KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Klinike za poor respondere

5 posters

Ići dole

klinike - Klinike za poor respondere Empty Klinike za poor respondere

Počalji od nabla 22/3/2009, 05:31

Sto se tice naseg okruzenja (ex Yu), vecina klinika radi s devojkama s fsh do 15. U zavisnosti od UZ nalaza (odn. broja antralnih folikula) odlucuju se o buducem protokolu stimulacije (dugi ili kratki). Slede info za klinike za koje imamo podatke. Fale iskustva sa Genesis NS, Leskovca...

Jevremova- pazi na nivo fsh, eventualno ako je fsh van dozvoljenog okvira rade ICSI u prirodnom ciklusu. Pocetkom 2008. godine kod njih je radila devojka '68 godiste ciji je fsh bio 25. Vec prvi prirodni ICSI je urodio plodom. (info od dr Milica Ilic, pomocnice dr. Ljubica)
Inace otvoreni su za saradnju s dr Vujovic, endokrinologom koja se bavi problemima smanjene rezerve i preuranjene menopauze

Jovanova- moguce je da rade i s vecim fsh. Poznati su po "pionirizmu". Moguce je da rade i IVM - in vitro maturacija (uzimanje nezrelih jc- tu se ubiru folikuli veličine 5 - 7 mm zajedno sa okolnim tkivom, nema stimulacije). Takodje, moguca je saradnja ove klinike sa dr Vujovic

BIS Intermedikus- rade iskljucivo ako je fsh <= 15. Ukoliko je veci, cekaju ciklus u kome ce on biti u dozvoljenom rangu.

Klinika Ivanovic- takodje rade s fsh ispod 15. Ukoliko je veci, trude se da ga spuste kontraceptivom ili cikloproginovom. Kao i Jevremova, rade i nestimulisani (prirodni) IVF/ICSI u slucajevima kada je procenjeno ili vec postoji prethodno iskustvo da zena ne reaguje na stimulaciju. Ne rade ni prirodnjak ako je fsh veci od 15 ili 20- njihov stav je da je u tom slucaju trudnoca nemoguca. Koncept klinike je takav da nemaju saradnju s lekarima van klinike.

Maribor- ne rade s fsh iznad 15. Cekaju povoljan ciklus, ne prepisuju kontraceptive. Rade i ukoliko je E2 iznad dozvoljene granice, odn. i u slucajevima kada postoji cista. (primer: Lara01 sa Rode....)

dr. Radoncic- poliklinika Vili- Zagreb- ne meri nivo fsh i E2. Radi na osnovu broja antralnih folikula i nema ustanovljen opsti kriterijum koji je to broj AF dovoljan za ulazak u postupak. Ima individualan pristup, odn. traga za najpovoljnijim ciklusom kod konkretne devojke. Ponekad devojke stavlja na kontraceptiv bez pauze i ceka da se nakupe AF. (primer: Rikikiki sa Rode....)
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

klinike - Klinike za poor respondere Empty Re: Klinike za poor respondere

Počalji od Jeckie 22/3/2009, 15:44

dodatak:
BEFES: (lični primer)od 2001 FSH stalno povišen, čeka se prirodni ciklus sa normalnim ili slabo povišen FSH (tolerisan do 11,o), zadnji put-decembar 2008 FSH 35,6, spušten kontraceptivima na 16,o, rađen IVF-bezuspešno
Jeckie
Jeckie

Broj poruka : 527
Datum upisa : 18.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

klinike - Klinike za poor respondere Empty Re: Klinike za poor respondere

Počalji od nabla 22/3/2009, 15:53

FSH (tolerisan do 11,o)
Bas su strogi Shocked
Koja je to BEFES klinika (zvuci mi poznato)?
Da li rade IVF u prirodnom ciklusu?
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

klinike - Klinike za poor respondere Empty Re: Klinike za poor respondere

Počalji od Jeckie 22/3/2009, 15:57

tad je radio prof. Milačić(pokojni) a sad je tamo Tulić, i profina supruga Branka Savić, rade ICSI sa timom iz Londona, za prirodni ciklus ne znam, nisam iz te priče.
Mogu da ostavim br tel. ako neko želi
Jeckie
Jeckie

Broj poruka : 527
Datum upisa : 18.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

klinike - Klinike za poor respondere Empty Re: Klinike za poor respondere

Počalji od nabla 23/3/2009, 00:12

da, da pok. Milacic, sad znam...
a i sad mi je jasno zasto je gornja granica fsh 11- "londonska" skola- no o tome ce mozda Mini posto ona ima vise iskustva s klinikama u Londonu
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

klinike - Klinike za poor respondere Empty Re: Klinike za poor respondere

Počalji od nabla 2/4/2009, 22:21

U malo siremo okruzenju klinika Kaali je takodje pokazala uspeh kod fsh-ovki

Kod njih je bila Aya sa Doktora, odn. AlisaUZemljiCuda sa SC-a, max fsh 15, ICSI blizanacka trudnoca u 37.god., komplikacije pred kraj trudnoce (jedna umrla u 28 nedelji, te se druga rodila 2 meseca ranije). Pre odlaska u Kaali, isla je na akupunkturu kod Ljilje kao pripremu za postupak.

Klinika Kaali, Segedin, Madjarska
Dr. Zádori János
e-mail: kaaliszeged@tiszanet.hu
tel: 003662423623
adresa: Kaáli Intézet Szeged 6725 Szeged, Semmelweis u.1
sajt: http://www.kaali.hu/intezeteink

Prenosim vam njena uputstva sa Doktora

"evo pitanja koje su mi devojke postavljale i mojih odgovora (naravno, ove info su godinu dana stare, mozda se nesto u medjuvremenu promenilo):

Q1. Kako si ti ostvarila svoj prvi kontakt sa Kaali i kako su dalje stvari tekle?
A1. Nazvala sam ih telefonom. Javljaju se sestre koje samo osnovne stvari znaju da kazu na engleskom, ali ti trazi da govoris sa Dr. Janos Zadori (on je Madjar skolovan u USA), one te prebace i ti se predstavis i objasnis svoj slucaj.

Q2. Treba li da vodimo sa sobom nekog ko govori madjarski ili nam je nase znanje engleskog dovoljno?
A2. Sa Dr. engleski OK, sa sestrama smo se sporazumevali uz pomoc ruku, nogu, itd. Naravno, lakse bi bilo da ide neko sa vama, ali nije neophodno. Posle svakog pregleda ili razgovora Dr. telefonski obavesti sestre na salteru sta da urade sa vama kad dodjete do njih.

Q3. Sta su od analiza trazili da uradite i da li priznaju nalaze iz beogradskih klinika i laboratorija?
A3. Priznaju. I traze da to vide kad dolazite prvi put. Ovo je ono sto su nama trazili (citat iz e-maila):

Here are the needed results for the IVF consultation:
For your husband:
HIV, HBsAg, anti-HCV test
spermiogram (+ aerob, anaerob bacteorology, Trichomonas vaginalis,
Chlamydia trachomatis)
For you:
HIV,HBsAg, anti-HCV test
cytology - OVO JE PAPA TEST
aerob, anaerob bacteorology, Trichomonas vaginalis, Chlamydia trachomatis test from vagina
blood test (FSH, LH, PRL, Oestradiol) on Day 3 of your cycle

Q4. Preporucujes li nam nekog odredjenog doktora tamo?
A4. To je mala klinika sa samo dva doktora - Dr. Maria koja bas ne govori engl. i Dr. Zadori, tako da svi stranci idu kod njega.

Q5. Da li si zadovoljna tretmanom u Madjarskoj? Treba li VTO raditi kod njih? A5. Apsolutno. Sestre nisu bas ljubazne jer ne staju (malo je guzva, Madjari imaju 5 postupaka o trosku drzave), ali su svi vrlo profesionalni. Ja nisam ni isla da me neko drzi za ruku i kuka sa mnom, vec da radi svoj posao kako treba, da ja mogu da se opustim a ne da strepim kako ce neko mozda da zabrlja jer misli kad ce sledeca pauza za kafu.

Q6. Mozes li da mi kazes koliko je kostao ICSI, koliko lekovi, a koliko kompletan postupak (sve sa analizama)? (ovo su podaci od pre 2 godine!, mozda je doslo do nekih promena)
A6. ISCI oko 1500 evra, lekovi oko 500, plus prva konsultacija oko 40, prvi UZ oko 45 i spermogram oko 40 evra (ovo je obavezno). Svo vadjenje krvi i UZ tokom postupka su ukljuceni u cenu.

Q7. Da li si tamo kupovala lekove (kazu da su znatno jeftiniji nego kod nas)? A7. Da - Dr. ti napise recept pri svakom vidjenju i ti onda kupis u apoteci. Bez recepta ni ne moze.

Q8. Da li si odsela negde u Segedinu ili si stalno putovala odavde? Ukoliko si tamo odsedala, kakve cene smestaja treba da ocekujemo?
A8. Spavala sam 4 noci izmedju punkcije i transfera. Jedan dedica ima nove apartmane vrlo blizu klinike, sto je meni bilo presudno jer sam ostala sama, bez kola (MM se vratio da radi). Vidi sajt www.luxusapartmanhaz.hu ili www.szegediapartman.hu

Q9. Jeste li lako dobili madjarsku vizu?
A9. Nama nije trebala, jer imamo i strane pasose. Cula sam da je viza besplatna, ali ne znam kakvi papiri trebaju i da li su u Kaali voljni da dalju papire da si njihov pacijent da bi dobila vizu.

Q10. Koliko embriona vracaju u matericu? Zamrzavaju li tzv. visak embriona i da li tu uslugu posebno naplacuju?
A10. Vracaju 2 ili 3 embriona, u zavisnosti od godina zene. Dr. to odredjuje. Imaju zamrzavanje, placa se godisnje, max 10 godina. Kad dodjete dobicete brdo formulara na potpis, doduse samo na madjarskom, gde je sve to regulisano. Ali Dr. sve objasni sta je sta, sta potpisujete. Mi smo morali da mu verujemo. Ipak su oni ozbiljna ustanova, rade vec 10 god i imaju ISO certifikate.

Q11. Koliko je bio apartman za noc, za jednu odnosno za dve osobe? (podaci od pre 2 godine!)
A11. Nas je apartman kostao 50 evra dnevno - super novo i blizu klinike. Verovatno se moze naci i jeftiniji smestaj, ali mi nismo imali vremena da trazimo nesto drugo.

Q12. Mozes li mi reci koliko sta si imala od stimulacije, i koja je cena po jedinici - koliko je gonal f, koliko je suprefact itd. (podaci od pre 2 god.)
A12. U Madj. mozes kupovati ove lekove samo na recept, ako si njihov pacijent. Ja sam krenula sa 2 Merionala i 2 Gonala-F (znaci 2 puta 75 IU Gonala). Cene su sledece:
Suprefact 5,5ml 14 evra;
Merional po ampuli je 6,5 evra;
Gonal-F sam kupovala u penkalo-dozatorima, po ceni
Gonal-F 450 IU - 186 evra
Gonal-F 300 IU - 125 evra
Gonal F 75 IU - 35 evra

Q13. Da li si ti morala da budes tih par dana u apartmanima? Mislim, da li je mozda postojala opcija da se vratis kuci, pa da za 4-5 dana doputujes nazad na transfer?
A13. Naravno, nije obavezno da tamo spavas - posle punkcije odlezis u klinici 2 sata i, ako ti je dobro, mozes da putujes nazad. Ali vecina ima bar neki mali bol, nadutost, teskoce kod mokrenja posle punkcije, tako da je verovatno prijatnije da se miruje. Plus, redovno je guzva na granici, cekalo se po 1 sat minimum, a put je sav u rupama, tako da smo se mi odlucili da ja ostanem sama.

Q14. A posle transfera? Jesi li ostala nekoliko dana u Segedinu i mirovala ili si odmah sela u kola i krenula za Beograd?
A14. Ostanes u klinici 1 sat. Dr. je rekao da mogu da putujem, ali ja sam ipak tu noc odspavala u Segedinu.

Q15. Jesu li ti preporucili tzv. lezecu trudnocu i strogo mirovanje ili ne?
A15. Dr. u principu preporuci minimum prvih 7 dana posle transfera 1/2 dana lezanja, 1/2 dana sedenja i setnjice, u miru."

---------------------------------------------------

Evo jos jedan komentar preuzet sa Krstarice, nick Nada77

"Klinika se zove Kaali i u centru Segedina je. Ne znam koji doktori tamo rade, jer znam samo svog, a on je Zadori Janos. Vec sam napisala da govori engleski, tako da je komunikacija dosta dobra. Naime, na prve konsultacije smo poveli komsiju koji zna madjarski, pa nam je puno pomogao, jer je bilo more pitanja koje su nam postavili - od toga da li pusimo, koliko i kakve operacije smo imali, bolesti koje postoje u porodici, .... Hocu da kazem da ih je zaista zanimalo nase zdravstveno stanje, a to su sve zapisivali i stvarali dosije pacijenta. Sasvim je drugacije kad se osecas kao osoba, osoba kojoj je potrebna njihova pomoc i oni se zanimaju za tebe kao tog pojedinca, a ne kao samo jedan deo grupe koji je doneo `potrebne papire` (kako sam se osecala u Betaniji). Osim tog razgovora koji smo obavili sa sestricom, usledio je razgovor sa doktorom, koji je odavao utisak kao da je tog dana samo na nas cekao. Strpljiv, predusretljiv, spreman da odgovori na sva pitanja i mogu reci da je vrlo temeljan i odlucan. Svaki put kad sam bila na UZ, taj snimak zakaci u dosije i pise ispod njega komentar. Cak sam imala prilike da ga pitam neke stvari i kad sam bila kuci, pa kad mu posaljem pitanje e-mailom, on mi odmah sutradan odgovori!! E, mislim da je to ono sto nama treba - da se zaista osetimo vaznim i sigurnim da ce nam pomoc stici onda kad je trazimo.
Sad da malo pisem posle ovih mojih utisaka, o onome sto si me pitala: Stupila sam s njim u kontakt preko e-maila. Ne znam koliko se dugo ceka. Prvo pismo poslala sam 08.06.2008. i vec tada mi je zakazao za 31.06. konsultacije. On ima puno pacijenata, (ali se ophodi prema svakom kao da mu je jedini) i mislim da se ceka malo duze, ali to sigurno nije godinu dana kao kod nasih `strucnjaka`.
Ono sto treba da se uradi jeste da odneses sve papire koje imas a vezani su za prethodni pokusaj (sve rezultate analiza, otpusne liste, bas sve sto imas), a ono sto oni jos traze je: krvna slika, urinokultura, EKG, ali to tek naknadno dobijes da uradis. Oso sto je njima vazno pre nego sto odes prvi put je da uradis analize: HIV, Hepatitis B i C (oboje), Papanikolau, cervikalni bris i vaginalni sekret, test na Hlamidiju i 2. ili 3. dana ciklusa uradjene hormone FSH, LH, TSH, Prolaktin. Suprug spermogram. Meni je prihvatio sve rezultate od prethodnog pokusaja (koji je bio u maju).
To je ono najvaznije sto mislim da ce ti zatrebati (a raduje me da pomognem i drugima ovim informacijama)."
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

klinike - Klinike za poor respondere Empty Re: Klinike za poor respondere

Počalji od logona 7/4/2009, 15:57

Dok se niko ne javi sa konkretnijim iskustvom iz Genesisa NS samo da napisem da je dr Kopitovic moj FSH od 12,2 iz Konzilijuma prokomentarisala recima:"Sa ovakvim nalazom mozemo dobiti sve ili nista".

Napisacu jos i iskustvo poznanice iz NS. Ona je 1966. godiste (kao i doktorka jer ju je zvala Generacijo). Nikada je nisam pitala koliki joj je bio FSH ali uradjena je stimulacija koju je odredila dr Kopitovic (nakon jedne kutije kontraceptiva). Tokom stimulacije videla su se tri folikula i dr je bila zadovoljna visinom estradiola. Medjutim punkcijom je utvrđeno da su folikuli prazni No Dr joj je predlozila da rade iz prirodnog ciklusa. Ona je posle par meseci pokusala u Mariboru jer je tamo bila na listi cekanja (u prethodnom pokusaju godinu dana ranije u Mariboru dobila je tri lepa embriona ali nije uspelo). U toku druge stimulacije u Mariboru, one nakon Novog Sada nije se izdvojio ni jedan folikul Crying or Very sad Dr Veljko Vlaisavljevic joj je, kada ga je pitala za prirodni ciklus, rekao da su izuzetno male sanse da uspe iz prirodnog ciklusa i ona je odustala skroz od svega, na zalost. Samo jos da napomenem da su joj prvi put u Mariboru radili VTO sa septumom u materici, a dr Kopitovic joj je pred VTO u Novom Sadu uradila histeroskopiju i uklonila septum.
logona
logona

Broj poruka : 206
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

klinike - Klinike za poor respondere Empty Re: Klinike za poor respondere

Počalji od nabla 8/4/2009, 13:27

logona ::dr Kopitovic moj FSH od 12,2 iz Konzilijuma prokomentarisala recima:"Sa ovakvim nalazom mozemo dobiti sve ili nista".

Svidja mi se ova njena izjava jer je tacna i nije ishitrena. Znacenje visine fsh je individualno za svaku zenu.
Karma sa SC-a (max fsh 14), pre pocetka stimulacije imala je fsh 13 i dobila 19 folikula/jc.
Agata27 je imala fsh 12, 37 godina i dobila je 15 jc!
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

klinike - Klinike za poor respondere Empty Re: Klinike za poor respondere

Počalji od pegula 18/5/2010, 10:37

Nova sam na forumu i molim za pomoć.Negdje sam,lutajući po Internetu,pročitala da neka tkz. Njemačka klinika u Istambulu ima solidne rezultate po pitanju poor respondera i redukovanih rezervi.Ima li neko neka iskustva i ako ima neku kontakt adresu molim ga da pošalje.Inače,imala sam 2 neuspješne VTO,upravo zbog "lošeg odgovora".

pegula

Broj poruka : 2
Datum upisa : 18.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

klinike - Klinike za poor respondere Empty Re: Klinike za poor respondere

Počalji od Struzzo 18/5/2010, 14:17

Pegula, dobrodosla... klinike - Klinike za poor respondere 490909
Ubedjena sam da je Nabla negde ostavila podatke o toj istanbulskoj klinici, ali sad nemam vremena da trazim. Pogledaj ovde medju klinikama za poor respondere ili na pdf Klinike...
Ne razumem sta mislis na "los odgovor" te su ti neuspesne VTO...ako je u pitanju manje folikula, tj. jc, tj. embriona to ne znaci da je manja uspesnost implantacije osim sto ti npr. vrate samo jedan embrion, a nekim zenama tri. Nije "los odgovor" na stimulaciju toliki problem koliko je kvalitet istih, tj. jc i od njih stvorenih embriona. Ili se ja tako tesim... klinike - Klinike za poor respondere Icon_rolleyes
Pisem brzo, valjda sam uspela da se izrazim...
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

klinike - Klinike za poor respondere Empty Re: Klinike za poor respondere

Počalji od nabla 18/5/2010, 15:32

Pegula, rec je o Bahceci klinici, odnosno Jinamed klinici- ne poznajem virtuelno ni jednu koja je tamo isla, ali sam par puta naletela na Krstarici da su neke devojke tamo isle- evo ti post jedne od njih.

http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=8886

Mozda imam informaciju koja ce nekima od vas biti od koristi.
Naime i ja sam radila IVF tri puta do sada.Jednom kod dr.Radulovica u
Gospodar Jovanovoj ul.a dva puta kod proferora Dinulovica u
Jevremovij.Na zalost sve je bilo bezuspesno.
Moja dijagnoza je da su obe tube neprohodne.Radila sam 5 puta HSG.Posle
prvog HSG-a laparoskopiju u Narodnom frontu,pa zatim ponovo HSG itd.itd
punih 11 godina pod nekom ispitivanjima,analizama i ...
Prosle godine (2003) u aprilu mesecu ostala sam posle 11 godina braka u
drugom stanju ALI trudnoca je bila vanmatericna -u desnom
jajovodu.Mozete li da zamislite prvo srecu kad sam saznala da sam trudna
pa odmah zatim svo razocarenje a da i ne pominjem bol i patnju zbog
toga sto sam naravno morala biti operisana (jajovod je uklonjen) i sve
ono sto sledi posle operacije.Zelim da naglasim da sam neposredno pre
toga koristila terapiju naseg fitoterapeuta Slobodana Tesica i sigurna
sam da se uz naravno bozju a i njegovu pomoc nesto pokrenulo u mom
organizmu sto je dovelo do te vanmatericne trudnoce ali na zalost u
nedovoljnoj meri. ( sa terapijom sam nastavila i dalje po izlasku iz
bolnice)
Merdjutim..izgleda da sam malo oduzila i skrenula sa teme tj.onoga sto
sam htela da vam kazem a i onoga sto i sama planiram da uskoro uradim.
Radi se o tome da cu pokusati IVF jos jedanput ali u Turskoj... Pitate
se zasto tamo.E pa ovako: 4 zene koje ja licno poznajem i koje su imale
slicne probleme kao i ja su to pokusale tamo i uspelo je svima iz PRVOG
puta.To je nemacka klinika u Istanbulu sa velikim uspesima u svom radu i
sa malo drugacijim metodama nego sto se radi kod nas.Kontaktirala sam
njihovog lekara Teksen Qamlybel dobila neka upustvai potrebno je tamo
ici dva puta.Prvi put sa zadnjim nalazima(HSG) i na dogovor a sledeci
mesec na program.Jeste da je malo skuplje nego kod nas (5000 eura ce vas
kostati sve put, boravak, terapija,zahvat i
sve ostalo) ali bolje je jednom platiti sa vecom nadom u uspeh nego
placati vise puta manje svote a sve neuspesno,sto vam na kraju dodje na
isto ili cak gore ako nema uspeha. Ako ste zainteresovane adresa klinike
je:
BAHCECI KLINIGI
Abdi Ipekci caddesi no: 44
MACKA, Istanbul
Telefoni su: (0212) 230-0809 / 231-8628 / 232-8415 / 232-3998 ili www.jinemed.com.tr
Naravno sve je na turskom ali se se lekaru mozete obratiti putem maila (
ima ga na site) ili na telefone na engleskom
jeziku.On ce vam sigurna sam odgovoriti (na englskom) sve sto vas
interesuje.E pa sad nije lose raspitati se i imati informacije za svaki
slucaj jer ja licno iskreno govoreci nisam uopste zadovoljna nasim tj.
pristupom nasih lekara.Svi te gledaju kao da si samo gomola novca i mole
boga da im dodjes sledeci put.Zalosno ali istinito.
Srec

jednom sam procitala (mozda sam i sacuvala taj post- ali mi nije na racunaru s kojeg pisem) i ime zene koja je zaduzena za komunikaciju s parovima s nasih prostora. Ona docekuje parove na aerodromu i njihov je "vodic" tokom postupka. Bolnica ima ugovor sa nekim hotelima blizu klinike, na Taksimu, gde se parovima daje popust. Bile su na pisane i cene hotela, ali, rekoh, nemam pristup sejviranim podacima.

Da su dobri za poor respondere znam na osnovu iskustva engleskinja sa
FertilityFriends foruma- ako umes da komuniciras na engl slobodno pisi
na tom foumu- nasa Lily i Rikikiki su na tom forumu takodje postirale i
dobile odgovore.
Na tu kliniku su isle i neke devojke sa foruma Roda, ali zbog
azospermije.

Ovo su ti linkovi za FertilityFriends forum-
- link za podforum o IVF-u u Turskoj http://www.fertilityfriends.co.uk/forum/index.php?board=357.0 (tu ces naci sve sto ti je potrebno i za samu logistiku oko postupka u Istanbulu)
- imas nekoliko tema o klinici Jinemed- ovo je jedna od njih http://www.fertilityfriends.co.uk/forum/index.php?topic=236390.0

Sretno! klinike - Klinike za poor respondere Icon_biggrin
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

klinike - Klinike za poor respondere Empty Re: Klinike za poor respondere

Počalji od pegula 18/5/2010, 15:54

Hvala puno Nabla.I tebi Struzzo.Pod "lošim odgovorom" Struzzo mislim na broj aspiriranih folikula.Oba puta aspirirana 2 folikula.Prvi put vraćena 2 embriona,drugi samo 1,oba puta bilo neuspješno.Primjenjivan i dugi i kratki protokol.

pegula

Broj poruka : 2
Datum upisa : 18.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

klinike - Klinike za poor respondere Empty Re: Klinike za poor respondere

Počalji od Struzzo 18/5/2010, 16:01

Da, da, to je nasa Nabla! klinike - Klinike za poor respondere Icon_biggrin
klinike - Klinike za poor respondere 766699
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

klinike - Klinike za poor respondere Empty Re: Klinike za poor respondere

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu