KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Surogat majke

+44
alisa
snedra
lela1984
ivanicasale
Sofka
ganedina
Srcko13
minceeeee
asha
maramaki
Zoki
KoMetaK
leptirko82
fight&faith
filipa.panko
pepa prase
lilikan
JocY
hany
Tangerine
svetislava
neca73
cufta
Tinche
dimi
anak
missile
Leto
LaFolie
Erata
Malina
nina :)
Nela72
Struzzo
Simona
cicsa80
Mirjana
lolipop
Republica
Orline
Cupava
MAAKKI
BiKsi :)
heart84
48 posters

Strana 6 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Surogat majke - Page 6 Empty Re: Surogat majke

Počalji od dimi 19/9/2013, 09:53

Pepa,ja sam istog misljenja kao i ti.Bila sam u jednoj klinici ,naravno privatnoj i to sto si ti napisala oni su meni predlozili.Jedino je problem gde naci zenu od poverenja,da sutra ne dodjes u situaciji da te uhodi i trazi jos novca i jos i tako ti sve to postane kosmar....gledala sam na tv slicnu emisuju o tome?


dimi

Broj poruka : 12
Datum upisa : 23.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 6 Empty Re: Surogat majke

Počalji od svetislava 30/9/2013, 22:45

Dali iko ima iskustva kako stoji surogat majcinstvo u Ukrajin? Bilo koja infornacija bice mi od koristi.

svetislava

Broj poruka : 8
Datum upisa : 30.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 6 Empty Re: Surogat majke

Počalji od KoMetaK 1/10/2013, 14:02

Ovo sam danas nasla u Blicu: http://zena.blic.rs/Porodica/17867/Fabrika-beba-u-Indiji-Rentiraju-matericu-bogatim-zapadnjacima
Mislim da sam vec pominjala da sam gledala emisiju o surogat majcinstvu u Indiji.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 6 Empty Re: Surogat majke

Počalji od Zoki 3/10/2013, 02:58

Pozdrav svima. Jel znate da li je ovako nesto moguce ako je surogat majka rod? Supruga i ja jednostavno zelimo da ostavimo potomstvo, pomogla bi nam i njena jako dobra prijateljica, majka ne bi morala ni da se odrekne deteta, jednostavno bi nam bilo dovoljno da znamo da u svetu postoji dete koje je nase.
Hvala.

Zoki

Broj poruka : 1
Location : Beograd
Datum upisa : 03.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 6 Empty Re: Surogat majke

Počalji od Struzzo 3/10/2013, 04:28

Svetislava,
Nela72 je radila IVF u Ukrajini sa surogat majkom. Imaš vrlo korisne informacije o tome na prethodnim stranama ove teme. Btw, tema i nema toliko strana da se ne može iščitati.

Zoki,
mislim da se u Srbiji ne može raditi surogat majčinstvo gde bi ta žena bila rod nekom od partnera. U stvari, mislim da se još uvek ne radi ovde surogat.
Nije mi jasna tvoja rečenica "majka ne bi morala da se odrekne deteta, jednostavno bi nam bilo dovoljno da znamo da u svetu postoji dete koje je naše". Biti surogat majka je vrlo jasno definisana stvar - to je žena koja vaš embrion, vaše dete nosi 9 meseci u svojoj materici i rađa ga. Sa porođajem njena misija se završava, u bilo kom pogledu pogotovo zakonskom. Ako nije tako, kao u tvojoj rečenici "ne bi morala da se odrekne deteta" (naravno da mora! ), onda ne pričamo o surogatu nego o nekim drugim relacijama koje ovde nisu tema.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 6 Empty Re: Surogat majke

Počalji od Simona 3/10/2013, 07:14

Skoro je bio jedan slučaj nalik na ovo što Zoki pominje. Žena je rodila dete i onda pošto nije mogla da brine o njemu (ima već decu, muž umro tokom trudnoće, svekrva i ostali s muževljeve strane sa kojima ona živi nisu hteli da prihvate dete) ona je dala dete svojoj koleginici koja nema decu. Onda se umešao centar za socijalni rad i oduzeli su dete. Naravno bila je povika, kuknjava, ne znam da li će uspeti da izmene tu odluku... Ali centar za socijalni rad je u pravu po meni. Nije dete lutka pa da se sad daje malo ovom malo onom, pa hajde da svi brinemo, a onda će da vidja malo ove malo one, a onda neće... Kod nas gde je usvojenje deteta u pitanju pa je sve rešeno i zakonski i na svaki drugi način pa znam sa koliko se pitanja deteta susrećem i ko zna sa kojima ću još, koliko predrasuda ima itd... Razumljivo je da ljudi žele da se ostvare kao roditelji ali mislim da to nikako ne bi trebalo da bude po svaku cenu i da bi morali da misle prvo na osećanja deteta. Iako se iz te pozicije kad nismo roditelji čini da je važno samo da postanemo to je zapravo samo početak i dug je put odgajanja i vaspitanja deteta a još teži da to bude i uspešno...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 6 Empty Re: Surogat majke

Počalji od maramaki 7/10/2013, 08:03

Molim da mi se javi pepaprase..


maramaki

Broj poruka : 1
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 6 Empty Re: Surogat majke

Počalji od svetislava 9/10/2013, 00:03

MAAKKI srecno, pisi ako ti nije problem email adresa dalekojesunce1@gmail.com pozzzzzzzzzz

svetislava

Broj poruka : 8
Datum upisa : 30.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 6 Empty Re: Surogat majke

Počalji od asha 8/1/2014, 22:59

Molim Dimi da mi se javi.
Srecna nova godina i Bozic svima i da nam se ostvari san da se usvoji zakon o surogat materinstvu koji ce nama koji ne mozemo drugacije da postanemo roditelji ,to omoguciti.

asha

Broj poruka : 1
Datum upisa : 19.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 6 Empty Re: Surogat majke

Počalji od dimi 2/2/2014, 13:26

Hvala Bogu da jos neko razmislja isto kao ja.Javljam se :)

dimi

Broj poruka : 12
Datum upisa : 23.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 6 Empty I JA SAM SE DRAGE MOJE PITALA POSTOJI LI TA SOLUCIJA

Počalji od minceeeee 5/4/2014, 16:01

 Crying or Very sad  Crying or Very sad 
BiKsi :) ::Ja sam za, al šta vredi kad to našim zakonom nije dozovljeno.
minceeeee
minceeeee

Broj poruka : 5
Godina : 54
Location : MLADENOVAC
Datum upisa : 05.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 6 Empty Re: Surogat majke

Počalji od Simona 26/8/2014, 19:12

Možda pritisnuti institucije da se zakoni menjaju? Čini mi se da je surogat materinstvo bilo na izglasavanju u skupštini a da nije izglasano i to angažovanjem neke poslanice... Možda pisati peticije, pisati, objašnjavati... Ali nikako kršiti zakone u nečemu tako osetljivom... Evo kako to može da izgleda.

http://zena.blic.rs/Bebe/25821/Bezizlazna-situacija-Vlasti-im-ne-daju-bliznakinje-koje-im-je-rodila-surogat-majka
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 6 Empty Re: Surogat majke

Počalji od Srcko13 30/9/2014, 09:50

Cao devojke,lepo je sto ste otvorile ovu temu,pa da se pridruzim.Ja sam za surogat majke,toliko je tuzno i bedno sto ce u nasoj zemlji biti dozvoljeni neki zakoni i to verovatno bez vecih problema,nemam nista protiv gejeva ali sam poludela kad sam cula da ce njima biti omoguceno usvajanje,da ce ljudima koji nemaju finansijske mogucnosti oduzeti decu i dati hraniteljskim porodicama i placati im za to,zar nemogu takvim ljudima dati pomoc a ne odvajati od roditelja koji su mozda dobri roditelji,zar ta deca nece patiti,mnogi hraniteljii to rade zbog para,naravno ima i izuzetaka.U redu je oduzeti ljudima koji maltetiraju decu.Izvinite sto sam otisla malo van teme ali da se vratim na surogat majke,za mene su to divne zene i pre svega hrabre.Sta da rade zene koje su rodjene bez materice,kojima je odstranjena zbog bolesti,npr sta da radim ja,dijagnostikovan mi je karcinom materice,sledi vadjenje a imam samo 26 godina,i naravno kao i sve zelim dete.Jedna solucija je da zaledim tkivo jajnika i odem u inostranstvo jer je to u nasoj zemlji nemoguce,jer su vlastima bitnije druge stvari.
Srcko13
Srcko13

Broj poruka : 5
Datum upisa : 16.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 6 Empty Re: Surogat majke

Počalji od ganedina 30/9/2014, 10:04

Srcko13, jako mi je zao sto si u 26god u situaciji da moras ostanes bez materice Sad .

Koliko ja znam u Ukrajini i u Indiji mozes regularno doci do surogat majke , cini mi se da su cifre od oko 20.000 dolara .

Najstrasnije u ovoj nasoj drzavi je cinjenica da svake godine 30.000 ljudi vise umre nego sto se rodi .Pa mi cemo kroz neku deceniju na ovim prostorima da izumremo . affraid affraid . I to naravno ovde nikad nikog nije bila briga , osim brige da se kako ko dodje na vlast sto vise nakradu .

Evo, sada nas je prajd kostao 1.000 000 e affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid

A umesto tog bacanja para mogli su da nama koje se borimo da dobijemo decu putem VTO da  330 parova dobiju mogucnost da idu na VTO, samo to bi bilo mogucnost da se dobije bar 33o decice .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 6 Empty Re: Surogat majke

Počalji od Sofka 13/11/2014, 19:39

Drage zene, izgleda ce surogat majke ipak biti dozvoljene i u Srbiji
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/510743/Surogat-materinstvo-uredjivace-se-ugovorom
Sofka
Sofka

Broj poruka : 1494
Godina : 52
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 6 Empty Re: Surogat majke

Počalji od ivanicasale 14/11/2014, 18:38

Srcko ljubim te puno mila...
A i ja sam cula na vestima da ce biti dozvoljeno naravno ako ga izglasaju na skupstini.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 6 Empty Re: Surogat majke

Počalji od lela1984 27/12/2014, 19:20

Ovde mnogo toga izglasavaju,a nikad da izglasaju!A svi se,kao,satro bore protiv bele kuge i za povecanje nataliteta! affraid I ja sam za,naravno i bas da vidim da li ce i kod nas doneti taj zakon,kao sto kazu i na cega ce da lici. Shocked

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 6 Empty Re: Surogat majke

Počalji od Simona 24/1/2016, 19:31

Naidjoh na peticiju za podršku usvajanja zakona o surogat materinstvu. Iznenadih se kako malo potpisa ima, pa možda neke žene odavde budu zainteresovane da je potpišu/šire

http://www.peticije24.com/podrska_usvajanju_zakona_o_surogat_materinstvu
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 6 Empty Re: Surogat majke

Počalji od snedra 6/10/2017, 14:34

Skorije u medijima:

- o planovima u Srbiji:

http://www.politika.rs/sr/clanak/347817/Gradanski-zakonik-uvodi-surogat-materinstvo

http://www.hocubebu.rs/da-li-ce-surogat-majcinstvo-uskoro-zaziveti-u-srbiji/


- o surogat majkama u Makedoniji:

http://www.newsweek.rs/region/73189-surogat-majke-od-sada-dostupne-i-u-regionu.html



Poslednji izmenio snedra dana 6/10/2017, 14:42, izmenjeno ukupno 1 puta
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 6 Empty Re: Surogat majke

Počalji od snedra 6/10/2017, 14:40

April 2017 - Donosenje Građanskog zakonika u RS odloženo na godinu dana. Između pitanja oko kojih se "lome koplja" su i surogat materinstvo, uvođenje nepotpunog usvajanja i sl.

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/10-pitanja-koja-su-podelila-srbiju-istrazujemo-zasto-gradanski-zakonik-nije-donet-vec/qqhsxej
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 6 Empty Re: Surogat majke

Počalji od snedra 22/5/2018, 14:55

Prica ciji je link Simona stavila o australijskom paru cije je bliznakinje rodila surogat majka sa Tajlanda je ipak imala srecan kraj  Very Happy  i bebe su stigle u Australiju...

https://www.dailytelegraph.com.au/news/nsw/tears-of-joy-as-sierraleone-and-mali-osborne-finally-escape-the-thai-backlash-over-surrogacy/news-story/2a92a537cb7a0692c16caa9345aecb11?nk=29de7344c9bf3ae0f92c99d9ead7d844-1526993205
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 6 Empty Re: Surogat majke

Počalji od Malisha Plavisha 30/5/2018, 15:57

Ove godine dobijamo zakon koji će konačno da uredi četiri oblasti, a one su NAJVEĆE TABU TEME U SRBIJI, Jedna od novina je i surogat materinstvo koje nije obuhvaćeno Zakonom o BMPO.

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/ove-godine-dobijamo-zakon-koji-ce-konacno-da-uredi-cetiri-oblasti-a-one-su-najvece/bgt904h
Malisha Plavisha
Malisha Plavisha

Broj poruka : 72
Godina : 40
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 19.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 6 Empty Re: Surogat majke

Počalji od alisa 30/5/2018, 16:24

Mislim da bar sto se tice surogat materinstva da to nece biti obuhvaceno zakonom... u ovom clanku pise da ce oni doneti samo prednacrt al kad je pisan i ovaj zakon o bmpo iz 2017 bilo je diskusije o surogat materinstvu i odistali su od njega jer smatraju da Srbija jos nije spremna za tako nesto jer surogat materinstvo ostavlja puno prostora za raznorazne malverzacije tako da mislim da je to na vrlo dugackom stapu
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 6 Empty Re: Surogat majke

Počalji od Malisha Plavisha 30/5/2018, 17:09

Slazem se sa tobom Alisa. Mislim da samo bezveze pricaju o tome ali da nista od toga nece biti u skorijoj buducnost... i za ovaj zakon o BMPO jos uvek nisu doneli podzakonska akta a odavno je usvojen. Kod nas u zemlji bilo koje zakonske novine idu brzinom ranjenog puza...
Malisha Plavisha
Malisha Plavisha

Broj poruka : 72
Godina : 40
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 19.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 6 Empty Re: Surogat majke

Počalji od merinenic3 20/10/2018, 08:57

Nema nikoga odavno nikoga na ovoj temi,da li je ko uspeo i kako.

merinenic3

Broj poruka : 5
Datum upisa : 20.10.2018

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 6 Empty Re: Surogat majke

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu