KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perzistentan folikul

4 posters

Ići dole

Perzistentan folikul Empty Perzistentan folikul

Počalji od d77 1/12/2009, 13:40

Drage,
prvi put sam na ovom forumu i imam pitanje za sve vas...Naime, januara 2008.god.sam operisala endometriozu i nakon toga vec godinu dana radim folikulometriju i misljenja su podeljena. Po 1.je sve u redu, po 2.je u redu do sredine ciklusa, a onda vodeci folikul ostaje i sa mensisom on nestaje, dok po 3.to sto se vidi jeste cista zutog tela. U svakom slucaju, od trudnoce nema nista...Radila sam i hormonski status-on je ok, a merim i baz.T i ona je u redu. Da li je naka imala isti problem? Perzistentan folikul Icon_sad

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Perzistentan folikul Empty Re: Perzistentan folikul

Počalji od Orline 1/12/2009, 14:20

d77, dobrodosla Perzistentan folikul Lol

Ti, znaci, nemaš više problem endometrioze. Jesu li to mišljenja tri različita ginekologa? Koliko ti traju menstrucije, da li ti osetis neke simptome u vremme ovulacije, u smislu nekog bola u jednoj strani trbuha, plodna sluz, i sl. Da li si nekad radila progesteron sedam dana nakon O?
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Perzistentan folikul Empty Re: Perzistentan folikul

Počalji od Orline 1/12/2009, 14:24

Vidim da si merila baz. temp. Znaci, malo je visa u lutealnoj fazi, što je dobro. Koliko dugo pokusavate, verovatno godinu i po otprilike, ako ste poceli posle operacije. Koliko puta si bila na folikulometriji?
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Perzistentan folikul Empty Re: Perzistentan folikul

Počalji od d77 2/12/2009, 07:22

Ciklus mi se vratio krajem avgusta prosle godine i od tada radim folikulometriju. Promenila sam ukupno 11 ginekologa i niko nista ne preduzima, jer su svi raspolozeni samo da prate i rade folikulometriju. Ciklus mi traje 26 ili 27 dana, mada zadnja dva su trajala samo 21 dan-sto je 1.xu zivotu da toliko traje. Inace, u poslednje vreme ja osetim bol u predelu jednog jajnika negde 10.11.dana ciklusa i kada za par dana odem na UZ dr potvrdi da se na toj strani nalazi vodeci folikul, ali uglavnom mnogi tvrde da on nije puko. Po nekima, to je nemoguce, jer odmah nakon tih bolova meni baz.T skoci skolski za 0,3 ili 0,4C. Jednom sam radila tako progesteron 7 dana od tog bola i rezultat je 9,8ng/ml-refer.vrednosti su od 4-25 za lutealnu fazu. I ovde su misljenja dr bila podeljena-po nekima je to niska vrednost...
I tako ja sada, prosto ne znam sta da radim...danas idem na UZ, pa cu videti. Inace, sinoc sam imala bolove u predelu levog jajnika, a jutros mi je T skocila...videcu...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Perzistentan folikul Empty Re: Perzistentan folikul

Počalji od d77 2/12/2009, 07:24

A da, zaboravih...juce i prekjuce me ubi neki vodeni sekret...inace, nemam problema sa sekretom. Ovako posmatrajuci stvari, O je bila sinoc ili nocas...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Perzistentan folikul Empty Re: Perzistentan folikul

Počalji od Orline 2/12/2009, 12:40

Normalno je da imas sluzav, pojacan sekret u vrijeme O. To je tzv. plodna sluz koja olaksava kretanje spermicima do materice.
Ta dva ciklusa kad si dobila na 21 dan su verovatno anovulatorni.Mozda i nije pukao folikul, nego se samo smanjio.
Ako ti 26-26 dana traje ciklus, onda je O verovatno 12-13 dana.
Tad kad si radila progesteron je bila O. I meni je bivao takav, oko 10ng ili 30nmola, zavisi od mjernih jedinica laboratorije. Neki gin. kazu da je malo, ali po nekima to je OK vrednost
mnogo si ginekologa promijenila. Ne znam gdje zivis, ali ako dugo nema bebe(ne znam koliko pokusavate) krajnje vrijeme bi bilo da se neko ozbiljnije pozabavi tobom, i to samo jedan. Ne valja kad ih puno te vodi.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Perzistentan folikul Empty Re: Perzistentan folikul

Počalji od Milijana 2/12/2009, 12:53

Ja sam u avgustu imala jednu foliklumoetriju koja je pokazala da folikul nije ni narastao, odn. praćeno je do 14. dana kada je bio 10 mm i posle toga je dr odustao sa konstatacijom da je to anovulantni ciklus. Čudno je to što sam ja nekoliko dana posle toga imala sluz kao u vreme ovulacije, tako da od tada mislim da ta sluz ništa ne znači. A jesi li proveravala prohodnost?

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Perzistentan folikul Empty Re: Perzistentan folikul

Počalji od d77 2/12/2009, 13:05

Orline, zivim u Nisu i veruj mi obisla sam sve dr na glasu, ali nisam zadovoljna. Vidi se da im materija i nije nesto poznata...cude se kako nema nista, a na prvi pogled sve izgleda ok. Inace, godinu dana pokusavam, ali bez lekova od maja ove godine. Do tada sam posecivala samo dr koji me je operisao i po njemu postoji perzistentni folikul i uvek mi ukljucivao tabl.primult nor...

Milijana, nisam proveravala prohodnost jajovoda...niko mi to nije predlozio od dr, sve nesto cekaju. Da budem iskrena ni ja ne insistiram na tome, jer kod nas se to radi bez anestezije, tako da bih morala da to obavim u Bgd.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Perzistentan folikul Empty Re: Perzistentan folikul

Počalji od Orline 2/12/2009, 13:21

Pa nisi jedina kojoj su se cudili. A ti si imala endometriozu, to ponekad moze da smeta.
Nije strasno raditi HSG bez anestezije. Ja sam radila. Meni su prohodni, pa nije bolelo strasno, onako, kao jaci menstraulni bol, samo kratko traje. Ako su neprohodni, onda boli vise. Kako hoces, ali ako su ti to predlagali, bolje da zavrsis. Ne pokusavate vi dugo, polako...Ukljuci se ovde sa nama, bice ti stvari jasnije, dobices podrsku i saznati ponesto
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Perzistentan folikul Empty Re: Perzistentan folikul

Počalji od d77 2/12/2009, 13:32

Sada posle posla idem na UZ u D.zdravlja, pa cu videti kako cu proci. Danas mi je 10.dan ciklusa i vec 2 dana imam obilan vodeni sekret, sinoc i jitros me bolucka levi jajnik kao u vreme O, a i baz.T i je jutros skocila za 0,35C...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Perzistentan folikul Empty Re: Perzistentan folikul

Počalji od Orline 2/12/2009, 13:32

Ajde, drzimo fige Perzistentan folikul 275568
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Perzistentan folikul Empty Re: Perzistentan folikul

Počalji od Milijana 2/12/2009, 13:38

d77, ja bih ti savetovala da ipak proveriš prohodnost. Možda negde privatno rade sa anestezijom. Ja sam u Kruševcu radila sa anestezijom, super prošla, kratko je sve trajalo, radila sam popodne i sutra otišla na posao bez problema.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Perzistentan folikul Empty Re: Perzistentan folikul

Počalji od d77 2/12/2009, 13:49

Hvala, orline

Milijana, znam da kod vas rade u kratkotrajnoj anesteziji. A neces mi verovati, u Nisu nema ni jedna privatna poliklinika koja se bavi rentgenskim snimanjem. Planirala sam da uradim u Bgd, ali me bas seze prehlada prosle nedelje i zato cekam sl.ciklus

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Perzistentan folikul Empty Re: Perzistentan folikul

Počalji od Milijana 2/12/2009, 13:57

hahaha, a ja sam svojevremno, kad sam razmišljala gde da radim HSG, planirala da tražim u Nišu kliniku, jer i kod nas u državnoj rade bez anestezije. Ko bi reko. Perzistentan folikul Icon_eek

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Perzistentan folikul Empty Re: Perzistentan folikul

Počalji od d77 2/12/2009, 14:04

Ma da...rade samo u vojnoj bolnici i klinickom centru...naravno bez anestezije

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Perzistentan folikul Empty Re: Perzistentan folikul

Počalji od Pakki 4/12/2009, 11:35

dobrodosla d77
ja sam imala endometriozu i odradjena laporaskopija u septembru prosle godine,imala sam ciste u junu mjesecu pa su mi dr ponovo predlozili da odradim laporaskopiju sto sam i uradila.Kod mene se endometrioza vratila nakon godinu dana.Moj dr mi je rekao da se endometrioza strasno brzo vraca sto je i bio sliucaj kod mene
Pakki
Pakki

Broj poruka : 1436
Godina : 48
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Perzistentan folikul Empty Re: Perzistentan folikul

Počalji od d77 4/12/2009, 12:10

Pakki, znam da se vraca...ali, sta mi tu mozemo... A ti nisi primala diferelin ili zoladex posle operacije?
Ja sam primala 6 meseci diferelin i tako videla sta znaci klimaks...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Perzistentan folikul Empty Re: Perzistentan folikul

Počalji od Pakki 4/12/2009, 12:34

Poslije prve laporaskopije sam uzimala minisiston i poslije druge lapor.sam samo dvije sedmice uzimala pa sam prekinula jer sam imala mucnine od minisistona,onda sam dobila zoladex.Sad je prvi put poslije 2 mjeseca dosla Perzistentan folikul 150370 .Mene jos uvijek drma klimaks Perzistentan folikul Icon_biggrin samo neznam jos koliko dugo..
Pakki
Pakki

Broj poruka : 1436
Godina : 48
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Perzistentan folikul Empty Re: Perzistentan folikul

Počalji od d77 4/12/2009, 12:39

Pa mene je drmao samo u toku upotrebe diferelina. Kada sam zadnju injekciju primila juna meseca, vestica je dosla tek krajem avgusta i tada su sve tegobe prestale

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Perzistentan folikul Empty Re: Perzistentan folikul

Počalji od Pakki 4/12/2009, 12:49

ja imam jos uvijek povremeno znojenje cak se znam u toku noci probuditi mokra od znoja.Nadam se da ce to uskoro prestati Perzistentan folikul Icon_biggrin
Pakki
Pakki

Broj poruka : 1436
Godina : 48
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Perzistentan folikul Empty Re: Perzistentan folikul

Počalji od d77 4/12/2009, 12:53

Hoce, ne brini...samo da se hormoni vrate u normalu. Ja se ubijam sa UZ i dr me izludese.Niko nista ne preduzima, kao sve ok, a od trudnoce nema nista, naravno...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Perzistentan folikul Empty Re: Perzistentan folikul

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu