KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Predlog zakona o MPO-HR&SR

+10
Lily
andro-gen
Orline
black magic woman
Anuska
bokica
tanja68
nabla
vremejezabebe
rikikiki
14 posters

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Predlog zakona o MPO-HR&SR - Page 3 Empty Re: Predlog zakona o MPO-HR&SR

Počalji od Lily 13/7/2009, 11:25

Kapiram to oko religije...više nego možeš i da zamisliš, nisam samo znala da je tu koska....moguća....Seti se mojih postova, jbg....U kontekstu skorog spominjanja Ivane,pada mi na pamet njena "autentična iskrenost", na jednoj i moja "netaktična iskrenost" na drugoj strani...kada malo vratiš filmčić....priseti se priče da je mm mene optužio skoro za incidentno ponašanje....no, no....nebitno sada...
Zar misliš da je neobično ili nepotrebno, da na ff imaš na hiljade postova "ivf i religija" "ivf i donacija"....
Sve je to ljudski.....i niko nikom ne duguje sorry...dok ne ugrožava ničim, nikoga....
Po meni, kao da se katolička crkva "uplašila" sekularnosti..koja je za 21.vek total normalna stvar...za civilizovanu zemlju...Mada, muslimanske zemlje su te koje su striktno protiv ivf-a!!!Ali, i tamo mora da se živi u skladu sa sadašnjim trenutkom, pa to prepoznaje npr. Turska, kojoj možemo zavideti kolika je Evropa....gde je njihov Vrhovni sud imao snage da se suprotstavi tim kanonima vezano za ivf...kada se uspeo suprotstaviti i vojnom prevratu..skoro...
Da ne idem daleko...Unutrašnja zakondavstva, ni naše , a ni Hrvatsko nisu se proslavila pre sudom u Strazburu...Ima tu "neka" Konvencija za ljudska prava...pa preispitivanje i pred istim.....ako bi krenule pojedinačne tužbe, hrvatskih parova...Ni jedna zemlja neće moći da ignoriše obaveze iz iste...posebno kao pretendent na članstvo u EU!
A gde je mogućnost preispitivanja tog zakona, pred Hr Ustavnim sudom..mora pravni forum Rode da se pozabavi ima li "rupa" na temu: ljudskih prava u planiranja porodice, u odnsou što ustav HR proklamuje, a sigurno proklamuje ?
a, gde je apel predsedniku HR da ne potpiše taj zakon???nakon izglasavanja, npr?
e, sada, pitanje je koliko uticaja ima crkva na populaciju..uvek veći uticaj je imala katolička, od pravoslavne....O tome postoji zabeležba kroz istoriju, kroz kinematografiju....
Kod nas,na sreću, postoji u začetku doduše, kampanja vto i rađanja, ali sve zbog toga što se urušava politčki rejting....jer, ko bi rekao da će glavni argument"beli shengen" u jednom času postati potpuno izbijen iz ruku, kao džoker za političku većinu...a samo što nije.....
Tako da promovisanje: 100%trudničko-plaćeno, primat trudnica u zapošljavanju, II pokusaj besplatne vto..itd..nije nikako iz preterane brige, veruj mi!Međutim, ono što Tijanić, na svoju ruku radi, niko mu ne može osporiti, a to je sve veći tv prostor tom problemu!!!uostalom, znaš da je to kod naših političara to bio deo polit.programa u kampanjama!!!
Koliko mogu u HR da se suprotstave tome...e, pa to zavisi od prezentacije....širem građanstvu...
Svi znaju da problem raste, ali nema spoznaje gde je rešenje....Pa, ko se prvi doseti, a to će biti da je navodno crkva, ona kroji model...postavlja standarde..ali, očigledno pogrešne....ali, gde je odgovor stručne javnosti???Iz kog razloga su se oni odlučili za ilegalu??
ne znam...Ili, u čije ime govori par glasnogovornika crkve???
Ostalo na pp Wink

Mislim da kod nas može svakakva glupost da prođe, ali ovo ne bi moglo, rekla bih....jer, kao da su nas edukovali i pripremili sa višegodišnjim emisijama "vreme je za bebe" gde je uvek tema Vto....pa i u našim dnevnicima, na sreću, sve češće, iako je sve u debeloj magli.....još uvek!

Tema je inspiritivna... Wink

Sada vidim da postiraš istovremeno...
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lily 13/7/2009, 11:36

da dodam..javno Wink ja bih obavezno potegla argument zvani SLOVENIJA..da su i ranije, po metodama koje je hr imala, bili dobri i uspešni, da će sada moći da se razvija"puni i pravi medical turizam"u "susednoj"zemlji..ali, umesto po željenom metodu, biće "odliv" iz HR u SLO.......to bi moglo da zaboli.....
Lily
Lily

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lily 13/7/2009, 12:02

Andro, imaš neki amandman? Embarassed Wink
jbt......da pravimo neku stranku???Da budemo oni koji prvi ulaze u "avtobus"?
Lily
Lily

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od andro-gen 13/7/2009, 16:13

Lily ::Andro, imaš neki amandman? Embarassed Wink
jbt......da pravimo neku stranku???Da budemo oni koji prvi ulaze u "avtobus"?

hehe malo si šašava, ali ok, to je valjda zbog frizure...
;-) Wink
mrvetinicu sam razapet, silno hoću pročitati sve, al me vrijeme koči. pa aj doma suđe peri, pod briši, kadu žuljalj, budi pametan i račundžija i uiti koliko su para digli kako sam trebao (ne dignut, nego izračunat)...
ali, samo da ti pokažem kakva je petljanija sa zakonima u ovoj zemlji:

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2009_06_65_1455.html
andro-gen
andro-gen

Broj poruka : 134
Godina : 53
Datum upisa : 24.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od andro-gen 14/7/2009, 09:49

evo, od jutra sam si rasporedio zadatke što napraviti. mail mi inače u firmi ne radi (samo službeni), a www.roda.hr mi uopće ne radi!!! primijetio sam da im sajt u zadnje vrijeme nije baš potpuno funkcionalan.
mislio sam danas još nešto napraviti (mislim da je cura nicka pino vrlo angažirana) no nikako mi ne uspijeva. nekako sa mislio danas i urudžbirati nešto konkretno (mailove oni baš ne ubadaju - to dođe prvo do poslovne tajnice, a onda pomoz' bože).
idem čačkat rodu, možda se nešto dogodi...
cure sigurno imaju neke podatke, sigurno nešto mogu nažicati.
andro-gen
andro-gen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nabla 14/7/2009, 10:25

andro-gen :: nekako sa mislio danas i urudžbirati nešto konkretno (mailove oni baš ne ubadaju - to dođe prvo do poslovne tajnice, a onda pomoz' bože).

Jel mislis da ono sto sam poslala SDSS-u treba ponoviti u vidu pisma?

Razmisljam ovih dana ono o pismu Saboru/svim zastupnicima ... nekako sad mislim da je to suvise neodredjeno i da na kraju ne bi dopalo nikome u ruke!? Ili mislis da gresim i da bi u tom slucaju takvo pisamce svima uputili?
Takodje, muci me jos jedno- da pisamce gradjanina Srbije ne bude kontarproduktivno. Citajuci kojekakve diskusije shvatih da onaj ko nije dobronameran u razmeni misljenja, uvek ce argumente sagovornika izvrtati i izvlaciti iz konteksta.

Posto sad idem kod cika doce, saljem ti na pp (ako to mozes da iskoristis za direkt urucivanje) ono sto sam pisala SDSS-u i SDP-u sa punim podacima, a ti ga u wordu mozes nasloviti pravilnije i sire ako treba.
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od andro-gen 14/7/2009, 11:03

nabla ::
andro-gen :: nekako sa mislio danas i urudžbirati nešto konkretno (mailove oni baš ne ubadaju - to dođe prvo do poslovne tajnice, a onda pomoz' bože).

Jel mislis da ono sto sam poslala SDSS-u treba ponoviti u vidu pisma?

Razmisljam ovih dana ono o pismu Saboru/svim zastupnicima ... nekako sad mislim da je to suvise neodredjeno i da na kraju ne bi dopalo nikome u ruke!? Ili mislis da gresim i da bi u tom slucaju takvo pisamce svima uputili?
Takodje, muci me jos jedno- da pisamce gradjanina Srbije ne bude kontarproduktivno. Citajuci kojekakve diskusije shvatih da onaj ko nije dobronameran u razmeni misljenja, uvek ce argumente sagovornika izvrtati i izvlaciti iz konteksta.

Posto sad idem kod cika doce, saljem ti na pp (ako to mozes da iskoristis za direkt urucivanje) ono sto sam pisala SDSS-u i SDP-u sa punim podacima, a ti ga u wordu mozes nasloviti pravilnije i sire ako treba.

ne, mislim da baš to ne treba u hard copy formi njima, jer se ne "prozivaju" ni za šta, nego se potiču. njima je baš dobro došlo to.
čekam poruku...
razmislit ću i vidjet što ću dalje. neću (i ne želim) ništa na svoju ruku. potrebno mi je mišljenje cura, a sajt www.roda.hr ne radi. tebi radi?

nabla, hvala ti!
andro-gen
andro-gen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nabla 14/7/2009, 12:45

ZVALA SAM SABOR- POSLANICKI KLUB SDSS-A, POPRICALA NE ZNAM S KIM, KAZU DA SU ZAUSTI MOLBAMA GRADJANA, OBJASNILA I DA SE U SRBIJI PRATIO U PETAK SABOR I DA SMO I MI PROTIV JER SE LECIMO U HRVATSKOJ....
I ZENA REKLA DA JE SDSS IZRIZITO PROTIV I DA NECE PODRZATI OVAJ ZAKON

vv vv bb d vv borba igra bravo igra
nabla
nabla

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nabla 14/7/2009, 14:00

Andro, imas pp
nabla
nabla

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nabla 14/7/2009, 14:09

Evo...

Klub SDSS to me
show details 2:00 PM (0 minutes ago) Reply

Draga .....,
potvrđujem primitak maila.

Budite sigurni da će ga zastupnici dobiti i pročitati.

Srdačno,

Slađana Krupljan
stručna suradnica
nabla
nabla

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nabla 14/7/2009, 15:53

Evo jos jednog odgovora Very Happy

Klub SDSS to me
show details 3:08 PM (0 minutes ago) Reply

Draga .....,

Zastupnici SDSS-a se zahvaljuju na mailu koji ste im poslali.

Vjeruju da ste pratili raspravu o Prijedlogu zakona o medicinskoj oplodnji
gdje su govorili i iznjeli stav da ne podržavaju ovakav Zakon, niti će ga podržati.

Srdačno vas pozdravljaju

Zastupnici SDSS-a
nabla
nabla

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nabla 14/7/2009, 16:38

Drage moje,

mozda ima sanse da sutra ne bude dovoljno glasova za izglasavanje ovog Zakona ili bar ne bude kvoruma.

Mogle bi i vi da pisete poslanickim klubovima, bez obzira sto se to ne tice vas direktno. Moglo bi da se tice, da ste planirale da postupak radite recimo kod dr Radoncica. A imajte na umu da je ICSI postupak u Hrvatskoj 1300 eura, a kod nas 2000 eur. Imajte na umu i da je prirodni/nestimulisani ICSI u Hrvatskoj 600 eur, a kod nas 1500 eur.

Stoga ne libite se da im posaljete e-mail.
Ja se njima nisam predstavila (osim sdss-u) kao drzavljanin Hrvatske koji zivi u Srbiji vec iskljucivo kao predstavnik parova koji dolaze iz Srbije.

Forma e-maila moze da bude u sledecem duhu:

Poštovani zastupnici,

Sednica Sabora održana u petak, 10.07.2009., pratila se i u Srbiji jer su i parovi koji se bore s neplodnošću iz Srbije takođe zainteresovani da se predloženi Zakon ne donese.

Mnogi parovi iz Srbije i BiH dete pokušavaju da dobiju putem metoda potpomognute oplodnje u hrvatskim klinikama. Do sada smo se divili kako je Hrvatska regulisala područje potpomognute oplodnje i bila je svetli primer u regionu jer je pratila svetske medicinske trendove, jer ima vrhunske stručnjake i jer je, pri tome, IVF/ICSI znatno jeftiniji nego li u ostalim bivšim republikama.

Na žalost, ukoliko se ovaj Zakon donese, zbog zabranjene oplodnje više od 3 jajne ćelije, zabranjenog zamrzavanja embriona i neanonimnosti donatora polnih ćelija, klinike u Hrvatskoj neće više biti „podobne“ za parove iz Srbije, BiH, Makedonije i Crne Gore!

S poštovanjem,
XX

Klub zastupnika Istarskog demokratskog sabora (IDS): klubids@sabor.hr

Klub zastupnika Hrvatske seljačke stranke (HSS): klubhss@sabor.hr

Klub zastupnika Hrvatske narodne stranke-Liberalni demokrati (HNS): klubhns@sabor.hr

Klub zastupnika Hrvatske demokratske zajednice (HDZ): klub.hdz@sabor.hr

Klub zastupnika Hrvatske stranke prava (HSP): kubhsp@sabor.hr

Klub zastupnika Hrvatske stranke umirovljenika (HSU): klubhsu@sabor.hr

Klub zastupnika Primorsko-goranskog saveza-
Slavonsko-baranjske hrvatske stranke-
Međimurskog demokratskog saveza (PGS/SBHS/MDS): klub.pgs-sbhs-mds@sabor.hr

Ako se budete odlucile da saljete e-mail, u subject stavite Pismo iz Srbije ili tako nekako, da bude uocljivije.

Takodje, ako budete preuzimali formu pisma, preformulisite je malo.
Ako ove adrese ne ferceraju, probajte direkt sa stranice Sabora: http://www.sabor.hr/Default.aspx?sec=28

Ne znam sta da vam kazem.... znacilo bi mi da me podrzite a i parove iz Hr! cvet

Poslednji izmenio nabla dana 22/1/2011, 04:39, izmenjeno ukupno 1 puta
nabla
nabla

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Struzzo 14/7/2009, 17:56

Nabla,
nisam dovoljno upucena u politicke stranke u Hrvatskoj, na ovom sajtu Sabora kliknula sam na stranku kojoj si i ti poslala mail, SDSS...Mislim, Srpkinja sam i nemam ama bas nikakve veze sa Hrvatskom, pa mi dodje logicno...tamo pise da je kontakt poslati mail Pupovcu...je l' to ok?
Ja ne planiram ici i raditi IVF u Hrvatskoj, ali kao sto ti kazes, napisacu da hocu tako da me se ova situacija tice...i mislim da je to dobra pozicija stvari, jer pretpostavljam da su i oni kao svi, interesna bica kojima ce recimo, znaciti da imaju parove iz nase zemlje u tzv.,"IVF turizmu" nego da odlaze u njima nemilu, Sloveniju. Very Happy

Pomoci parovima koji su poput nas...tebi, Nabla koja si nas sve zaduzila svojom plemenitoscu, pozrtvovanoscu i neiscrpnom energijom da pomognes svakome pravovremenom informacijom i korisnim savetom...meni je dovoljno. cmoka
Samo da smislim tekst i saljem gospodinu Pupovcu pisamce... Wink
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 46
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bokica 14/7/2009, 18:52

Struzzo nemoj Pupovcu, on je vec "kupljen"
salji drugima
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 40

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Struzzo 14/7/2009, 18:53

Pa, kome, Boki?
Struzzo
Struzzo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nabla 14/7/2009, 19:01

Hvala Struzzo i Boki, mućo, mućo zagrljaj

Pravo Boki kaže, oni su već kupljeni...šalji svim ostalima. I meni je struktura poslanika potpuno nepoznata. Pa ja sam svima kliknula, pa šta bude Very Happy
nabla
nabla

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bokica 14/7/2009, 19:10

Nabla ja poslala HDZ ako nesto znaci.
Samo ispravka mejl je klubhdz@sabor.hr (dakle bez tacke)
bokica
bokica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nabla 14/7/2009, 19:15

bokica ::Nabla ja poslala HDZ ako nesto znaci.
Samo ispravka mejl je klubhdz@sabor.hr (dakle bez tacke)

ZNACI!!!! zagrljaj poljubac
nabla
nabla

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Expectant 14/7/2009, 23:19

Struzzo:

tebi, Nabla koja si nas sve zaduzila svojom plemenitoscu, pozrtvovanoscu i neiscrpnom energijom da pomognes svakome pravovremenom informacijom i korisnim savetom...meni je dovoljno. cmoka

yes

Poslah i ja.

Expectant

Broj poruka : 73
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Struzzo 15/7/2009, 07:24

Poslala ja svima, i HDZ bez tacke Very Happy , pa cemo da vidimo sta ce danas da bidne! boks Uglavnom, ceracemo se jos, ako treba... borba
Inace, veliki pozdrav tati Andro-genu...pohvalno je imati primerak muskog u nasim redovima! Very Happy E, da, koliko ima muskaraca poput tebe tamo, u vasoj ( i nasoj) borbi? g
ff
Struzzo
Struzzo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orline 15/7/2009, 12:46

struzzo ::Pomoci parovima koji su poput nas...tebi, Nabla
koja si nas sve zaduzila svojom plemenitoscu, pozrtvovanoscu i
neiscrpnom energijom da pomognes svakome pravovremenom informacijom i
korisnim savetom...meni je dovoljno. cmoka
good job

Sad sam Embarassed
Nabla, ti si stvarno nevidjen lik poljubac
Ovo dsam na brzinu procitala...Idem u grad poslom, dajte adresu na koju ja da saljem veceras, pls, da se ne ponavljamo...

Ponosna sam na vas i Kutak...tak, sto bi rekla liky
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 49
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bokica 15/7/2009, 16:14

Nabla na koju si ti sredu mislila i izglasavanje zakona
Danas Sabor ne zaseda
bokica
bokica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nabla 15/7/2009, 22:55

orline ::
Ponosna sam na vas i Kutak...tak, sto bi rekla liky

I ja! zagrljaj

Salji pisamce na sve adrese. Poenta nasih pisama bi trebalo da bude da uvide da ovim zakonom gube pare. Mi moramo da igramo na tu kartu.
Samo, bitno je da pisamca budu malo razlicita da ne ispadne da ih je slala jedna te ista osoba. Ako mozete, potpisite se, a ako vam je to problem potpisite se kao "par iz Beograda/Sapca/Novog Sada/ Panceva...."

Boki, trebalo je danas da glasaju ali su promenili datum nove sednice, pa su najavili nastavak sednice u petak kad ce izglasavati sve zakoneo kojima se raspravljalo. Mozda ima prostora da se nadamo da ili nece biti dovoljno glasova ili da nece biti kvoruma ili cak da nece stici da se izglasa posto je glavna tema u petak rebalans budzeta!

Ovo je i nama putokaz kako mozemo da pokusamo da se izborimo za vise pokusaja ili bar da kriterijumi za selekciju parova budu manje rigorozni (da se ukine budalastina oko odbijanja zena sa smanjenom rezervom ili parova koji vec imaju jedno dete!) ili da uvedu besplatne prirodnjake!
nabla
nabla

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od andro-gen 16/7/2009, 10:09

u hr se digla prašina, a svi znamo za kakvim se konjem diže prašina :-)))
moram priznati da nisam očekivao ovako nešto...
čini se da je došlo do lančane reakcije.
pokopali ga (ministra zdravstva), kako mi se čini, svi.
i ministrica vlade.
a i u par navrata je roda bila na hr.
a budući da ne slušam one mrtvačke stanice (1. program i sl), nego one druge, tamo svake vijesti počinju s tim.
nemam komentara više, sve rečeno!

poljubac

svima!

(nema takvog smajlića)
andro-gen
andro-gen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maus 16/7/2009, 10:12