KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

+78
Kamilica
LaFolie
Cupava
buby
Biki89
cerise
Mali Princ
*AIDA*
KoMetaK
agata
lolipop
noja
cicsa80
emilija.
viktorija
bubili2
iwa79
~Ken~~
7-patuljaka
MAAKKI
mika81
Slavka
qwerty
anna
tuli
bebko
Struzzo
elijana70
Filippa
anak
bule74
bak
Shizika
mala parizanka
Bitter Sweet
heart84
ciklama
sneguljica
Ness88
vašar
racili
Tinche
cupricanka35
Deni
cici
velle
BiKsi :)
touch_master
djole42
dunjala
Zaneta
Zoka83
bobica83
Daki_82
maca
Republica
lena
iris_983
laKole
kristina33
dr mali pariz
manela
brinbili
olja
mubera
caja
Simona
borka
jelkica4
bebana
logona
Orline
nena beba
_luna_
nabla
HappyGirl
natalija
Sami
82 posters

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 4 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od brinbili 5/2/2010, 20:40

Zene,eve mene i na ovoj temi...MOja koleginica koja inace ima 20 god. je jutros dobila rezultate stitne koji su u najmanju ruku frapantni:
TSH---145,81-----(REF 0,4-4,00)
TT3-----1,8--------(REF 0,9-2,4)
TT4-----29,6-------(REF 63,0-150,0)???????!!!!!!!
Inace stitna joj je bas uvecana i prije pola godine joj je TSH bio 20 i pila je LETROX ali je i prekinula na svoju ruku (mlado-ludo)...Da je ja nisam forsirala i zastrasivala zadnja 2mjeseca,ne bi je provjeravala...Zakazala je i kod endokrinologa ali tek za 20 dana...
Sta mislite o ovome?
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 4 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od manela 6/2/2010, 08:20

kako tsh utice na ovulaciju?u novembru mi je bio 0.02 a ft4 16,sad mi je tsh 1.07 a ft4 15.prethodnih meseci sam imala ovulaciju ali kracu drugu fazu.da li je tsh uticao na to tj.da li ce kvalitet ovulacije biti bolji kad je tsh ok?
manela
manela

Broj poruka : 18
Godina : 48
Datum upisa : 15.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 4 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od caja 6/2/2010, 10:32

cao brinbili da ti se javim u vezi ove teme to sto je ona pila letroks i prestala stvarno je luda ja sam imala tsh visok objasnila sam u predhodnim temama i samo zahvaljujuci letroksu i samo letroksu sam to uspjela sniziti.nista se tu nemoze reci ako nece da slusa endokrinologa vjerovatno je ona bolesnik hipoteroze i molim te pokusaj na nju uticati da redovno pije sad kad ode i to 20 dana je puno a cekanje jer vjerovatno ima iste simptome kao i ja,kad bi otisla privatno to bi a nju bilo najbolje jer podhitno mora ici jer je sama sebi navukla zlo da toliko poraste tsh.zamoli je u moje ime da ode prije negdje kod endokrinologa i vec za 20 dana ce joj biti bolje.pozdravljam vas puno i javite se
caja
caja

Broj poruka : 19
Godina : 43
Location : srbac
Datum upisa : 28.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 4 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od caja 6/2/2010, 10:39

cao manela da te pitam imas li ti redovnu menstruaciju uopste ja neman uvijek mi je kasnilo i da 59 dana al kad sam pocela piti letroks ja dobijam menstr.svakih 30 do 32 dana i super sam zadovoljna al to mi se desava samo kad pijem letroks 50 ili letroks 100 onda sam super a cim mi smanji endokrinolog dozu odmah mi kasni.a sto se tice ovulacije sad idem na folikometriju pracenje ovulacije u pond.idem treci put jer sad idem koliko toliko normalnu menstruaciju.pusa
caja
caja

Broj poruka : 19
Godina : 43
Location : srbac
Datum upisa : 28.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 4 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od manela 6/2/2010, 14:45

meni su menstruacije redovne ali je ovulacija malo poremecena jer je druga faza kraca.meni dr nije dao terapiju i tsh je sam dosao na 1.07 a ranije je bio 0.02.ja znam da visok tsh utice na drugu fazu ali ne znam kako utice kad je puno nizak.ovog meseca sam na klomifenu pa cu videti sta ce biti ali me zanima da li normalizacija ovog hormona obezbedjuje kvalitetnu ovulaciju?
manela
manela

Broj poruka : 18
Godina : 48
Datum upisa : 15.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 4 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od caja 6/2/2010, 20:04

manela kod tebe je sve u redu sto se tice tsh i najbolje bi bilo kad bi ostalo na 1 do 2 tako kazu da je najbolje za trudnocu,meni je zadnji put bio 1,96 al pod terapijom letroxa 100 a sto se tice te druge faze ovulacije e ovako ja sam imala tri spontana neznam dal to znas ili ne al kad sam sve moguce i nemoguce nalaze izvadila tek poslije treceg spontanog nisam radila ranije posto ginekolozi sve do 3 vode da je to sve slucajno i da se moze desiti kod 90 posto zena.al sreca u nesreci otkrila sam da sam bolesnik od hipoteroze hasimoto znaci terapija letroxa do kraja zivota.kad sam dosla kod svog ginekologa sa svim nalazima on mi je rekao da moramo sad paziti moju ovulaciju i prvu i drugu fazu ovulacije koja je inace losija nego prva pa on sumnja da sam ja stalno ostajala trudna u toj drugoj fazi pa u poned.idem 3 dan folikumetrije jer ona najbolje pokaze sta ikako ako nebude folikul narastao koliko treba onda cu ja isto piti klomifen a sto se tice tih tableta oni mogu samo pomoci a ne odmoci vidjet ces,,,,,,,,, TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 4 Icon_lol
caja
caja

Broj poruka : 19
Godina : 43
Location : srbac
Datum upisa : 28.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 4 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od nabla 13/2/2010, 00:02

manela ::kako tsh utice na ovulaciju?u novembru mi je bio 0.02 a ft4 16,sad mi je tsh 1.07 a ft4 15.prethodnih meseci sam imala ovulaciju ali kracu drugu fazu.da li je tsh uticao na to tj.da li ce kvalitet ovulacije biti bolji kad je tsh ok?

TSH je povezan s prolaktinom, pa preko problematicnog prolaktina moze uticati na ovulaciju, a samim tim i na visinu progesterona

Na temi o spontanim pobacajima sam postirala odgovor dr Radoncica o toj vezi TSH i prolaktina, evo i ovde ga kopiram

nabla ::Evo delova Radonicevog odgovora na moja pitanja/biografiju TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 4 Lol

- ono što nisam vidio da ste radili je prolaktin: naime, on nerijetko ima tu famoznu sposobnost raditi upravo probleme koje ste naveli, a nekako malo se misli na to. Sam laboratorijski nalaz nije jedini pouzdan dokaz - svakako valja provjeriti nemate li mozda tekućine u prsima (mlijeka). I najmanja količina koja se eventualno dobije nakon izdajanja - valja smatrati pozitivnom! A onda je sve lakše, bromergon i njemu slični lijekovi riješit će stvar

Što se tiče prolaktinemije i samog prolaktina, njegov je problem sadržan dijelom i u nemogućnosti pravog određivanja u krvi; kažem "pravog" jer, koliko god imamo metoda (različitih generacija testova), još uvijek nismo posve sigurni u nalaz, pa zato obično provjeravamo i njegovo biološko djelovanje (iscjedak iz dojki). Razlog tome, leži u činjenici da u krvi cirkulira više vrsta različitih duljina lanaca prolaktina, pa i razno-raznih dimera koje ne detektiraju svi testovi.

Ako je stanje kod Vas takvo, uvijek možete uzimati male doze bromokriptina (1/2 tablete na dan recimo), jer kada je prolaktin povišen, onda LH vršak za vrijeme ovulacije nije optimalan (ili kraće traje, ili je niži po vrijednostima), a to vodi drugim suptilnim problemima i manje vrijednim zametkom koji se ne uspije održati i uslijedi pobacaj.

U vezi s time - vrijedi i pravilo: što bolje kontrolirana I faza ciklusa, to bolja i II faza, odnosno, razina progesterona. To je logično, i zato katkada previdimo što sve može napraviti čak i mala količina bromergona (sa ili bez klomifena), a prije nego li idemo na skupa testiranja s kojima nerijetko nismo ništa pametniji.

Nadalje, kako je TRH (tireotropni hormon koji potiče stvaranje TSH) zajednički deliberator oba hormona, jako je važno da i TSH bude u granicama normale, što je po novijim podacima optimalno na oko 2-2,5IU (normala za mnoge laboratorije je do 4,5, pa i 5, ali je za reprodukciju bitno da je niži).

...onda je možda bolje ići sa inseminacijama, s obzrom da ćete (najčešće) uzimati klomifen citrat, FSH i LH/HCG (Pregnyl, Ovittrel i sl) čime ćete "pokriti" jedan priličan broj suptilnih defekata na nivou koordinacije; dodamo li k tome Bromergon, makar i 1/2 tbl, onda je to pokriće još i šire.
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 4 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od manela 13/2/2010, 15:48

draga nabla,ja sam bila dobar djak pa sam se trudila da procitam vecinu tvojih postova na temu hormona a izmedju ostalog i ovaj jer jako cenim tvoj trud na forumu kao i poznavanje ove materije.meni se jos od porodjaja pojavljuje taj mlecni iscedak iz dojki zbog cega sam jos letos posumnjala da je prolaktin taj koji pravi problem.na svoju ruku sam pocela da pijem bromokriptin i iscedak nestaje ali mi je zato prolaktin pao na 50.prestajem da ga pijem i posle 20dana on je na normali oko 300.ne znam sta da mislim jer i iscedak se vratio a ovog meseca ovulacije nema ni sa klomifenom.cini mi se da sam bila u boljem stanju kad mi je tsh bio ispod normale jer sam bar imala kakve takve ovulacije nego sad kad je tsh normalan a ovulacije nema.ne znam odakle da krenem
manela
manela

Broj poruka : 18
Godina : 48
Datum upisa : 15.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 4 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od nabla 14/2/2010, 14:53

na svoju ruku sam pocela da pijem bromokriptin i iscedak nestaje ali mi je zato prolaktin pao na 50.
Vidis, meni je Radoncic prepisao bromokriptin predostroznosti radi, niti sam imala povisen prolaktin, niti sam imala iscedak iz dojke- a nije mi rekao ni da posle odredjenog vremena terapije ponovim prolaktin TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 4 Icon_eek

ali mi je zato prolaktin pao na 50
mislis da nizi prolaktin nesto smeta? pravo da ti kazem, ja se bas nikad preterani nisam udubljivala u ove hormone jer to kod mene nije bilo problematicno

Sto ne bi i ti pisala Radoncicu?
Evo ti njegovog linka i nemoj da se ustrucavas da napises kilometarsko pismo- od protekle trudnoce, do sadasnjeg problema- i ja sam tako, i dobila sam kilometarski detaljan odgovor!

http://www.zdravljeizivot.com/hrv/index.php?k=forum&s=forum
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 4 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od nabla 14/2/2010, 14:56

da li si u Beogradu?
Ja bih ti preporucila da odes kod Vujovicke- ja je najcesce spominjem u kontekstu fsh problema, ali ona se generalno bavi svim reproduktivnim hormonima! I izuzetno je temeljna i prijatna zena- pravi sedativ! TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 4 Icon_biggrin
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 4 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 21/2/2010, 14:56

Evo i mene na ovoj temi...mada je josh rano jer Tsh,T3,T4 nisam josh proverila,chekam ciklus,ali ...
anti-Tg je 14,32 U/ml a ref. do 4,11
anti-TPO je 0,06 U/ml a ref. do 5,61...

ostala antitela su u radu,pa kad bude sve gotovo,ide sl.javljanje.
Ako Nabla imash neki hormon,javi se,please...
Hvala i dr. devojkama koje ce prokomentarisati moja antitela.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 4 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od nabla 21/2/2010, 22:18

pretpostavljam da znas da za tsh, t3 i t4 ne treba da cekas ciklus jer ti hormoni ne zavise od dana ciklusa, vec zelis da se bockas u jednoj turi zajedno s polnim hormonima, zar ne?

vidi, podrucje sa tsh i antitelima na stitnu mi je prilicno nepoznato- posto je to do sad kod mene bilo sve OK, nisam dalje proveravala, ali i sama vidis da ti prema ref. vrednostima ova anti-Tg odskacu.
Ajd sacekaj jos ta tri hormona, pa pisi Radoncicu, a u medjuvremenu raspitaj se ko je dobar endokrinolog u Sapcu
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 4 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 21/2/2010, 22:25

Ovako,nisam znala da ne zavisi od ciklusa,tako da cu ove nedelje i da ih uradim...
Inache,u mom gradu ne postoji dobar endokrinolog,jer kad sam se javila istom,pre 2-3 g.,a po pitanju povishenog prolaktina,rekla mi je da nije strashno,da ponovim nalaz,a ako mi i ostali hormoni ne budu u redu,ona ce me proslediti svojoj drugarici -koleginici ,u BG,koja je reproduktivni endokrinolog,i vishe zna u toj oblasti od nje same.tako mi reche.Ako mozesh,samo mi javi kako da pishem tom Radonchicu,i ko je on?
Thanks Nablice poljubac


Poslednji izmenio mali pariz dana 4/9/2010, 19:23, izmenjeno ukupno 1 puta
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 4 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Orline 21/2/2010, 22:38

Paris,
i ja sam ti tanka sa tim finesama, znam kad su mnogo povisena da jeste,
ali tako kad su samo anti Tg iznad granice...nemam pojma. Stvarno su
malo povisena, obicno idu par stotina pa navise TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 4 Icon_rolleyes
U
svakom slucaju, mislim da nije nista ozbiljno, jer kad nema simptoma,
tj. disbalansa u hormonskoj slici, obicno se dva puta godisnje prate
hormoni stitne zlijezde.
Ovde sam ponovila svoj post sa tvog dnevnika TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 4 Icon_biggrin
Čika Radončić ti je maestro iz Zagreba. Odličan ginekolog iz jedne njihove privatne poliklinike koji volonterski odgovara na sajtu Zdravlje i život. Većina nas je njega konsultovala kad je imala neke nedoumice, kad izlistaš unazad stranice na njegovim odgovorima, našla bi i nablu, i mene, bokicu...Pa uskoro i tebe TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 4 Icon_biggrin
Čovek je super, odgovori za dan dva, i jednako posvećeno potencijalnim pacijentima i nama, sa ovih prostora, iako prepozna da ne živimo u njegovoj državi.
Evo ti link TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 4 Icon_biggrin
http://www.zdravljeizivot.com/forum/viewboard.php?BoardID=70
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 4 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 21/2/2010, 22:45

Orli,hvala dusho!
Rodjendanko nash! love
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 4 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od manela 22/2/2010, 15:19

draga nabla,dr radoncic mi je odgovorio i sad su mi mnoge stvari jasnije.naslov teme je slaba ovulacija.ja te poslusah pa napisah kilometarsko pismo na koje sam dobila detaljan odgovor.cini mi se da se nazire uzrok problema.ponovo pijem bromokriptin.hvala ti sto si me uputila na pravu adresu.
manela
manela

Broj poruka : 18
Godina : 48
Datum upisa : 15.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 4 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 25/2/2010, 16:59

Evo stigla ja,i stigoshe moji nalazi:
TT3 2,11 nmol/L ref.: 1,34 - 2,73
FT4 11,01pmol/L ref.: 7,8 - 14,30
TSH 3,03 miu/L ref.: 0,40 - 3,50

anti-Tg 14,32 U/mL ref.: do 4,11
anti-TPO 0,06 U/mL ref: do 5,61 .
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 4 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od nena beba 26/2/2010, 08:46

mala, ne znam sta sta ova nati tg znace kad su povisena, udubljivala sam se samo u tsh, ali nabla ce ti sigurno objasniti
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 4 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 26/2/2010, 18:15

Neno,vidish,i TSH bi mogao biti nizi...za reprodukciju bi trebalo nizi od 2...a chudno da su jedna antitela povishena...zato cu kons.dr...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 4 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Orline 26/2/2010, 18:59

Pariz, jesi li pisala dr Radoncicu?
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 4 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 26/2/2010, 20:38

Orli ,nisam,chekam i prolaktin,i ostatak hormona,mada sam pokushala i kaze da je greshka u mailu,pri registraciji...zashto mi se to deshava,ne znam,ako mi tako bude i kad sl.put budem htela da se registrujem,zamolicu neku od vas da u moje ime postavi pitanje...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 4 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od caja 2/3/2010, 17:08

CAO SVIMA VOLJELA BI ZNATI DAL SE SMIJE PITI KLOMIFEN A BOLESNIK SAM OD HIPOTEROZE AL SAD MI JE TSH 1,62 SAD JE UREDAN AL PIJEM LETROKS 100 TREBALA BI PITI I KLOMIFEN PA ME ZANIMA DAL SMIJEM ILI NESMIJEM.HVLAA
caja
caja

Broj poruka : 19
Godina : 43
Location : srbac
Datum upisa : 28.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 4 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od kristina33 3/3/2010, 16:12

Caja ja se isto mucim sa svojom tiroidom i endokrinolog mi uvek kaze da cim TSH, FT4 i FT3 dodju u normalu, mogu poceti i sa klomifenom i sa bilo kojom drugom stimulacijom. Kada dodje vreme za test ili betu odmah proveri i ove hormone jer poviseni TSH moze uticati na los ishod trudnoce. Drzim fige da sve bude ok i da se uskoro veselimo velikoj beti.
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 4 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Sami 5/3/2010, 20:01

Kristina, u pravu si TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 4 561840 ovi hormoni ako nisu u granici normale dolazi do gubitka ploda, povisen TSH i njegova terapija ne smeta trudnoci i moze se (Mora)piti lekovi ako je povisen tsh i u trudnoci, znam to iz iskustva, ja sam cjelu trudnocu pila Letrox i apsolutno nije utjecao na plod a pila sam ga uz svu terapiju pre stimulacije posto mi je odma u pocetku otkriven povisen tsh no sad mislim da je sve uredu posle poroda ne trosim nista.
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 4 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od caja 6/3/2010, 16:42

pa vec sam navela da mi je tsh 1,62 a i ft3 ift4 su zadovoljavajuci.al kad sam procitala mjere opreza na klomifenu pise da bolesnici koji boluju od stitne nesmiju piti klomifen.al opet se mislim nebi mi dala klomifen doktorica;ginekolog koja zna da pijem letroks......pa reko da pitam vas.....hvala
caja
caja

Broj poruka : 19
Godina : 43
Location : srbac
Datum upisa : 28.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 4 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu