KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

+115
Vanja80
Šašava
annci
Vecka
AriesGirl
Eho
lenjivica
Ancica 87
Vilaa
Klarica
hocukusurnecuzvaku
nina :)
Snezana Q
Smrdica
Erata
mamadabudem
Marie
ragaco
fight&faith
Stenli
Niny
Vuchica
TANJUŠKA
nicak
lanadelrey
jelena*mama2andjela*
bundevica
Sofija Veks
d77
dunjas
neca73
Strumfeta78
KoMetaK
annalicious
radoznala Ivana
noja
makimaki
pigmalion
key
bulevarka
misic
lenabeograd
astra
simonida
nikola.cosic
sareni leptir
Anea
Tanja83
ananana
plavaptica
adrijana
Tinche
Ema78
MIRKA85
ollala
ivanaisha
M.
tatjana83
racili
IvanaBeka
malaljubica
dragmilk
samami
JocY
jasna:) :)
Vladimir74
tamaralily
aoljayu
jzikic
cicsa80
Kamilica
korpica
nada_su
Orline
Miljana-27
blueberry
Likoli
JelenaJovana
Mirjana
nnela
alexandra11
Mrvica
ivana ivanovic
traveler81
MagicMaster
Milenica
sladjana
ninica2
sneza-milan
Milijana
buby
nale11
cile
Čupsi
ebokanic
daxi011
bokica
Nefertari
anna
dr mali pariz
Marija86
adrijanaPA
BiKsi :)
bubi
maja76
cecabc
dosenadv
Anuska
nesalela
maki82
Gala
MARA
vajsi
Agata27
Kata
119 posters

Strana 19 od 21 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21  Sledeći

Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 19 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od BiKsi :) 13/3/2015, 16:00

d77, verovatno im je tako bilo lakse da ti isplacuju 100%, da se ne bakcu sa papirima. Ocito opstina ili grad kome pripadas ima ok budzet.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 19 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od d77 13/3/2015, 16:03

Biksi, kuc kuc u drvo za sada je kasica puna i nemamo visak zaposlenih...
A posto radis u racunovodstvu, interesuje me sta sa mesecom kada sam bila na bolovanju-koji iznos ulazi u prosek?


Poslednji izmenio d77 dana 13/3/2015, 16:04, izmenjeno ukupno 1 puta

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 19 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od BiKsi :) 13/3/2015, 16:04

Kuc, kuc, kuc, nek tako i bude, lepo cuti za Srbiju.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 19 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sofija Veks 14/3/2015, 01:05

Drage moje,

Vi pominjete resenje o porodiljskom, ali ni ja nikakav dokument nisam dobila! Kada on obicno stize? Ja sam se porodila pre 4 i po meseca...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 19 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od ragaco 14/3/2015, 10:42

Sofi,malo pre nego što mi je počela isplata,tako oko 3 meseca nakon porođaja,na kućnu adresu.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 19 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od lenjivica 13/4/2015, 23:47

Devojke, radim u drzavnoj ustanovi i nije mi jasno nesto oko plate. Do 6. aprila firma mi je placala 65%. Onih 35% nisam dobila jos. 6. aprila je bila plata, ali meni corak! Kapiram da sad drzava treba da mi placa. Da li ja treba da se negde prijavljujem ili sve to ide automatski? Koliko kasne isplate? Msm, koja im ne to fora 100% plata za trudnice ali sa kasnjenjima...? Pa i trudnice moraju da jedu, placaju racune, idu na preglede..
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 19 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od BiKsi :) 14/4/2015, 00:24

Lenjivice, pretpostavljam da ti sad sve ide preko socijalnog, a oni cesto znaju da kasne sa isplatama. Najbolje bi bilo da pozoves svoje racunovodstvo, da pitas kakva je procedura, al obicno oni dostavljaju obracun u socijalno, a socijalno isplacuje. Jos mi pade na pamet, tog 6.4. ako primate platu za prvi deo marta, onda ce ovi tvoji iz racunovodstva morati da cekaju isplatu za drugi deo marta, jer socijalno trazi poreske prijave, da je isplacena plata za sve radnike, da bi onda i oni dali za trudnicko. Bar je tako kod nas, sad se setih. No, ti svakako pitaj.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 19 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Eho 14/4/2015, 08:28

Kada je uopste moguce otvoriti trudnicko bolovanje? Nakon prvog ultrazvuka ili...... ?
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 19 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od AriesGirl 14/4/2015, 08:46

Eho ::Kada je uopste moguce otvoriti trudnicko bolovanje? Nakon prvog ultrazvuka ili...... ?

Ja sam trudnicko (odrzavanje trudnoce) otvorila sa otpusnom listom sa klinike na kojoj je radjena VTO i rezultatom pozitivne bete. Ne znam da li to zavisi od dr, ali ja nisam imala problema.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 19 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Eho 14/4/2015, 10:29

Znaci, odmah cim si dobila prvu betu? Ja sam mislila da to ne moze tako rano, pa zato pitam.

Ja sam na bolovanju od pocetka stimulacije i otvoreno mi je nekakvo "odrzavanje trudnoce + neka sifra". Ta sifra je za VTO, mislim. I sad treba da idem da produzim jer mi istice mesec dana, a betu treba da proverim dan pre toga. Juce je bila 53 (12 dpt), videcemo kakva ce biti sutra. :)


Poslednji izmenio Eho dana 28/5/2015, 12:14, izmenjeno ukupno 1 puta
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 19 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od AriesGirl 14/4/2015, 10:53

Meni je svasta nesto pisalo kod dijagnoze, ali je rukopis moje dr bas necitak, pa nisam uspela da razaznam sta pise. Sta je da je, bitno da sam na bolovanju. Najbolje da pitas svoju dr, a ako ti pravi problema, uzmi godisnji. Mada ne verujem da ce ti nesto zatezati, cim ti je dala bolovanje na pocetku stimulacije.

A nisi pisala na koracima da ti je beta pozitivna, trudna zeno :) ? Srecno!
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 19 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Eho 14/4/2015, 11:27

Eno napisah malocas, juce sam bila sva nesto pogubljena. Very Happy

Zvala sam malocas DZ, dace mi uput za komisiju da produzim bolovanje. A pitacu tada kad se otvara trudnicko, ne bih ni da jurim sa tim. Nisam sujeverna, ali ipak...
Razlika je valjda samo u visini plate, za trudnicko bih dobijala 100%, ali za nedelju-dve mi nece znaciti mnogo.
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 19 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Vecka 14/4/2015, 11:28

Eho cestitam!!!

Ja sam trudnicko otvorila 18.Marta. Sada treba da idem na prvu komisiju, 15. u dz po doznake, 17. na komisiju. Nosim izvestaj sa hospitalizacije mojoj dr, alu sta nosim na komisiju? Da li je moguce da komisija ne odobrava tek tako produzetak bolovanja? To mi je rekla mamina koleginica...

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 19 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Eho 14/4/2015, 11:38

Na komisiju nosis uput koji ce ti dati tvoj ginekolog u domu zdravlja.
Ja ne znam da li se desava da nece da produze, nadam se da nije tako i da ce sve biti ok.
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 19 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Vuchica 14/4/2015, 11:49

Vecka, ne brini, kad tvoj dr iz d.zdravlja na uputu napise lepo sve sto treba, nema sanse da te vrate.

Poneces na komisiju i otpusnu listu i ako imas lab. nalaze - krvnu sliku, biohemiju.
Posto, naravno, ne citaju sta pise na otp.listi, moze da se desi da te pitaju: a kada ste radili poslednji ultrazvuk? Ti ces da im kazes, pise tu i tu  b
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 19 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Ancica 87 14/4/2015, 13:47

Vecka meni na nasoj komisiji,trzili izvestaj ginekologa iz DZ i uput za komisiju,ja sam vec 2 komisije prosla...Inace Eho,ja dobijam 65% plate iako sam na odrzavanju trudnoce,ustvari,ne dobijam jos posto kazu da isplate kasne 4-5 meseci,pa koja je upoznata neka javi kako treba da bude da znam da li da se svadjam sa gazdom? Jer da se ne lazemo znaci svaki dinar pogotovo kod plate koja je ispod minimalca...

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 19 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Eho 14/4/2015, 13:56

Onih 35% dotiraju pojedini gradovi (ne svi), pa zavisi odakle si. Ja znam da to rade Novi Sad i Beograd, za druge ne znam, i rekose mi da to tvoj racunovodja treba da posalje negde da bi ti se isplacivalo. To cu jos da proverim kako ide kad/ako dodjem do toga.
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 19 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od noja 14/4/2015, 14:19

Na izvestaju od ginekologa treba sa stoji mirovanje iz nekog razloga, trudnoca iz vto ...kod nas u Novom Sadu nikad komisija ne odbija Vto trudnoce , pitaju vas kako se osecate ,,, nekad ni to , obavezno svez izvestaj od ginekologa uput za komisiju
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 19 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od noja 14/4/2015, 14:20

ja sam dobijala 100 % platu od drzvne firme u Novom Sadu , kad sam bila na trudnockom ... i porodiljskom . jedino bolovanje drugacije se isplacuje
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 19 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Eho 14/4/2015, 20:53

Ispada da 100% naknade za trudnicko vazi za celu drzavu:

"5.2 ВИСИНА НАКНАДЕ ЗАРАДЕ

Од 01. јануара 2014. године, накнада зараде у случају привремене спречености за рад због болести или компликације у вези са одржавањем трудноће обезбеђује се у износу од 100% од основа за накнаду зараде.
У случају привремене спречености за рад због болести или компликације у вези са одржавањем трудноће, за првих 30 дана привремене спречености за рад коју исплаћује послодавац из својих средстава, висина накнаде зараде обезбеђује се у износу од 100% од основа за накнаду зараде.
У случају привремене спречености за рад због болести или компликације у вези са одржавањем трудноће, почев од 31. дана привремене спречености за рад, висина накнаде зараде обезбеђује се у износу од 100% од основа за накнаду зараде, с тим што се из средстава обавезног здравственог осигурања обезбеђује износ од 65% од основа за накнаду зараде, као и износ од 35% од основа за накнаду зараде из средстава буџета Републике.
Републички фонд за здравствено осигурање средства у износу од 65% од основа за накнаду зараде преноси на рачун послодавца, а средства у износу од 35% од основа за накнаду зараде преноси на рачун осигураника-труднице."

Izvor: http://www.rfzo.rs/index.php/component/content/article/37-uncategorised/703-pravatrudnica
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 19 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Ancica 87 15/4/2015, 12:16

E Eho,svaka ti cast,cim budem smela do firme icicu da sve proverim...I da ih pitam sta treba da posalju da mi drzava uplati 35%..Ne znam samo da li je 35% od minimalca ili od plate koju gazda daje(posto je moja manja od minimalca)...

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 19 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od annci 29/6/2015, 21:51

Ja samo da se upisem ovde zvanicno, zene.
Iskreno, nikada u zivotu nisam bila na bolovanju, bilo kakvom. Totalna novost je ovo za mene. Pre dve nedelje moj dragi je otisao u DZ i odneo izvestaj lekara gde pise da moram da strogo mirujem.
Dali su mu taj papir za otvaranja, ali su reklli da dodje krajem meseca (vrv sutra) da mu daju doznake.
Onda to nosim u firmu.

A polako cu da iscitam celu temu, jer nemam blage veze kolika ce mi biti plata...
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 19 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Ancica 87 30/6/2015, 09:25

Annci,na kraju svakog meseca,u firmu nosis bolovanje,koje ti popune,posle se ide na komisiju kad prodje mesec dana,i tako jednom mesecno komisija i papir u firmu....
Sto se plate tice,to zavisi od firme,meni je kasnili 4 meseca,ali imam sad vecu platu nego kad radim :) Nazalost ili na srecu,ne znam! :)

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 19 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od annci 30/6/2015, 14:59

Moj dragi dobio doznake za juni. To cu poslati u firmu.
Rekli su da 08/07 dodjem po uput za komisiju i da se na komisiju javim 15/07.
Ja ionako idem na UZ (privatno) 14.07, pa cu videti sta kaze moja dr. Mozda i ne moram da lezim.

Iscitah celu temu, cak i sajt rfzo i nista nisam pametnija oko visine naknade. Vidim da sve vi pricate o 65% (a onih 35, ako te bog i grad BG ili NS pogleda), ali ono sto sam nasla je da je naknada 100%, cak i za prvih 30 dana koji su na teret poslodavca.
kopiram sa rfzo:

"У случају привремене спречености за рад због болести или компликације у вези са
одржавањем трудноће, за првих 30 дана привремене спречености за рад коју
исплаћује послодавац из својих средстава, висина накнаде зараде обезбеђује се у
износу од 100% од основа за накнаду зараде"

Videcu sa mojima iz finansija kako rade obracun. Uostalom, kraj meseca je, nama bi plata trebalo da bude u cevrtak, pa cu videti kolika je.

Ime moje, cuti kad je veca...uzivaj u cekanju bebca. A kada bude vreme da se vratis na posao, lepo ti pocni da trazis neku bolju firmu. Ne zasluzuju te oni Very Happy
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 19 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Ancica 87 30/6/2015, 15:55

Cutim ja nego mi cudno...Dobila 65% a to vise nego sto moj muz dobije a polomi se jadan...U istoj smo firmi nazalost...A nemas gde drugde kod nas osim tu.... Sad

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 19 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 19 od 21 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu