KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+54
cici
Milijana
SannI-AlL
saška
senka
penelope
beta
lolipop
mamajednogprinca
red
malaplava
Ema78
seka 35
ninica2
LaFolie
lilya
dra00
KoMetaK
Mali Princ
nacKa
Shizika
Mirjana
M.
Nefertari
dr mali pariz
Vuchica
MIRKA85
noja
MAAKKI
shenon
maus
fenix
BiKsi :)
jagodica
lena
cufta
maki79
Xena
racili
bak
Mrvica
veki1
Botox
sanjicica
Akijeva
Jelica
anak
medolino
heart84
mijaki
Orline
Gramatika
lilly13
stefi :*
58 posters

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tanja83 27/9/2012, 23:51

heart84 ::Niko mi nista nije odgovorio sto se tice one analize HbA1C Sad da li je on skroz pouzdan,sto nas onda muce pa nas salju da se sto puta bockamo zbunjen

Heart,HbA1C iliti glikozilirani hemoglobin A1C je analiza koja pokazuje prosecnu vrednost secera u krvi u poslednja tri meseca. Krv se vadi iz vene ne iz prsta zbog odredjenih reagensa i mozes bilo kad,ne mora ujutru i mozes da jedes normalno

Za trudnocu ne znam ali mi na ocnom obavezno trazimo taj nalaz kod retinopatije dijabetice i tako vidimo da li mu je secer dobar ili nije tj da li mu je ta terapija odgovarajuca ili ne.Nalaz je pouzdan cim ga nasi lekari uvazavaju tj traze jer tako vide prosek secera u poslednjih 120dana.Znam da ih glukoza ne zanima koliko HbA1C.

Nadam se da sam ti bar malkice pomogla osmeh srce
Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od heart84 27/9/2012, 23:53

Tanja ljubav
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 28/9/2012, 08:39

jutro, spremam se za kaficu, pa pijaca i mesara, danas ima da padne kolenica jedna :) hihihi
i pimerio nam se tiker na osmi mesec <3
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od jagodica 28/9/2012, 09:28

Samo da se javnem i sve pozdravim!
Stefi, imao je tegobe -stalni kašalj, upaljeno grlo na svakom pregledu, a popio tri ture antibiotika, stezanje u grudima, stalni umor... Ludela sam od toga -svakom od nas nešto fali, a on je stalno kukao. Usisavam, sređujem po kući, sto stvari je na meni, a njemu se uvek spava i gledao bi tv. Mrzi ga i šetnja, a dete normalno mora napolje. Sređuj posle krečenja, nije ni čudo što se grlić skratio i što imam kontrakcije, ali eto, stvarno mu je bilo teško. Nije da čovek ne veruje, ali mm uvek sve mrzi, pa ne možeš ni da poveruješ. Priča o dečaku i vuku - ko stalno kuka...
Udavio ja, izvinite.
Nemamo nikakvu pomoć -muž nema roditelje, moji su dosta stari i u okolini Šapca su i tako. Izgura se sve, ali kad upadneš u loš period sve se vezuje jedno za drugo. Ali ni loše ne može, srećom ,dugo da traje, hvala bogu.
Čuvajte se sve, pa se kuckamo!
jagodica
jagodica

Broj poruka : 247
Datum upisa : 04.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 28/9/2012, 09:37

Srculence, meni je Sumarac rekla da proveravam tim aparaticem pre jela i 2h posle jela i da ne moram posle svakog obroka vec recimo posle dorucka...i ako je npr par dana kako treba, malo odmorim pa opet, ali da ne jedem beli hleb i slatko...Aparatic je ok, bockanje je prilicno jednostavno...i mnogo je lakse nego da ides do laba...barem iz moje perpektive....
e sada, meni je svako jutro pre dorucka secer 4,6, 4,7, a jutros 3,7, a posle jela je isto nizak, nekada cak padne i ispod onog jutarnjeg....ne znam koliko je to sve dobro, ali ne prelazi 7,2 (daleko je od toga) sto je ona napisala kao gornju granicu posle jela pa se ne sekiram....

ja sams va kilava....juce sam se valjda cimala dok mi je ova zena cistila, milion puta legla, ustala, cak me uhvatio neizdrz da kacim zavese (sta cu kada sam vredna), pa me sinoc nesto prikljestilo ispod desne dojke, kao rebro ili otkud znam, boli na promenu polozaja, nisam mogla da spavam na toj strani...Pitace mama danas ginekologa da li smem da zveknem jedan Beviplex....
Jos pride sa leve strane vrata ona zlezda izgleda opet proradila, to me je zezalo i pre, nismo nikada ustanovili sta je , sumnjali na pljuvacne, grgucem zalfiju pa ce valjda proci....

Uz sve navedene muke, drugo je ok lol!
Ana skakuce, u stvari vise se gura, tata nam nije vise na godisnjem pa cemo malko samovati, prodali smo kola, nova nemamo vec smo uzeli od mog svekra da nam se nadju dok sledece godine ne pazarimo, ormari osmisljeni, prihvatili ponudu stolara, cekamo da dodje da premeri i uzme avans....i tak....
doci ce mi mama danas, bas se radujem, nije bila 100 godina radost
ljub, ljub

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 28/9/2012, 09:40

jagodice, u pravu si , los period naidje, ali i prodje...!!! uvek prodje....drzi se.... zagrljaj

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od heart84 28/9/2012, 10:34

Jutro cure, kakav divan dan danas Very Happy

Sad sam skroz zbunjena oko ovog bockanja za secer Rolling Eyes ja sam isto prvo bila razumela da treba pre jela i dva sata posle jednog obroka. Onda sam proverila i rekli su mi da treba dva sata posle svakog obroka Shocked
Uostalon ne znam ni sto se brinem toliko kad mi je OGTT test bio super Very Happy
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lilly13 28/9/2012, 10:43

Ja sam juče konačno otišla na kafu sa drugaricama - uživanje.
Danas idem do grada da si kupim hlače/farmerke jer smo za ovaj mjesec ležanja baš porasli pa nemamo šta da obučemo (izuzev ovih baš ljetnih stvari).
Sređivanje sobe (razmještaj) i krečenje ostavljamo za iduću sedmicu jer mm ne smije biti u prašini dok ne povadi konce od jednog malog zahvata iza uha. Srećom mama će uzeti koji dan slobodno pa će nam pomoći oko spremanja i čisšćenja. Mislili smo da ne krečimo, ali ćemo ovde ostati duže nego smo planirali tako da nemamo izbora.
ljubimo vas usne
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 28/9/2012, 15:30

Jagodice muke neke,valjda i on trazi sad paznju tako bolestan Rolling Eyes
Ja ceo dan cistim sa mamom kucu a bastovan napolju,lisce je odvratno kao i trava..
Sutra nam kace oprane zavesice i stize sobica,a mi idemo po duseke,radujem se kao dete...
Cure uzivajte jos malo u suncanim danima osmeh srce
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od seka 35 28/9/2012, 15:52

ljubim sve buduce mamice
seka 35
seka 35

Broj poruka : 622
Location : bosna i hercegovina
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od seka 35 28/9/2012, 15:54

lili ,vidim da si bila u ljubljani ,pa me zanima kod kojeg dr.
ja sam isto bila u ljubljani kod dr. resa
seka 35
seka 35

Broj poruka : 622
Location : bosna i hercegovina
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sanjicica 28/9/2012, 16:04

Uh a meni je danas bas tezak dan.Sinoc sam jako lose spavala tako da sam tek jutros malo dremnula.Neznam gde cu sa stomakom,a kada probam da spavam u sedecem polozaju e onda valjda zbog tezine stomaka pocinju da bole ledja stisnem onu glavnu venu i pocinje vrtoglavica i ono stanje pred padanje u nesvest.Grroooooznooooo ali ok ajd da izguram jos ovih mesec dana .
Sve vas ljubim ljubav
sanjicica
sanjicica

Broj poruka : 507
Location : Beograd
Datum upisa : 27.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 28/9/2012, 18:08

Ajme mene, napisale ste 30 strana dok me nije bilo, al se ošamutih čitajući! Wink

Da vidimo šta shvatih! Laughing

Racili
postala mama jednog Vasilija, i konačno je srećna i ispunjena žena! Čestitam od srca i želim da Vasilije ima jedan zdrav, srećan i dug život, i da roditeljima stalno donosi samo radost!

Stefi ušla u deveti, korača lagano ka porodjaju, a ispred nje gazi i maki79! Mašala, još malo, baš se primaklo! Nek vam bude lagano na porodjaju!

Orao sitnije broji, i to baš sitnije, odjednom mi nekako cap, tu smo, još dva dana, pa u deveti, čoveče, nekad pomislim kad pre, al na početku bi drame, pa onda mi se čini, ih oteže se! Momak već stasao u deliju od 2kg, mašala, samo neka raste! Videh i da si se brinula što zaostaje 3 dana, a sve išao ispred koji dan, da ti kažem da je tako isto bilo i mojoj zaovi, ali identično, stalno napredniji po sedam dana, i onda u tom periodu, zaostajao, i eno ga sad, pišonja, ne bilo mu uroka, ništa drugo neću reći! Te i ti ne brigaj, poslušaj muža! Pao i prvi ctg, ma milina jedna! Sve mi se to svidja, eto, i ljubim te sto puta!

Šenon nervirali primitivci zakerala, stalno nezadovoljni ljudi, šta god da im učiniš, ti će naći zamerke, te se ti, mila moja Šenon, ne obaziri, mani se ćorava posla, ej život u tebi raste, i bićeš mama, toliko se čekalo i sad to treba suzama pokvariti! Ne troši se na takve, lepo ti ispisa Loli! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 561840 Samo im zatvori usta finom rečenicom: A da je dečak je l bi nasledio kraljevsku krunu, silne titule i ostale nebuloze, ili bi bio dete, koje treba voleti, poštovati, maziti i paziti, i uživati u njegovom odgajanju i odrastanju! Da li ima ribicu ili ćunu, za šta li je važno, nek je zdravo i srećno i blagorodno! Da li se ti ljudi okrenu oko sebe i vide šta se dešava oko nas, stvarno im treba oči otvoriti, ako ničim, a ono jednom dobrom, da prostiš na izrazu, što bi moj pokojni deda rekao, govnavom motkom! lol! Eto, nadam se da te bar nasmejah, ak nič drugo! A motku moš primeniti, no i ne moraš! Kako oš!

Tinče i Zoxa
trudne, prijao im kraj leta, ma divota! Da vam čestitam i ovde od srca i da imate lake i školski dosadne trudnoće! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 196545

E sad, Senka trudna Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 512172 , ne videh ni kako, ni gde, ni s kim Laughing , al bitno da je ona nama napupela ozbiljno, bar po ovom datumu porodjaja zaključih! Divota još jedna, i da ti S poželim laganu, dosadnu i mirnu, ma pravu školsku trudnoću do porodjaja! A posle nek bude neka mirna beka, po mogućstvu! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 561840 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 523476

Vidim i da su ostale trudnaje manje više ok, malo te beštije prave dane manje dosadnim očito, čisto da se ne bude mirno, al ajd, opet mi one dodju kao najlaganije od svih nedaća na jednom trudničkom zadatku!

Medo, tebe da ljubnem i tvoje momke, ak su momci, svejedno te ljubim u medolinčiće! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 543728

Mijaki jedva čeka da se porodi, da više ne brine, a što će tek da brine, kao da ne zna, a sve zna, al kao se teši ovako! Ustvari jedva čeka da se utopi u mirišljavi zamotuljak zvani Ana, jes, jes, jes! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 779578

Lilly13, konačno izašla iz ilegale! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 612963

Srce čeka uz, naravno, dani se vuku! Ja ti želim da prolete ova još nekolka! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 561840 I da te ljubnem, stvarno nisam odavno! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 275568

Mirku85 zabrinuo nevaljalac jer se nije javljao, al se dete pokajalo i rešilo da bude poslušno, i nastavilo da udara mamu! I mami lepo! I onda i meni lepo! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 561840 Iako dete lupa mamu! A kad se rodi neće joj baš biti pravo kad je dete bude lupalo! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 561840 lol! Svedoci smo onih tras tras dečijih faza, što se tešimo da lupaju od milošte! Bar se ja tešim kad me ovi malci od brata istreskaju poštenski, da je od ljubavi i sreće to rade! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 561840 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 11031 E moji mi, je l da smo naivci teški?! Very Happy I divim joj se što radi i što izdržava to rano ustajanje! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 561840 Svaka čast!

Bojana86, treba da miruje, a ne miruje, a ne zna ni ona što, dosadno joj! lol! Divne pelene si nabavila, preslatke su, no ja se sa tim ne bih baktala, deluje iscrpljujuće! Al videćemo! Sve se uzdam u tvoju mlados`! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 561840 I nek je sa srećom ulazak u 8. mesec!

Dra čeka serklaž, mada dok ja stigoh, možda i završi, no da poželim da sve prodje ok i lagano ako to nisi uradila! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 561840

Jagodica bi u mukama oko serklaža, al ipak dobi lekove! Ko zna zbog čega je tako bolje! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 561840 Koksaki virus, nije mala stvar, zavisi i koji je valjda, mora voditi računa o sebi baš! No samo lagano i bez nerviranja!

Lolić moj mili uživa, raste, i širi optimizam! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 612963 I dalje je uspavana lepotica! Joj divote kad se u trudnoći tako može žena naspavati, i to je lepota, leba mi! Oću i ja tako, ak može da se naruči to spavanje! Very Happy

Sanjičica uživa sa bebanima, a tata ih smiruje! Šta da ti poželim neg što si i ti, da tata i kad se rode deluje smirujuće na njih!

Grama, Nacka, kako se vi snalazite u trudničkim danima, stanjima i tako tome?! Jeste li se malo navikle na tu činjenicu da ste trudne?! LJubac za vas!

Da ljubnem i Jelicu, M., Akijevu, Mariju86, Veki1, i sve ostale debele trudne drugarice, oprostite ak vas ne pomenuh! Spisak je sve duži, i to je sve lepše i uliva više nade za ispunjenje želja! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 561840 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 561840 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 561840 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 612963 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 612963 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 612963

Odoh sada, pola dana s vama trudnajama provedoh, ništa vam drugo ne preostaje, neg da se skupite, i da me grupno povučete za nos! lol! Ak mi ne bude trebalo sad za jesen, čisto da za proleće to bude uradjeno i spremno i dobro zaprašeno! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 561840 lol!

Ostajete mi zdrave i vesele!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 28/9/2012, 18:11

Zaboravih da pozdravim Buleta74, oduševih se kad pročitah da je trudna! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 612963 I oću da mi se javiš, čujeeeeeš li, na pp, ak nećeš ovde! Kakkoooooo i gde? Laughing
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sanjicica 28/9/2012, 19:26

E Biksi ti nam komplet uradi jedan sistematski pregled i svaka ti cast e zato te ja sad jaaaaaako jaaaaaako vucem za nosic pa neka se sto pre posreci trudnica pa onda da se na ovim stanicama druzis svaki dan sa opisima tvoje trudnoce ljubav
sanjicica
sanjicica

Broj poruka : 507
Location : Beograd
Datum upisa : 27.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od veki1 28/9/2012, 23:55

Biksi osmeh srce vucem i ja za nosic, svaka cast za iscitavanje i volu i da nam se sto pre pridruzis!

-------

https://kutak.forumotion.com/viewtopic.forum?t=2294
veki1
veki1

Broj poruka : 256
Datum upisa : 24.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu