, ide i na 15 mm , jer jako dobro reagujem na Estrofem 3x1 od 1 DC .

histero cu obavezno odraditi verovatno u januaru jer mi ET mora biti u februaru pre 49. rodjosa . pa makar i to morala privatje vozom .no . Pravim vec strategiju kako ponovo nakupiti te tolike hiljade E vra koliko ce mi biti potrebno za celu pricu .
Jedino me raduje sto cemo ovaj put konacno ici avionom a ne opet ono silno maltrtiran
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 2 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od ganedina 25/11/2013, 15:13

Ajoj ubi me ovaj glupi laptop bez misa , sve mi se pobrkalo .Izvinjavam se , ko razume , shvatice . LJubim vas , sad moram da zurim .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 2 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Strumfeta78 25/11/2013, 15:41

ganedina, moja drugarica je izricito odbijala da uradi histeroskopiju. vec je prosla 4 vto i 1 fet i niko joj nije predlozio da radi histero. Kad je pocela da se priprema za petu, Ljubic joj je trazio i nije hteo da krene u pricu dok ona to ne odradi. Nadjen joj se septum latinicnog slova V, koji je pregradjivao celu matericu... to se nije videlo na uz...Inace posle 2 neuspele vto, histeroskopija se podrazumeva. i naravno, kako vec zene rekose, povecava se sansa za implantaciju.
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 2 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od BiKsi :) 27/11/2013, 00:43

Slažem se sa curama za histeroskopiju, mislim da bi je trebala uraditi, bez obzira što doktori tvrde da je sve ok, kao i ogtt svakako. Nikad se ne zna šta je tamo unutra, a može samo biti od koristi da ti srede gnezdašce. Mnogo mi je drago da si odmah krenula dalje, tu smo da bodrimo! Što se tiče enda, jako je bitna struktura, da je trolinijski, a debljina, nije dobro ni da je tanak, ispod 8mm, a znam da ne valja ni kada je predebeo, mada ne znam preko koliko mm to ide. Možda tebi ne treba tolika količina estrofema, pitaj to Sonju. Da li si nekad proveravala nakon et-a progesteron? Da li ti bude dovoljna ta doza utrogestana koju ti prepiše dr?
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 2 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od ganedina 27/11/2013, 19:51


Danas sam na VMA uradila OGTT sa insulinemijama , folnu kiselinu , vitamin B 12 , vitamin D 3 , TSH i Prolaktin a danas mi 2. DC .
Posle toga odem u N . Front i zakazem Histero za 08 . 01. na vrat na nos jer mi Sonja sad na FET u rekla da ako ne uspe novi ciklus radimo u februaru zbog limita godina .

U pripremi za FET 12 DC endo mi bio oko 14 mm ali ne i trolinijski . 1 dan pre ET Alena me pregledala , tad je bio oko 13 ali sam 3 dana pre toga krenula sa Utrogestanom koji menja strukturu enda . Na ET Sonja nije htele da mi vrati sve 3 blaste iz straha od trojki , vec samo 2 i tu trecu mi ponovo zamrznuse . I sta jad mogu da ocekujem od nje kad bi je ponovo odmrznuli .
Danica mi rekla da Estrofem krenem od 1. DC i to 3 X 1 . Ocigledno da je meni to rano i jaka doza za pocetak . Da se ja pitam isla bih od 2 DC sa 2 x 1 do 8. DC , tad UZ pa prema njemu korigovati dozu na vise . Ali ona mi kaze da ovu dozu koristim do 12 . DC i tek onda UZ , a meni do tada endo vec zesce nabildovan , i nije jasno trolinijski .
Sad mi Sonja u razgovoru za Utrogestan rekla da je doza 3 x 200 mg dovoljna i za zene bez jajnika a i ja sam u toj grupi jer moji i ne rade zbog toga sto sam u klimaksu . Ja sam ga za svaki slucaj koristila i 2 x 1 oralno . I nista , sta god ja radila , jednostavno sve je uzalud .

Nego , 1 moja poznanica je radila IVF u Pronatalu ranuje gde je i Sonja radila . 1. ET sa svezim embrionima neuspesan , 2 . ET tj., FET neuspesan . Posle toga ona provali neku laboratoriju koja radi neke analize po principu sta ti sve fali u organizmu . Kosta neverovovatnih 300 E , rezultat se ceka 21 dan . Kad je dobila rezultate pribavi suplemente iz USA , pila to oko 1,5 meseci i ode naposlednji FET kad joj se zakacio sincic toliko cvrsto da joj je beta 16. dpt bila preko 2000 sa 1 ubacenim embrionom . Dasa sada ima preko 3 godinei , 1 izuzetno i prelepo dete . Ona mi je tele taj neki br. od laba ali taj br .je stalno nedostupan a firma je nesto kao NUTRIPLEX .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 2 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od MAAKKI 27/11/2013, 21:18

Ganedina lepo ti odradi to jos sto nisi odradila, nema tacnog odgovora zasto se implatacija ne dogadja uvek, to je nepoznanica i za medicinu. Ne znam sta si sve do sada odradila, ali misljenja sam da ne treba ni previse vitamina i suplemenata unositi u sebe jer i to moze da nasteti organizmu. Sto se tice estofema mogla si i sama otici na uz kod svog ginekologa pre tog 12. dana cisto da proveris i da ti koriguje terapiju, koliko nas ode na uz pre nego sto dr kazu ja sam trebala da idem 8. dana a u dogovoru sa mojim dr sam otisla 5. i odradila i E2, pravilo je da neke stvari moras raditi i mimo njih da bi koliko toliko kontrolisala svoju situaciju.
Ja ti zelim puno srece sledeci put, da sto spremnija udjes u novu pricu.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 2 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od saska1 27/11/2013, 23:20

Ganedina a šta misliš da primiš imunoglobuline ili intra lipide oni su protiv odbacivanja ploda ja sam ih primala i jedne i druge ,sa imunoglobulinima sam došla do trudnoće ali nažalost završila se kao i sve ostale koje sam imala (spontanim pob)a inta lipide sam primala kad sam radila vto u čistom prirodnom ciklusu ali on mi nije ni uspio.Tu terapiju mi je propisao Dr Ljubić .E sad ti razmisli o tome raspitaj se pa vidi .Ako te šta zanima još oko toga slobodno pitaj.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 2 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od ganedina 29/11/2013, 19:33


Kao sto znate , radila sam dodatne analize koje sam vam vec pomenula . Kako stvari stoje , ja izgleda imam IR , jer su mi vredosti insulina znatno uvecane iznad referentnih vrednosti za npr., posle 30 min od uzimanja glukoze insulin treba da bude oko 30 a moj je 90 . I tako je uvecan za svaki period vadjenja . Ne znam tacne vredosti , jer su mi na brzinu rekli da su mi hormoni i vadjeni vitamini OK , za razliku od insulina . Znaci , moracu svakako do endokrinologa , a pretpostavljam da te uvecane vrednosti insulina mogu imati veze sa svim mojim dosadasnjim negativnim betama i neuspesnim IVF .

Ostaje mi jos da vidim sta ce me snaci jos i na histeroskopiji , mozda se i tu otkriju problemi .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 2 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od lelas 30/11/2013, 10:22

Bravo za uradjeno! Sad samo misljenje endokrinologa u vezi terapije!ganedina na kom odeljenju na Vma rade ove analize? Da li se Oggt test radi samo na uput doktora iz doma zdravlja,ili treba da te predhodno primi njihov doktor i odobri analizu?
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 2 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od ganedina 30/11/2013, 11:30


Lelo , ja sam ti otisla u DZ kod moje dr. i trazila joj uput za VMA . Ujutro odem na VMA i tamo na salteru mi sestre dramile da ne mogu kao tako , vec valjda kod njihovog endokrinologa da zakazem , negde valjda za april 2014 . godine da me on pregleda i on da mi da uput za OGTT ako smatra da bi mi trebalo . Vidim ja da je vrag odneo salu i pocne da kukam , da molim i na kraju i da placem , objasnim sestri Jeleni moju situaciju i vremensko ogeanicenje zbog mojih god . Pominjase mi cetvrtak popodne da dodjem kod nekog dr. da platim pregled valjda 3700 d / Ja kazem da sad nemam ni toliko para a i da moram da se vretim na posao jer ne radim vec skoro 3 nedelje i da cemi na kraju dati i otkaz .Uvede me ona kod nje u sobu i kaze da ipak dof
djem sutra ujutro . Tako i uradim , odem ujutro kao nje sa korpom cveca i jos ponesto , Ona me grdila kad me videla .
Elem , odem gore na 5.sprat , izvade mi nulti secer i insulin , zajedno sa ostalim analizama pa posle sidjem kod nje na endokrinologiju na 4. sprat , da mi ona 75 gr glukoze , ja legnem tu na krevet i ona mi u naredna 2 sata vadila krv iz prsta i vene na svakoh pola sata . Ja sam joj se na kraju zahvalila . Ona rece da svakoj kojoj je radila OGTT da je posle zatrudnela . Rekoh , ako i meni buda tako docicu ponovo kod nje sigurno da joj licno to kazem . Eto , tako sam ja na brzaka uradila OGTT sa insulinemijama . Sestrice sa Enda VMA , beskrajno Vam hvala , ljubim .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 2 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od lelas 30/11/2013, 11:53

joj ganedina kakva sestra,bravo za nju,jos ima dobrih ljudi a zenska saosecajnost je cudo i zelim da tako i bude kako je rekla ,da joj se javis trudna.
mene je zanimalo ovo za ogtt da nisu promenili pa moze bez odobrenja endokrinologa.Znam da se ceka puno na prvi pregled.

lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 2 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od KoMetaK 30/11/2013, 14:43

Genedina, suepr da si zavrsila tako brzo OGTT i da si naisla na takvu sestru. Iako mi znamo ovaj deo oko analiza, ipak ti treba lekar da ti da adekvatnu terapiju i dozu, Zakazi kod dr Sumarac, pa kod nje sa svim analizama koje ti stignu! I to sto pre, da ima vremena da metformin odradi svoje do januara.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 2 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 21 Prethodni  1, 2, 3 ... 11 ... 21  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu