KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati

+22
Pahuljica
filipa.panko
Mirjana
LaFolie
dana28
Mali Princ
pegaz
7-patuljaka
Anuska
anna
lilikan
MAAKKI
Simona
Orline
Lily
vremejezabebe
maus
HappyGirl
zalosna_sova
nabla
Gala
Kata
26 posters

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati Empty Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati

Počalji od Kata 22/3/2009, 13:41

ne pripada u povisen FSH... pre nego se izradi, prebacite je na usvajanje....
Kata
Kata

Broj poruka : 575
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati Empty Re: Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati

Počalji od Gala 22/3/2009, 13:46

Pripada tu, jer cesto se desava da zene koje imaju dosta povisen FSH ne mogu da zatrudne svojim jajnim celijama pa im je potrebna donacija! Mislim da je na to Nabla mislila, zato mislim da i pripada tu jer je vezano za temu!
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati Empty Re: Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati

Počalji od nabla 22/3/2009, 14:37

Da, Gala vec zna kako mislim Very Happy
Za ovu temu nam treba i vasa pomoc ne-fsh-ovki. Da pokusate da se stavite u nasu kozu i da pokusate da zamislite (sto vise ideja i slobodnih asocijacija, to bolje- iskristalisat ce se nesto pametno za svakog):
1) da li biste rekli detetu jednog dana (i kada, ako da) da je geneticki razlicito od jednog od roditelja (ne bitno da li od mame ili tate)
2) Koji bi bili vasi argumenti za "reci ili precutati"
3) Ako biste rekli detetu, na koji nacin biste saopstili tu info

Podrzavam svaciju odluku/stav, ono sto je za nekog dobro i prihvatljivo, za drugog nije! Zato iz ovog brainstorming-a svaka od nas moze da profitira.
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati Empty Re: Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati

Počalji od nabla 22/3/2009, 22:33

Za pocetak, htela bih da postavim jednu predivnu slikovnicu koju mi je otkrila moja divna saborka (moj emotivni alter ego) nadajasic sa SC-a srce
Dodatni uvod nije potreban....

Mama da li je tvoja tiba bila velika kad sam ja bila unutra?
O da, bila je veoma velika.
Kako sam ja dospela tamo?

CELIJA - Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati Igcd2b
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati Empty Re: Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati

Počalji od nabla 22/3/2009, 22:36

.
Mama i tata su jako zeleli da imaju bebu bas kao sto si ti...

CELIJA - Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati 25qunuq
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati Empty Re: Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati

Počalji od nabla 22/3/2009, 22:40

.
Ali, godisnja doba su prolazila......
.....a bebe nije bilo

CELIJA - Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati Jhbm35
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati Empty Re: Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati

Počalji od nabla 22/3/2009, 22:44

.
Mama i tata su otisli kod jednog cika doce....pa drugog...treceg....

CELIJA - Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati 2uzv12f
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati Empty Re: Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati

Počalji od zalosna_sova 22/3/2009, 22:50

Hihihi ovo je divno! likeit zagrljaj
Hmmm da razmisljala sam ne bas mnogo puta da li reci ili ne ali ipak da. Mislim da vase dete treba da sazna pravu istinu, ako je usvojeno, ako su jajne celije ili sperma donirana. Naravno treba odabrati pravo vreme, e sad kad je to tacno, nisam sigurna, ne razumem se ali se treba posavetovati sa nekim ko je strucniji. Tipa, znas kod mame nije bilo to i to u redu ili kod tate ali smo te cekali, voleli, mazili te i pricali ti dok si bio/la u stomaku i eto tebe! Uh ne znam teska je tema al svakako treba svaku istinu reci detetu.
zalosna_sova
zalosna_sova

Broj poruka : 505
Godina : 48
Location : Novi Beograd - Blokovi
Datum upisa : 30.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati Empty Re: Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati

Počalji od nabla 22/3/2009, 22:55

.
Cika doca nas je proucavao i proucavao.....
Uradili su jedan test...pa drugi...treci...

CELIJA - Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati 14902yw

ps. cekaj Sovo nije jos kraj lol!
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati Empty Re: Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati

Počalji od nabla 22/3/2009, 22:59

.
Mama je uzimala puno lekova...
Proslo je mnogo vremena, a bebe (tebe) nije bilo.
Bili smo strasno tuzni...

CELIJA - Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati Rminht
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati Empty Re: Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati

Počalji od nabla 22/3/2009, 23:04

.
A onda je jednog dana cika doca pomogao mami i tati da pronadju jednu posebnu tetu....
....tetu, koja nam je dala mali, ali nama veoma poseban i vazan poklon

CELIJA - Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati 14m9zit
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati Empty Re: Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati

Počalji od nabla 22/3/2009, 23:08

.
...poklonila nam je jajasce!
Jajasce?
Jesi li ga pojela?
Ne, to je bilo drugacije jajasce, sasvim posebno....

CELIJA - Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati 5ev3ih
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati Empty Re: Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati

Počalji od nabla 22/3/2009, 23:23

.
Jajasce, koje nam je teta poklonila, cika doca je pomesao sa tatinim semenom, a onda ih je tako pomesane stavio u maminu tibu...

CELIJA - Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati 20iexs1
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati Empty Re: Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati

Počalji od nabla 22/3/2009, 23:26

.
...i (beba ili) ti si pocela da rastes...i rastes...i rastes...

CELIJA - Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati A40hfr
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati Empty Re: Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati

Počalji od nabla 22/3/2009, 23:34

.
I tako si ti nastala...
I tada si bila velika?
Da, bas, bas velika
Velika kao i svi drugi?
Cak i veca od ostalih, ali ne toliko koliko je sada veliki moj osmeh!

CELIJA - Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati Eskh83
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati Empty Re: Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati

Počalji od nabla 22/3/2009, 23:41

.
Čiča miča, gotova priča....

CELIJA - Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati 2cicql0

...posveceno jednoj very special dami....Lily.....
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati Empty Re: Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati

Počalji od HappyGirl 22/3/2009, 23:45

Volim istinu, jer sa istinom na ustima i srcu se najlepše i najlakše živi.Kada bi se odlučila za donaciju, rekla bi detetu. Ima mnogo razloga.Nisam sigurna za način i vreme ali mislim da bi se i to iskristalisalo i da bi došla do odgovora. Sem toga upravo si nam dala jednu mogućnost kako to uraditi. Very Happy Slonići i priča su su baš slatki i slonasti Very Happy igra
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati Empty Re: Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati

Počalji od maus 23/3/2009, 09:11

Nabla prica je super!
Ja sam uvek za istinu. A kada reci detetu, sve je individualno.
Sin moga brata koji ima 11 godina cuo je da se pominje VTO i poceo se raspitivati sta je to. Kada je pre mesec dana bio kod mene pitao me je kako sam ostala trudna, sta su to jajovodi... Onda sam mu polako objasnila sta su jajovodi, zasto sluze, da su kod mene zacepljeni i da smo morali ici kod doktora da nam pomognu da ja ostanem trudna. Objasnila sam mu da sam morala primati inekcije i da su me uspavali kako bi izvadili moje jajne celije. Pa je posle doktorica u posebnoj jednoj sobici Milanovo seme pomesala sa mojim jajnim celijama i tako su postali embrioni koje su kasnije ubacili u moju matericu...
Sve mu je bilo jasno a li na pitanje:"A otkud doktorici Milanovo seme???" affraid Ja sam mu samo rekla:"E to pitaj Milana!"
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati Empty Re: Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati

Počalji od Kata 23/3/2009, 14:24

Redovno se desava da mi zene posmatramo svet kroz prizmu svog problema, a to je najcesce, ako nista drugo ono subjektivno. Problem/potrebu za doniranim JC nemaju samo zene koje imaju problem sa povisenim FSH, vec i zene kojima su iz raznoraznih razloga izvadjeni jajnici (hirurske intervencije, vanmatericne trudnoce, kanceri,...) ili se oni jednostavno nisu razvili. Medjutim, nije ni to kraj price... deca potekla od doniranih celija nisu samo deca ppotekla od doniranih JC, sta cemo sa doniranom spermom? U jednakom procentu se pojavljuju i parovi koji imaju problem sa doniranjem JC kao i sa doniranjem spermatozoida.
Ne znam da li razumes zasto sam odreagovala, ali naprosto mislim da ova tema svakako zasluzuje vise mesta, ali da to treba da bude jedna izdvojena celina. I u toj bi se celini svakako mogle naci i teme vezane za zakonsku regulativu u nasoj zemlji koja se tice doniranja, kao i regulativu susednih zemalja, buduci da se zene cesto odlucuju da na VTO/ICSI idu u susedne zemlje, gde su mozda neke stvari lakse za izvesti nego u zaostaloj Srbiji.

E a sto se tice pitanja da li reci ili ne, treba reci svakako, i to onog momenta kada dete postavi pitanje ''odakle sam ja dosao/la'' i sl. Ako dete slazete po pitanju bilo cega imacete uvek prisutnog u prostoriji, jednog ovako divnog, velikog ruzicastog slona, i niko nece pricati o njemu. Nacin na koji reci detetu vec zavisi od toga kakvo je vase dete, kako radi vasa masta i naravno koji je uzrast u pitanju.
Kata
Kata

Broj poruka : 575
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati Empty Re: Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati

Počalji od vremejezabebe 24/3/2009, 21:55

nabla bas dirljivo (gde si samo ovo nasla)
MISLIM DA TREBA DA SE UKLJUCUJU SAMO ONI KOJIMA SE DONACIJA BLIZI ILI SU VEC U TOJ PRICI !!!!!!!!!!!!!!!
niko drugi to ne moze da razume NIKADA NE BIH REKLA SVOM DETETU DA MI JE DONIRANA JC (ONDA BIH GA BOLJE USVOJILA )

vremejezabebe

Broj poruka : 609
Godina : 42
Location : negde tu iza duge
Datum upisa : 30.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati Empty Re: Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati

Počalji od vremejezabebe 24/3/2009, 22:00

da bez uvrede "lako je vama pricati o tome kako bi rekle kad ste vec sve trudne "
koja bre istina ljudi zive i ogromnim lazima mnogo bolnijim ovo je bela laz ili uopste nije laz ono sto precutis

vremejezabebe

Broj poruka : 609
Godina : 42
Location : negde tu iza duge
Datum upisa : 30.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati Empty Re: Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati

Počalji od nabla 24/3/2009, 22:09

Polako Vreme zagrljaj ,
Niko te nece osudjivati ako je tebi lakse da precutis tu info.
Ovde smo da probamo da nadjemo sta je za svaku od nas najbolji put, u kakvoj ulozi cemo se najlakse osecati.....ima ovde prostora za duboka preispitivanja...
Ovih dana cu probati da nacnem neke dileme.
Ljubim te srce
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati Empty Re: Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati

Počalji od HappyGirl 24/3/2009, 22:48

Draga, vremejezabebe, eto ja nisam još trudna i kako stvari stoje nikad neću ni biti(Sem ako se ne desi čudo milošću Božjom) Nijednoj od nas nije lako. Svaka ima svoj problem oko začeća i on je za nju najveći na svetu.Veći od tvog ili mog...Vidiš meni je mm predlagao doniranu, ali ja nisam htela. Imala sam razloge zbog kojih nisam želela da prihvatim predlog. Razmislila sam i odlučila. Opet apsolutno razumem svakog ko radi doniranu, bilo koju varijantu. Svako poznaje sebe, svako radi najviše što može i onako kako misli da je najbolje. Zato kao što očekujem da mene niko ne osuđuje i ne zamara što se nisam odlučila za doniranu, ja niti pomišljam niti želim da osuđujem nekog zbog njegovog izbora a ponajmanje da ga nazivam lažovom ako on odluči da svom detetu ne kaže da je bila donirana jc. Svi imamo mogućnost izbora i biramo ono što smatramo najboljim za nas i našu porodicu. Zbog toga apsolutno uvažavam svačiji stav po ovom pitanju, razlikovao se od mog ili ne, jer ipak smo svi mi priča za sebe...
Šaljem ti veliku cmoku usne
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati Empty Re: Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati

Počalji od vremejezabebe 25/3/2009, 11:28

nije se odnosilo na nas vec na one koje su vec trudne iz te perspektive nikada nemogu sagledati stvari realno jer su vec trudne ,a covek dok se ne radi o njemu nemoze pravilno prosudjivati (kao zene koje nemaju pr steriliteta one nes saslusaju ali ne razumeju ,sazale ili vec sta ali odu kuci svojoj deci i zaborave na nasu pricu ,tako mislim da jedino onaj ko je u tom problemu zna tacno kako je )
moja baka je usvojila dete sa 40 dana cuvala je 18 godina ,jer prvo dete joj je umrlo malo ,pa nije imala dece 3 godine (veoma humano ,brzo odradjeno ko bih posle 3 godine braka usvojio dete a da pritom rodio jedno )ona je otisla da studira u bg dolazila vikendom i tada je i saznala sa 18 ,ovde je imala oca majku ,brata ,sestru(jer je moja baka rodila dvoje posle usvojenja )posle 2-3 godine vise nije dolazila udala se negde u hr moji baba ideda su bili tamo da vide gde je ,nikada posle toga nije dosla deda je i umro a nije je video
sve je znaci pocelo od toga kako su joj rekli (geni su cudo )
posle svega sto nije dolazila na svadbe sestyre i braya ,sahranu oca ,moja baka je posle rata ipak trazila ,ziva je zivi u borovom selu ima cerku od 35 god i mislim da ne zeli da je vidi
eto vam price zbog koje ja osudjujem svaku istinu o tome

vremejezabebe

Broj poruka : 609
Godina : 42
Location : negde tu iza duge
Datum upisa : 30.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati Empty Re: Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati

Počalji od nabla 25/3/2009, 21:54

vremejezabebe :: i tada je i saznala sa 18....
Mozda je ovo mogao biti probem. Da je rasla sa saznanjem da je usvojena lakse i normalnije bi prihvatila tu cinjenicu, nego sa 18 god.
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati Empty Re: Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu