KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tanak endometrijum

+31
micaubica83
Dreamerka
Amna84
Ema78
bezdan
mamadabudem
ninica2
melanija
hany
LaFolie
titica
Struzzo
sareni leptir
winni
JocY
barbyy
laKole
medolino
missile
BiKsi :)
mumka
pegaz
dr mali pariz
zova
anak
Orline
Anuska
tanja68
black magic woman
maša
Masha UK
35 posters

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

endometrijum - Tanak endometrijum Empty Tanak endometrijum

Počalji od Masha UK 13/7/2009, 14:48

Danas sam radila uz i endo mi je samo 3.3mm iako sam koristila estradiol tablete od 2mg po jednu dnevno od dana 3. Doduse to sam radila na svoju ruku, nabavila tablete preko interneta tako da bog zna sta su mi uvalili.

Inace super sam odgovorila na Clomid. Ima vise folikula nego prosli put na Menopuru 450iu. Desni jajnik - 13.5mm, levi - 16.5mm i 12.5mm, tri mala 10mm i ispod.

Dr Stepan hoce da dodjemo u Brno pod svaku cenu jer ne zeli da propadnu jajasca. Kaze da ako endo ne bude dovoljno debeo, on ce da zamrzne jajasca.

Jel ima sanse da endo dostigne bar 8mm do dana transfera? Sta bih mogla da uzimam dodatno da to podspesim?
Masha UK
Masha UK

Broj poruka : 657
Location : Great Britain
Datum upisa : 03.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Tanak endometrijum Empty Re: Tanak endometrijum

Počalji od maša 13/7/2009, 14:57

uf, trebala si da od prvog dana stimulacije koristiss svez ananas, kazu da je odlican za debljanje endometrijuma. Ja sam ga jela kada sam bila stimulisana klomidom, kazu da klomid bas stanjuje endometrijum. I nisam imala problema. I sada sam ga u stimulaciji jela i nisam imala problema. ne znam da li postoji neki lek za to, sacekaj, sada ce se javiti jos neo sa iskustvom. Srecno
maša
maša

Broj poruka : 888
Datum upisa : 08.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Tanak endometrijum Empty Re: Tanak endometrijum

Počalji od black magic woman 13/7/2009, 15:23

Ne znam sta da kazem na ovu temu,meni je endo uvek bio jedva 7mm na dan transfera i uvek sam mislila da je doza estrogena koji uzimam nedovoljna,jer kada sam primala injekcije estradiola on se rapidno poboljšao i već oko 7-8 dana iznosio blizu 7mm.Inače jela sam i ananas,pojela tonu od 1.dana do transfera,išla u hiperbaričnu komoru 10 tretmana po sat vremena i on isti,ni da makne od 7mm.
Sve je u dozi,odnosno u pravoj dozi,bar ja tako mislim....imajući u vidu sebe.možda povećaš dozu estrogena do transfera.Koliko ti je dana još ostalo do et?
black magic woman
black magic woman

Broj poruka : 197
Datum upisa : 20.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Tanak endometrijum Empty Re: Tanak endometrijum

Počalji od tanja68 13/7/2009, 16:33

Masho clomid tanji endo to znas i zato estrogen i dodaju da bi pomoglo debljanje ali mi se cini da je tvoja doza bas mala. Ja sam pila estrofem 2mg u postupku kada sam radila sa zamrznutim embrionima i pila sam ga po ovoj shemi:
Od 5dc 3x1 tableta
od 10dc 2x1 do 17 dana kada mi je radjen transfer
od 17dc do 28dc 1x1tableta

Meni se cak desavalo da i pored ove doze estrofema ne izguram dobar endo a u poslednjem prirodnom postupku bez icega sam imala odlican tako da ja i nisam neko merilo jer kod mene nema nikakvog pravila.
Sto se tice ananasa nece da skodi ali ja sam pojela sigurno jedan sleper pa nista.
tanja68
tanja68

Broj poruka : 338
Location : Sabac
Datum upisa : 23.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Tanak endometrijum Empty Re: Tanak endometrijum

Počalji od Anuska 13/7/2009, 18:55

Nakon aspiracije daje se estradiol valerat u dozi koja zavisi od debljine endometrijuma. Ako je endometrijum na dan kolekcije oocita tanji od 6 mm daje se 12 mg dnevno (pola vaginalno, pola oralno tj. 3 x 2 mg na oba nacina), ako je 6-8 mm daje se ukupno 8-10 mg, a ako je deblji od 8 mm daje se 3 x2 mg estradiola dnevno, oralno.

Ovo sam citirala iz teme o In vitro sazrevanju j.c., sto nema veze sa Mashinom pricom, ali je shema za davanje estrogena radi poboljsanja debljine endometrijuma primenjiva i na tu situaciju.
Zato mislim da je doza od 2 mg dnevno mala. To je samo supstituciona doza, ne terapijska. Dr Stepan inace ne zeli sam da ti uvede estrogen, koliko sam shvatila? Ili niste o tome konkretno ni razgovarali? Jer, verujem da bi ti preporucio vecu dozu...

Mini je negde pominjala i vijagru kao dodatak posebno kod Klomida, u svrhe poboljsanja prokrvljenosti i debljanja endometrijuma?
Kompleks B vitamina nece skoditi, pretpostavljam...
Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Location : Beograd
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Tanak endometrijum Empty Re: Tanak endometrijum

Počalji od Masha UK 13/7/2009, 19:54

Mini me je upozorila na problem koji Clomid moze da izazove sa liningom. Ja sam odmah mailirala dr Stepana i on je rekao da je svestan toga ali da ne uzimam estrogen do scana. Tad je rekao da ako lining bude tanak probacemo da ga popravimo. Znaci posto on nije hteo da uzimam estrogen, nije mi poslao recept, a ja nigde u UK nisam mogla da ga nabavim bez recepta. Na kraju sam ga kupila preko interneta i uzela na svoju ruku, tj sama sebi prepisala dozu. Kontala sam ako on misli da nema potrebe, necu da preteram pa da izazovem kontra efekat. Kad smo se culi danas, bas se neprijatno iznenadio debljinom, ali ne zeli da prekidamo cycle iako sam to ocekivala. Kaze zao mu je da folikule propadnu.

EC je u cetvrtak, a ET nisam sigurna, mislim u nedelju. Cekam mail od Stepana sa svim dodatnim uputstvima. Nismo jos ni rezervisali hotel ni karte. Bas sam pod stresom i ne mogu normalno da razmisljam i da se organizujem.
Masha UK
Masha UK

Broj poruka : 657
Location : Great Britain
Datum upisa : 03.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Tanak endometrijum Empty Re: Tanak endometrijum

Počalji od black magic woman 13/7/2009, 20:08

Anuska,kakav estradiol se primenjuje vaginalno.To ovde kod nas jos nisam cula da se daje.Koje su to vaginalete?
black magic woman
black magic woman

Broj poruka : 197
Datum upisa : 20.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Tanak endometrijum Empty Re: Tanak endometrijum

Počalji od Masha UK 14/7/2009, 14:00

Stigla mi je kutija Progynove 2mg danas. Stepan mi je rekao da uzimam 3 x 1. Meni to zvuci malo pa sam odlucila da udvostrucim dozu na svoju ruku. Idem na sve ili nista. Sta mislite?
Masha UK
Masha UK

Broj poruka : 657
Location : Great Britain
Datum upisa : 03.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Tanak endometrijum Empty Re: Tanak endometrijum

Počalji od Anuska 15/7/2009, 16:06

Masho, srecno!

BMW, ja sam pretpostavila da estradiol u tabletama moze da se stavlja i vaginalno, poput progesterona (Utrogestana). Mozda i gresim, ali mi se cini smisleno jer su to steroidni hormoni koj se dobro resorbuju sa sluznica, pa cak i koze (recimo, preko onih estrogenskih flastera koje Lily stavlja).
Medjutim, na netu sam nasla da postoji Estrace vaginalni krem (10 g krema sadrzi 1 mg estrogena) kao i Premarin vaginalni krem. Uglavnom se koriste za ublazenje tegoba kod menopauze, ali verujem da mogu i kao terapija. Jer je doza na taj nacin sigurnija - kad se tablete popiju nikad se ne zna koji deo se izmetabolise u jetri.
Ne verujem da ih ima kod nas... Ali sigurno ima u UK i nekim dr. zemljama.
Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Location : Beograd
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Tanak endometrijum Empty Re: Tanak endometrijum

Počalji od Orline 20/12/2009, 19:51

Evo je info sa Doktora, postirala mini, ili lily, sad se ne secam, a odnosi se na podebljanje endometrijuma.
Da se ne zagubi endometrijum - Tanak endometrijum Icon_wink



Zita West's book "Guide to Getting
Pregnant" gives the following tips for building womb lining:

daily supplement Vit E
daily supplement Vit B1
food rich in iron such as pumpkin seeds and almonds
include nuts, spinach, seeds, kelp, garlic, kidney beans, milk, brown rice and
oatmeal in diet
eat citrus fruits, broccoli, grapes and tomatoes
L arginine and amino acids may help
acupuncture helps with pelvic blood flow and womb lining
keep lower abdomen warm with use of hot water bottle in the evenings (NOT AFTER
TRANSFER)



Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Tanak endometrijum Empty Re: Tanak endometrijum

Počalji od anak 27/7/2011, 15:05

Ja sam još negde čitala sok od cvekle, ili sveža cvekla
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Tanak endometrijum Empty Re: Tanak endometrijum

Počalji od zova 2/9/2011, 15:52

Da li fizicka aktivnost npr. hodanje - pjesacenje uticu na rast ili ga stanjuju endometrijum.

zova

Broj poruka : 22
Datum upisa : 10.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Tanak endometrijum Empty Re: Tanak endometrijum

Počalji od dr mali pariz 2/9/2011, 19:28

fizička aktivnost čini prokrvljenost boljom,samim tim,raste i endometrijum.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Tanak endometrijum Empty Re: Tanak endometrijum

Počalji od zova 2/9/2011, 19:39


Hvala mali doktore.
Odoh da setam.

zova

Broj poruka : 22
Datum upisa : 10.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Tanak endometrijum Empty Re: Tanak endometrijum

Počalji od pegaz 23/2/2012, 14:25

Evo da i ovde nešto napišem...

Meni je endometrium uvek oko 2-3mm. Pijem Triquilar (kontraceptivi u tri boje) godinama i negde u nalazima mi piše da je nekad dostizao 7mm.
Jedne prilike sam uzimala Proginovu (naravno sve mi to dr propiše) i tada je bio negde oko 7,5mm.

Za jedan ciklus sam koristila terapiju sa estradiolom 5mg svaki drugi dan u sedmici (ukupno pet puta) i sedmi dan mi je endometrium bio 8-9mm (e to je bio uspeh). Onda sam nastavila svaki treći dan sa estradiolom od 5mg u kombinaciji sa progesteronom od 125mg (još tri puta bockanje). E tada mi nije izmeren endometrium pa ne znam koliki je bio, nego je po planu uradjena biopsija endometriuma koja je pokazala "Hiperplasia simplex endometrii" (16. dan od prve injekcije estradiola). Dr je rekla da mi je terapijom postigla što je htela. To je bilo u decembru 2009. god.

Jutros mi izmeren endometrium 2-3mm, pijem Triquilar i dalje. Kad se budem pripremala za donaciju jć valjda ću koristiti ove estradiol i progesteron injekcije.

pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Tanak endometrijum Empty Re: Tanak endometrijum

Počalji od mumka 23/2/2012, 14:34

znam da ananas istanjuje endometrijum,te stoga bar njega izbegavaj...
caj od majkine dusice je dobar za te probleme osmeh srce
mumka
mumka

Broj poruka : 74
Godina : 48
Location : Podgorica
Datum upisa : 25.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Tanak endometrijum Empty Re: Tanak endometrijum

Počalji od BiKsi :) 23/2/2012, 15:48

Mumka, ti si prva od koje sam cula tako nesto za ananas! Svi ga obicno preporucuju! Odakle takva info?
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Tanak endometrijum Empty Re: Tanak endometrijum

Počalji od dr mali pariz 23/2/2012, 16:01

mumka ::znam da ananas istanjuje endometrijum,te stoga bar njega izbegavaj...
caj od majkine dusice je dobar za te probleme endometrijum - Tanak endometrijum 275568
Ananas, a pogotovu ona tvrda sredina svežeg ananasa, čini endometrijum debljim.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Tanak endometrijum Empty Re: Tanak endometrijum

Počalji od mumka 23/2/2012, 18:21

moj endometrijum je uvijek bio od 7mm-9.5mm i drugarica me vidjela da ga ja cesto jedem i ona mi rekla da on istanjuje endometrijum Rolling Eyes
i ja zadnjih pola godine ga ne jedem lol!
nisam nigde procitala,vec trala-la informacija lol!
super da ste mi rekle,ja ga volim..mada mi je bilo cudno,jer mi je svekrva rekla da je ona u trudnoci samo jela ananas i da je on dobar za zene..a,ja mislila da me ona zeza  b
mumka
mumka

Broj poruka : 74
Godina : 48
Location : Podgorica
Datum upisa : 25.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Tanak endometrijum Empty Re: Tanak endometrijum

Počalji od pegaz 23/2/2012, 18:34

Ej cure hvala što ste odreagovale.
Ja sam baš mislila da je ananas dobar, pa me mumka zbuni, ali ok znači ipak da jedem ananas u velikim količinama i to svež.
d
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Tanak endometrijum Empty Re: Tanak endometrijum

Počalji od dr mali pariz 23/2/2012, 21:08

Opet, ananas nije u trudnoći preporučljiv...ali u postupku, zbog endometrijuma je odličan! Dakle,posebno sredina iz svežeg ,a ne preslađeni komadići iz konzerve.
Mumka, onda takve info nemoj iznositi...ili bar reci na koji si način došla do njih...da se ne bi panika i zabuna unosila Wink
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Tanak endometrijum Empty Re: Tanak endometrijum

Počalji od mumka 24/2/2012, 09:07

Izvinjavam se curama koje zu dosle u zabunu zagrljaj
a,ja sam se bas uzeljela ananasa ff
mumka
mumka

Broj poruka : 74
Godina : 48
Location : Podgorica
Datum upisa : 25.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Tanak endometrijum Empty Re: Tanak endometrijum

Počalji od missile 29/2/2012, 09:33

dr mali pariz :: Dakle,posebno sredina iz svežeg ,a ne preslađeni komadići iz konzerve.

Ne samo što je hranljiviji svež, nego je i lepši! Ja jedem svež, muž iz konzerve, na kraju se i on morao složiti da ne može konzervirana hrana biti ni ukusnija od sveže, ni hranljivija. Very Happy
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Tanak endometrijum Empty Re: Tanak endometrijum

Počalji od medolino 1/3/2012, 14:17

Cure,htedoh vas nesto pitati, da li postoji jos nesto osim ananasa za tanak endometrijum? Ja mogu samo da nadjem ananas u konzervi,nema nigde onaj prirodni..mali grad mala nabavka Wink
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Tanak endometrijum Empty Re: Tanak endometrijum

Počalji od laKole 1/3/2012, 14:22

svježa paprika, pivo, par brazilskih oraha dnevno
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Tanak endometrijum Empty Re: Tanak endometrijum

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu