KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

+79
sevenMAJA
lenjivica
Vuchica
majat
BabyBear
PalcicaBg
mimi85
SoJa
jelena*mama2andjela*
alisa
jelena.kuburic
Daca88
chokoladica
Dragan 1
Alex78
Gabriela
jelena84
lela1984
gogili
zvoncica36
noja
Tangerine
miksa
tatjanica
Zmajuška
dorinta
cocolo
Lilli
potos17
Ambra
JocY
MAAKKI
milkyway
Senka sunca
KoMetaK
pudza
lilymar
snedra
ZarPtica
nina :)
Jadraban
Bebironcic
mimica
Shizika
lena
ciklama
bebko
loki11
Srecica
Jelence
bak
BiKsi :)
djole42
brinbili
caci
jovana 77
jecab
JAmajka
Yvonne
Alexandra
bokica
anna
gea
dr mali pariz
Zvezdica
Jelena*
nabla
Tinche
Simona
buby
Sara
eni
tuli
Orline
kasia
Struzzo
catherine290505
NINA1
HappyGirl
83 posters

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 38 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Dragan 1 30/9/2016, 02:00

Hvala moje dame u moje i u ime moje supruge.Mi nismo dobili obavestenje, nego sam licno zvao centar i onda su pretragom papira ustanovili prvo da "ministarstvo jos nije odgovorilo", a onda da smo ipak upisani u registar. Nego, nama tek sad pocinje frka, kao da sam na startu, jer do sada i nismo bili u "igri". Kad bi nas bar jednom zvali, da vidimo da sve zaista funkcionise i da centri rade svoj posao. Videcemo, javicu vam ako bude poziva, a nadam se da ce ih biti.

Dragan 1

Broj poruka : 46
Datum upisa : 18.01.2016

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 38 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 30/9/2016, 08:08

Cestitam Dragane :)
Znas kako...dok smo cekali podobnost nesto se desavalo... zoves, cekas, nerviras se, pa tako u krug. Onog momenta kad smo dobili podobnost nastalo je zatisje. I tako prolaze dani, meseci, niko te ne zove, nemas koga da zoves, prosetas do centra da pitas ima li sta, oni kazu strpljenje, strpljenje, tek ste dobili podobnost, ljudi cekaju po godinu-dve na poziv.... ti se deprimiras pa te prodje, tvoj zivot ide dalje, uobicajeno kao i pre... i tako...
Ako se ne varam vi ste postavili vecu starosnu granicu za dete... tim pre ce poziv stici ranije.
Strpljenje Very Happy Very Happy
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 38 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 30/9/2016, 20:04

Samo puno strpljenja i debelih živaca. Mi smo već godinu dana u registru , išli smo na više razgovora i još uvek čekamo...
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 38 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 30/9/2016, 22:46

Danara,
dobro došla na forum :)

Dobro je da stižu pozivi, biće valjda uskoro i onaj Pravi.

Čini mi se da sem čekanja može da se proširi grupa koju obuhvatamo za usvajanje, npr podigne se granica godina. Ili otvoreni smo za "teške" priče. Stavljam pod znake navoda jer je pitanje šta je teško. Ali meni se dešavalo čak više puta da mi ljudi kažu da odbijaju neko dete, pa ne mogu da prihvate eto takvu priču, ko bi to prihvatio, ja to ne mogu ni da zamislim kad imam takvo divno dete kao Viktor. A priča koja je njega pratila vrlo slična toj koju su oni odbili. Ja sam razmišljala i o usvajanju iz drugih zemalja ako u nekom roku ne dobijemo dete i ne pomognu ni široki zahtevi. Ali eto stigao nam je Viktor pa nismo videli je li to uopšte realno...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 38 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 30/9/2016, 22:58

Hvala, pratim forum već duže vreme i mogu Vam reći da ste mi bili od pomoći. Drago mi je da Vam je Viktor ispunio život i nadam se da će i nama nešto slično da se desi posle svega što smo do sada prošli
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 38 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 30/9/2016, 23:16

Danara,
držim palčeve da tako bude srca
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 38 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Dragan 1 1/10/2016, 02:35

Danara, koliko vidim imali ste ponude centara, jeste li bili pozivani na razgovore? Da li su vam ponudili decu u okvirima vasih zahteva? Ako ste odbili sta je bio razlog? Oprostite sto sam direktan, ali svi smo u istoj kozi, pa bih voleo da znam sta da ocekujem.

Dragan 1

Broj poruka : 46
Datum upisa : 18.01.2016

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 38 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 1/10/2016, 20:09

Dragane, bili smo više puta pozvani na razgovor od raznih centara u zemlji. išli smo na razovore, koji obično traju oko sat vremena. nismo odbijali pozive. Ali na žalost do sada nismo uspeli da dobijemo dete. bilo je uvek ušli ste u uži izbor. rad centara se razlikuje od centra do centra, neki pokažu sliku deteta, neki ne, neki su nas čak i obišli da vide gde živimo. na prvi poziv nismo dugo čekali. blago onom ko je uspeo iz prve
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 38 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 3/10/2016, 22:30

Ima li kod nekog nesto novo ????
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 38 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Viktory 7/10/2016, 20:13

Evo i mene sa nekim novinama. Pozdrav pre svega svima. Nije me bilo,radilo se malo vise,zbog godisnjih odmora,ali sad se sve vraca na svoje. Od marta do sada smo imali cetiri poziva,od toga za prvi samo poziv,ne razgovor,jedva saznamo da je taj decak vec dobio porodicu. Nakon toga jos tri poziva za decu koja su bolesna,sto smo teska srca odbili,jer su dijagnoze bile ozbiljnije. Ali sve putem telefona,ni jedan razgovor u centru. Pre tri dana me zove nasa socijalna radnica i pita da li smo dobili poziv iz doticnog centra. Inace nasa soc radnica je na godisnjem , svratila je do kancelarije da nesto uzme i videla da je na njenom stolu nas predmet. Razgovor je zakazan u centru u drugom gradu(ne bih da pisem kom) u 13h 11.10. Zamislite na moj rodjendan. Bebac je,rodjen u julu 2015 godine. Inace rekla mi je da nije dosla propustili bi to zato sto ona pocinje sredinom novembra da radi. Zvala sam socijalno u tom gradu. Potvrdila sve. Mnogo je ljubazna zena bila,ja sam se nasalila da mi je tad i rodjendan i njoj je bilo drago,rekla i da je njoj par dana posle toga. Sta mislite,da li smem da odnesem nesto kao cast,pice,kolace? Ovo nam je prvi razgovor. I jel je lakse sto je mali,ako nas izaberu,zbog prilagodjavanja? Mnogo je daleko inace. Drzite mi palceve. Very Happy Very Happy molitva
Viktory
Viktory

Broj poruka : 84
Datum upisa : 15.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 38 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Dragan 1 7/10/2016, 21:32

Ne bih nosio nista da ne pomisle da vrsite pritisak na njih. I pice i kolace kao cast mozete odneti kasnije, ako sve bude u redu. Svakako je lakse sto je mali, lakse i brze ce ici sve u vezi prilagodjavanja. Drzimo vam palceve svi redom sunny sunny sunny

Dragan 1

Broj poruka : 46
Datum upisa : 18.01.2016

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 38 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 7/10/2016, 22:16

Viktory,
i ja ne bih nosila ništa, to bi mogli pogrešno da shvate. Obično važi da što je dete manje brže se prilagodjava, no to zavisi i od karaktera i drugih okolnosti. Ali sve to prodje kako god da bude. Za sada razmišljajte o razgovoru, korak po korak...

Srećno, držim palčeve srca
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 38 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Viktory 7/10/2016, 22:20

Hvala vam. ljubav
Viktory
Viktory

Broj poruka : 84
Datum upisa : 15.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 38 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 8/10/2016, 11:47

Viktory, drzim palceve da postanete roditelji.
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 38 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Zmajuška 8/10/2016, 14:02

Danara ::Viktory, drzim palceve da postanete roditelji.

smiledraw smiledraw smiledraw smiledraw smiledraw smiledraw smiledraw smiledraw smiledraw
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 38 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 10/10/2016, 10:33

Srećno!!!

igracice
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 38 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Viktory 11/10/2016, 23:08

Evo mene da javim utiske. Prezivesmo i ovaj dan. Poranili smo u grad gde je czsr i seli na kaficu. Moj muz ode do toaleta i zvoni mob, socijalno iz drugog grada. Za decaka. I rekla nam je da prenocimo negde pa sutra da odemo do njih na razgovor. Medjutim mi smo poranili u prvi czsr i zavrsili ranije, oni su im javili da nas sacekaju. Zurili smo stigli nekako,oni su svi zavrsili svoje radno vreme ali su ukratko sve ispricali,nista nas o nama nisu pitali. Dete je zdravo,pokazali su nam sliku,sladak je. jedino sto je nama roblem je sto je romskog porekla,ali je svetle puti. Pa da se ne razlikuje od nas jednog dana,da ne bude da potamni, Mozda i lupam,ne znam o tome mnogo,ali ne bih da jednog dana imamo problem zbog toga. ja bih ali nam svi govore da dobro razmislimo. A za prvo dete sve je proslo ok,ali ima jos mnogo parova. Pa ce nam javiti ishod ali kad sve to prodje. Ko zna koliko ce to trajati. A za manjeg bebca ima manje parova i postoji verovatnoca velika da ga dobijemo,jedino nas to koci. Ujutru moramo da javimo sta smo odlucili. Sad

mod. edit
Viktory
Viktory

Broj poruka : 84
Datum upisa : 15.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 38 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 12/10/2016, 06:40

Za romskog bebca treba da budete duboko ubedjeni da vi to mozete i hocete. Ukoliko imate nedoumice i previranja nemojte ga usvajati. Za tako nesto je potrebno biti 100% siguran ☺
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 38 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 12/10/2016, 08:05

Slažem se sa Ambrom. Ja sam od prvog trenutka znala da je moj/naš sin - moj/naš. Prepoznavala sam hiljadu i jedan znak kako tada tako i sada. Ne znam da li je tako kod svih i otpočetka. Pretpostavljam da nije. Ali je usvajanje je teži način roditeljstva, sad, posle, kad odrastaju imamo razne situacije bilo od strane bliže i dalje okoline, bilo u izgradjivanju identiteta koji nije isti kao kad se odrasta u biološkoj porodici. I vrlo je važno da smo mi sami sa sobom, u srcu sigurni, tada se prežive sve nedaće. Dobro se zagledajte u njih i slušajte šta govore, verujem da nećete pogrešiti. Srećno!
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 38 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Dragan 1 12/10/2016, 13:07

Sve zavisi od vasih zelja.. Da li ste naglasili da ne zelite takvo dete u vasem centru dok je trajala obuka? Mada kako cujem ponekad nude takvu decu i roditeljima koji naglase da ih ne zele. Svako od nas ima svoje zelje, samo vi mozete da odlucite. Dobro razmislite o svemu, slazem se sa Ambrom, mada odluka nije na nama, vi ste ti koji odlucujete.

Dragan 1

Broj poruka : 46
Datum upisa : 18.01.2016

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 38 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Viktory 12/10/2016, 13:12

Naglasili smo da ne zelimo romsko. Ali za ovo nas je zvala zato sto je svetlije puti. Otac se ne zna. Majka je romkinja. Koliko se inace ceka da jave da li su vas izabrali za dete ili ne?

mod. edit.
Viktory
Viktory

Broj poruka : 84
Datum upisa : 15.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 38 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 12/10/2016, 13:31

nas su neki obavestili u roku od 7 dana od dana kada su obavili razgovor sa svim parovima, a neki su nas držali na ledu mesec dana
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 38 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 12/10/2016, 16:35

Mi smo dobili informaciju od centra da smo izabrani posle 10 dana.
Dobili smo devojcicu od 2 godine koja je sa nama vec nekoliko dana. d d d
Sjajan jedan tip. Laughing Laughing
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 38 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 12/10/2016, 17:01

Moje cestitke od srca igracice
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 38 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 12/10/2016, 17:11

Ambra ::Mi smo dobili informaciju od centra da smo izabrani posle 10 dana.
Dobili smo devojcicu od 2 godine koja je sa nama vec nekoliko dana. d d d
Sjajan jedan tip.  Laughing  Laughing

Juuupiiiii... Čestitam Ambra srca srca srca
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 38 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu