KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

+78
Kamilica
LaFolie
Cupava
buby
Biki89
cerise
Mali Princ
*AIDA*
KoMetaK
agata
lolipop
noja
cicsa80
emilija.
viktorija
bubili2
iwa79
~Ken~~
7-patuljaka
MAAKKI
mika81
Slavka
qwerty
anna
tuli
bebko
Struzzo
elijana70
Filippa
anak
bule74
bak
Shizika
mala parizanka
Bitter Sweet
heart84
ciklama
sneguljica
Ness88
vašar
racili
Tinche
cupricanka35
Deni
cici
velle
BiKsi :)
touch_master
djole42
dunjala
Zaneta
Zoka83
bobica83
Daki_82
maca
Republica
lena
iris_983
laKole
kristina33
dr mali pariz
manela
brinbili
olja
mubera
caja
Simona
borka
jelkica4
bebana
logona
Orline
nena beba
_luna_
nabla
HappyGirl
natalija
Sami
82 posters

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 38 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od MAAKKI 24/8/2011, 20:57

Svaki put vadim bez popijenog leka i naravno rano ujutro jer krv za to vade do 9h, tako da izbauljam iz kreveta i na vadjenje kada se vratim onda kompletna terapija.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 38 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 24/8/2011, 21:53

Prinče,e sad me Šumarac iznenadila... Rolling Eyes
pa kako može biti isto,kad popijena doza spusti TSH??? TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 38 635297Tako sam ja u febr. posle leka pametnica dala krv,pa se šoknula hipertireozom u koju sam uletela...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 38 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od laKole 24/8/2011, 23:03

kao što rekoh, meni je takođe rečeno 'može a ne mora'. samo ja uopšte nemam štitnu, ako ne uzmem letrox neću ni imati t3 i t4 hormone u organizmu. zato sam pitala, jer je meni logično bilo da tek kad popijem letrox, ti hormoni postoje u mom organizmu. tad nisam znala da se određena količina hormona vremenom ipak akumulira u tijelu.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 38 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Mali Princ 25/8/2011, 00:53

Pariz, ona mi je rekla da treba vremena (u smislu nedelja) da svaka od doza deluje na TSHi da ta jutarnja ne menja situaciju dnevno i trenutno, jedino moze da utice na T4 ako se vadi posle uzimanja leka, ali ja za kontrolu vadim samo TSH, isto po njenoj preporuci jer je ostalo ok.
Recimo, sad mi je uvela 50mcg umesto 25, i rekla mi je da tek kroz 3-4 nedelje mogu da osetim ako mi je to prevelika doza, a kontrola kroz 6 nedelja.
Pri tom, ja nikad ne vadim krv rano - uvek mi je nizak pritisak, tako da idem tek oko 10-11, dok sve poobavljam.
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 38 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od laKole 25/8/2011, 11:28

tako je i meni moja dr rekla jutros. letrox ne utiče trenutno na tsh, samo na t3 i t4. kad se popije lijek prije vađenja hormona, mjerodavniji su t3 i t4 (ft3 i ft4).
meni sad dala manju dozu radnim danom, a vikendom veću, jer sam na 100 mcg imala ft4 19 nakon pijenja lijeka, kaže sigurno je bio manji jer mi je tad tsh bio 6,94.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 38 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Kamilica 25/8/2011, 11:53

Kod mene je stanje zanimljivo, jer meni TSH varira sam bez lekova. Prošli mesec bio 4.09 a ovaj mesec, naravno 3dana ciklusa, bio 1.48 pa se pitam kako to?
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 45
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 38 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Mali Princ 25/8/2011, 12:03

Mozda si proslog meseca bila pod stresom, i razni drugi faktori...

Konkretno, meni je dr rekla da je moja hipotireoza verovatno privremena, i da ce sama od sebe proci za par meseci...

Ako si se lepo odmorila, opustila, boravila napolju, eto ga na idealnom:)
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 38 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Kamilica 25/8/2011, 12:14

Jesam, bila u Bosni u selu pored Une 15 dana, neverovatna priroda i teška neođija, ja to volim... Vidi se po rezultatima.
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 45
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 38 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od laKole 25/8/2011, 12:35

bravo kamilice!
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 38 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Kamilica 25/8/2011, 12:51

Lakole, pravac divljina!!!Tamo sat ne kuca. A ne mogu da ne kažem neverovatnu stvar a to je da kad god dođem tamo, stignem, prespavam, ujutro dobijem menstruaciju, ali svaki put!!!Neverovatno, kao da svi ciklusi koji su nekad kasnili ili ranili naprave ravnotežu, pa i TSH
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 45
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 38 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 25/8/2011, 15:21

Lakole,vidiš jednu "sitnicu" si izostavila da spomeneš,a to je da ti štitnu i nemaš,stoga bez lekova i nema hormona.
Novost mi je samo da doza popijena deluje na FT4 ,a ne i na sam TSH.
Kamilice,bravo za tu pozitivnu promenu!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 38 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od cile 25/8/2011, 15:26

Drage moje, molim za pomoc u tumacenju, stigli rezultati iz Konzilijuma, a evo i kako glase:

T3 1,41 (1,3 - 3,1)

T4 79,0 (58 - 161)

TSH 6,03 (0,4 - 4,0)

FSH 6,61 (2. dan ciklusa)

LH 3,81 ( 2. dc)

Prolaktin 396 (40 - 530)

Estradiol 47,4 (2. dc)

Progesteron 0,443 (2. dc)

Testosteron 0,274 (0,06 -0,82)

Vidim da TSH ne valja, jasno mi je zasto mi opada kosa toliko Crying or Very sad ..... Dr mi je prepisala 12,5 eutiroxa, sama cu povecati na 25 vec sutra, a zakazujem i konsultacije hitno....
cile
cile

Broj poruka : 33
Location : Beograd
Datum upisa : 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 38 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 25/8/2011, 15:42

Cile,menjaj smajlića,ništa strašno.Brzo ćeš ga doterati samo malo jačom dozom.
Moram da napomenem da se sećam svog 2. susreta sa prof.šumarac,kad mi je prepisala tek 25 eutyroxa,da je rekla da se ne iznenadim ako mi posle prvih 6 nedelja i prve kontrole TSH bude uvećan.
Da je i to normalna reakcija TSH,jer njemu treba vreme da odreaguje na pravi način...treba samo dozu pogoditi.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 38 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od laKole 25/8/2011, 15:45

lakole ::ja sam malo zbunjena, djevojke. da li vi pijete ili ne letrox/eutirox prije vađenja krvi za analizu hormona?
dok sam pila tireostatike, vadila sam krv bez lijeka da se procijeni stanje štitne. sad sam pitala dr koji me je operisao da li da pijem, odgovor je bio 'možeš a ne moraš'. nakon tireoidektomije, prvo vađenje sam uradila dva sata nakon popijene terapije, rezultati su bili tsh 6,94 (0,27-4,2) i ft4 19 (12-22). i prof. diklić i moj endokrinolog mi povećali dozu za 25 mcg 5 dana sedmično, a dr radončić savjetovao da ostavim staru pa ponovim krajem ljeta. i da vadim krv bez letroxa. od tada sam pila povećanu dozu, novi nalazi (bez letroxa) tsh 0,195 i ft4 24. na osnovu svog iskustva zaključujem da ipak treba raditi analizu hormona bez lijeka. i da sam trebala poslušati dr radončića, mada ovo je blaga hipertireoza, brzo ću ući u normalu.

nisam zaboravila, evo podebljano. :)
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 38 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od kristina33 26/8/2011, 15:07

Dugo sam bila mirna po pitanju stitne, a evo sad vec danima gusenje, ne mogu lepo da udahnem, srce lupa, pritisak podivljao, pomislila sam da sam zbog glukofaza dobila laktatnu acidozu, pojma nemam kakva je to bolest, ali sam imala sve pobrojane simptome iz uputstva, bila sam prestravljena No
No na kraju ispade nije to nego:
TSH 0.098 (ref. 0.4 - 4)
fT4 19.2 (ref. 10.3 - 23.1)
fT3 nisam radila.
Trebala sam posle 2 meseca pijenja glukofaza da idem na kontrolu, ali ja nisam poslusala, mislila sam mala doza nece da steti, pretpostavljam da je on uticao na poremecaj TSH, u ponedeljak sam kod Sumarac, a do tada obustavljam glukofaz.
Proverila enzime jetre, savrseni su, krvna slika takodje, B12 odlican...
Za nedelju dana idem na more, ovo mi sada nije trebalo uopste Mad
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 38 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od LaFolie 26/8/2011, 15:09

Ja primetila da mi je muz mnooogo nervozan i prelozila mu da proveri TSh - skocio mu je na 35!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 38 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 26/8/2011, 19:28

Kris, nije baš moralo,ali...
mnogo brže se iz hiper prebaciš u normalu,nego hipo da svučeš na neku normalu.Polako,i ne smanjuj doze drastično.ne znam koliko piješ eutyroxa?
i da- kako ti daješ nalaze? Uz popijen lek ili bez njega??
LaFolie,visok je,je l on ikad bio na terapiji?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 38 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od LaFolie 26/8/2011, 19:52

imao je TSH 13.6 kada smo otkrili da ima Hasimoto. I pio je terapiju 6 meseci uz korigovanja. Sve je bilo ok do pre 2 meseca, tada smo poslednji put vadili krv, slogirali smo se kada smo videli rezultat....
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 38 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 26/8/2011, 20:27

LaFolie, nisam te skontala, je li sve vreme pije tvoj dragi lek, nije ni prestajao uopšte? On ima hipotireozu, u kombinaciji sa Hašimotom (povišena antitela), ako sam dobro skontala?!

Kris, bićeš ok, lakše ga je ponovo podići lol!, mislim tsh, koja pomislila drugačije, odmah trudna ostala, nego spustiti! Nič se ne sikiraj!

Ja sam smanjila dozu eutiroksa kad sam počela glukofaž, iako mi je dr rekla da ostavim staru dozu. Sledeće nedelje ću da dajem rezultate da vidim da li sam bila upravu!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 38 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 26/8/2011, 22:41

Što meni glukofaž ne spusti tsh?? Rolling Eyes
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 38 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od LaFolie 26/8/2011, 23:10

Caos

Zurila sam pa nisam bila jasnija :))

On ima i antitela povisena i visok TSH, medjutim, njemu se toliko koleba TSH da bukvalno ne mozemo da ukapiramo sta mu toliko smeta. Poceo je sa 50mg, pa je jako pao TSH, pa onda 25mg, pa je 2-3 meseca sve bilo ok, pa je sada skocio TSH na 35 i dr mu je povecao dozu na 75mg....
A iduce nedelje nam je preko potrebam dobar spermogram, iako imamo backup zaledjen, TSH njemu unakazi spermogram (uzasno puno defektnih bude)

On ne pusi vec godinu dana, djuska tenis cesto, vise vodi racuna o sebi nego ranije ali taj TSH ... toliko da skace.....

Imate li ideju sta bi moglo da smeta organizmu do te mere? Ili je jednostavno psiha?
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 38 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od djole42 26/8/2011, 23:21

LaFolie,Hašimoto ,autoimuno oboljenje ,antitela usmerena na ručkanje sopstvene štitne žlezde.
Što više je zlezda poručkana ,manje luči hormona pa se šalje signal hipofizi da podigne TSH.Postizanje optimalne doze lekića je malko teze upravo iz razloga što sama žlezda sve slabije i slabije radi ..
Jeste li sada radili antitela?
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 38 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od LaFolie 26/8/2011, 23:22

au pa nisam ni znala da to ceesto treba da se proverava... nama su samo rekli T3, T4 i TSH.... Puno ti hvala na odgovoru! a mislis da bi operacija bila resenje?
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 38 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od kristina33 26/8/2011, 23:39

Biksi :) ::
Kris, bićeš ok, lakše ga je ponovo podići lol!, mislim tsh, koja pomislila drugačije, odmah trudna ostala, nego spustiti! Nič se ne sikiraj!

Ja sam smanjila dozu eutiroksa kad sam počela glukofaž, iako mi je dr rekla da ostavim staru dozu. Sledeće nedelje ću da dajem rezultate da vidim da li sam bila upravu!
lol!
Lako je vama dici ga kad ga vestacki spustate, a moj se sam spusti bez razloga pa mu onda treba vise vremena da se ponovo digne. Wink
Ja nisam nikad pila eutirox, ja pijem PTU kad mi padne, pa kad dodje na normalu prestanem sa lekicima.
dr mali pariz ::Što meni glukofaž ne spusti tsh?? Rolling Eyes
Mozda glukofaz kod vas deluje suprotno pa podize TSH, nem pojma. Pitacu Sumarac u ponedeljak da li to ima veze.

Inace me vise brine sto se jako lose osecam nego, sto se TSH malo srozao. Ne mogu da udahnem lepo punim plucima i sad ne znam da li je to povezano sa stitnom ili je mozda nesto sa zeludcem ili ne znam ni sama, ali sam bas zabrinuta Rolling Eyes
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 38 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od djole42 26/8/2011, 23:53

LaFolie ::au pa nisam ni znala da to ceesto treba da se proverava... nama su samo rekli T3, T4 i TSH.... Puno ti hvala na odgovoru! a mislis da bi operacija bila resenje?

Zavisi kakav je UZ nalaz štitne .Jeste li uopšte radili UZ štitne (izvini ako si negde već pisala )
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 38 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu