KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

+46
Ivanaa
bulevarka
melany
M.
AndreaBg
bak
dragana.jovicin
*Maki*
dunjas
kica
nebuloza
Monaco
tica
ananana
kristinak
naca
Deni
Annie
lilly13
vašar
BiancaP
djole42
JocY
Lahorcica
Shizika
Filippa
bokica
etnaetna
Bibica
Tinche
nabla
nena beba
suzeto
crvenkapica4
aksa67
Orline
Mala debela
Mirjana
TetaSneki
adriatika
rsrce
maus
Hitron-Luka
megica-pegica67
Jelence
HappyGirl
50 posters

Strana 2 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od HappyGirl 11/1/2008, 11:13

Svaka čast klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 Clap210 Odličan 10! Imam đaka genijalca! :aa84: g g g g g c usne

Patkica je preslatka pogotovo kad je u dottie fazi Very Happy
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od rsrce 11/1/2008, 22:12

HappyGirl ::
megi67 ::.. nekako mi je golo bez slike. srca1

Megi, dobro ti jutro i lep dan Very Happy
Te sličice sa leve strane se zovu avatari a ove dole se zovu tikeri. Sada žurim, ali kada se večeras vratim kući, obećavam da ću ti napisati kako se postavljaju i gde da ih nađeš. Red je da te obučemo. cvet igra
Prava uciteljica, nema sta! Very Happy Laughing
megi dobro dosla i verujem da ces brzo otkloniti sve probleme na putu do bebe. Samo hrabro napred! zagrljaj srce usne
rsrce
rsrce

Broj poruka : 256
Location : Nis
Datum upisa : 23.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od megica-pegica67 13/1/2008, 00:47

rsrce - hvala ti na dobrodošlici i na podršci, puno te pozdravljam. Čujemo se osmeh srce
megica-pegica67
megica-pegica67

Broj poruka : 1686
Godina : 56
Location : Beograd
Datum upisa : 06.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od adriatika 14/1/2008, 15:07

Hej, devojke da se javnem.Nikako da stignem pa evo bas na ovoj temi.
moram prvo da iscitam sta sve ima, pa se ukljucujem. :aa84:
adriatika
adriatika

Broj poruka : 4040
Godina : 53
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od TetaSneki 14/1/2008, 15:24

Ej Adriatika dobrodošla igra igra igra igra igra
igra igra igra igra igra vv d d d
TetaSneki
TetaSneki

Broj poruka : 1357
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 11.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od HappyGirl 15/1/2008, 10:56

HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od HappyGirl 1/2/2008, 17:53

Endometrioza, što je to?

klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 Nep_endo
Sluznicu maternice nazivamo endometrijem. Kada se tkivo endometrija nalazi na mjestima van maternice, nazivamo ga endometriozom. U normalnim okolnostima, većina sluznice maternice se oljušti za vrijeme menstrualnog krvarenja. Preostalo tkivo se ponovo razvija, raste i ljušti na kraju menstrualnog ciklusa. Ovaj proces se ponavlja iz mjeseca u mjesec, osim ako ne dođe do trudnoće ili do nastupanja menopauze. No, kod 15% žena, tkivo endometrija može se naći i izvan maternice, u trbušnoj šupljini (najčešće u zdjelici), ponekad i na mjestima kao što su pluća, zglobovi pa čak i u mozgu.
Na ginekološkom pregledu često može naići na sljedeće:

  • osjetljivost u trbušnoj šupljini i zdjelici prilikom manualnog pregleda
  • ciste na jajnicima čiji je sadržaj ustajala krv (tzv. endometriomi), koje često nazivaju i «čokoladne ciste»
  • endometriotičke lezije koje se pojavljuju u obliku plavkastih lezija koje srastaju jedna za drugu
Modernije krvne pretrage, kao što je mjerenje C125, mogu nam ukazati na prisutnost endometriotičkih lezija, ali i dalje, jedina sigurna dijagnoza može se postaviti laparoskopijom ili laparotomijom.

KOJI SU SIMPTOMI ENDOMETRIOZE?

Simptomi endometrioze mogu varirati, ovisno o mjestu lezije i napredovanju bolesti. Najčešći simptomi subol, neplodnost i poteškoće menstrualnog krvarenja.

KOJI SU UZROCI ENDOMETRIOZE?

Točan uzrok endometrioze nije poznat. Postoje tri glavne teorije koje se bave uzrocima ove bolesti. Odgovor o uzroku bolesti najvjerojatnije se nalazi u kombinaciji sve tri teorije.
Implantacijska teorija
Ovu teoriju ponudio je američki ginekolog Sampson, 1922. godine. Naime, s obzirom da menstrulana krv sadrži žive stanice sluznice maternice, a ta krv lako prolazi kroz jajovode do trbušne šupljine, stanice endometrija koje se nalaze u menstrualnoj krvi, jednostavno se mogu zalijepiti za površinu peritoneuma (glatku membranu koja obavija trbušnu šupljinu) te se na tom mjestu može razvijati endometrioza.
Spomenute stanice endometrija, koje su se našle u trbušnoj šupljini, jednako kao i tkivo sluznice koje se nalazi u maternici reagiraju na hormonske promjene,. To znači da i tkivo endometrija u trbušnoj šupljini raste i krvari, ovisno o danima ciklusa.
Teorija konverzije
U ovoj se teoriji tvrdi da s obzirom da peritoneum i endometrij potiču od istih stanica iz embrionalne faze razvoja, peritoneum se može pretvoriti (konverzirati) u endometrij, te jednako kao i endometrij u maternici rasti i krvariti ovisno o hormonalnom poticaju u određenim danima ciklusa.
Embolijska teorija (širenje krvotokom)
Ova teorija kaže da stanice endometrija mogu prodrijeti u krvotok te se širiti i stvarati čepove (emboluse) na udaljenim mjestima u tijelu. Embolijska teorija jedina objašnjava pojavu stanica endometrija na udaljenim mjestima u tijelu, izvan trbušne šupljine npr. na plućima, u mozgu ili u zglobovima.

  • Kako ću znati imam li endometriozu?
Prisutnost bolova, koji se periodički ponavljaju, može ukazivati na endometriozu, ali ne mora odmah značiti da se radi o endometriozi, jer sve žene osjećaju barem neku vrstu bolova za vrijeme menstruacije.
Ultrazvučnom pretragom mogu se uočiti velike ciste na jajnicima, koje nazivamo endometriomima, čija prisutnost ukazuje na teži stadij bolesti, ali nam ova pretraga ne može pomoći kod dijagnosticiranja rane faze bolesti. Jedini način da se sa sigurnošću ustvrdi prisutnost endometrioze je kirurškim putem, odnosno laparoskopijom.

  • Kako endometrioza utječe na plodnost?
Endometrioza utječe na plodnost na dva načina. U ranoj fazi, na plodnost preko imunološkog sistema, a kad već uznapreduje onda i mehanički onemogućuje da dođe do trudnoće.
Kod uznapredovale bolesti, često su prisutni ožiljci i priraslice u trbušnoj šupljini koje zatvaraju jajovode, te na taj način onemogućuju susret spermija i jajašca. Priraslice mogu prekriti cijeli jajnik kao plastična vrećica te onemogućiti jajašcu da se oslobodi iz jajnika za vrijeme ovulacije. Priraslice se također mogu pričvrstiti za potpuno
prohodan jajovod, tako da ne može doseći oslobođeno jajašce. Veliki endometriomi mogu pritisnuti zdravo tkivo jajnika, te jajnik ne može proizvesti dovoljan broj zdravih jajnih stanica. Prilikom opsežnih operativnih zahvata može se dogoditi da se za vrijeme operacije slučajno odstrani ili ošteti zdravo tkivo jajnika, a može doći i do malih, ali značajnih oštećenja krvotoka jajnika, što na kraju rezultira proizvodnjom nedovoljno kvalitetnih jajnih stanica.
Kod uznapredovale endometrioze indicirana je primjena IVF postupka. Pokazalo se da kirurške i medicinske intervencije kod težih oblika endometrioze povećavaju vjerojatnost uspjeha IVF postupka, ali da iste intervcencije nisu opravdane kod blažih oblika endometrioze. Dokazano je također, da žene koje imaju bilo koji oblik endometrioze teže dolaze do trudnoćeu usporedbi s kontrolnom grupom žena iste dobi, koje nemaju endometriozu.
Endometrioza čak i u lakšim slučajevima uzrokuje upalnu reakciju. Zbog upalne reakcije, aktivira se imunološki sustav zbog kojeg do dolazi nepovoljnog imunološkog odgovora na endometriju, koji može onemogućiti implantaciju embrija, a može biti i uzrokom propadanja embrija u maternici. IVF postupak se također preporučuje ženama s blažim oblikom endometrioze, ako su prisutne imunološke poteškoće zbog kojih teško dolazi do začeća.

  • Koji se postupci primjenjuju u liječenju endometrioze?
Endometrioza se liječi ili kirurškim putem ili lijekovima. Počinje s primjenom analgetika kao što je Ibuprofen ili Naprosyn, koji se propisuju s obzirom na prisutne simptome, bez konačne dijagnoze.
Ukoliko ova terapija ne ukloni simptome, sljedeći korak je utvrđivanje pravog stanja laparoskopijom te nakon utvrđivanja stanja, određuje se prikladni tretman. Najbolji tretman protiv bolova izazvanih endometriozom je operacija, pri kojoj se male lezije mogu spaliti kauterizatorom ili vaporizirati (opariti) laserom. Tijekom operacije mogu se ukloniti i priraslice u trbušnoj šupljini, isto tako i veliki endometriomi zajedno sa zidom ciste, kako se se na tom mjestu cista ne bi ponovno vratila. Treba istaći da je endometrioza progresivna bolest te se nove lezije javljaju odmah nakon operacije pod utjecajem estrogena.
Lijekovima kao što su Lupron ili Danazol ili visokim dozama progesterona, može se utjecati na napredovanje bolesti, no popratne pojave ovih lijekova ograničavaju njihovu primjenu. Ženama koje imaju velike endometriome i opsežne priraslice preporučuje se primjena IVF postupka, kao mogućnost ostvarivanja željene trudnoće, posebice ženama preko 35. godine.
Žene s dijagnosticiranom endometriozom trebale bi napraviti imunološke pretrage kojima će se ustvrditi koliki utjecaj njihove imunološke reakcije imaju na uspješnost IVF postupka.

  • Treba li se endometrioza liječiti?
Liječenje endometrioze usredotočuje se na dvije glavne činjenice, a to su bol i plodnost.
Bol opravdava liječenje bez obzira na stadij bolesti. Ako žena želi ostvariti trudnoću, onda kod uznapredovalog stadija treba intervenirati kirurškim putem, ukloniti priraslice, te popraviti jajovode koliko je moguće. No i nakon operacije jajovoda, oni se mogu ponovo začepiti pa je ovaj postupak preporučljiv za mlađe pacijentice,
koje nisu kandidatkinje za IVF postupak.
Za srednji stadij endometrioze kirurška intervencija nije potrebna, ukoliko u ovom stadiju nije došlo do mehaničkih prepreka začeću.
Za sve stadije endometrioze vrijedi pravilo da treba ustvrditi postoje li problemi u imunološkom odgovoru organizma, koji smetaju začeću i ukoliko se ustvrdi njihova prisutnost, potrebno ih je odgovarajuće liječiti.

IZVOR: SIRM –ENDOMETRIOSIS
http://haveababy.com
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od Mirjana 11/6/2009, 15:49

Ovo je stara tema, ali posto sam se ja nedavno prikljucila, da se ubelezim i ovde, a evo i zasto.
25.07.2006. (posto mi je pukla cista , koja je sadrzavala krvavu seroznu tecnost), radjena mi je laparoskopija prilikom koje je utvrdjeno da imam endometriozu, tacnije miomatrozna materica i zarista endometrioze na jajnicima i na peritoenumu.
nakon toga, primala sam Zoladex implantate, kako bi me vestacki doveli u menopauzu, da bi se izlecila od endometrioze. Nakon terapije, zidovi materice su bili ok debljine, i ja sam se onda opusteno posvetila studiranju, dok pre par meseci nisam ponovo pocela da osecam valunge, bas kao one koje sam imala za vreme terapije. Sacekam treci dan ciklusa, izvadim krv, FSH 19,7....
Odem kod dr-a....on kaze:" Polako, ne brinite....vidjao sam ja zene sa duplo vecom vrednoscu FSH-a, koje su ostajale u drugom stanju. Za sada moramo videti imate li ovulaciju, i da li folikul puca. Hhhh, pratila sam 1 jedini folikul tri dana i 4-ti zeznem stvar..da ne objasnjavam mnogo...ne znam jos da li puca. Ovog meseca opet radila FSH treceg dana 16.2...nisam mogla na folikometriju. U svakom slucaju, cekam da mi pocne odmor (za dva tri dana), pa brisevi, krvna slika, internista.....i od 8-10 dana ciklusa idem na lapar. da vidimo prohodnost jajovoda. Prvog dana sledeceg ciklusa pocinjem i da pijem Trisequens (estradiol).
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od Mala debela 9/12/2009, 10:43

Drage moje, za pocetak da vas pozdravim klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 543728 Jako mi se dopada forum, happy girl, mogu samo da kazem svaka cast na informacijama!! Razlog zbog kog vam pisem je:
u oktobru operisala endometriozu na desnom jajniku, otklonjena cista vel 3 cm, sa levog jajnika otklonjena priraslica koja je pravila pun krug na relaciji jajnik-materica-besika-jajnik, jajnici prohodni, materica dobra.Od tada primam zoladex i nadam se najboljem klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 38642 Ono sto mene interesuje je sledece :da li je neko koristio neki lek za sprecavanje valunga, posto mene za sada to najvise muci, kao i nesnosne glavobolje klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 764421 Druga stvar, malo sam pala u depresiju, jer citam na raznim forumima iskustva zena koje su se borile sa endometriozom, ali sve su manje vise imale problem i nakon operacija i terapije da ostanu u drugom stanju, pa me prosto neki strah hvata (nadam se bezrazlozan), pa ako neko ima neko lepo iskustvo da podeli sa nama, bicu mu zahvalna klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 670661 Jos jednom sve pohvale za forum i drago mi je da sam vas pronasla klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 936740
Mala debela
Mala debela

Broj poruka : 3
Location : u kucici maloj..
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od Orline 9/12/2009, 14:39

Dobro dosla mala debela klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 Icon_biggrin buduca klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 523476

Ja nemam iskustvo, ali da ti pozelim dobrodoslicu. klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 490909
Na temi ispod, perzistentan folikul, ima deo o toj vestacki izazvanoj privremenoj menopauzi pa procitaj. A valjda se i ovde devojke jave
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od Mala debela 9/12/2009, 15:56

Hvala draga moja orline na dobrodoslici klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 275568 i lepim zeljicama
Mala debela
Mala debela

Broj poruka : 3
Location : u kucici maloj..
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od aksa67 9/12/2009, 20:37

Mala (buckice klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 Icon_biggrin
) dobro dosla. Mene ces naci na Povisenom FSH, tamo sam napisala svoju
storiju. Moj osnovni problem je bila endometrioza (sada nisam sigurna,
kao ne vidi se nista na UZ). Moj ti je savet - odmah nakon Zoladexa
pravac VTO. Nikakve inseminacije ili prirodni pokusaji. Ja sam to kao
probala i dok sam se okrenula - eto endometrioze ponovo! Nije mi namera
da te plasim, ali moras da budes efikasna i insistiras na VTO,
iskljucivo. Ja sam izgubila dragoceno vreme. Eh, znas kako kazu - da mi
je ova pamet a one godine! Sto se tice valunga i ja sam ih imala i
nisam nasla nista sto bi mi pomoglo da ih ublazim, na zalost. Ali sam
zato sada puna razumevanja za zene u menopauzi. Sve naj ti zelim, pre
svega pozitivnu betu, sto pre!
aksa67
aksa67

Broj poruka : 110
Godina : 56
Location : Bg
Datum upisa : 29.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od HappyGirl 9/12/2009, 21:48

Mala debela dobro nam došla klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 490909 Nemam iskustva sa endometriozom ali moj savet na osnoviu tuđih iskustav je upravo isti kao aksin, nakon zoladexa idi odmah na vto. Sve najbolje i neka ti ovaj kutak donese najlepše trenutke klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 951205
P.S. Ajd živa nam bila promeni avatar jer naša drugarica buby već ima takav pa ćemo vas mešati, naravno ako hoćeš klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 Icon_biggrin
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od Mala debela 10/12/2009, 01:46

Divne ste zenice moje drage klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 694552
Dr koji me operisao u Visegradskoj mi deluje onako totalno optimisticno, ne mogu po njemu da vidim da je nesto preterano zabrinut, al nije onaj fazon neozbiljnosti, ma kao bas me briga, bas naprotiv, smorila sam ga kao slicicu sa raznim pitanjima i podpitanjima klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 635297 Elem, zenicama koje su bile sa mnom u sobi, uglavnom je predlagao VTO, a meni je rekao kad zavrsim terapiju, prirodnim putem trudnoca klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 279933 ni reci o bilo cemu drugom. Sutra idem po novu dozu boca klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 501904 pa cu malo da ga preispitam.

Evo happy draga, menjam slikicu odmaK klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 582639
Mala debela
Mala debela

Broj poruka : 3
Location : u kucici maloj..
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od maus 10/12/2009, 07:44

Mala debela dobro dosla na nas Kutak klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 338438
Jelence nasa je imala endometriozu. Javice se ona kada ugrabi vremena jer mali zvrk Andrea je sada na prvom mestu.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od HappyGirl 10/12/2009, 16:04

Debela kako ti je dobar avatar, oduševljena sam klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 47111 klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 Icon_biggrin
Samo ti lepo sve ispitaj docu pa nam javi šta kaže klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 490909
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od Orline 10/12/2009, 20:08

Debela, avatar je klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 404938 klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 404938 klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 404938
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od crvenkapica4 20/12/2009, 10:49

drage moje evo i mene sa N80.1-endometriozom jajnika.drago mi je sto sam vas pronasla
crvenkapica4
crvenkapica4

Broj poruka : 4
Datum upisa : 20.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od Orline 20/12/2009, 13:52

Crvenkapice, dobro dosla klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 Lol
Nadam se da ces naci korisnih saveta i dobrog drustva na nesem KUTKU
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od crvenkapica4 20/12/2009, 15:31

hvala orlin.
crvenkapica4
crvenkapica4

Broj poruka : 4
Datum upisa : 20.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od crvenkapica4 20/12/2009, 20:01

mala debela,za ublazavanje simptoma pseudoklimaksa izazvanog zoladexom ja ppijem livijal.zasto tebi nisu rekli da ga pijes?
crvenkapica4
crvenkapica4

Broj poruka : 4
Datum upisa : 20.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 Empty Endometrioticne - cokoladne ciste

Počalji od suzeto 15/1/2010, 00:37

imam cisti pred 6 god. se operirav kaj tase vo bitola povtorno gi imam kazete sto da pravam

suzeto

Broj poruka : 40
Datum upisa : 14.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od nena beba 15/1/2010, 09:04

dobro dosla suzeto...
ne znam odgovor ali vec se se neko naci ko ima iskustva sa slicnim problemom...
da li su ti doktori nekad prepisivali kontraceptivne pilule neko vreme da pijes?
a siofor? glukophage?
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od nabla 15/1/2010, 15:29

Suzeto, dobro dosla! klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 Icon_biggrin

Koja cista je u pitanju?
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od suzeto 15/1/2010, 21:39

nabla ::Suzeto, dobro dosla! klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 Icon_biggrin

Koja cista je u pitanju?
cokoladna cista .a ima tockasta mrka endometrioza prisutna i na paristalen peritoneum i na creva ova mi e od pred 6 god. koga se operirav vo bitola kaj tase trpcevski. Pravev tumur markeri rezultatite se ovie: CEA=0,60 Ca125=72,61 Ca19-9=67,43 utre odam kaj tase na kontrola da vidime sto ce kazi,se plasam zatoa sto ima i na creva i na stomak.jas si mislam toa dan e deseno koga me operiraa pred 6 god. dan e prsnato od cistata na jajnicite pa e zafateno sekade,a ako e taka sto ako pak rasprska i celata ce se napravam so cisti,dali se cisti toa od creva i maticniot moj bese zagrizen zaradi crevata rece za jajnikot ne e problem ce se izvadi ama sto so crevata

suzeto

Broj poruka : 40
Datum upisa : 14.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

klinike - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 2 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics
» Ciste

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu