KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najvise bih volela da odem...

+15
ZarPtica
veki1
Mrvica
Gramatika
missile
eni
tuli
Lily
Pakki
HappyGirl
adriatika
maus
Jelence
Struzzo
nena beba
19 posters

KUTAK :: BEBE :: Razno

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Najvise bih volela da odem... Empty Najvise bih volela da odem...

Počalji od nena beba 11/11/2009, 13:09

gde? i zasto?
da vas cujem?
toliko je divnih mesta na planeti, a zivot suvise kratak da sve to obidjemo...
imate li prioritetne planove?

meni je ovo jako tesko pitanje. ne mogu da nabrojim sve, ali da pocnem sa onim gde nisam bila:

1. Kuba (na prvom mestu, jer treba videti dok je Kastro ziv)
2. Engleska i Skotska i Irska
3. Australija i Novi Zeland
4. Kina i Japan
5. Mexiko
6. Argentina, Cile, Peru
7. Norveska
8. Juznoafricka Republika
9. Sibir
10......

ako nastavim, nabrojacu sve :)
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Najvise bih volela da odem... Empty Re: Najvise bih volela da odem...

Počalji od Struzzo 11/11/2009, 13:39

-Spanija
-Portugal
-Rusija(deo pre Sibira Najvise bih volela da odem... Icon_biggrin )
-Brazil
-Bliski istok (Jordan, Sirija, Jerusalim...)
-New York
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Najvise bih volela da odem... Empty Re: Najvise bih volela da odem...

Počalji od nena beba 11/11/2009, 13:53

Struzzo ::-Spanija
-Portugal
-Rusija(deo pre Sibira Najvise bih volela da odem... Icon_biggrin )
-Brazil
-Bliski istok (Jordan, Sirija, Jerusalim...)
-New York

uh kako zaboravih Portugal!
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Najvise bih volela da odem... Empty Re: Najvise bih volela da odem...

Počalji od Jelence 11/11/2009, 14:15

Super pitanje,pa

-Rusija u celosti
-Evropa uzduz i popreko (kao da Rusija nije deo Evrope) ali ona mi dodje kao prica za sebe
-N.Zeland
-Australija
-Juzna Amerika
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Najvise bih volela da odem... Empty Re: Najvise bih volela da odem...

Počalji od nena beba 11/11/2009, 14:32

jeste Rusija prica za sebe... i to vise razlicitih prica... pocev od Moskve na jednu stranu i ostalog na drugu... Moskva je prelepa ... a ostali deo Rusije...? da imam ceo zivot samo nju da obilazim, mislim da ne bih stigla sve lepote da vidim...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Najvise bih volela da odem... Empty Re: Najvise bih volela da odem...

Počalji od maus 11/11/2009, 15:49

Indija na prvom mestu i Indonezija...nadam se jednog dana...eeeeh
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Najvise bih volela da odem... Empty Re: Najvise bih volela da odem...

Počalji od adriatika 13/11/2009, 15:34

Ja bih cure u Afriku.

Kenija npr.
Juzna Afrika
Eritreja
adriatika
adriatika

Broj poruka : 4040
Godina : 53
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Najvise bih volela da odem... Empty Re: Najvise bih volela da odem...

Počalji od HappyGirl 13/11/2009, 22:32

- Gabon
- Izrael
...
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Najvise bih volela da odem... Empty Re: Najvise bih volela da odem...

Počalji od Pakki 14/11/2009, 19:41

-Novi Zeland
-Australija
-Afrika
-Filipini
...
Pakki
Pakki

Broj poruka : 1436
Godina : 48
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Najvise bih volela da odem... Empty Re: Najvise bih volela da odem...

Počalji od HappyGirl 14/11/2009, 20:07

Nenuška a što da vidiš K dok je Kastro živ? Meni baš to što je on živ ubija želju da idem tamo i gledam očaj, bedu i užas njegove vladavine.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Najvise bih volela da odem... Empty Re: Najvise bih volela da odem...

Počalji od nena beba 16/11/2009, 10:06

Zato Happy, sto Kuba jeste to sto jeste zbog njegove vladavine...
kad on umre i ona ce da postane jos jedna Americka "kolonija" sa nizom skupih hotela i sterilnim gradovima i plazama...

ovako ima svoju, jedinstvenu dusu... jer taj narod iako zivi u nemastini izgleda srecnije nego i jedan Amerikanac ili Nemac ili Englez...
mani bar...
oni su sticajem okolnosti naucili da uzivaju u malim stvarima u zivotu... sto bi vecini nas vrlo koristilo ...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Najvise bih volela da odem... Empty Re: Najvise bih volela da odem...

Počalji od HappyGirl 16/11/2009, 11:01

Joj imamo totalno različito mišljenje Najvise bih volela da odem... Icon_lol
Verovatno i sam Fidel uživa u onome što je stvorio svom narodu diktaturi, nemaštini, plati od nekoliko dolara, malim stvarima i sigurno je strašno srećan. Najvise bih volela da odem... Icon_wink
To je meni kao kada bi svoje dete izolovala od svega i uskratila mu razne osnovne stvari i blagodati da bi naučio da bude srećan sa malim stvarima. To kod mene ne pije vodu. Fidelu daleko ti lepa komunistička kuća Najvise bih volela da odem... Icon_wink

Jedna anegdota slučajno se setih
Moj prijatelj sa kojim sam bili zajedno na putu imao je problem sa patikama, na kraju šetnje kada smo konačno seli izuo je patike i rekao kako je malo potrebno za sreću Najvise bih volela da odem... Icon_biggrin
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Najvise bih volela da odem... Empty Re: Najvise bih volela da odem...

Počalji od nena beba 16/11/2009, 11:43

uh Happy da znas da je razlicito...
ja to nekako gledam kao manje zlo... u suprotnom bi bili jeftina americka snaga i sta sve ne jos...
nekako kad bih morala da biram, ja bih izabrala Kastra a ne Amerikance! bar ne onako kako su se onomad nameracili na Kubu...

naravno tek kad bih zivela tamo neko vreme mogla bih da dam relevntno misljenje, ovako prilicno nagadjam na osnovu onog sto nam prezentuju na tv i o jednim i o drugima, i o zivotu na Kubi i o zivotu u Americi...

ali jedno znam, nije da ikog mrzim, ali te (vecim delom) zatupaste i neobrazovane i nezainteresovane Amere i njihove halapljive vodje NE MOGU DA VIDIM OCIMA! pa je samim tim sve sto je njihova suprotnost, automatski manje zlo za mene... Najvise bih volela da odem... Icon_biggrin

opa, pocele smo i o teskim temama na ovom nasem skrivenom kutku....
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Najvise bih volela da odem... Empty Re: Najvise bih volela da odem...

Počalji od Jelence 16/11/2009, 14:56

Neno apsolutno se slazem sa tvojim stavovima po gore iznetom i isto bih zelela da vidim Kubu dok je Kastro ziv.
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Najvise bih volela da odem... Empty Re: Najvise bih volela da odem...

Počalji od HappyGirl 16/11/2009, 15:39

Joj neno ti kao moja mama Najvise bih volela da odem... Icon_lol poistovećuješ političare sa ostalim narodom. O političarima(ja ih izjednačujem sa pokojnicima i kurvama) sve najbolje Najvise bih volela da odem... Icon_wink . Meni Amer ili ...sve jedno zanima me da li je čovek (ono što ja smatram pod tim pojmom) Inače moja mama zastupa tebi sličan stav pa se neki put ćeretamo... ali voli sve američko: filmove, pisce, kola, cigare, piće, kozmetiku, muziku, hranu, njihova dostignuća na polju medicine, nauke i tehnike... a tek garderobu Najvise bih volela da odem... Icon_biggrin Ježim se bilo kakvog nacionalizma a i toga da su svi neobrazovani, glupi i zatupasti samo smo mi nebeski narod.

Poenta je u stvari da sam se ja u ovom mom životu okoristila o sve narode. Svaki narod ima talente,... pametne i duhovne ljude pa i mi baš kao i ameri, a ja grabim koliko god mogu od tih zaostavština i zahvalna sam Bogu što mu je vrt pun prelepih ruža koje su sve različitih mirisa i boja a sve čine da ovaj moj život budu nešto posebno. Što se tiče jeftine radne snage imaš je svugde pa i u Srbiji, da ne kažem da pola zaposlenih u našoj zemlji spada tu... A o političarima pa i Kastru sve najbolje Najvise bih volela da odem... Icon_wink


Inače da dodam jer to je tema ( napravila sam ti off topik sorry Najvise bih volela da odem... Icon_redface )Kina, Brazil ...
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Najvise bih volela da odem... Empty Re: Najvise bih volela da odem...

Počalji od nena beba 16/11/2009, 15:59

HappyGirl ::Joj neno ti kao moja mama Najvise bih volela da odem... Icon_lol poistovećuješ političare sa ostalim narodom. O političarima(ja ih izjednačujem sa pokojnicima i kurvama) sve najbolje Najvise bih volela da odem... Icon_wink . Meni Amer ili ...sve jedno zanima me da li je čovek (ono što ja smatram pod tim pojmom) Inače moja mama zastupa tebi sličan stav pa se neki put ćeretamo... ali voli sve američko: filmove, pisce, kola, cigare, piće, kozmetiku, muziku, hranu, njihova dostignuća na polju medicine, nauke i tehnike... a tek garderobu Najvise bih volela da odem... Icon_biggrin Ježim se bilo kakvog nacionalizma a i toga da su svi neobrazovani, glupi i zatupasti samo smo mi nebeski narod.

Poenta je u stvari da sam se ja u ovom mom životu okoristila o sve narode. Svaki narod ima talente,... pametne i duhovne ljude pa i mi baš kao i ameri, a ja grabim koliko god mogu od tih zaostavština i zahvalna sam Bogu što mu je vrt pun prelepih ruža koje su sve različitih mirisa i boja a sve čine da ovaj moj život budu nešto posebno. Što se tiče jeftine radne snage imaš je svugde pa i u Srbiji, da ne kažem da pola zaposlenih u našoj zemlji spada tu... A o političarima pa i Kastru sve najbolje Najvise bih volela da odem... Icon_wink


Inače da dodam jer to je tema ( napravila sam ti off topik sorry Najvise bih volela da odem... Icon_redface )Kina, Brazil ...

e happy sta cu kad sam matorka Najvise bih volela da odem... Icon_biggrin
ali salu na stranu rekla sam " ali jedno znam, nije da ikog mrzim, ali te (vecim delom) zatupaste i ne obrazovane i ne zainteresovane Amere"
dovoljno je to sto su ne zainteresovani...
a sto se radne snage tice, da ima je i ovde jeftine, ali mi ne pronalazimo jeftinu radnu snagu van svojih granica, a oni da... u tome je kvaka Najvise bih volela da odem... Icon_biggrin i to na silu vrlo cesto...

a daleko od toga da smo mi nebeski narod....

sto se tice "njihovih" proizvoda : kola, cigare, piće, kozmetiku, hranu,... vecinu ne volim... posebno ne piće i hranu, bljak hamburgeri i koka kola ! Najvise bih volela da odem... Icon_biggrin
mozda poneki film.... Najvise bih volela da odem... Icon_biggrin

ali nije moja poenta ovde uopste da kritikujem americki narod... vec njihov odnos prema drugim narodima... na kraju krajeva kakav su to oni narod? pa oni su samo jedan mix sa svih strana sveta... porodicno stablo jedva da im dopire do pradede na americkom tlu...

svim drugim narodima sveta - svaka cast - svaki ima i nesto dobro i nesto lose, ali ovu gramzivost povezujem najvise sa americkom drzavom : "daj daj jos mi daj, sve mi daj sve samo meni, ja cu da budem gostodar sveta ! "
stvarno ih tako dozivljavam Najvise bih volela da odem... Icon_biggrin
sto ne znaci da nema divnih, pametnih, obrazovanih i dobronamernih ljudi i u toj americi Najvise bih volela da odem... Icon_biggrin
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Najvise bih volela da odem... Empty Re: Najvise bih volela da odem...

Počalji od nena beba 16/11/2009, 16:02

i da dodam, Najvise bih volela da odem... Icon_biggrin
nije da ne bih otisla i proputovala i tu Ameriku Najvise bih volela da odem... Icon_biggrin
bi, svugde bih ja... ali tek nakon sto obidjem ove zemlje sa dugom istorijom i kulturom, ili bar prirodnim lepotama i narodom veselog duha Najvise bih volela da odem... Icon_lol
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Najvise bih volela da odem... Empty Re: Najvise bih volela da odem...

Počalji od HappyGirl 16/11/2009, 16:15

Joj neno svašta bi napisla ali neću dalje... Uvažavam tvoje mišljenje iako se većim delom ne slažem sa njim... Samo sam htela da saznam razloge za Kubu i Kastra, rekla si mi, hvala i to je to.
Još jednom izvini na off topiku Najvise bih volela da odem... 490909
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Najvise bih volela da odem... Empty Re: Najvise bih volela da odem...

Počalji od Struzzo 16/11/2009, 17:33

Hmmm...reci cu samo kao osoba koja je zivela neko vreme u inostranstvu da je definitivno (kao i za mnoge stvari u zivotu) jedno kada o nekoj drzavi i narodu mi izdaleka razmisljamo, pretpostavljamo i nesto sasvim drugo kada u toj drzavi zivite, upoznate izbliza taj narod i ni tad ne mozete biti sigurni da su vase tvrdnje konacne i najispravnije...Vazi i za Kubu i Ameriku...Nista nije jednostrano i plasticno crno-belo... Najvise bih volela da odem... Icon_biggrin
Evo i ja da dodam nesto spisku...Iako sam toliko toga videla od Italije, nikad nisam bila na Siciliji...kazu da je cudesno ostrvo, prica za sebe...Eto, iako bih mogla da sudim o Italijanima, ipak nemam potpunu sliku... Najvise bih volela da odem... Icon_wink
Najvise bih volela da odem... 543728
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Najvise bih volela da odem... Empty Re: Najvise bih volela da odem...

Počalji od nena beba 17/11/2009, 08:56

happy, draga, tu smo da razmenjujemo misljenja!
na kraju rajeva, uopste nije zanimljivo diskutovati sa istomisljenicima! bar ne dugo Najvise bih volela da odem... Icon_biggrin
zato slobodno "udri" nemo' da se ustrucavas/... Najvise bih volela da odem... Icon_biggrin

struzzo, bas to i ja rekoh...
samo sto o postupcima "predstavnika" nekog naroda mozemo i izdaleka da sudimo... a po mom misljenju malo je dobrih postupaka americkih predstavnika na ostale narode...
ali to je opste poznata stvar... da ne duzim...

ajd da nadjem lepu stranu Amerike: dakle volela bih da vidm kip slobode, texas, da odem na Menhetn.., ima toga jos... Najvise bih volela da odem... Icon_biggrin
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Najvise bih volela da odem... Empty Re: Najvise bih volela da odem...

Počalji od Lily 18/11/2009, 09:30

Jelence ::Neno apsolutno se slazem sa tvojim stavovima po gore iznetom i isto bih zelela da vidim Kubu dok je Kastro ziv.

Takođe! Najvise bih volela da odem... Icon_razz
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Najvise bih volela da odem... Empty Re: Najvise bih volela da odem...

Počalji od HappyGirl 19/11/2009, 07:41

Nenuška đevuška zahvaljujem na gostoprimstvu i ponudi da nastavimo razgovor . Najvise bih volela da odem... 0913si veJiko Najvise bih volela da odem... 490909
Ne želim da menjam namenu topika i nisam cura od pera jer da bi u potpunosti i ispravno shvatila moje razmišljanje potrebno mi je mnogo više od nekoliko rečenica ili stranica Najvise bih volela da odem... Icon_biggrin pa kada se budemo gledale licem k licu možemo do zore Najvise bih volela da odem... 275568
U međuvremenu želim ti da ostvariš svoj san i posetiš Kubu dok je K živ Najvise bih volela da odem... 216281
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Najvise bih volela da odem... Empty Re: Najvise bih volela da odem...

Počalji od nena beba 19/11/2009, 08:39

happy Najvise bih volela da odem... 522523
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Najvise bih volela da odem... Empty Re: Najvise bih volela da odem...

Počalji od nena beba 19/11/2009, 12:39

a sta kazete na ANTARTIK? http://www.b92.net/putovanja/destinacije/antarktik.php?nav_category=857&nav_id=179033

koja bi volela?

Najvise bih volela da odem... Antartiknamapimjurejaiz

Najvise bih volela da odem... Antartik
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Najvise bih volela da odem... Empty Re: Najvise bih volela da odem...

Počalji od nena beba 19/11/2009, 12:40

Najvise bih volela da odem... Brodnaaae0
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Najvise bih volela da odem... Empty Re: Najvise bih volela da odem...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh


KUTAK :: BEBE :: Razno

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu