KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

+43
Eja
Sanja Savica
plavaptica
dr mali pariz
Padobranka
dusica78
Blanka
Deni
AriesGirl
Zmajuška
ninica2
Gramatika
JocY
7-patuljaka
bak
Mirjana
LaFolie
noja
KoMetaK
heart84
viktorija
Jejaaa
lolipop
dragmilk
Ma'at
lilly13
ciklama
kalijana
Malina
mimica
Cupava
Zoka83
Marija86
bebko
Shizika
Simona
djole42
MAAKKI
Struzzo
JAmajka
anna
Aki
Orline
47 posters

Strana 1 od 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  Empty Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od Orline 2/10/2010, 14:34

Obzirom da se pojavila potreba za ovakvom temom, ja sam povukla nogu Very Happy
mali pariz ::Devojke,nisam želela da da "bockam"kako kaže MAAKKI...ja svakako svesno razmišljam o tome,a znate da je tako,jer znate moj stav o svemu tome,o broju pokušaja,o godinama u kojima se ostaje u 2.stanju i sl.Ja se samo izvinjavam što sam svoj stav želela nametnuti-nesvesno...
Ja želim tu temu,a ko ne želi da saznaje o posledicama,ne mora ni da uskače na tu temu,ali sama neću ništa pokretati,eto toliko.
Pariz, ja sam pokrenula.
Volela bih da devojke sa negativnim iskustvima napišu nešto ovde. One koje su dobile neku bolest, ili im se pokrenulo nešto u organizmu za vreme i posle IVF neka se jave.
Možemo razmenjivati i mišljenja, sa manje ili više žučnih rasprava, nema veze, bitno je da nema vredjanja, kao što na Kutku uglavnom nije ni bilo Very Happy

ja ću se podruditi ovih dana da iskopam na netu neke zvanične medicinske članke kao dopunu diskusiji.

Ako moderator smatra da joj je negde drugo mesto, neka je prebaci Very Happy Wink

A na temi Psihologija ličnosti i sterilitet bi mogla biti izlazna strategija, kao što Struzzo spomenu da ima na Rodi, jer ovde će pisati devojke koje još žele da idu u postupke, a tu drugu bi rezervisali za one koji se okreću drugim stvarima u životu i polako se povlače iz IVF priče.

Ako se slažete, naravno.
Pozdrav i i izvol'te lol!
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od Aki 2/10/2010, 16:42

Drago mi je da je ova tema otvorena.

Da li sa godinama ili sa nekoliko bezuspesnik insiminacijama i vto moj organizam je reagovao na taj nacin da mi je smanjenja ovarilalna rezerva jc. Kada sam sa 23 god imala prvu stimulaciju, mislila sam da ce mi jc na usta izaci Laughing a sa poslednjom sa imala samo dve. Rezultat svih stimulacija (ne secam se dobro, ali mislim da ih je bilo 6-7) je fsh 95 i amh 0,0001.

Iako sam zelela da idem dalje, dr mi je preporucio ybog mog zdravlja donaciju. Prosle subote su mi vracena dva embriona i sada cekam i nadam se....

Sve vas ljubim

ljubav
Aki
Aki

Broj poruka : 243
Godina : 47
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od anna 2/10/2010, 16:47

Ja se sa tobom Ori slažem! Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  561840
Što se tiče teme, treba da postoji. Za mene će biti veoma informativna pošto moram priznati da još nisam stavila prst na čelo i zapitala se o posledicama vto. To mi do sada nekako nije baš padalo na pamet. Nakon mog jednogodišnjeg iskustva (jedan ivf i 2 fet-a) skromnog sam mišljenja da je STRES kod mene odigrao značajniju ulogu nego svi uneti hormoni zajedno. Izgleda da sam jedna od srećnica jer nemam vidljivih posledica ovih postupaka u vidu cisti, polipa, poremećene menstruacije i ovulacije. Ali bih zato o psihološkim mogla da napišem roman, nego to je druga tema...
Stres koga nisam bila ni svesna kod mene je eskalirao jednom u vidu herpesa (genitalnog), drugi put u vidu alergije (koju nisam potom ispitivala).
Naravno čeka me brdo analiza u koje ću tek da se upustim, pa me ko zna kakva sve otkrića čekaju.
I moram da dodam da bi bilo stvarno nepromišljeno smatrati da postupak vto, sav taj stres i unos kojekakvih lekova, neće ostaviti svoj trag. Ali to je put koji sam ja izabrala u svojoj borbi za potomstvo i pretpostavljam da on sa sobom nosi određen rizik. Trenutno sam spremna da taj rizik podnesem i nikako još nisam spremna za "izlaznu strategiju". Trenutno ne mogu da zamislim da budem srećna (potpuno) bez dece pa čak i po cenu sopstvenog zdravlja, a sa velikom nadom da neću ni morati da platim tu cenu. Nadam se da ste me razumele šta sam htela reći.
Veovatno zato nisam podrobnije ni razmišljala o posledicama potpomognute oplodnje.
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od Orline 2/10/2010, 17:32

orline ::Pariz, iščitah detaljno tvoje pisanije, i ne znam šta da ti kažem.
Od onog famoznog sve je u redu, opustite se, uhvati te oluja dešavanja. Ispade svašta nešto pomalo. Ništa veliko, krucijalno, što ti može smetati da budeš mama (što ćeš vrlo skoro biti, tipujem čak i prirodno) ali sve to zajedno se dobrano udružilo i bilo na smetnji u dosadašnjim postupcima.
mali pariz ::
Orli,već jednom sam ti napisala nešto na takav tvoj iskaz-svašta po nešto,u smislu-da,ja sam BILA skroz O.K. dok nisam krenula u VTO.Sem ove urođene trombofilije,koja je postojala,a da nisam znala.
Pre 1.postupka,ja sam imala TSH nešto viši od 2-dakle odličan,bez antitela,nisam imala IR jer nisam ni imala KG viška.Sad,kad imam 10 kg više,IR je bila neminovna,zato ću i ponoviti OGTT,jer dr smatra da nije za lek,ako je tako kako ona misli-da je stečena kilažom,pa da će se kilažom i regulisati.
Dakle,poenta je -nikad zdravije nećemo biti od momenta pre nego što smo krenule u 1.VTO,a ne posle 3...ono što je uzrok našeg steriliteta to je jako loš spermogram,a vremenom se i meni atributi kače...
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od Orline 2/10/2010, 17:34

MAAKKI ::Pari ne razumem bas o cemu se radi kod tebe, ali shvatam da ti se zdravstveno stanje pogorsalo mozda je to posledica bas svih tih VTO koje si prosla, ali isto tako mislim da se i to moze dovesti u neko "normalo" stanje uz lekove.
orline ::Pariz, u pravu si, sve to utiče na organizam. Takav potres hormonski mora da ostavi traga. Na to sam i mislila od ništa nastade svašta nešto. Kao kad se meni pojavio submukozni miom nakon šugavog klomifena. Šta tek rade više VTO, možemo samo da pretpostavljamo. Nego, pucaš gde si najtanji. Verovatno ti je š.žlezda slaba tačka i prva je okinula, jer se nekom antitela jave u odredjenom periodu u životu i bez VTO.

Obično je štetnost hormona na ovakvim forumima svojevrstan tabu, jer devojke koje su u postupcima ne vole o tome da čitaju, a ne bi trebalo tako da bude. Svojevremeno se na Rodi digla velika prašina zbog jednog posta, koji je kasnije odvojen u posebnu temu, a ticalo se štetnosti VTO na organizam.

Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od Orline 2/10/2010, 17:36

mali pariz ::Eeeeee Orli,sve je tako kako kažeš.A znaš li zašto je izbila frka oko tog posta-ustvari nisam ga ni čitala,ali pretpostavljam sve to-zato što žene ne žele da znaju nus pojave,većina se ne obazire na to...
nažalost.
ja znam da ću posledice svega ovoga snositi,kroz izvestan niz godina,hahaha,možda i pre,ali isto tako i ne mislim u nedogled ići.
Volela bih da ovde postoji ta tema,ali stvarno,lično i ne znam ništa o tome,samo bih čitala Very Happy
a štitna...nije čudno.Mama je od iste boljke-hipot. patila od 30.godine,da bi posle prešla u hiper,i tako u krug.Danas ,ona i ja pijemo istu količinu eutyroxa...verujem da emotivnijim osobama prvo čvakne štitna...možda i grešim,nego poznajem majku,i sebe...donekle Rolling Eyes

vašar ::dobro kazes pariz...prvo cvakne stitna!!!!a sad kad je vise nemam,pitam se sta je sledece na redu Rolling Eyes
na sta li ce sad emocije da se lepe???!!!??? Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  279933

orline ::
mali pariz ::..verujem da emotivnijim osobama prvo čvakne štitna...možda i grešim,nego poznajem majku,i sebe...donekle Rolling Eyes
Moguće...Nekad davno sam čitala...ostalo mi je da je astma tuga, koja je blokirana. A štitna, da nije ime dobila po obliku, rekla bih da joj odgovara, jer emotivnijim treba veća zaštita Very Happy

mali pariz ::
vasar ::dobro kazes pariz...prvo cvakne stitna!!!!a sad kad je vise nemam,pitam se sta je sledece na redu Rolling Eyes
na sta li ce sad emocije da se lepe???!!!??? Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  279933
ih,pa ne znate??

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  0913
to mi je sledeće.S mamine strane svi od srca...crnjak,moj UZ posle neuspešnog VTO,moja mama uvek strepi,ustvari,ona strepi za mene 24h,i to mi je dodatno opterećenje.
elem,kad izađem iz ordinacije,uvek prvo nju nazovem,a ona obavezno odahne da tu nema nečega čega ne bi trebalo da bude...a ja na to joj uvek dodam:
Mama...ne sekiraj se,mi od srca umiremo...na šta ona ,naravno,počne da viče na mene,ali osetim i taj osmeh preko žice...
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od Orline 2/10/2010, 17:39

tinche ::Misliti na posledice vto postupka pre nego sto se dobije beba je kao da hoces da letis do Kanade i sve vreme leta razmisljas kako neki motor moze da se pokvari, pa ce krilo da otpadne, pa ce grom da te udari i svi cete pasti u okean...
Smesti se udobno, vezi pojas, muzica za ruku i raduj se Diznilendu!!! Pa nek seva kolko hoce!

Sve smo mi sestre ovde po dusi...koja hvala Bogu nije organ i nece nikada otkazati. Ma sta je onda jedna stitna ili srce...mada kud pomenuste to...pola familije boluje od jednog a pola od drugog!

maki79 ::I ja imam problema sa stitnom ali jos uvek su mi svi rezultati u granicama normale jedino sto ona raste a zajedno sa njom i neki nodusi tj. cvorici ali sta je to za jednu ovakvu zenu kao sto sam ja a uostalom sve mi. Mi smo zene borci pa nam tako ni st. zlezda ni srce ne mogu nista jer jace smo od svega.

MAAKKI ::Sad procitah sta ste svasta nesto pisale, donekle ste i u pravu sto se uticaja hormona tice ali jako mi se svidja sto je Tinche napisala mislim da ipak sve tako razmisljamo. Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  11031

mali pariz ::
Prvi put radiš postupak,pa mislim da zato i podržavaš Tinin stav,a Tini je uspelo iz prve,i dok gleda svog anđela,i ne može ništa drugačije reći od onoga što jeste rekla Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  503602
Nije baš sve tako, Tinče, ucvetano.Cveta kad se rodi,ali nadam se da će me zdravlje dugo služiti,da mogu sav cvat ispratiti...
a štitna...hi-hi...nije "samo štitna"

MAAKKI ::
Pari u pravu si radim prvi put i sigurno to ima i neke veze sa mojim razmisljanjem i stavom, naravno da sam svesna da nije sve tako kako ti kazes ucvetano ali veruj da sada jedino tako i mogu da razmisljam da ne bih odustala od svega. Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  275568


mali pariz ::
I da...kad se krene,nema odustajanja,naravno,ali bar sam ja takva da ne posmatram to kao neku igrariju,baš svesna svega,ali kao -igru za život (a ta sintagma nosi taj pozitivan stav koji ti spominješ i koji ne manjka svima nama kad krenemo u bitku Very Happy )

tinche ::Znam Pari da nije sve tako lepo...tj vecina stvari nije.

To sto je meni vto uspela iz prve ne znaci da sam samo tih mesec dana postupka trebala da se borim i da budem jaka da mislim pozitivno. Nazalost, kao i mnoge, vto mi nije jedina zivotna borba...i padala sam...sam Bog zna koliko...i samo ja znam kako sam se dizala.
Samo sam htela da kroz saljiv nacin kazem da iako sve nosi odredjeni rizik, i sigurno ostavlja posledice, nikako nam ne ide u korist da se bavimo negativnom stranom dok to i radimo. Vec kad smo zagrizle da istrajemo jake.

Moj uzpeh iz prve ne dozivljavam kao "normalnu stvar", to vise osecam kao nesto sto mi je Bog dao da bi mi nadomestio za sve ono sto nisam imala prvih 30 godina zivota.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od Orline 2/10/2010, 17:43

MAAKKI ::
mali pariz ::
I da...kad se krene,nema odustajanja,naravno,ali bar sam ja takva da ne posmatram to kao neku igrariju,baš svesna svega,ali kao -igru za život (a ta sintagma nosi taj pozitivan stav koji ti spominješ i koji ne manjka svima nama kad krenemo u bitku Very Happy )

Znas Pari mogu da te razumem da nije lako proci vise puta ovakav postupak, meni je prvi, ali pre toga sam imala dve trudnoce koje su zacete prirodnim putem i morale su biti uklonjene zbog mioma (bar tako su lekari rekli, a ja ne verujem u to) ne znam sta se teze podnosi gubitak na nacin koji se meni desio ili tebi, ako tako gledamo po broju pokusaja pa i meni je ovo treci, pa ipak i posle toga svega sam se odlucila da prodjem i ovo svesna i rizika i neuspeha i straha.
Ali hvala bogu pa ste vi cure ovde pa mi koliko toliko drzite strah. Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  715980

MAAKKI ::
tinche ::
Nazalost, kao i mnoge, vto mi nije jedina zivotna borba...i padala sam...sam Bog zna koliko...i samo ja znam kako sam se dizala.

Sve smo ovo prosle i svakoj je svoje padanje i dizanje bilo najteze, ali svaka od nas je pronasla ono nesto u sebi da krene dalje i da pokusava dok ne dodje do cilja. Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  275568

mali pariz ::Tino,mila,pa meni bar ne moraš o stvarima sa kojima si se u životu borila da ističeš...pa sve smo to već pričale.
Maakki,ne sumnjam ni u to da sa svojih 42 godine nisi imala ništa iza sebe...ne mislim samo na trudnoću.I ja sa svojih 10 manje od tebe sam nečiji život preko pleća pregurala...
Ja sam samo,i isključivo govorila o ponovljenim postupcima,ne da bih rekla,Tino, da je moja muka veća,jer je tebi iz prve uspelo...već zapravo da istaknem da sa "samo" 3 postupka iza sebe,ja već imam IR I hipotireozu,koju nisam imala kad sam krenula u sve ovo.
Nemojte da mislite da sam htela nekako svoju muku isticati,pa zaboga Tino,bar me ti poznaješ...
i dalje mislim da je korisno da postoji tema koja bi nas upozoravala kako da se nosim o sa ovim što hormonske stimulacije i postupci donose...i da budem upućena šta sve mogu da očekujem,pa samim tim i predupredim.
ali dobro,nije prvi put da ostanem neshvaćena,nije ni bitno.

tinche ::Kao prvo: Pari - Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  670661 Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  766699 Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  670661 Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  715980 Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  466526 Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  679696 Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  0913 Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  75087

Nisi ti neshvacena...bar ne sto se mene tice. Mozda sam ja pogresno protumacila tvoj komentar na moj post. Znam da ne mislis nista lose...ali meni je nekako delovalo da ostavljam utisak ko da sam onako usetala u vto pricu i isto tako otplesala iz nje. Nisam rekla da treba zanemariti onu drugu stranu, vec da se o njoj ne misli za vreme postupka, jer ako se neko vec odlucio da ga radi samo moze da se sekira misleci o losim stvarima. Znam da je mnogima teze nego meni...ali isto tako se svako drugacije bori sa svojom "tezinom"...ja nekako okrenem na salu i probam da ne razmisljam negativno.
"i ne može ništa drugačije reći od onoga što jeste rekla" mogu ljubavi, ali ne bi imala nista lepo od toga, samo bi me rastuzilo.

I jos jednom
Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  75087

djole39 ::Nikada necu biti nacisto sta mi je vise naskodilo ..stres zbog saznanja da mozda nikada necu imati dete ..ili stimulacije koje sam isprimala....

Brinem za svoje zdravlje i kada sam svojevremeno saopstila da necu vise da pokusavam zbog svog zdravlja ,okarakterisana sam kao jako sebicna osoba i to verovali ili ne od strane moje rodjene majke!
Zabolelo je do srzi pa zato i izbegavam da iznosim svoj stav o tome ali kad se vec pokrenula prica mogu samo reci da podrzavam otvaranje teme ne da bi iznosile svoje stavove jer svaka od nas ima prava da odlucuje dokle ide ,vec cisto da budemo informisane .

Simona ::
djole39 ::...

Brinem za svoje zdravlje i kada sam svojevremeno saopstila da necu vise da pokusavam zbog svog zdravlja ,okarakterisana sam kao jako sebicna osoba i to verovali ili ne od strane moje rodjene majke!
Zabolelo je do srzi pa zato i izbegavam da iznosim svoj stav o tome ali kad se vec pokrenula prica mogu samo reci da podrzavam otvaranje teme ne da bi iznosile svoje stavove jer svaka od nas ima prava da odlucuje dokle ide ,vec cisto da budemo informisane .

Djole,
mozda bi majka drugacije reagovala da zna da vto pokusaji mogu da imaju neke negativne efekte na tvoje zdravlje. I mojoj majci je bilo zao kad sam ja odustala od daljih vto pokusaja pa kad sam joj objasnila par stvari Wink sad jedva ceka da dobije unuce putem usvajanja i tu temu vise ne spominje.

Inace, podrzavam otvaranje posebne teme... sigurno zena u postupku ne zeli da razmislja negativno, pa ne mora tada ni da ulazi na temu. Ali izmedju postupaka mozda nije lose razmisliti dokle pokusavati i po koju cenu...

Pozdravcici Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  692299

bebko ::
Simona ::
Inace, podrzavam otvaranje posebne teme... sigurno zena u postupku ne zeli da razmislja negativno, pa ne mora tada ni da ulazi na temu. Ali izmedju postupaka mozda nije lose razmisliti dokle pokusavati i po koju cenu...
Slažem se u potpunosti za otvaranje nove teme,kao i to da u toku postupka ne moramo ulaziti tamo...
Sve smo mi svesne koliko nam tolike količine hormona mogu ostaviti posledica...Već ih i otkrivamo...Kako godine prolaze...Imala bih dosta toga da stavim na listu...
A sve češće i sama sebi postavljam pitanja: Dokle pokušavati? I kolika je cena toga po moje zdravlje?
Dok mi ta pitanja nisu ni padala na pamet kada sam kretala u priču o vto...Potpuno zdrava...
Eto,možda ovo nije trebalo uz jutarnju kafu...Ali puno se toga sakupi...I nauči tokom godina borbe...
Stisak za sve Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  275568
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od Orline 2/10/2010, 17:47

MAAKKI ::Pari ne mislim da si nesto lose mislila sa tim jednostavno neko ima malo vise srece, a neko ne. Mislim da je dobro da se i o posledicama samog postupka pise ja sam licno citajuci vase postove jako puno naucila i o postupku, ponasanju, strahovima, radostima i naravno posledicama. Da nije vasih postova obzirom da sam bila totalni duduk sto se postupka tice ne bih znala cak ni gde da se obratim. Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  196545

Kamo lepe srece da svakoj koja je u postupku uspe iz prve, ali nazalost nije tako, ne mislim da si neshvacena samo si mozda bocnula tamo gde nijedna od nas svesno ne zeli da ulazi ali podsvesno sve mi razmisljamo i o posledicama i o tome dokle treba ici.
Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  692299

tinche ::Bak Very Happy Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  512172

Inace, jedino sto sam mogla da cujem od moje mame za vreme postupka je koliko je stetan za zenu...i da mi, ako ne uspe, "nece dozvoliti" da radim jos koji. Moja majka ima troje dece...ali izgleda da nema neke druge stvari.
Same smo svesne cene koje placamo, a one koje me poznaju vam mogu potvrditi da bi se trudila i pokusavala do smrti.

maki79 ::Evo devojke da i ja dam svoj komentar. Slazem se skoro u potpunosti sa Pari da ipak treba malo vise da razmisljamo i o nama samima tj o nasem zdravlju jer sta ce nam deca ako smo mi bolesne. Ja sam odlucila da pokusam jos ovaj put pa ne daj boze ako ne uspe da krenemo polako da razmisljamo i o usvajanju. Moja mama je za prvi moj pokusaj pre tri godine bila skepticna da li da radim ili ne, a sto se drugog pokusaj tj sad ovog tice tu je antiprotivna tako da ja sve ovo sad radim bez njenog znanja. Na neki nacin me je stid sto joj to precutkujem ali mislim da je tako i njoj i meni lakse. Ako uspe onda cu joj reci i nadam se da ce lakse to podneti a ako kojim slucajem ne uspe bice postedjena mojih muka. Za ovaj sad postupak znaju mm roditelji i vi.

mali pariz ::Devojke,nisam želela da da "bockam"kako kaže MAAKKI...ja svakako svesno razmišljam o tome,a znate da je tako,jer znate moj stav o svemu tome,o broju pokušaja,o godinama u kojima se ostaje u 2.stanju i sl.Ja se samo izvinjavam što sam svoj stav želela nametnuti-nesvesno...
Ja želim tu temu,a ko ne želi da saznaje o posledicama,ne mora ni da uskače na tu temu,ali sama neću ništa pokretati,eto toliko.
Tino,ljubi tebe tvoja drugaricajako i još jače stiska Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  670661

MAAKKI ::Ja želim tu temu,a ko ne želi da saznaje o posledicama,ne mora ni da uskače na tu temu,ali sama neću ništa pokretati,eto toliko.

Pari svi zelimo tu temu ne znam ni kako smo uopste dosle do ovakve prepiskei reci, sama sam navela ranije da sam od vas jako puno naucila o samom postupku uopste, pa zasto ne i o negativnim stranama.


Saljem ti jedan veliki Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  543728 :jdis

Struzzo ::
Što se tiče nekih novih tema, ja bih preporučila (kad se već pominje Roda) neku sličnu onoj njihovoj nazvanoj Izlazna strategija...ko je čitao, zna koliko je korisna...
Pozdrav....

djole39 ::
tinche ::
Same smo svesne cene koje placamo, a one koje me poznaju vam mogu potvrditi da bi se trudila i pokusavala do smrti.

Pdrzavam Tince i tvoj stav i divim ti se,ne znam da li je to sebicnost ,kako rece moja mama ili strah od neuspeha ili nesto trece ali ja jednostavno nisam taj tip.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od Orline 2/10/2010, 17:48

Simona ::
djole39 ::
tinche ::
Same smo svesne cene koje placamo, a one koje me poznaju vam mogu potvrditi da bi se trudila i pokusavala do smrti.

Pdrzavam Tince i tvoj stav i divim ti se,ne znam da li je to sebicnost ,kako rece moja mama ili strah od neuspeha ili nesto trece ali ja jednostavno nisam taj tip.

...

Nije nikako sebicnost, tvoja mama je u krivu. Voleti sebe i pratiti svoje zelje ne predstavlja sebicnost, to je valjda prva ljubav od koje krecu i one druge lol! Pri cemu ne smatram da je pogresno ovo sto Tince kaze, samo kako ti Djole kazes - razliciti ste tipovi. I ne znam sto bi se uopste premisljala oko znacenja tvojih odluka, tvoje telo, tvoje zdravlje, tvoj zivot pa i tvoji izbori, sta tu ima ko da misli i ne misli. Naravno tu je i muz, ali bar kod mene on je prepustao sve odluke kad poceti kad stati meni, upravo jer se radilo o mom telu a ne njegovom.

Mada ja mislim da si ti vec jedna trudnica pa daljih dilema i nema Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  523476

tinche ::
Simona ::

Mada ja mislim da si ti vec jedna trudnica pa daljih dilema i nema Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  523476

Potpisujem!!! Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  561840

Ma kakav, ljudi, sebicluk? Svako ima apsolutno pravo na svoje misljenje! Mozda bi neko rekao da sam ja sebicna...recimo: (evo jos jedne istine) odkud meni pravo da radjam dete u npr pedesetoj i samim tim ga lisavam pune snage njegovih roditelja (jer cu za njegovo punoletstvo biti bukvalno - baba)? Trebaju ti snaga, zdravlje i novac da detetu pruzis osnovne stvari...a sa sedamdeset mogu da imam samo nesto novca u steku.
Very Happy
Znaci da moja izjava moze da zvuci vise glupo i sebicno nego pametno i snazno. Ali opet, to sam ja. Sto opet ne znaci da godine ne rade svoje, i da se misli, odluke i pogledi na svet ne menjaju. Sto zena nije samo dvesta sisa...ima tu mnogo jos cega.
Zato Kutak i postoji, da bi svako rekao sta misli, i uvek ce se naci neko ko ce se sloziti sa njim i neko ko nece. Ali cemo puno nauciti u svakom slucaju. Kao sto cemo i postovati tudja misljenja.

Za kraj: mislim da je toj temi mesto na Kutku, nijedna tema nije suvisna, svaka je izvor korisnih informacija. Ko ne zeli da se time bavi jednostavno je nece otvarati.

sve vas
Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  692299

anna ::
tinche ::mislim da je toj temi mesto na Kutku, nijedna tema nije suvisna, svaka je izvor korisnih informacija. Ko ne zeli da se time bavi jednostavno je nece otvarati
Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  561840 jako lepo rečeno!

MAAKKI ::
Za kraj: mislim da je toj temi mesto na Kutku, nijedna tema nije suvisna, svaka je izvor korisnih informacija. Ko ne zeli da se time bavi jednostavno je nece otvarati.



Potpisujem i jako si lepo i kratko to rekla! Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  612963
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od JAmajka 2/10/2010, 18:54

I ja sam prošla tri vantelesne,koje nisu uspele,iako su lekari govorili da moj organizam na stimulaciju reaguje kao da sam u tridesetim,a ne četrdesetim godinama.Tada mi je to davalo nadu,a danas...imam 10kg viška,poremećen ciklus i uzimam terapiju za anksioznost.Sve to je posledica VTO. I meni je štitna "na granici."Zbog svega toga sam odustala od sledećeg pokušaja VTO i to na insistiranje mm i roditelja.Ali ne bih da obeshrabrim vas ,koje ste u pstupku,ili koje to tek planirate.Mnogima je VTO uspela.
JAmajka
JAmajka

Broj poruka : 1906
Location : BG
Datum upisa : 25.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od Struzzo 2/10/2010, 19:32

E, ovako...odmah da naglasim...kad sam vam pomenula temu Izlazna strategija na Rodi, nisam mislila na odustajanje od roditeljstva, pa čak ni odustajanje od VTO pokušaja (iako se tamo najviše o tome piše) već na one britanske zanimljive tekstove u kojima se bave parovima koji iza sebe imaju nekoliko neuspelih VTO pokušaja i tim njihovim trenutkom šta dalje...istina je da je jedno od rešenja i racionalno odustajanje, ali meni se lično svidelo pročitati da se neko bavio takvim parovima i takvim trenucima...jer normalno je da sve mi kad uđemo u VTO priču nadamo se najboljem i očekujemo uspeh (bez obzira na lutriju od procenta uvek se nekom uspesi dešavaju iz prvog, drugog puta, pa zašto to ne bi bili i mi), pa onda svoje granice pomerate, i znate ili samo sebe ubeđujete da je dovoljno biti uporan, pa se onda polako broj vaših pokušaja uvećava i vidite da vam je lošije i da niste isti i nikada nećete biti isti...ali šta činiti...
Ja sam zaradila odstranjivanje jajovoda, povišen FSH, definitivno sve manju rezervu jć (koja u startu nije bila neka, najverovatnije), miome (zasad mali, ali ko zna), herpes i strašnu alergiju...zaradila sam sigurno još nešto, samo nisam proverila...Zaradila sam, što je meni najvažnije i onu blagu senku na svakom osmehu...otkako sam u VTO priči nisam više onako super pozitivna i vedra kakva sam bila...kažem to vama jer ja to znam...i trudim se da mi ova borba ne bude sve u životu i da uživam u njemu...ali sećam se ja kako je to bilo pre...bilo je zaista opušteno, bezbrižno...a svih ovih godina pokušavanja suštinski se vreme računalo od pretrage do pretrage, od pokušaja do pokušaja, od upoznavanja sa novim obećavajućim doktorom i klinikom do narednog...itd.
I posle svega...ne, ne odustajem...ali se nadam da ću već biti mama. Mama koja će pokušati da dobije batu ili seku. Very Happy
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od dr mali pariz 2/10/2010, 19:35

Orli svaka čast!
Hvala ti na temi,potrudiću se i sama da doprinesem temi,ne znam ima li potrebe da rezimiram svoje probleme,koje si već postirala?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od MAAKKI 2/10/2010, 19:44

Ori svaka cast na otvaranju ovakve teme, ja nemam sta da kazem na ovu temu jer nemam iskustva, ali cu pratiti jer me naravno zanima sta sve mogu da ocekujem u buducnosti love
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od djole42 2/10/2010, 20:47

Bravo Ori!

Ne znam odakle da pocnem.....ajd od kilaze ....od 65kg stizala i do 90kg...
-Posle prve VTO istrcala stitna ali do sada hormonski nalaz i antitela uredni,stimulacija ili stres,,,pitanje...
-Posle druge VTO ,adenomioza ,polip,skace FSH
-Posle trece VTO,operacija zucne kese (komplikovana akutnim pankreatitom,jedva izvukla zivu glavu),dr.koji me je operisao kaze da tako brzo nastajanje kamencica(mesec dana)mogu da prouzrokuju preparati koji sadrze estrogen (pilule za kontracepciju koje sam ja pila 6 meseci pre 3.postupka),slucajnost ili posledica....

Mozda bi sve ovo imala i bez stimulacija i stresova zbog neuspelih VTO ko to zna...mozda je veca steta zbog svakodnevnog saznanja da me ne budi decji plac i smeh vec mobilni ....
Svesno sam usla u svaki postupak i ne zalim zbog toga ali isto tako cu svesno reci dosta je ako ovo ne uspe i svoju snagu usmeriti u drugom pravcu....
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 53
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od Aki 2/10/2010, 21:56

Struzzo ::E...Zaradila sam, što je meni najvažnije i onu blagu senku na svakom osmehu...otkako sam u VTO priči nisam više onako super pozitivna i vedra kakva sam bila...kažem to vama jer ja to znam...i
I posle svega...ne, ne odustajem...

djole39 ::

..mozda je veca steta zbog svakodnevnog saznanja da me ne budi decji plac i smeh vec mobilni ....



Ovo toliko lici na mene, da nemam sta da dodam......

Ali i dalje cu pokusavati na ovaj ili onaj nacin!!!!!!!!! I davacu sve od sebe da tu senku oko osmeha izbrisem

osmeh srce
Aki
Aki

Broj poruka : 243
Godina : 47
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od dr mali pariz 2/10/2010, 22:24

anna :: Nakon mog jednogodišnjeg iskustva (jedan ivf i 2 fet-a) skromnog sam mišljenja da je STRES kod mene odigrao značajniju ulogu nego svi uneti hormoni zajedno.
Stres koga nisam bila ni svesna kod mene je eskalirao jednom u vidu herpesa (genitalnog), drugi put u vidu alergije (koju nisam potom ispitivala).
.
da Anči,ali iscrpljen organizam,isforsiran,dozvoljava stresu da eskalira herpesom...obrni okreni-to ti je posledica postupka VTO,i to je ono o čemu pišemo.Ne samo o uticaju hormonskih pomagala na nas...

Struzzo ::.Zaradila sam, što je meni najvažnije i onu blagu senku na svakom osmehu...otkako sam u VTO priči nisam više onako super pozitivna i vedra kakva sam bila...kažem to vama jer ja to znam...i trudim se da mi ova borba ne bude sve u životu i da uživam u njemu...ali sećam se ja kako je to bilo pre...bilo je zaista opušteno, bezbrižno...a svih ovih godina pokušavanja suštinski se vreme računalo od pretrage do pretrage, od pokušaja do pokušaja, od upoznavanja sa novim obećavajućim doktorom i klinikom do narednog...itd.
Napisala si nešto neverovatno,nešto u čemu se sve pronalazimo.Upravo to,što se sećamo kako je bilo,daje mi vetar u leđa da ću opet tako uživati u životu.Da ne prepoznajem to-nikad iz toga ne bih izašla.Zato sam i rešila da godinu dana odmorim,pre svega zbog zdravlja,ali i svog života.Ne želim da živim od ciklusa do ciklusa,i od postupka do postupka.
Nisam sebi postavila granicu.Nikad to sebi ne radim,zato što kod mene stvari dr.funkcionišu. Meni samo iskra sevne i to je to.Kad blicne,blicnulo je za kraj.Ali znam da neću sebe trošiti na 10 pokušaja,to znam.

djole39 ::Bravo Ori!

Ne znam odakle da pocnem.
-Posle prve VTO istrcala stitna ali do sada hormonski nalaz i antitela uredni,
...,dr.koji me je operisao kaze da tako brzo nastajanje kamencica(mesec dana)mogu da prouzrokuju preparati koji sadrze estrogen (pilule za kontracepciju koje sam ja pila 6 meseci pre 3.postupka),slucajnost ili posledica....
Đole,kako ti je istrčala štitna,ako su hormoni i antitela uredu?Ne razumem.
Eto o tom uticaju estrogena,nisam imala pojma.Već sam nešto naučila.Hvala Đole,i Boga mi...podugačak ti spisak.Navijam iz sve snage da uspe ovog puta
osmeh srce
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od Simona 3/10/2010, 08:05

Stigla tema g g g

Ja sam vec pre ulaska imala neki plan dokle idem na vto a kad prelazim na usvajanje. E sad to je prema meni plan i s obzirom na moje godine, da sam mladja mozda bi bilo drugacije, ali to je sad ono sbbkbb.

Od nekih posledica kod mene je takodje debljina, no nije ona tako strasna koliko ona podbulost i nadutost, pa se vidi da je tacno od hormona. Kad vidim moje slike iz nekih postupaka da me muka uhvati. Onda se pojavio neki polip za koji mi je lekarka i rekla da je od hormona, on je kao kasnije nestao ali su miomi koje isto nisam imala pre vto ostali. Onda mi je ovaj poslednji postupak preseo jer sam svo vreme bila pod alergijom, bolesna... Od kako sam izasla iz postupka niti ima alergije niti bolesti, pa ne mogu da to ne povezem. Ono sto se ne vidi a sto ja osecam takodje je ono psihicko tj stres. Pobacaj sam ja jako tesko prezivela, a onda su se nadovezali neuspesni pokusaji vto. Zatim osiromasen kvalitet zivota koji se pretvorio u postupke i brigu o injekcijama, lekovima itd a samim tim i nazadovanje na drugim planovima. A ni na ovom nismo uspevali i ta nada pa onda gubitak iste me je dodatno srozavao. Vec sam negde pomenula da smo muz i ja spominjali da smo za ovih tri godine ostarili deset... Sve to je bilo potvrda da treba da stanemo sa prvim delom plana i predjemo na usvajanje.

Kod mene su biolosko roditeljstvo i ono putem usvajanja bila dva paralelna sna. Tako da jeste to jedan stresan trenutak odluke o kraju teznje za bioloskim roditeljstvom, bez obzira sto je tako bilo planirano, ali uvek je postojala nada a to je ono suocavanje da nade vise nema. Ali s obzirom da je kod mene ovaj drugi san o detetu putem usvajanja takodje postojao i svaki od njih u meni ima svoju jacinu to taj trenutak suocavanja mozda nije bio toliko bolan niti je dugo trajao. Prebacila sam se na ovaj drugi san, mada jos nismo krenuli ali nadam se da ovog meseca krecemo. U svakom slucaju sam se vec oporavila, izasla sam iz zacaranog kruga klinika, pregleda, injekcija i lekova, nade i razocarenja... Bacila sam se na te poslove koji su trpeli zbog postupaka, a sad kad sam koliko toliko sustigla onda mogu paralelno sa tim da krenem u proces usvajanja. I osvezila sam se od te nove nade i planova kako cemo tokom usvajanja, pa zamisljanja kako ce biti kasnije kad to prodjemo, kad nase dete stigne...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od djole42 3/10/2010, 08:43

mali pariz ::

Đole,kako ti je istrčala štitna,ako su hormoni i antitela uredu?Ne razumem.
Eto o tom uticaju estrogena,nisam imala pojma.Već sam nešto naučila.Hvala Đole,i Boga mi...podugačak ti spisak.Navijam iz sve snage da uspe ovog puta
osmeh srce
Pari moja dijagnoza je Struma diffuza simplex(eutireoidna struma) sto znaci da je doslo do uvecanja oba reznja stitne zlezde bez poremecaja hormona.Kontrolisem je na 6 meseci i vec 12 god je na istoj velicini i hormoni miruju ,mada su sve blizi donjoj granici i to sva tri sto bas i nije uobicajeno.
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 53
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od MAAKKI 3/10/2010, 10:06

Cure obzirom da ste sve prosle vise postupaka mene zanima koliko ste pravile pauze izmedju svakog i jeli to dovoljno vremena da se organizam oporavi od same terapije koja se prima, odnosno dali doktori kazu kada u sledeci postupak ili to same odlucujete? zagrljaj
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od Simona 3/10/2010, 11:10

Maakki,
mislim da je minimalna pauza tri meseca... Mada sam ja pravila posle prve pauzu od skoro godinu ipo dana, i to je bilo taman vreme da se oporavim lepo i sredim. Ali zato izmedju sledece dve (tj to je bio vto pa vracanje smrzlica) bilo je malo vremena, pa tako oko tri meseca, zato mi je taj poslednji postupak bio tako tezak, kao da sam iz jednog postupka uskocila u drugi...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od MAAKKI 3/10/2010, 11:38

Zato sam i pitala jer citajuci postove sam shvatila da su neke pravile jako male pauze izmedju postpaka, pa nisam bila nacisto koliko vremena treba sebi ostaviti da bi se oporavio organizam, mada mi se i ova minimalna pauza od tri meseca cini jako kratkim periodom Very Happy
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od dr mali pariz 3/10/2010, 13:09

Đole, Shocked hvala na objašnjenju.Nisam znala da štitna može da šizi,a da su joj hormoni uredu.Naravno,što bih i znala,kad nisam lekar,ali to mi deluje opasnije...nalazi kažu-o.k.,a ona se poigrava zbunjen
Da Simona,sećam se poslednjeg tvog postupka.Eto,ovde vas je tri koje ste sa alergijom odreagovale...gde je tek ostalo...
Maakki,ja sam pravila pauze 6 meseci (jun 2009.,decembar 2009.,jun 2010.,)sad sledi pauza od godinu dana.
I pored lepih pauza,posledice se osećaju.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od Shizika 3/10/2010, 14:21

Ja o stitnoj neznam nista, ali sam svjesna da hormoni itekako skode jetri. Ona treba da ih preradi i iskoristi ili izbaci. Veoma je vazno da joj mi u tome pomognemo. Najbolje biljke za to su Silybum marianum (u Dalmaciji smo to zvali turski karanfil, visoka je do oko koljena, ima ljubicasti cupav cvijet i debele bodljikave listove) i Taraxacum officinale (maslacak). Svakodnevno sam uzimala kapsule sjemenki Silybum marianuma barem pola godine prije postupka u februaru (prvenstveno zato sto sam se htjela otarasiti viska estrogena koji mene muci decenijama). Maslackove kapsule sam uzimala rijedje, cujem da se od njih pravi i dobra kava, ali ja sam kavu uspjela sasvim izbaciti pa nisam trazila zamjenu. Nakon propalog ciklusa sam se vratila kapsulama Silybum marianuma. Savjetujem svima da rasterete jetru, smanje unos alkohola, kave, crvenog mesa, masnih sireva, rafiniranog brasna i secera. Jetri prijaju cvekla, grejpfrut, radic, senf (ne znam kako se zove u Srbiji, zuto-smedj je i najcesce se stavlja preko hot-doga) i slicne biljke gorkastog ukusa.
Meni je moj konsultant rekao da mogu u novi postupak IVFa u narednom prirodnom ciklusu, a donijela sam mu nalaz ca-125 gdje je ovaj iznad granica normale. doktor me uvjerava da je to posljedica aspiracije i da sam prerano uradila test. On bi nastavio s konjskim dozama hormona bez da ceka da se ca-125 vrati u normalu, iako zna da u najblizoj porodici imam 2 slucaja raka jajnika. Vecini ljekara je ovo samo unosan posao, mi moramo misliti na svoje zdravlje i uciniti sto je vise moguce da pomognemo sebi.
O mentalnom i emocionalnom zdravlju necu da pisem, svi imamo svoje nacine da sa tim izlazimo na kraj. Imamo ludu srecu sto smo se nasle na Kutku gdje unatoc razlici u misljenjima ipak dobijemo i mnooogo razumijevanja i podrske. d
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od Simona 3/10/2010, 17:53

mali pariz ::...
Da Simona,sećam se poslednjeg tvog postupka.Eto,ovde vas je tri koje ste sa alergijom odreagovale...gde je tek ostalo...
...

Jeste izgleda je to jedna od reakcija, vazno je da se doktori ne brinu, bar moja se doktorka nije brinula, tada me je bas razocarala i izgubila sam poverenje koje sam do tada imala. Prvo danima nisam mogla da je nadjem a kada sam je najzad nasla razgovor je isao otprilike ovako
Doktorka: "Alergija aha... uzmite bilo sta, sve smete"
Ja: " affraid Bilo sta? Ali zar smem? Pa sta da uzmem?"
Doktorka:"Uzmite ono sto inace uzimate"
Ja:"Ali ja nista ne uzimam inace"
Doktorka:"Uzmite ono sto inace uzimate"

Onda sam napisala na Kutku pa ste mi vi rekle da to ne moze bilo sta jer je ponesto svakako stetno... i tako opet nisam nista uzela i ostala sam sva crvena sa pecatima, natecena... sreca da se nije nesto komplikovanije desilo. Ali neko je pricao da se nekom desilo ozbiljnije nesto vezano za alergiju, cini mi se neki muz za zenu da je pisao i da je bilo isto u Jevremovoj... i da isto nisu imali odgovor, nego eto ko prezivi pricace...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu