KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

UZ Brussel-VUB- Iskustva

+5
HappyGirl
Lily
Hitron-Luka
alo-alo
palcica
9 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

iskustva - UZ Brussel-VUB- Iskustva Empty UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od palcica 16/4/2009, 11:53

Centre for Reproductive Medicine

www.brusselsivf.be/default_en.aspx?ref=AA&lang=EN

MM i ja planiramo da idemo u ovu kliniku u Belgiji.
Posle uradjene biopsije u Jevremovoj, gde nam nije nadjen ni jedan spermatozoid, odlucili smo se, po preporuci urologa i informacija do kojih smo dosli putem Interneta, da idemo u Belgiju, u kliniku u kojoj se radi microTESE.
Htela bih svima da prenesem nase iskustvo.
Za sad jos uvek nemam mnogo o cemu da pisem, jer prve konsultacije tamo su nam zakazane za maj mesec.
Ono o cemu vam sada mogu pisati, jeste kako smo ih kontaktirali, kao i detalje vezane za vizu.
Naime, kontaktirali smo ih putem mail-a, koji se nalazi na njihovom site-u.
Poslali smo im nalaze koje smo imali uradjene: histopatoloski nalaz biopsije, kao i vrednosti hormona, rezutlat kariotipa, mikrodelecije Y hromozoma i gena za cisticnu fibrozu.
Sudeci po komentarima koje sam nasla po raznim forumima, ocekivali smo da nam odgovore za par dana. Posto odgovora nije bilo nekih 15-tak dana, pozvali smo ih telefonom i pitali o cemu se radi; oni su nam rekli da su imali nekih problema oko mail-ova, ali da ce nam odgovoriti za dan-dva. I tako je i bilo... Inace su prilicno azurni u dopisivanju.
U tom odgovoru stajalo je njihovo misljenje o nasoj sansi da uspemo i ako zelimo da im se javimo da nam zakazu konsultacije. Mi smo im se javili (opet mail-om) i zakazali su nam za maj.
E sad, vezano za vizu.
Zahtev za vizu smo podneli sredinom marta i nakon 20-tak dana dobili vizu.
Ta procedura inace ne bi trebalo da traje toliko dugo, nego nas su par puta zvali da im donosimo neke papire.
Na pocetku na kucnu adresu posalju formular koji se popunjava i spisak potrebnih dokumenata.
Prvi put kad smo otisli sa prikupljenom dokumentacijom, odmah su nam trazili dopunu.. M obrasce, koji, uzgred receno, nisu stajali na spisku dokumentacije (sto je meni i bilo cudno.. znam da sve ambasade to traze). Druga stvar je bilo pozivno pismo iz Belgijske klinike: E tu su imali zamerku sto je pismo poslato mail-om, pa ako bi mogli da nam skeniraju sa potpisom doktora i posalju. I trebalo bi da im donesemo potvrdu da smo uplatili tretman.
Belgijanci su nam poslali opet pozivno pismo u kojem je stajala cena konsultacija i naglasili su u pismu da se to placa na licu mesta. Skeniran potpis nam nisu mogli poslati, vec ako hocemo rekli su da mogu poslati faksom.
Kad smo u ambasadu otisli da to odnesemo, rekli smo im da je nemoguce da nam Belgijanci potpis skeniraju i posalju i zamolili ih ako postoje neke sumnje da ih kontaktiraju.
Posle par dana zovu iz ambasade, kazu na potvdi koju nam je dao urolog (inace, potrebna je potvrda da se predlaze micro TESE koji se ne radi u nasoj zemlji), ne stoji eksplicitno da se to ne radi u nasoj zemlji... i da bi trebali opet doneti tu potvrdu (Nama je urolog napisao da se "predlaze micro TESE koji se izvodi u Briselu"... itd.... nije naglasio da se ne izvodi u Srbiji).
I jos ta zena iz ambasade koja me je zvala da mi to trazi, kaze: "Trebalo bi da stoji da se ne izvodi u Srbiji, iako ja mislim da se izvodi". Zamislite..... affraid
E onda opet kod urologa i on nam to dopise.
Odnesemo im i to... Ovaj put smo sami preveli na engleski, jer su nam prvi put rekli da nismo morali kod sudskog tumaca da prevodimo da mozemo i sami.
E posle par dana zovu i kazu, trebalo bi da nam donesete i original dokument na uvid. affraid affraid affraid
Inace, kad im predajete dokumenta, uopste ne zele da gledaju originale i strogo naglase da im ostavite samo kopije.
Odnesemo i original.
I posle para dana zovu, dobili vizeeeeee... Laughing Laughing Laughing
I to, na nase iznenadjenje dobili smo vize na 6 meseci, iako prilikom podnosenja zahteva su nam rekli da je maksimum za koji mozemo da trazimo vizu 3 meseca.

Eto toliko o nasem iskustvu za sad. Mozda sam bila previse detaljna, ali rekoh ako neko bude isao da odmah zna sta sve i u kojem obliku traze.

Naravno, ako bilo koga sta zanima... neka me pita ovako ili na pp.
palcica
palcica

Broj poruka : 74
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - UZ Brussel-VUB- Iskustva Empty Re: UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od alo-alo 21/4/2009, 14:23

Bas mi je drago da si otvorila ovu temu, znam da ce znaciti mnogima (pre svega meni Very Happy ) koji imaju ovaj problem
Dobro bi bilo kad bi napisala cene postupka i smestaja..
Zelim vam puno srece i drzim fige da se vrratite sa lepim vestima molitva molitva molitva molitva
alo-alo
alo-alo

Broj poruka : 686
Datum upisa : 04.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - UZ Brussel-VUB- Iskustva Empty Re: UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od palcica 21/4/2009, 23:11

alo-alo, hvala na podrsci. Iskreno se nadam da cemo ovog puta imati vise srece.

Cene u Briselu su sledece:
- konsultacije: 83 E
- micro TESE: 2.600 E
- ICSI: 4.200 ili vise u zavisnosti od toga koliko dana te oni prate. Ova cena ne ukljucuje pracenje.
Lekovi takodje nisu ukljuceni.
A sto se tice smestaja mi smo rezervisali hotel putem internet stranice: www.booking.com
Cena hotela koji smo mi rezervisali je 75 E - dvokrevetna soba po danu.
palcica
palcica

Broj poruka : 74
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - UZ Brussel-VUB- Iskustva Empty Re: UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od palcica 1/5/2009, 14:10

Devojke, nama je urolog inicijalno preporucio kliniku u Leuvenu (Belgija). Tad nam je rekao da su oni najbolji kad je u pitanju muska neplodnost i da im je procenat uspesnosti dosta veliki.
Ali nije znao da nam kaze kako se ta klinika tacno zove, pa smo trazeci iskustva po Internetu, naisli na kliniku u Briselu, za koju smo takodje culi dobre preporuke, i kontaktirali ih. O tome sam vam vec pisala.
Naime, posle nekog vremena nasli smo i sajt klinike u Leuvenu i kontaktirali i njih. E, sad su nam i oni odgovorili... posle dugo, dugo vremena. Pitali su nas da li zelimo da nam zakazu konsultacije, a mi smo im rekli da smo u Belgiji sledece sedmice, pa ako bi mogli tad da nas ubace. I zakazali su nam :)
Tako da cemo otici i do njih, da cujemo i njihovo misljenje.
palcica
palcica

Broj poruka : 74
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - UZ Brussel-VUB- Iskustva Empty Re: UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od Hitron-Luka 4/5/2009, 13:54

Palcica se javila porukom ,prespavali su u Nemackoj pa su jutros nastavili put BELGIJE radost radost ...
Hitron-Luka
Hitron-Luka

Broj poruka : 2221
Godina : 48
Location : Benelux
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - UZ Brussel-VUB- Iskustva Empty Re: UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od Lily 4/5/2009, 20:52

Svako dobro i od mene!
srce

Bilo mi je interesantno da pročitam ovo iskustvo naših parova, sa inostranim klinikama...Nije lako...Držite se!!!
Alo-alo, zašto vi ne razmatrate opcije kao što je Makedonija, imaju izuzetan, priznati tim dr.Bogme,i odlične rezultate. Cela ta ekipa radi u Pronatalu, u Pragu!Možeš da pogledaš temu Pronatal, na Hrvatskoj Rodi, dok sam ih pratila, mnogo je bilo uspešnih intervencija, i uzgred, izgleda je uspešnost veća sa doniranom s, nego sa doniranom jc!

Jeftinije je znatno, od iznosa koji je je Palčica navela, ali ne znači da su manje kvalitetni...
Češka je tek od prošle god. postala deo Shengen zone...nije među prvih 12 zemalja EU...kao Belgija...To ima svoje...
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - UZ Brussel-VUB- Iskustva Empty Re: UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od Hitron-Luka 5/5/2009, 07:27

Cure navijamo da razgovor sa prof. Prof. Dr. Devroey protekne kako treba i da bude ohrabrujici vesti ....

tapšanje tapšanje Palcice tapšanje tapšanje Palcice tapšanje tapšanje Palcice



P.S Nesto vise cu znati posle 15h
Hitron-Luka
Hitron-Luka

Broj poruka : 2221
Godina : 48
Location : Benelux
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - UZ Brussel-VUB- Iskustva Empty Re: UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od alo-alo 5/5/2009, 13:28

Palcice, draga, drzim vam fige jako najjjace molitva molitva molitva

bravo bravo bravo bravo

Lily, o Makedoniji smo i mi razmisljali ali sada cekamo da mm zavrsi jos ovaj ciklus nolvadexa i aminokiselina..
nadamo se da ce se tada nesto promeniti, a ako ne bude promena i ne bude postojala mogucnost rada sa spermatidama, radicemo sa doniranim spermatozoid
alo-alo
alo-alo

Broj poruka : 686
Datum upisa : 04.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - UZ Brussel-VUB- Iskustva Empty Re: UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od palcica 5/5/2009, 19:48

Beograde, Beograde...
Volim tvoje nasmejane ulice....

'Bem ti Brisel!!!
Mozda je bolje da sam sacekala par dana da mi se slegnu utisci, da bas ne isprepadam one koji imaju u planu posetiti ovaj grad... al' rekoh, ajde... bar imam besplatan internet :):):):)
Ovako prodjose nase konsultacije:
Dosli u kliniku, obavili papirologiju... prozvali nas.. usli. Kazu prof. Devroey (koji je trebalo da nas primi) naprasno je nestao... otputovao juce i nije tu celu sedmicu... pa evo vam ovde neki student... mozete da popricate sa njim affraid affraid affraid
Pa presli smo 2.000 km... ZASTO nam niste javili... pa 3 meseca zivim za tih 10 minuta sa Devroey-om... i sad ga nema... Kazu, pa eto, nismo vam javili, nismo ni mi bili obavesteni (Ovi ko nas Kostunica).
Velimo, ajde... daj nam tog studenta... borba

Tu student, sekretarica i mi... sedimo i gledamo se....
Ustade ona, ode da odstampa nesto... vraca se i kaze.. nasla sam soluciju.. idete da razgovarate sa nekim drugim doktorom (dr Fatemi Human M.)
OK, idemo kod njega.
On uzeo, pregleda nalaze, malo opipa mm (zajedno sa jednom studentkinjom) i predlaze da 3 meseca koristi tablete Femara i nakon toga biopsija.
E sad, ta biopsija koju oni rade, nije microTESE koju ocekujemo celo vreme, vec obicna biopsija, samo sto uzima delice tkiva sa 6 mesta. Misli da su nam sanse 50% (zvuci dobro, ali prilicno nerealno... osim ako taj lek nije zaista dobar... inace, kosta tricavih 342 E... malo li je).
Eto, ostaje nam da cujemo i misljenje ovih iz Leuvena... pa sta dalje... ne znamo ni sami... Sabracemo utiske... videcemo.

Hitron, draga, hvala sto si obavestavala devojke.

Inace, kao sto ste cule, prespavali smo jednu noc u Nemackoj. Nemacka je super, bilo nam zao sto nismo mogli duze ostati. Ali ono koliko smo uspeli da vidimo, stvarno su na nivou.

Eto, ne zelim da steknete los utisak o ovoj klinici u Briselu, ali eto... nas je tako potrefilo... Mozda da je dr bio tu, mozda bi nam se ucinilo sve drugacije... jer stvarno sve sto sam do sad procitala o njima, bile su samo reci hvale. Tako da mozda ja i nisam merodavna.

Veliki pozdrav za sve i hvala sto mislite na nas.
palcica
palcica

Broj poruka : 74
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - UZ Brussel-VUB- Iskustva Empty Re: UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od Lily 6/5/2009, 00:23

..htela da malo pobegnem od kompa, da odmaram što više, ali ovu priču moram da ispratim...

Palčice, merodavno je ono što mislite, ono što osećate...Tačno znam kako se osećate...sada..
Izgleda da smo mi extra prošli u Rusiji, prilikom prvog odlaska na naše konsultacije..
Ali, tvoj post me podsetio, jako, na moje prvo javljanje...U svemu, načinu, utiscima,...ma, skroz!!!
Ali, prošlo je vreme...Sada se ne kajem...Nikako...Iz više razloga...Morate da premerite sve, mnogo važne odluke, veliki troškovi...Što tu kliniku na proverite na fertilityfriends???
Svakako nije korektno, ako se tako može reći, da prof ne bude tu!!Šta ste platili, kome za konsultacije, sa kim??Ne ide to baš tako!
Ali, gledajte na ovaj vaš odlazak kao na malu promenu,mini odmor/znam da zvuči glupo/ ja samo to prihvatila od devojaka sa Doktora...
Ne daj te se! Čuvajte se!
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - UZ Brussel-VUB- Iskustva Empty Re: UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od Lily 6/5/2009, 01:21

Uh, ala mi Palčica evocirala uspomene...

Nama su konsultacije bile 2 sata!S tim da čim smo ušli, iz sekretarijata za strance nas pitali"kada se vraćano nazad"Mi mislili kurtoazno,rekli im kao za dva dana, a zapravo, već tada su napravili kombinaciju da nas ostave i za sutra-preostalih 30min...

Kada smo se odgrčili, od prvog susreta, malo opuštanje...sutradan, krenuli da mm uradi spermogram, na samom pešačkom prelazu, ispred same klinike, bukvalno su mu istrgli foto - aparat...Ukrali!A, on je trebao da uradi spermogram...Da ne pričam kako se iznervirao...

Budite oprezni!

Procenjujte sve, uvek ću se vratiti na onu: mi plaćamo klinikama!!!Malo li je 6500+350+100???
Za te pare, treba da mi se nacrta direktor klinike....ja tako razmišljam, ....Student je student, nema razlike da li je u Bgd-u ili u Briselu...Da bi davao procene za tako kranje ozbiljnu intervenciju.Neozbiljno.Dobro je što ćete moći da napravite neku komparaciju, sa tom drugom klinikom.

Samo sam htela da podelim malo svog iskustva..Sad, kada mi arogantni rusi, nešto gunđaju, ja ih iskuliram,ali gledam da završim svoj posao!i


Palčice,samo hrabro!!
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - UZ Brussel-VUB- Iskustva Empty Re: UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od HappyGirl 6/5/2009, 05:38

Ja sam šokirana. Sve imam utisak da sanjam Strašno! Kakav amaterizam i bezobrazluk. Bez obzira na sve nadam se da ste sačuvali živce, da ćete naći pravi put i doći od cilja. Mnogo mi je žao... grljenje
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - UZ Brussel-VUB- Iskustva Empty Re: UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od Hitron-Luka 6/5/2009, 07:25

Sta da ti kazem sem da sam Mad Mad i da mi je zao sto su se na vam kola slomila,obicno nije tako al ajd sad ,verujem da ce razgovor sutra u Luvenu doneti vise srece ...
Vidimo se popodne zagrljaj cmoka
Hitron-Luka
Hitron-Luka

Broj poruka : 2221
Godina : 48
Location : Benelux
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - UZ Brussel-VUB- Iskustva Empty Re: UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od Sami 6/5/2009, 12:21

Ja tek sad procita posteno cjelu pricu Embarassed
Jako sam iznenadena i zbunjena,zar se tako nesto dogada i u svjetu No
Stvarno sam se sokirala,palcice nadam se da cete sutra imati vise srece u Luvenu.
Draga nemoj klonuti duhom,zivi u nadi v
Mislimo na vas i nestrpljivo ocekujemo vjesti o vama grljenje cmoka
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - UZ Brussel-VUB- Iskustva Empty Re: UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od Orline 6/5/2009, 15:51

Bas sam vrlo neprijatno iznenadjena. Mislila sam da je takav neprofesionalizam bio rezervisan za nase prostore... No Pa cak i kod nas kad placas dobijes bolji tretman. Ovo je stvarno....Ne znam sta da kazam Palcice, sem da se nadam da je bio uzasno nesretan splet okolnosti, i da ste ovim razbili sav maler za dalje...Drzimo fige za Luven...Javi se kad mognes, uz tebe smo mislima. ff
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - UZ Brussel-VUB- Iskustva Empty Re: UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od Lily 6/5/2009, 16:00

Evo, i ja čekam da se Palčica javi!

Devojke, kako znači ova virtuelna podršaka....Kada si negde tako daleko, da neko rešava tvoj životni problem...
Drživam fige, samo hrabro...hihihi..gde se seti našeg "obaveštenog"Dobar znak, da vas dobar duhić nije napustio! osmeh srce srca
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - UZ Brussel-VUB- Iskustva Empty Re: UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od palcica 6/5/2009, 21:05

Drage devojke, ova virtuelna podrska stvarno mnogo znaci.
Hvala vam na svemu.
Evo me danas sa vedrijim pricama.
Naime, upoznali smo dobru stranu Brisela - a to je nasa Hitron, njen mali smeker i njen suprug. Koliko su nam popravili raspolozenje, ne mozete ni zamisliti.
Obisli smo neka znacajnija mesta u Briselu, setkali se... a deo vezan za klopu i moju komunikaciju sa konobarom... ostavljam njoj da preprica Very Happy Very Happy Very Happy
(P.S. Nemoj mnogo da me obrukas)
Predivno nam je bilo.
Eto ima Brisel i svojih pozitivnih strana... ove divne ljude... malog smekera koji mi je pricao na holandskom... pa ko mi je kriv sto ne znam Very Happy:D:D
Hitron, hvala na svemu!!!

cveće

Devojke, veliki pozdrav za sve vas!
palcica
palcica

Broj poruka : 74
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - UZ Brussel-VUB- Iskustva Empty Re: UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od Hitron-Luka 7/5/2009, 16:18

Palcica se javila ,utisci iz Luvenu su dobri ,opsirnije o svemu ce ona kad se vrati ....

HVALA TI BOZE!
Hitron-Luka
Hitron-Luka

Broj poruka : 2221
Godina : 48
Location : Benelux
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - UZ Brussel-VUB- Iskustva Empty Re: UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od Lily 9/5/2009, 18:10

...možda su već krenuli natrag, ka Bgd-u...a utisaka će biti mnoštvo...verovatno...

Za Palčicu, Sami i ostale devojke sa ovim problemom...Kada je kod nas došla etapa muškog steriliteta, pre moje menopauze, dr. Stanković iz Gak-a, / o kome ne znam mnogo, a ne bih imala ništa ni da mu zamerim/rekao je za nalaz mm, tada, samo : donacija!Ipak, u medicini nema matematičke jednačine...od vrednosti, npr. 0.5%živih posle 30min, ili normalnih oblika je bilo čak u decimalama, ispod 1%...Prošle su godine, spašavajući moj hormon status, batalili spermogram mm, on prekinuo pušenje, tukao vitaminima..i sada ima 100%normalnu morfologiju!Pokretljivost je svega 9%,progresivana pokretljivost 3%, al to je nebitno...

Da li ste gledale BBC serijal,prošlog leta, na RTS-u, muškarac, rođen sa cističnom fibrozom, teška nasledna bolest, usled koje mu testisi nisu prozvodili spermatozoide, između ostalog, te su mu radili TESU,možda je i to bila neka "mikro tesa",(nisam upamtila detalje, bilo mi je sve toliko potresno), čini mi se više puta, na British ARGC klinici, našli SAMO 2 komada, i ona je ostala trudna iz tog pokušaja!
Neverovatno, zar ne?
Uvek sam surovo pragmatična, ali ipak počinjem da verujem u čuda, jer se događaju, i zapamtite, ne samo drugima...događaju se i nama...

Palčice, jedva čekam da čujem kako ćeš i koje ćeš nam sve info preneti i sa nama podeliti...

Eh, a ja na temi putovanja, još pre neki dan, "objasnih" Happy kakvi su belgijanci...Samo da se izdignemo i da ne gledamo stvari crno-belo...
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - UZ Brussel-VUB- Iskustva Empty Re: UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od Hitron-Luka 9/5/2009, 19:11

Palcica je tek sutra u Beogradu ,javi ce se ona cim stigne .... Wink
Hitron-Luka
Hitron-Luka

Broj poruka : 2221
Godina : 48
Location : Benelux
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - UZ Brussel-VUB- Iskustva Empty Re: UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od palcica 10/5/2009, 12:36

Evo mi stigli u Beograd.
O Leuvenu, ovako:
Otisli kod dr. kod koga smo imali zakazane konsultacije. To je ustvari dr koji radi kao konsultant u klinici L.I.F.E. Tako da samu kliniku nismo videli, vec smo bili na njegovom drugom radnom mestu, u nekom mestu pored.
Pogledao dosadasnje analize, uradio ultrazvuk.
Njemu je dosta vazan pokazatelj bio FSH za koji je rekao da je na prihvatljivom nivou i predlozio sledece: Prvi korak bi bio aspiracija testisa koja se radi kroz celi testis (oba testisa), pod generalnom anestezijom. Objasnio nam je da se obicnom biopsijom (koju smo mi radili) uzimaju delovi tkiva sa spoljne strane testisa (dakle ne iz unutrasnjosti), a da se u unutrasnjosti moze ocekivati tkivo u boljem stanju u kojem bi mozda mogli da se nadju spermatozoidi.
Ukoliko bi se na ovaj nacin nasli spermatozoidi, zamrznuli bi ih i onda bi isli dalje. To bi bila dobra varijanta.
U drugom slucaju, radili bi micro TESE. To se izvodi takodje pod generalnom anestezijom i to tako sto se radi samo na jednom testisu, koji se izvadi iz skrotuma, presece na 2 dela i onda mikroskopom posmatra taj presek i tu se uocavaju spermatozoidi.
Buduci da bi tako nadjeni spermatozoidi mogli biti losijeg kvaliteta, ne preporucuje se njihovo zamrzavanje, vec bi ja morala uporedo raditi stimulaciju, pa bi isti dan bila radjena aspiracija jajnih celija i microTESE.
E sad, ono sto nam je zvucalo lose u celoj prici je to sto je on naglasio da se microTESE radi iskljucivo na jednom testisu, jer ako bi eventualno doslo do nekih komplikacija, da ostane drugi (To nas je bas isprepadalo...)
Dogovor je sledeci: Kada mi razmislimo i ako se odlucimo, trebalo bi da kontaktiramo LIFE. On ce im prezentovati svoje misljenje i nakon toga bi nam poslali detaljnije informacije, cene i datume.
Takodje, pitali smo ga i da li preporucuje neke lekove, koji bi nam eventualno povecali sansu da nesto nadjemo; naglasio nam je da, iako neke njegove kolege to predlazu, nikako ne uzimamo bilo kakve lekove koji bi mogli povecati nivo testosterona, niti bilo sta drugo sto utice na hormonski status!
Slicnog je misljena i za oksidante - L-arginin, Bioastin; buduci da oni samo poboljsavaju kvalitet spermatozoida; sto u nasem slucaju nema mnogo smisla.

Obzirom da meni taj microTESE sad zvuci pomalo strasno, moracemo se dosta detaljnije informisati o njemu... pa ako neka od vas naleti na neke korisne informacije, volela bih da podeli sa nama.

Hvala vam svima na podrsci usne
palcica
palcica

Broj poruka : 74
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - UZ Brussel-VUB- Iskustva Empty Re: UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od palcica 10/5/2009, 15:55

Evo, ako nekog zanima kako tacno izgleda ta procedura microTESE:

Surgical procedures



Surgery was performed on the day of the ovum pick-up in 23 patients
while in 25 patients the previously retrieved frozen spermatozoa were
used. Under general anaesthesia a median scrotal incision was performed
and both testicles were exposed. Since we do not perform a
pre-operative testicular biopsy, a micro epididymal sperm extraction
was attempted in all patients together with a small single
microsurgical testicular biopsy at the midline of the testis avoiding
blood vessels [12]. If no spermatozoa were found, an operating
microscope was used to obtain multiple biopsies (Micro TESE) if
apparently normal seminiferous tubules were seen at the initial
testicular biopsy (n = 31). With the use of an operating microscope,
subtunical blood vessels are avoided as much as possible. If hairy or
no seminiferous tubules were found [12] a microdissection TESE was
performed (n = 17). The testes were incised and with the use of optical
magnification, the larger tubules were excised, because of the greater
chance of finding spermatogenic cells in these larger tubules.




(ili procitajte ovde http://www.biomedcentral.com/1471-2490/6/9)





To je upravo ono sto nam je dr u Leuvenu opisao da rade.
Sad kad procitam ovde, i ne deluje mi toliko strasno kao u prvi mah...
palcica
palcica

Broj poruka : 74
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - UZ Brussel-VUB- Iskustva Empty Re: UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od Orline 10/5/2009, 16:42

Palcice, dobrodosla nazad Very Happy . Drago mi je da je u Luvenu bilo konstruktivnije...

Ne znam da ti kazem nista oko te metode, samo znam da zapadnjaci uvijek govore sa velikim oprezom i navode sve moguce rizike. To im je nacin, mislim, u svim granama medicine. Da izloze i najgoru mogucu situaciju, koja se kod vas NECE DESITI ako se odlucite na microTESE.
osmeh srce
A kad bi stupali u akciju ako pristanete?
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - UZ Brussel-VUB- Iskustva Empty Re: UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od Lily 11/5/2009, 02:04

Palčice, zašto ne bi npr. iskoristila pa za "dž" priupitala o svemu, na klinici u koju ja idme na Donor egg..Ava-Petar - Saint Petersburg, da odeš na njihov site..pa u ovom dole prikazu"prozoru" imaš apsolutno dovoljno prostora, možda više od A4 formata, za text, te da čuješ čisto i njihov stav.Radi se o jednoj od najboljih klinika u vasceloj Rusiji.
Evo, samo kako izgleda:
Spermatozoa retrieval by surgical methods
In several cases (f.e. obstruction of vas deferens) men may have no spermatozoa present in the ejaculate. However the spermatozoa may be retrieved directly from the testes (TESA - testicular sperm aspiration) or epididymis (MESA - microsurgical epididymal sperm aspiration). This procedures are done in our clinic in full anesthesia. Such small surgical operations help to obtain a piece of tissue containing spermatozoa. Even a few spermatozoa are sufficient for the good fertilization result with the help of ICSI procedure.
As soon as fertlization took place, the embryo quality and pregnancy rates after ICSI/TESE/MESE do not differ significantly from those after the usual IVF procedure.
In case of severe non-obstructive oligozoospermia and azoospermia of obstructive and non-obstructive origin, infertility may have genetic causes and can be inherited by the children of male sex or result in genetic disease in offspring. In our clinic such couples undergo medical-genetic counselling and examination (karyotype making, AZF-microdeletions, cistic fibrosis). Only with the help the complex approach we achieve birth of a healthy baby.


Print this page
To top

Ask Question
Name


E-mail Phone



Message


Security code


nije mi pošlo za rukom da uradim paste...baš te web stranice...ali, naći ćeš..www.avapeter.com

na fertiltyfriends imaš baš veliki chat o TESA metodi..Ovde možeš i naći review za kliniku, iskustva drugih,...sve što vredi od klinika koje se bave fertilitetom, mora se naći na fertility...Polako sa odlukom, dok sve ne isčačkate...
Ajd, sa srećom...
Možeš da svratiš na sajtove Čeških klinika, takođe se bave time...I mislim vrlo uspešno.
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - UZ Brussel-VUB- Iskustva Empty Re: UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od nabla 23/6/2009, 21:17

Palcice, evo Sanja79 sa Rode je objavila da je trudna
Radjena je ICSI TESE u Gentu

Evo ti link do nje pa ako hoces da pokupis iskustva
http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?p=2079353&highlight=#2079353

ljubav
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - UZ Brussel-VUB- Iskustva Empty Re: UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu