KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vakcina protiv gripe u trudnoci

+2
maša
Sami
6 posters

Ići dole

trudnoci - Vakcina protiv gripe u trudnoci Empty Vakcina protiv gripe u trudnoci

Počalji od Sami 17/10/2009, 21:01

Drage moje
Zanima me dali se moze primit vakcina protiv gripe u trudnoci,
ja sam takve srece dok prvi val gripe naide znam da ce da me zakaci.
A sad se daju i vakcine protiv svinjske gripe pa nebi zeljela ispasti
pokusni kunic u lijecenju s..gripe do sad toga nije bilo i znaci ove godine se vrsi testiranje pa bi molila djevojke koje nesto znaju o vakcini u trudnoci da pisu
bit cu im zahvalna kao i sve ostale trudnice koje imaju isti problem..
Hvala...
trudnoci - Vakcina protiv gripe u trudnoci 543728
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

trudnoci - Vakcina protiv gripe u trudnoci Empty Re: Vakcina protiv gripe u trudnoci

Počalji od maša 17/10/2009, 22:38

Sami, i mene je isto zanimalo, doduše ja izuzetan imunitet imam, nikada nisam grip imala ali sam se sad zabrinula obzirom da bebac nemilosrdno troši sve iz mene pa samim tim pada imunitet. Pitala sam svog ginekologa i kategoriki je rekao "NE"! Nisam tražila objašnjenje tako da ne mogu da ti prenesem razloge. Čekamo druge cure da nam prenesu svoja iskustva!
maša
maša

Broj poruka : 888
Datum upisa : 08.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

trudnoci - Vakcina protiv gripe u trudnoci Empty Re: Vakcina protiv gripe u trudnoci

Počalji od Sami 20/10/2009, 21:34

Danas sam bila na kontroli kod svog ginekoloda u domu zdravlja i pitala sam ga za vakcinu prtiv gripe Pogledao me i glasno je rekao NE Ni u kom slucaju.
Masa ja sam pitala a sto?Rekao da su to samo Farmaceutski trikovi, posto sam trudna i prva beba da apsolutno ne razmisljam o vakcini i ako u bilo kom slucaju se nadem u drustvu koje vec ima gripu da se zastitim maskom ili bilo cim sto imam pri ruci i da u sirokom luku zaobilazim te osobe a da vakcina ne dolazi u obzir.
To mi je dobar razlog da odustanem od vakcine i ako sam je mislila primit.
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

trudnoci - Vakcina protiv gripe u trudnoci Empty Re: Vakcina protiv gripe u trudnoci

Počalji od Sami 6/11/2009, 19:45

htt://www.youtube.com/wotch?v=ja7ICIpo4yy&feature=player_embedded
Pogledaj te ovo!
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

trudnoci - Vakcina protiv gripe u trudnoci Empty Re: Vakcina protiv gripe u trudnoci

Počalji od HappyGirl 8/11/2009, 02:18

Sami meni ovaj link ne radi ajde ga ponovi ako možeš
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

trudnoci - Vakcina protiv gripe u trudnoci Empty Re: Vakcina protiv gripe u trudnoci

Počalji od Sami 8/11/2009, 11:51

https://www.youtube.com/watch?v=ja7ICIp04yy&feature=player_embedded
Nadam se da ce sad da radi...
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

trudnoci - Vakcina protiv gripe u trudnoci Empty Re: Vakcina protiv gripe u trudnoci

Počalji od HappyGirl 8/11/2009, 21:25

Strašno! trudnoci - Vakcina protiv gripe u trudnoci Icon_eek trudnoci - Vakcina protiv gripe u trudnoci Affraid
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

trudnoci - Vakcina protiv gripe u trudnoci Empty Re: Vakcina protiv gripe u trudnoci

Počalji od Orline 8/11/2009, 21:49

Meni nece, trudnoci - Vakcina protiv gripe u trudnoci Icon_cry
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

trudnoci - Vakcina protiv gripe u trudnoci Empty Re: Vakcina protiv gripe u trudnoci

Počalji od HappyGirl 8/11/2009, 21:56

https://www.youtube.com/watch?v=ja7lCIp04YY

Ajd probaj sada
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

trudnoci - Vakcina protiv gripe u trudnoci Empty Re: Vakcina protiv gripe u trudnoci

Počalji od Orline 8/11/2009, 22:29

trudnoci - Vakcina protiv gripe u trudnoci Icon_eek kakav uzas. Da li je to sigurno od vakcine trudnoci - Vakcina protiv gripe u trudnoci Icon_rolleyes
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

trudnoci - Vakcina protiv gripe u trudnoci Empty Re: Vakcina protiv gripe u trudnoci

Počalji od Simona 15/11/2009, 11:09

Ja se jako brinem oko tog gripa... U vreme kad vakcine dodju trebalo bi da imam vantelesnu oplodnju a onda nadam se i trudnocu, pored svih briga sad moram da brinem i o gripu... Prvo sam slusala da trudnice ispod tri meseca ne treba nikako da se vakcinisu a sad kad slusam vesti kazu da ce trudnice prvo da se vakcinisu, da li sada vec podrazumevaju to "posle treceg meseca" ili su sad uracunali sve ne znam... Ja sam vec pitala moju doktorku ali mi nije nista odgovorila, tj kao videcemo kad to bude. Ali mi je odobrila vakcinaciju protiv sezonskog gripa, medjutim kad sam pocela da pretrazujem apoteke - ni te vakcine nigde nema i rekli su mi ko zna kad ce je biti...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

trudnoci - Vakcina protiv gripe u trudnoci Empty Re: Vakcina protiv gripe u trudnoci

Počalji od nesalela 15/11/2009, 11:36

Ja iskreno nisam za vakcinu i nemam nameru da je primim, čuvam se, pijem limunadu, vitamine, unosim raznovrsnu hranu, izbegavam okupljanja tj. sve što je u mojoj moći....Kažu čuvaj se i Bog te čuva.... ne verujem u tu vakcinu uopšte.... Mad
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

trudnoci - Vakcina protiv gripe u trudnoci Empty Re: Vakcina protiv gripe u trudnoci

Počalji od HappyGirl 17/11/2009, 09:27

Ovih dana sam čitala o pobačajima nakon primanja vakcine protiv SG. Ako neko bude hteo postaviću linkove.
Konačno jedno dobro pitanje koje se i ja pitam već danima. A odgovor ćemo dobiti...
http://www.glas-javnosti.rs/clanak/drustvo/glas-javnosti-16-11-2009/spric-pun-pitanja
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

trudnoci - Vakcina protiv gripe u trudnoci Empty Re: Vakcina protiv gripe u trudnoci

Počalji od Simona 18/11/2009, 20:56

Happy girl,
ako ti nije tesko, stavi te linkove...

Mada vec i ovaj clanak me je prilicno uverio da se ne vakcinisem ako budem trudnica, a ako ne, tad me grip preterano i ne brine...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

trudnoci - Vakcina protiv gripe u trudnoci Empty Re: Vakcina protiv gripe u trudnoci

Počalji od HappyGirl 18/11/2009, 23:02

Simona ova dva sam se setila i našla a ostalo ćeš naći googlajući.U svakom slučaju ima vrlo zanimljivih komenatra, naravno ukoliko imaš živaca da čitaš i dobro barataš engleskim. Srećno u donošenju odluke.
http://organichealthadviser.com/archives/shocking-h1n1-swine-flu-vaccine-miscarriage-stores-from-pregnant-women-tell-your-doctors-that-vaccines-and-pregnancy-do-not-mix
http://miscarriage.about.com/b/2009/09/29/some-pregnant-women-fearful-of-h1n1-vaccine.htm#gB3
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

trudnoci - Vakcina protiv gripe u trudnoci Empty Re: Vakcina protiv gripe u trudnoci

Počalji od Simona 19/11/2009, 05:55

Hvala Happy Girl trudnoci - Vakcina protiv gripe u trudnoci Icon_biggrin

Iscitacu ih svakako, ali malo kasnije, da ne krenem od ovako ranog jutra sa strahovanjima....
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

trudnoci - Vakcina protiv gripe u trudnoci Empty Re: Vakcina protiv gripe u trudnoci

Počalji od Sami 29/12/2009, 22:08

Ludnica sa ovim vakcinama i gripom trudnoci - Vakcina protiv gripe u trudnoci Icon_rolleyes
Covjek nezna tocno sto da radi trudnoci - Vakcina protiv gripe u trudnoci Icon_eek
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

trudnoci - Vakcina protiv gripe u trudnoci Empty Re: Vakcina protiv gripe u trudnoci

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu