KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

+83
Jelica
Kamilica
cile
ananana
Mirjana
danijeland
ivana ivanovic
grudva
Mali Princ
Bokicalepotica
dragmilk
maza1972
Nebo
ciklama
cicsa80
Niny
JocY
jaca*caca
cvrle76
Deni
*AIDA*
zabrinuta75
heart84
ANY
viktorija
Ljubičica
vašar
sanjicica
JacaKg
MARA
shenon
maki79
Marija86
gagax81
LaFolie
ŽenoLina
BiKsi :)
djole42
Nina77
elijana70
7-patuljaka
dacca
mika811
kowrdzawa
racili
Zaneta
lena
anna
natalija
eni
nesalela
tina73
cici
natta
bak
mika81
bridget jones
dr mali pariz
mala parizanka
vesna80
catherine290505
buby
kasia
bokica
nena beba
maša
Struzzo
nabla
bebica
Orline
Teodora
maja76
nevena50
Cupava
Gala
bebko
zalosna_sova
Kata
tanjaz
maus
Hitron-Luka
HappyGirl
darkoikaca
87 posters

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 31 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od JocY 27/4/2011, 14:05

Ako si iz Beograda sa tim nalazima i uputima ides u Nemanjinu 30 (mislim da je 30) na prvi sprat i tamo predajes dokumentaciju. Tamo je uvek neki covek koji te doceka i pita kojim povodom si tu i on unosi tvoju dokumentaciju u sobu sa lekarima. Sacekas malo oni te prozovu i ako imas sve sto je potrebno daju ti formular da ispunis a ako nemas sve oni ti kazu sta ti jos fali. Sve ide jako brzo a ja nisam cekala sve ukupno ni pola sata. Oni rade mislim do pola 3 ili 3.
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 31 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od maza1972 27/4/2011, 14:07

I imam još jednu nedoumicu...danas sam bila u N.Frontu da počnem folikulometriju-inseminaciju...ideja je da obavim dok čekamo odgovor Komisije ...tamo me ja primio dr.Vasiljević i pominjao da uradimo tri IUI???Kao " to je to uslov za VTO."
Imam 39 god.i uopšte mi nije jasno kako je moguće da sveki lekar ima svoju interpretaciju "šta je obavezno" uraditi u pripremi za VTO c v v
Inače, na uz je jedan folikul od 12mm(9 d/c),i šta sad ,kad za praznike niko neće raditi...imam još u petak UZ, ali sve mi se čini da od toga nema ništa, bar u ovo ciklusu...
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 31 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od maza1972 27/4/2011, 14:11

Nerazumem, sa kojim uputima idem u NEMANJINU? Imam samo nalaze,sve briseve,HSG,hormone,spermogram...Jel samo sa tim nalazima ili ipak treba od moje dr.uput za Komisiju?
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 31 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od JocY 27/4/2011, 14:12

Pa u nekim slucajevim ai jeste uslov za VTO ali ti u svakom slucaju imas pravo da konkurises a komisija odlucuje da li moras da imas odradjene IUI. Gde ces da ides na komisiju?
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 31 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od JocY 27/4/2011, 14:14

Da treba da imas upute koje ti da tvoj lekar. Za tebe za ultrazvuk a ako ides na komisiju u Frontu onda i uput za supruga za spermogram koji ce raditi tamo na licu mesta
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 31 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od JocY 27/4/2011, 14:17

Izvini nisam pazljivo procitala tvoj post.
Uput treba da glasi na Bolnicu u koju ces da ides na komisiju i taj uput nosis u Nemanjinu. Oni ga vljda tamo overe ili sta vec.
Nadam se da sam od pomoci cvet
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 31 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od maza1972 27/4/2011, 14:48

Jocy,Hvala ti, sad mi je jasnije.
Pitali su me u Frontu za koju kliniku sam se odlučila,a ja još nisam donela odluku...Dosta sam čitala po forumima i nekako još nisam sigurna.....Jel treba u tom formularu u Nemanjinoj da navedem izabranu kliniku? zbunjen
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 31 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od JocY 27/4/2011, 14:57

Da, navodis i gde bi zelela na vantelesnu i gde zelis na komisiju. Ja sam bila u Frontu i zadovoljna sam. Nisam bila najsjajniji kandidat za vantelesnu ali su mi oni toliko izasli u susret da ja nemam reci. Jedina mi je zamerka zato sto kad su komisije nabiju sto ljudi u malecni hodnik pa ne moze da se dise. A sto se inseminacija tice ne verujem da ce ti insistirati na njima obzirom na tvoje godine.
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 31 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od maza1972 27/4/2011, 15:14

I jel bila uspešna VTO? Kako nisi bila najsjajniji kandidat?
I ja mislim da nisam dobar kandidat,zato što su svi nalazi super dobri...A to me ne raduje, jer neznaju uzrok steriliteta Crying or Very sad
I stalno imam utisak da me doktori gledaju kao neko svetsko čudo, sa 39 god.nije bilo ni porođaja ni pobačaja,ni trudnoća...i nije ništa rađeno ,nijedan operativni zahvat ,nijedna IUI do sada...pa kad niko nije imao da me uputi,moja doktorka ne bi ni sad da joj nisam tražila ... Crying or Very sad Stvarno se jako loše osećam zbog toga. tuga
I nekako nas tretiraju kao debile.Naprimer danas ,na folikulometriji ,komentar dr.(neću da navodim ime):kako tako jednoj lepoj dami da ne pucaju folikuli...Ja odma dajem obrazloženje da imam nizak progesteron...i tako bezveze...
Posle sam mislila ,bolje da sam rekla da hormonski status nema baš velike veze sa lepotom,ali sam ipak sve prećutala,ipak je on eminentni stručnjak i primio me ,iako nisam njegov pacijent, fd
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 31 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od JocY 27/4/2011, 15:26

Sad sam u pripremi za VTO, ali moji jajnici ne funkcionisu bas najsjajnije imam malo antralnih folikula ali su mi FSH i AMH dobri (najverovatnije je to posledica nekh hormona koe su mi davali pre komisije a sa svakim ultrazvukom ima vise antralnih folikula tako da se situacija popravlja) i zato su mi pruzili sansu da probam VTO. lol!
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 31 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od JocY 27/4/2011, 15:28

A za dr se ne sekiraj ja sam njegov pacijent i ume on nekad tako da tresne verovatno je zeleo da te malo opusti
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 31 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od maza1972 27/4/2011, 15:38

I ja mislim da je tako,a bio je tu neki mlađi asistent ili specijalizant.On mi je radio UZ a dr.stoji i gleda ekran.Neznase ko je imao veću tremu,ja ili on.Još ja navigiram gde mi je desni jajnik ,malo bliže prema materici...  b  b  b Šou je bio.A ja nervozna,brinem da li ima bar nešto od folikula...Nego,i meni nešto AMH bio loš 0.3 (0.5-5.3)pa se užasno nerviram zbog komisije,da li će me zbog toga odbiti.Realno sam u januaru na UZ imala 2 folikula vodeća,sad ovaj jedan 12mm (9 d/c).Fsh 5.2. b
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 31 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od dragmilk 27/4/2011, 19:14

Pored nalaza moras imati overen plavi uput koji ti je trebalo da da tvoja dr. za komisiju u Visegradskoj ili NF, na njemu treba da stoji drzavni budzet ili sl, i takodje na njemu teba da stoji da se upucujes na ultrazvuk na komisiji u NF., takodje tvoj suprug treba da ima uput za spermogram. Moj suprug nije imao rezultrat brisa uretre, ali nam je dr. na komisiji progledala kroz prste i rekla da taj nalaz obavezno donesemo kad budemo na komisiji u NF. Nemoj se nervirati, ja sam bila totalno sludjena dok sam skupljala nalaze, pa evo sad sam u postupku.

Meni je stvarno neverovatno, da lekar zeni koja ima godina koliko ti imas kaze da je uslov za vto 3 inseminacije, ja nisam imala nijednu. I mene je na komisiji u NF neki lekar pokusavao odvratiti od VTO, ali kad sam ja pomenula koji doktor mi je rekao da na osnovu suprugovog loseg spermograma i mojih jajnika koji nisu sjajni nista osim VTO, taj dr. je tek onda pogledao zaista nase rezultate i rekao da trebamo ici na VTO. Stvarno me je bio iznervirao
Ne znam sta da kazem, zdravstvo nam je uzasno
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 31 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od maza1972 27/4/2011, 19:38

Dragmilk,hvala za info.
A, posebno za razumevanje psihološkog momenta.
Niko ,ko nije ovo prolazio, nemože da razume sve aspekte i duševne potrese,koje mi proživljavamo;
nažalost ni najbliža porodica.
Svakodnevno moram da dokazujem i ubeđujem nekog dr ili sestru da ako za 10 godina nije došlo do trudnoće, sigurno neće ni sad ,uz pomoć IUI.Ili da odgovaram ,kao na ispitu, na pitanje " a, koje su indikacije za IUI i VTO?"
Pritom, to pitanje mi postavlja sestra na odeljenju steriliteta?!?
Ali, ovo je priča za neku drugu temu,IZVINJAVAM SE ...
v
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 31 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od dragmilk 27/4/2011, 22:01

Samo polako i brani svoj interes. Treba ponekada biti i drcan. Pozdrav i srecno
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 31 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od heart84 5/5/2011, 16:56

Drage ja danas bila na komisiji u Nemanjinoj da predam papire za sledeci postupak, ali nisam imala briseve od mog dragog tek danas ih je radio pa ce biti gotovi za par dana, mislila sam mozda ce mi progledati kroz prste Very Happy ali rekli mi da kad budu nalazi gotovi da im donesem, da ne moram da cekam nego odmah da udjem u sobu 109 i da li mi neki papir da popunim, tipa za koju kliniku smo se opredelili i osnovni nasi podaci, zanima da li oni odmah na komisiji u Nemanjinoj kazu da li smo prosli ili ne ili cekamo da nas pozovu, pa tek onda idemo na drugu komisiju u Narodni front ili Visegradsku
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 31 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od viktorija 5/5/2011, 17:26

Oni ti odmah kazu da li ispunjavate uslove Taj dan se bira da li ces na komisiju u Front ili Visegradsku i na kojoj ces klinici raditi vto.Dobices neki papir gde ces zaokruziti izabranu kliniku...Drugostepena komisija je oko 2 nedelje nakon toga..Ja sam isla u front i odmah taj dan dobijes odgovor.Ako ides u Visegradsku cekas da ti jave.
viktorija
viktorija

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 04.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 31 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od heart84 5/5/2011, 17:31

Meni su vec dali papir koju kliniku da odaberem, i da im dostavim kad budu gotovi brisevi od mog dragog, a uput sam od moje doktorke iz doma zdravlja uzela za Narodni front, jel to ja biram ili mi oni u Nemanjinoj kazu gde da idem
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 31 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od heart84 5/5/2011, 17:33

Imam jos jedno pitanje da li muska polovina Very Happy treba da dolazi na drugostepenu komisiju, ili je dovoljno da sama dodjem
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 31 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od viktorija 5/5/2011, 17:40

Ti biras draga...
viktorija
viktorija

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 04.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 31 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od viktorija 5/5/2011, 17:42

Mora muzic sa tobom, u Frontu se proverava spermogram...u visegradskoj ne ali svakako mora sa tobom


Poslednji izmenio viktorija dana 5/5/2011, 17:45, izmenjeno ukupno 1 puta
viktorija
viktorija

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 04.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 31 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od heart84 5/5/2011, 17:45

Hvala Viki Very Happy
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 31 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od maza1972 5/5/2011, 21:00

Danas sam bila da uzmem uput za Nemanjinu i dr.mi napisala na plavom uputu (obrazac 03-2),
Zdr. ustanovi:RZZO Komisija za VTO IGA.
Da li je to pravi uput ,inače ću na komisiju u Klinički centar-Višegradska,a postupak u Klinici Beograd u Jovanovoj.Molim brz odgovor,danas sam čekala 4 sata za ovaj uput,i ako nije to onaj pravi, stvarno nemam komentar... affraid
I još jedno pitanje...da li je moguće zamrzavanje embriona u Specijalnoj bolnici Beograd -mislim ,o našem trošku?
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 31 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od heart84 5/5/2011, 21:10

Mazo to ti je taj uput za Nemanjinu, to i meni pise samo bez IGA ne znam sta ti je to, inace ja sam bila danas u Nemanjinoj cekala sam oko sat vremena da dodjem na red, nisam imala briseve za dragog ali su mi rekli da to naknadno dostavim, tako da u ponedeljak pravac Nemanjina opet.
Mazo a jesi uzela i uput za Visegradsku
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 31 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od maza1972 5/5/2011, 21:22

Imam još jedan plavi uput za UZ za VTO.
Mislim da je to taj uput za drugostepenu komisiju,gde rade ultrazvuk i spermogram. Shocked
Nije mi napisano za koju kliniku ,iako sam se odlučila za komisiju u Višegradskoj.
A na prvom uputu za Nemanjinu IGA znači -Institut za gin i i akušerstvo.
Molim te,jel znaš tačnu adresu u Nemanjinoj i koja je kancelarija,radno vreme?
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 31 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu