KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cyclo - progynova

+37
Amna84
alisa
fight&faith
Lela81
Hobbes
noja
sanja 73
luckystar74
jadranka
PalcicaBg
jelenko
srculence 84
saska1
Aleksandra0110
Saska Abb
Annie
vanessa one
laKole
lenjivica
bak
winni
LaFolie
JocY
Vuchica
Jelica
dacca
caja
HappyGirl
Zaneta
marijana
nena beba
maša
nesalela
black magic woman
nevena50
nabla
vremejezabebe
41 posters

Strana 2 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

endometrijum - Cyclo - progynova - Page 2 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od Vuchica 6/7/2012, 13:54

sto rece Jelica, ne znam da li neko jos uvek prati ovu temu.... ali da probam...

Ja sam dobila da pijem cyclop. u sklopu pripreme za VTO u Frontu na jesen, pa bih volela da cujem da li ce se neko javiti, da malo razmenimo info. Ne znam da li moze da bude nekih nezeljenih efekata, uvecanje telesne mase i slicno...
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Cyclo - progynova - Page 2 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od JocY 6/7/2012, 14:12

Vucice ja sam pila cycloproinovu isto u okviru pripreme za VTO u Frontu i opet cu (pocinjem u avgustu). Moja iskustva su pozitivna jer mi je bas dobro pripremila jajnike za VTO i mislim da mi bolje lezi od mikroginona. Ali to je ipak samo moj slucaj. E vucuce i ja sam u septembru u Frontu za VTO mozda se upoznamo yes likeit
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Cyclo - progynova - Page 2 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od Vuchica 6/7/2012, 14:25

jeeee, srescemo se sigurno, hvala za info o c.p. Very Happy

ja sam uglavnom pisala na temi ''vantelesna o trosku RZZO'', pa mozes i tamo da se javis, da ne idemo ovde van teme....
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Cyclo - progynova - Page 2 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od LaFolie 8/7/2012, 23:04

kad sam bila u srednjoj skoli, zbog neredovnih ciklusa i problematicne koze, ginekolog mi je dao da pijem cikloproginovu par meseci i rekao mi da ne mogu da ostanem trudna.... Shocked sreca sto nisam imala odnose
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Cyclo - progynova - Page 2 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od winni 28/1/2013, 14:19

No Nadam se da neko jos uvek prati ovu temu naime zanima me dal se nekome desilo da posle uporebe cikloproginove ne dobije ciklus i sta je bilo u pitsnju, e ja sam 12.12.12 imala poslednji ciklus i do sada sam uvek najkasnije 4 dan po popijenoj tableti dobijala e evo za sada jos uvek nista radila sam jedan test i negativan je ,bila kod dr. oko 15.1.13 i na ultrzvuku se nevidi nista ona mi je rekla da sacekam do 2.2.13 pa ako nedobijem da joj se javim iskreno ubija me ovo sto neznam sta mi je niti sta da radim Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Cyclo - progynova - Page 2 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od Vuchica 29/1/2013, 08:42

winni, vazno je da si se obratila lekaru, a 2.2. je za koji dan....

Moje iskustvo posle 4 meseca Cycloproginove:
dobijala sam redovno dok sam pila, onda krenem u postupak VTO, medjutim, nisam mogla da pocnem sa stimulacijom jer mi hormoni nisu bili ok (visok progesteron) i odloze mi za sledeci ciklus.
Medjutim, meni sledeci ciklus dodje posle 17 dana! I to bez ikakvih simptoma, najave, samo mi odjednom krene bas jako. tek to je bio 'pravi' ciklus (hormoni su bili ok) za razliku od prethodnog.

Znaci, ne bih mogla da kazem da mi je c.p. sredila ciklus....
Tokom uzimanja nisam imala nezeljenih efekata
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Cyclo - progynova - Page 2 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od winni 29/1/2013, 09:58

Rolling Eyes Vuchice draga hvala na odgovoru nista mi i nepreostaje nego da cekam jedino sto sam vise od stalnog cekanja otisla u aut skroz raspolozenje mi je na -100 i strasno sam placljiva sto inace nisam sve nesto mislim dal da pocnem da je pijem ponovo iako nisam dobila ili da uzmem nesto drugo za izazivanjeciklusa
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Cyclo - progynova - Page 2 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od bak 29/1/2013, 10:00

Winni, ja sam je pila dva meseca, pre dve godine. Posle prvoe kutije mi je kasnio ciklus 11 dana, posle druge nisam ni dobila Rolling Eyes Tako da...
Za mene nije, definitivno
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Cyclo - progynova - Page 2 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od Vuchica 29/1/2013, 10:06

winni nemoj nista na svoju ruku
a narocito nemoj da pocinjes da je pijes ponovo Rolling Eyes
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Cyclo - progynova - Page 2 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od winni 29/1/2013, 10:31

ma meni je dosad bila o.k pila sam je skoro godinu dana i uvek 4 dan po prestanku ja dobijem ocigledno da vise nije ni za mene jedino sto se spremam za novi vto pa trebam hormone 2 d.c. da radim tako da pretpostavljam da ce biti u haosu v
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Cyclo - progynova - Page 2 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od lenjivica 4/6/2013, 16:01

devojke, nije mi jasno nešto, a zaboravih da pitam Vujovićku. bila sam kod nje 6. dana ciklusa i rekla mi je da odmah tog dana počnem sa cikloproginovom. Na UZ 9. dana ciklusa folikul 20mm! Za 2 dana 25mm i dr mi kaže imajte odnose odmah , a sutra dodji da vidimo jel pukao. Sutra na UZ-pukao. Sprmogram mm odličan, a ja nisam imala folikul da rasten i puca ne paamtim. E sad, ja nastavila sa onim belim tableticama, a danas nešto razmišljam, nije li logičnije da sam odmah po pucanj folikula prešla na braon jer one su progestron? Ne znam šta da radim, do Vuje mogu tk ya 2 nedelje, ne bih da umanjim šanse sjajnog folikula i spermograma...Zna li neko?
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Cyclo - progynova - Page 2 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od laKole 4/6/2013, 16:40

draganice, nisi ništa zabrljala, ne brini. ja sam u postupku uz utrogestan uzimala i estrofem (isto kao te bijele tbl). pošto je bila prirodna ovulacija, žuto tijelo na jajniku luči progesteron svakako. možeš i sad preći na smeđe tabletice, one uz progesteron imaju i 2 mg estrogena. cvet
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Cyclo - progynova - Page 2 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od lenjivica 4/6/2013, 20:38

Lakole, ne kapiram, dakle da preskočim te 4 bele pa da predjem na braon ili sve po redu da ispijam? Mislim, nije mi najjasnije da li je bolje da posle ovulacije budem na belim ili braon, tj da li smem da preskočim tih par belih?
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Cyclo - progynova - Page 2 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od laKole 4/6/2013, 21:16

sorry ako sam zakomplikovala.
cycloproginova imitira uobičajen mjesečni ciklus u kojem je ovulacija 14. dan ciklusa. imaju 11 bijelih i 10 smeđih tabletica, a piju se najčešće od 5. dc. što bi značilo da se od 16. dana ciklusa piju smeđe (od drugog dana poslije ovulacije).
tebi ovaj ciklus neće trajati 28 dana, imala si ovulaciju 11. dc i znači da će trajati 25 dana. mislim da slobodno možeš preskočiti ostatak bijelih i preći na smeđe koje su svakako predviđene za lutealnu fazu.

laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Cyclo - progynova - Page 2 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od lenjivica 4/6/2013, 21:21

Hvala ti draga punooooo!!!!!! ljubav
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Cyclo - progynova - Page 2 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od laKole 4/6/2013, 21:27

sad navijamo da nas za 14 dana obraduješ! a sebe još više! Very Happy
radost radost radost radost
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Cyclo - progynova - Page 2 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od vanessa one 20/10/2013, 01:20

Dobro veče drage dame, prvi put sam se susrela sa Vama tek nedavno, kada mi je moj endokrinolog predpisao progynovu, te sam surfujuci i trazeci informacije o ovom leku slucajno naisla i na ovaj forum.
Ja sam majka dvoje dece, od 21 i 11 godina a moj problem je bio taj, sto sam pre 4 godine, u 39 godini zivota izgubila mesecne cikluse, onako odjednom, "kao rukom odneseno" sto bi rekao nas narod.
Imala sam jednu izazvanu sa nekim kontraceptivnim tabletama koje mi je predpisao sada vec pokojni doktor. On nije imao strpljenja i dovoljno lekarske etike da me uputi na daljnja ispitivanja, vec je tvrdio da "to je vec gotovo, to je klimaks..." i takve stvari, obeshrabrujuci me, a sve na osnovu nekog rezultata, koji tada i nisam nesto razumela. Kaze se o pokojniku sve najbolje, a da nije pokojni, ja neznam sta bih bila u stanju da mu uradim...
Da se vratim na temu - zbog nekih drugih zdravstvenih poteskoca sa kojima ne bih sada duzila, ja sam se nasla ove godine i kod endokrinologa. Covek me je poslao na sve moguce testove, stitna zlezda mi je uglavnom bila u redu, ali iskrsnuo je drugi problem - na dexu su mi otkrili da mi gustina kostiju nije u sjajnom stanju, te mi je predpisao ove tablete. Mozda cete smatrati da se ja bas i ne uklapam u profil Vas dama koje ovde razmenjujete informacije, bodrite se i dajete jedne drugima podrsku i savete, pa cu Vam reci jos jednu pojedinost. Naime moj sadasnji partner nije otac moje dece, i on nema vlastite dece. Brine on o mojoj deci i daje mi moralnu i finansijsku podrzku, ali ja sam za sve ovo vreme prolazila kroz mnoge teske trenutke, uz to sto sam se osecala prestaro, jos i grize savesti, jer on je i pored toga sto ja ne mogu da mu pruzim onu biolosku satisfakciju ostao samnom.
Kada sam bila kod endokrinologa, on je pogledavsi moje rezultate, samo ponavljao "ne mogu da verujem", kao da je otkrio neki znanstveni fenomen affraid i kad mi je predpisao tablete, rekao je sa sigurnoscu da cu "da dobijem". Nisam bas preterano verovala u to, vise me je plasila moja gustina kostiju pa sam redovno pila tablete. I eto, desilo se. Ali ne onako kako je on objasnio. Prvo krvarenje se desilo kod zadnje tablete, ali samo slabo, dva-tri dana i to svetla krv. Izvinjavam se sto ovo objasnjavam do detalja, ali zene smo, pa valjda nece nekome zasmetati. Nisam znala sta da radim, pa sam nastavila da pijem, a kad sam popila celo pakovanje, otisla sam kod lokalnog (novog, puno odgovornijeg i posvecenijeg) ginekologa, i on mi je rekao da sada (odmah) pocnem da pijem, ali da preskocim prve dve tablete. I eto, danas sam izgleda dobila onu pravu menstruaciju. navijacica  Doduse, nije to nesto obilno, ali takve su mi bile i zadnjih godina pre nego sto su stale. Ima malo i grceva i to je izgleda to. E sad, drage moje, opet sam u nedoumici sta da radim. Ovo je bilo posle druge bele tabletice. Moze li neko da mi da savet?

vanessa one

Broj poruka : 1
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Cyclo - progynova - Page 2 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od Annie 24/10/2013, 09:36

Vanesa, moj savet ti je da ides na folikulometrije kod ginekologa i time proveris da li su ti jajnici aktivni tj da li proizvode folikule. Takodje, nisi navela da li ti je endokrinolog trazio da uradis hormone poput AMH i Inhibina b, koji su neki prediktori ovarijalne rezerve.

Annie

Broj poruka : 102
Location : Beograd
Datum upisa : 22.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Cyclo - progynova - Page 2 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od Saska Abb 27/4/2014, 16:17

Zdravo devojke!Nova sam ovde i u pripremi sam za VTO,idući mesec ako Bog da se radi.Sada uzimam Cyklo-progynovu.VTO radim u Jevremovoj kod Arsićke i ona mi je detaljno sve objasnila tj da ovo pijem jer joj Cyklo-progynova savršeno pripremi matericu za vto.Koliko sam razumela i zadeblja(moj zaključak) s toga mislim da ne treba da se brinete i opustite se!Pozzz  roda 

Saska Abb

Broj poruka : 1
Datum upisa : 27.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Cyclo - progynova - Page 2 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od mamadabudem 28/10/2014, 08:44

Moram da idem do dr da je pitam da li da počnem da pijem cikloproginovu pošto su mi ciklusi u poslednje vreme neredovni. Čas dobijem 20dc, čas 36dc...ALI, pre nego što odem kod dr recite mi ako nešto znate o tome kako CP utiče na miome?!  v Piše na netu na uputstvima i tamo je spisak dugačak ko ruka ko sve ne treba da pije CP, a između ostalog navedene su i žene koje imaju miome. Da li neko ima iskustva sa tim? Ja sam 2012. imala miomektomiju, bilo ih je nekoliko, ne nešto velikih ali su odstranjeni. E, sad imam nekoliko malenih, oni su se pojavili nekoliko meseci posle operacije  i oni tu stoje već duže vreme... c  c  v  v Ali dr kaže da ih ne treba dirati...
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Cyclo - progynova - Page 2 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od Nataly17 10/11/2014, 23:31

Posle koliko nakon uzimanja poslednje tabletice treba da pocne krvarenje ( u slucaju da nisam trudna Rolling Eyes )  i da li opet od petog dana ciklusa startujem?
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Cyclo - progynova - Page 2 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od mamadabudem 11/11/2014, 10:39

Nataly , imaš pp
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Cyclo - progynova - Page 2 Empty Ako neko zna nesto pametno da mi kaze - GOVORITEEE!!! :D

Počalji od Aleksandra0110 28/11/2014, 17:28

Pijem Cyclo od prvog dana menstruacije koju sam dobila 6 dana nakon poslednje tabletice Orgametrila.Na poslednjoj beloj tabletici Cyclo, prokrvarila sam, bila kod lekara primila inekciju za skupljanje materice, trajalo je koji dan i proslo.E sada, juce sam popila poslednje 2 tabletice, u sredu sam zaboravila da popijem ali sam procitala u uputstvu da ukoliko nije proslo vise od 24 sata od kad sam trebala da je popijem, da je popijem i nastavim sa terapijom, popila sam ja te 2 i posle toga otisla u wc i vidim KRRRV....Ali kontam da mi je pre nego sto sam popila tabl.krenula da curi...E sad, tabletica vise nema, od juce mi ovo curka i ne znam sta da radim....Da li da sacekam da vidim da li ce prestati, ili da li cu mozda dobiti pravu menstruaciju, msm ova krvarenja nisu obilna, dnevni ulozak mi je sasvim dovoljan....Ili da idem kod lekara pre ponedeljka posto tad inace i idem.....Uf.....strasno....Ako moze neko nesto HELP....:@

Aleksandra0110

Broj poruka : 1
Datum upisa : 28.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Cyclo - progynova - Page 2 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od Nataly17 4/12/2014, 18:20

Evo drugi ciklus kako pijem Ciklu i stomak mi je porastao. Tako sam naduvena. Da li je to normalno? Mozda je i od DHEA mada cisto sumnjam.
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Cyclo - progynova - Page 2 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od saska1 4/12/2014, 18:58

I ja sam dibila ciklo da pijem krecem od sledeceg ciklusa.I dhea i koenzim ,samo sto dhea nisam nigdje nasla .
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

endometrijum - Cyclo - progynova - Page 2 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu