KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

+115
Vanja80
Šašava
annci
Vecka
AriesGirl
Eho
lenjivica
Ancica 87
Vilaa
Klarica
hocukusurnecuzvaku
nina :)
Snezana Q
Smrdica
Erata
mamadabudem
Marie
ragaco
fight&faith
Stenli
Niny
Vuchica
TANJUŠKA
nicak
lanadelrey
jelena*mama2andjela*
bundevica
Sofija Veks
d77
dunjas
neca73
Strumfeta78
KoMetaK
annalicious
radoznala Ivana
noja
makimaki
pigmalion
key
bulevarka
misic
lenabeograd
astra
simonida
nikola.cosic
sareni leptir
Anea
Tanja83
ananana
plavaptica
adrijana
Tinche
Ema78
MIRKA85
ollala
ivanaisha
M.
tatjana83
racili
IvanaBeka
malaljubica
dragmilk
samami
JocY
jasna:) :)
Vladimir74
tamaralily
aoljayu
jzikic
cicsa80
Kamilica
korpica
nada_su
Orline
Miljana-27
blueberry
Likoli
JelenaJovana
Mirjana
nnela
alexandra11
Mrvica
ivana ivanovic
traveler81
MagicMaster
Milenica
sladjana
ninica2
sneza-milan
Milijana
buby
nale11
cile
Čupsi
ebokanic
daxi011
bokica
Nefertari
anna
dr mali pariz
Marija86
adrijanaPA
BiKsi :)
bubi
maja76
cecabc
dosenadv
Anuska
nesalela
maki82
Gala
MARA
vajsi
Agata27
Kata
119 posters

Strana 10 od 21 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 21  Sledeći

Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 10 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Tinche 5/3/2013, 17:04

Evo, danas leglo 65% za mesec januar...a onih 35% za decembar jos uvek cekam! :)
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 10 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od simonida 24/3/2013, 20:39

Pozdrav svima! Prvi put sam ovde jer sam prvi put trudna,sto je i logicno. :)
Iz Zrenjanina sam i interesuje me da li neko zna kakvo je stanje ovde sto se tice tih 35%- da li grad uplacuje ili ne? I da li to vazi za svih 365 dana- znaci od dana otvaranja bolovanja do kraja bolovanja(tj.nege deteta).
simonida
simonida

Broj poruka : 1
Location : Zrenjanin
Datum upisa : 24.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 10 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od bokica 25/3/2013, 14:21

Simonida ne znam kakva je situacija sa Zrenjaninom.

Tince ja sam dobila isto tako i drugu uplatu od 65% tj. za januar i februar. Tebi izgleda kasni plata mesec dana. Kada ce ostatak pojma nemam. A i ova uplata za februar mi je manja skoro 3.000 u odnosu na januarsku al me smara da zovem i pitam zasto.
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 10 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Ema78 25/3/2013, 16:27

Ja sam se danas odvukla nekako do komisije, i bili su divni da mi produze bolovanje do sredine maja, tako da posle odmah krece porodiljsko, sto znaci da do daljnjeg ne moram vise sa njima da se smaram....Mada moram da priznam, da nikakvih problema nisam imala.


Sto se tice uplata ne znam, meni se uplacuje plata kada i svim ostalim zaposlenima u firmi, a firmi kada uplate, uplatili su.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 10 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od bokica 6/4/2013, 15:21

Tince evo ja juce dobila onih 35% od grada za januar.
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 10 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Tinche 6/4/2013, 21:18

Bokice, to bi za februar trebalo da bude. a deo od drzave kasni. obicno stigne pre gradskog dela. prosli mesec sam dobila 5.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 10 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od bokica 6/4/2013, 23:35

Ovo je meni sigurno od grada po sumi koju sam primila, a ovaj deo od drzave dobijam sedam dana posto moji u firmi dobiju platu. Znaci ja oko 15. aprila ocekujem 65% za mart.
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 10 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Tinche 8/4/2013, 19:04

Zvala sam danas nasu obracunsku sluzbu...ono sto sam dobila pre neki dan je 35% od januara meseca. Za februar mi jos nista nije leglo!!! Mad
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 10 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Ema78 9/4/2013, 22:41

Nasoj firmi niko nista nije upatio na konto mog bolovanja...doduse, ja sam od januara krenula, tj trebalo bi tek od februara da se racuna na teret drzave, tako da se to poklapa sa onim sto Tince kaze...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 10 Empty trudničko bolovanje

Počalji od astra 24/4/2013, 12:51

Molim vas da li neko može da mi pomogne. Zaposlila sam se pre dva meseca, od toga mesec sam radila a mesec dana sam na trudničkom bolovanju koje ide na teret poslodavca. Sada kada mi komisija produži bolovanje kako bih prešla na zavod interesuje me kolika će mi plata biti za taj treći mesec s obzirom da nemam staž od 3 meseca da mi izračunaju prosek, da li je tačno da onda ide minimalac i koliko tu grad dotira? Da li će mi to pokvariti prosek za 4 mesec ili ću tada dobiti iznos iz ugovora o radu (60.000). Iz Beograda sam i prijavljena sam na platu od 60.000 din.

astra

Broj poruka : 1
Datum upisa : 24.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 10 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Tinche 17/5/2013, 19:00

Meni je danas legla uplata od grada, 35%, za mesec februar...sramota...
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 10 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od lenabeograd 17/5/2013, 19:14

To je srbija

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 10 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od misic 24/5/2013, 22:42

Imam jedno pitanje, ako neko zna da mi odgovori.
Ako sam na primer na trudnickom bolovanju 7 meseci, pa odmah produzim na porodiljsko, da li dobijam naknadu 100 % plate na porodiljskom bolovanju od poslednjih 12 meseci, kada sam bila na ovom trudnickom bolovanju (65%) ili dobijam 100% od pune plate pre nego sto sam otvorila trudnicko bolovanje.
U slucaju da mi grad ne refundira dodatnih 35 % dok sam na trudnickom bolovanju ? Hvala mnogo
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 10 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od bulevarka 24/5/2013, 23:20

Jel ima neko da je iz NS i da je dobio 35% od strane grada ?
Ja sam od decembra na bolovanju i porodiću se uskoro a još mi ni jedna uplata nije legla . Kada ih nazovem stalno viču da će biti sledeći mesec i tako u nedogled . Pa ovo je stvarno sramota .
bulevarka
bulevarka

Broj poruka : 836
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 16.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 10 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od misic 24/5/2013, 23:46

....


Poslednji izmenio misic dana 23/4/2022, 19:51, izmenjeno ukupno 1 puta
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 10 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Tinche 25/5/2013, 08:27

Bulevar...bas bezveze...


Misic, ne vidim zasto ne bi dobila i 35% od grada. Samo sto ce ti kasniti bas bas. A na porodiljskom kada budes bila dobijaces 100% svoje plate koju ti firma obracunava...kako si radila i dobijala ranije pre trudnickog bolovanja.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 10 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od misic 25/5/2013, 13:10

Tinche - Hvala ti mnogo. To me je bas obradovalo. d
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 10 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od key 25/5/2013, 22:20

Meni je danas legla uplata od grada, 35%, za mesec februar...sramota...
meni jos nije... Sad
key
key

Broj poruka : 1448
Godina : 45
Location : beograd
Datum upisa : 10.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 10 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od bokica 25/5/2013, 23:00

Da i meni je skoro leglo 35% za februar pa jos direktorka nije potpisala par dana i sada pred porodjaj sam sa svim tim kasnjenima u zavidnoj finansijskoj situaciji. Sramota.

Evo odgovora nadleznih sa brojem telefona kada sam se raspitivala za poslednje kasnjenje:
Postovana,

Isplata dodatnih 35%, obavlja se na osnovu podataka dostavljenih od strane Republickog fonda za zdravstveno osiguranje na osnovu kojih je vec isplaceno 65% naknade zarade.

Podaci se dostavljaju do 10-tog u tekucem mesecu za prethodni period.

Isplata dodatnih 35% vrsi se, po obradi preuzetih podataka, preko poslodavca na nacin na koji se vec isplacuje 65%.

Informacije o isplati dodatnih 35%, za konkretan slucaj, uz maticni broj trudnice i podatke o poslodavcu, mogu se dobiti na tel. 3232-568.

Sekretarijat za socijalnu zastitu.
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 10 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od pigmalion 7/6/2013, 23:33

Nisam sigurna da li je ovo pravo mesto za ovo pitanje ali potrebna mi je pomoc. Meni je isteklo porodiljsko bolovanje i odmah po isteku tog bolovanja ja sam od pedijatra uzela 15 dana bolovanja na dete. Kada mi je isteklo tih 15 dana za negu deteta ja sam onda otisla kod lekara opste prakse i od njega dobila jos 30 dana bolovanja. Ovo bolovanje mi ide od 04.06.2013. Medjutim u medjuvremenu mi je receno da ne mogu da iskoristim svih 30 dana jer po zakonu mogu samo da u roku od 45 dana koristim 30 dana bolovanja. Kazu mi da bez obzira sto je bolovanje bilo na dete ono je za mene i to je 15 dana i mogu jos 15 dana na mene. Jako mi je bitno da iskoritim i ovih 30 dana jer neme ko da mi cuva dete a ne mogu da dobijem odmor za nedostajucih 15 dana. Ukoliko neko zna molim vas da mi odgovori.
Unapred hvala.

pigmalion

Broj poruka : 2
Datum upisa : 07.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 10 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od makimaki 25/7/2013, 11:55

Ima li neka novosađanka da ima informaciju o 35% koja isplaćuje Novi Sad. Da li to i dalje važi i koliko kasne uplate. Da li je procedura ista kao i za BG - da Republički fond za zadravstveno osiguranje dostavlja podatke gradu nakon uplate od 65%, pa onda grad vrši uplatu 35%? Ja tek treba da otvorim bolovanje, pa da znam na šta mogu da računam. Ako neko ima informacije iz prve ruke može i na pp. Unapred hvala svima...

makimaki

Broj poruka : 21
Datum upisa : 31.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 10 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od BiKsi :) 26/7/2013, 20:44

Makimaki, ne znam stvarno, al bi bilo lepo da vam nadoknade. U mom gradu nažalost nema te naknade, jbg, tako je u unutrašnjosti! I jako me nervira sve to, dodjemo kao gradjani drugog reda u odnosu na one koji žive u Beogradu. Rolling Eyes 
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 10 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od noja 26/7/2013, 21:45

Mi smo iz NS .
Ja iskreno pojma nemam meni leze plata cela 5. U mesecu kao sto je i kad sam radila .
Nisam se puno oko toga raspitivala.
Porodiljsko ide 28 dana pred pporodjaj to znam zbog komisije. Krece mi sad od prvog avgusta
.. .verovatno je to stoposto
Radim u NIS-u ako ti nesto znaci
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 10 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od makimaki 29/7/2013, 08:56

Hvala Noja, znači i ta informacija. Znači da dobijamo i tih 35%, pa kad legne, dobro je. Probaću i ja da vidim sa firmom da mi daju celu platu kad i ostalim radnicima (pa da čekaju uplatu od socijalnog).
Biksi, šta reći - nepravda je, ali koliko sam čula od nove godine će trudničko za sve biti 100% (ali ti i ja ćemo dao bog, već biti na porodiljskom). Inače sam 2 dana "manje" trudna od tebe.


makimaki

Broj poruka : 21
Datum upisa : 31.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 10 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od BiKsi :) 29/7/2013, 12:57

Makimaki, sve čestitke, nek ostatak trudnoće protekne lagano. Ja se nadam da će to od NG biti tako, jer stalno obećavaju, a nikad ne ispune... Ja se snalazim pa malo radim, malo bolovanje, al stvarno je velika razlika kad se odbije i 15%, a već 35% od plate ako se predje preko 30 dana bolovanja, o tome i da ne pričam. Koliko bi bilo opuštenije da ne moram da se cimam, a da mi plaćaju, ih, to bi stvarno bila divota. Opet s druge strane, bar imamo posao, u današnje vreme i to je super. Pozdrav
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

komisija - Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 10 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 21 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 21  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu