KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

+83
Jelica
Kamilica
cile
ananana
Mirjana
danijeland
ivana ivanovic
grudva
Mali Princ
Bokicalepotica
dragmilk
maza1972
Nebo
ciklama
cicsa80
Niny
JocY
jaca*caca
cvrle76
Deni
*AIDA*
zabrinuta75
heart84
ANY
viktorija
Ljubičica
vašar
sanjicica
JacaKg
MARA
shenon
maki79
Marija86
gagax81
LaFolie
ŽenoLina
BiKsi :)
djole42
Nina77
elijana70
7-patuljaka
dacca
mika811
kowrdzawa
racili
Zaneta
lena
anna
natalija
eni
nesalela
tina73
cici
natta
bak
mika81
bridget jones
dr mali pariz
mala parizanka
vesna80
catherine290505
buby
kasia
bokica
nena beba
maša
Struzzo
nabla
bebica
Orline
Teodora
maja76
nevena50
Cupava
Gala
bebko
zalosna_sova
Kata
tanjaz
maus
Hitron-Luka
HappyGirl
darkoikaca
87 posters

Strana 30 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 30 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od BiKsi :) 28/3/2011, 17:34

U Novom Sadu, u Novom Sadu, HEJ!!!!! vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 30 612963
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 30 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Cupava 28/3/2011, 22:47

Super vest, al' do daljnjeg ce ostati samo na pisanju. Vec dva dana zovem Betaniju i svaki put mi kazu zovi ujutru. Ja nazovem ujutru, al' cvrc, il' se niko ne javlja, il' zauzeto. Al' ne lezi vraze, posaljem sms dr. Trninic Pjevic, izvinim se sto joj uzurpiram vreme i zamolim za informaciju, ona mi uljudno odgovori da pogledam sajt grada Novog Sada jer bi tamo trebalo sve da pise. Pronadjoh jos juce taj "Zahtev za ostvarivanje prava na naknadu troškova vantelesne oplodnje", al' ne i informacije na koji nacin se dobija "- важећa потврдa Комисије о испуњености услова из члана 3. тачка 4. овог правилника..." kad niko iz GAK-a nije obavesten.
Obzirom da je Socijalno na 30sekundi hoda do mog posla, odem i tamo...zenica na salteru me belo gleda i pita odakle mi informacija da grad Novi Sad daje besplatnu trecu????? Oni o tome nista ne znaju i sad prvi put od mene cuje za to.
E sad, recite vi meni sta ja da radim, koga da pitam?? :-) Da su isti uslovi kao za dve besplatne vto koje obezbedjuje drzava, znali bi u RZZO-u o cemu pricam, ovako...gde god da se okrenes - vrata zatvorena.
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 30 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Niny 29/3/2011, 00:34

Devojke, pomagajte, mm isao kod lekara da mu da upute, ona mu ispisala neka 4 papira, uopste ne mogu da razaznam sta gde pise Shocked , molim vas mi kazite gde se sta vadi (u Bgd-u), krv, brisevi, spermogram...
Ta njegova doktorka misli da je rano da spremamo papire, jer je mm imao operaciju tumora pre mesec dana Rolling Eyes , jedva mu je dala uput za spermogram. Poslednji put je radio u decembru, mozda mozemo taj da predamo, sta mislite? Uopste nemam predstavu da li sad on (zbog operacije) uopste ima zive spermice ili ne Crying or Very sad
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 30 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od jaca*caca 29/3/2011, 13:00

Evo samo da vam se javim. Nisam uspela da uradim hormone u labaratoriji kliničkog centra,jer nisam imala ispravnu šifru na uputu!!! Postoji neka šifra za nas,ali je izgleda tajna pošto je niko ne zna ! Rolling Eyes
Ja cu sačekati sledeći ciklus,pošto imam početkom meseca laparaskopiju,i iskreno se nadam da će to tada neko saznati tu famoznu šifru,ako niko drugi ,ono bar onaj ko treba da je zna,moj ordinirajući ginekolog iz Doma zdravlja... king

usne
jaca*caca
jaca*caca

Broj poruka : 599
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 02.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 30 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od dr mali pariz 29/3/2011, 14:37

N97
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 30 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od jaca*caca 29/3/2011, 19:03

Pariz queen !!!
d d d
jaca*caca
jaca*caca

Broj poruka : 599
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 02.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 30 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Cupava 29/3/2011, 19:24

Mislim da ti ni na to nece proci jer na zalost nemaju reagenasa, ne radi se o tome da li hoce ili ne. Od kad su uveli da moze na uput, potrosili su zalihe koje su imali, a druge ne mogu da nabavljaju jer su i za prosle duzni. Drzava ne placa, reagenasa nema...pa po nama, tako to ide.
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 30 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od dr mali pariz 29/3/2011, 20:23

Čupava,ako su joj rekli da je do šifre,a razlog taj koji ti navodiš,ja bih im ...hahahhaa...ma nije za javnost,ali znaš ti šta bih im ja.
Reagense nemaju,pa će dobiti,nije sigurno situacija da državna lab u NS ne radi hormone...svašta!
i da...baš me zanima šta to ne može preko veze u ovoj sjajnoj zemlji.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 30 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od cvrle76 29/3/2011, 20:56

jaco, ako su ti rekli da ce proci uput sa sifrom onda pokusaj tako. pouzdano znam da su testirali hormone onima koji su imali sifru dobrovoljnih davalaca krvi i osiguranika koji ne placaju participaciju. istina je da nemaju materijala, ali ako imaju dovoljno materijala za davaoce krvi, i ako su ti rekli da ce biti ok sa sifrom za vantelesnu oplodnju, onda bi to trebalo da bude ok.... zbunjen
cvrle76
cvrle76

Broj poruka : 543
Location : novi sad
Datum upisa : 08.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 30 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od dr mali pariz 29/3/2011, 22:04

Čupava, a na osnovu čega si skontala da važe drugačiji uslovi za 3. od prethodna 2 uslova?
Najbolje bi bilo da Kopitovićku dobiješ,jer vest od nje potekla.Svejedno,da je to odlučeno,rekla ti je i Trninićka,jer da nije to postojeće,tako bi ti i rekla,samo što ništa preko noći ne biva.
Ona je i za 2 .postupak za Srbiju, meni u februaru rekla-a kad je započeo,znaš i sama.Ako ne znaš,reći ću ti...posle 2 meseca,dakle u aprilu.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 30 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Cupava 29/3/2011, 22:30

Mali pariz, za reagense sam cula od druga koji vec godinama radi u zdravstvenoj ustanovi. Ono sto imaju od reagenasa, imaju za lezece pacijente, a nove zalihe ne dobijaju, niko im ne da bez para, sto je i logicno.
Nisam skontala da vaze drugaciji uslovi, skontala sam da niko jos uvek nista ne zna. Jutros su mi u Betaniji rekli da nazovem za tri nedelje jer jos uvek nemaju nikakve informacije o uslovima koji su potrebni za ulazak u program. A Bjelica je mom prijatelju rekao citiram: "Uslovi ce biti slicni kao do sad. Da su hormoni uredni i da ima zivih spermatozoida." I to je sve sto znam. :-)))
Verovatno cu u maju imati vise informacija, mada sumnjam da ce od toga nesto biti. U program ce upasti oni koji imaju veze, jer se lako nadje 100 parova za popunu, al' svakako vredi probati.
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 30 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Nebo 5/4/2011, 22:23

Pozdrav svima! Nova sam na forumu. Eto imam i ja jedno pitanje, Treba da se prijavim za vto,imam sve nalaze osim vaginalnog ultrazvuka,i mm spermograma, to jest,stari su vise od 3 meseca. Idem na prvu komisiju u N.S. pa ne znam da li ce mi trebati i to posto sam na sajtu rzzo citala da ce mi to traziti kasnije ako sam ja dobro shvatila.? Da li neko moze da mi odgovori? Hvala unapred. Inace, iz Temerina smo,kod mog muza je sve ok. a ja sam bila na operaciji zbog neprolaznih jajovoda,priraslica,i svasta nesto.i nista nisu mogli da urade doktori Sad...operisao me dr. Budakov. Pozdrav.

Nebo

Broj poruka : 2
Datum upisa : 05.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 30 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od cvrle76 6/4/2011, 08:55

nebo, dobro nam došla! Very Happy

za prvostepenu komisiju u RZZO trebaće ti i nalaz UZ i spermogram! na drugostepenoj komisiji u betaniji se ponovo radi spermogram, ukoliko prvi nije radila dr tabs, ali svakako na prvostepenoj moras imati sve nalaze!

SREĆNO!!! b
cvrle76
cvrle76

Broj poruka : 543
Location : novi sad
Datum upisa : 08.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 30 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Nebo 6/4/2011, 09:13

Hvala puno.

Nebo

Broj poruka : 2
Datum upisa : 05.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 30 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od heart84 18/4/2011, 11:22

Imam pitanje, da li je i za Nemanjinu potreban uput, meni je doktorka iz doma zdravlja dala samo uput za Narodni front, ja ih zvala tamo oni mi rekli prvo da odem u Nemanjinu, a dr mi nije dala nikakav uput za Nemanjinu
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 30 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od catherine290505 18/4/2011, 11:27

Za komisiju u Nemanjinoj je potreban uput -sa datumom i obavezno da pise da je za komisiju za VTO..
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 30 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od heart84 18/4/2011, 11:31

Hvala draga, tacno sam znala da je nesto zaboravila da mi da
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 30 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od maza1972 24/4/2011, 01:12

Devojke ff
Prikupila sam nalaze za VTO i zabrinuta sam oko nalaza AMH koji je veoma nizak 0.3( 0.5-5.3).
U uputstvu za VTO o trošku Fonda uslov je -očuvana funkcija jajnika.Da li ovaj rezultat može da utiče,da nas Komisija ne prihvati u postupak.Inače,ostali nalazi su više nego dobri-spermogram,HSG;hormoni...
U utorak nosim sve nalaze i treba da uzmem uput za Komisiju ,pa baš i nisam sigurna kakav je to uput i da li treba i ona dva za ultrazvuk i spermogram? zbunjen zbunjen zbunjen zbunjen
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 30 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od catherine290505 24/4/2011, 09:53

Mazo mi smo imali uput za Front i za UZ i za spermogram. Sto se tice AMh ne znam zaista kako ce tumaciti i da li moze biti razlog odbijanja, ja kada sam prolazila proces nisu ga trazili, nadam se da ce neka od devojaka sa iskustvom sa tim nalazom i komisijom da ti se javi. Srecno!
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 30 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Niny 26/4/2011, 10:58

Mazo, gde je tvoj muz radio spermogram? Jel u gradskom zavodu za zdravlje? Koja je procedura, treba li da se zakaze?

Znaci sve ste prikupili od nalaza, super! Gde si vadila AMH?
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 30 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od maza1972 26/4/2011, 15:30

Spermogram mislim da traže sa Urološke klinike,zakazuje sa na tel 011/366-30-60.Inače ima stari spermogram,pa sam ja saznala da Komisija traži iz Urološke klinike,pazi,ovo nije skroz sigurno,jer još nismo predali,samo sam našla inform.na forumima.
AMH sam radila u Beomedicu ,ali su izgleda pogrešili,pa sam ponovo u Beo-labu.
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 30 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Niny 26/4/2011, 15:48

Mm ima uput za zavod za zastitu zdravlja, u 29.novembra Rolling Eyes
Kada ce ti biti gotov AMH? I ja sam ranije radila u Beomedici
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 30 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od maza1972 26/4/2011, 20:08

Nisam znala da u Zavodu rade spermogram,jel se zakazuje,koliko se čeka nalaz?Tamo smo radili serologiju iz krvi.
Amh će biti do četvrtka gotov...baš mi se ovo sad oteglo,a sve ostalo sam za 2 nedelje završila...već me izdaje strpljenje... c
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 30 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od dragmilk 27/4/2011, 13:36

Za komisiju u Nemanjinoj nije potreban uput, ali je potrebno da komisiji u Nemanjinoj prilozite overen uput (plavi) za komisiju u NF ili Visegradskoj, ovo vazi za Beograd. Ja sam tu papirologiju odradila u februaru, pa ako neko ima nedumica neka me slobodno pita.
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 30 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od maza1972 27/4/2011, 13:58

Sad mi tek nije jasno,a moja dr.ne radi ovih dana...Imam sve nalaze i u uputstvu RZZO stoji:
" Ginekolog za ženskog partnera:
 vrši kompletnu pripremu za upućivanje na Komisiju za VTO;
 obavezno utvrđuje ispunjavanje kriterijuma za postupak VTO;
 upućuje je da uradi napred navedene analize i dijagnostiku;
 ukoliko ispunjava sve propisane uslove i poseduje ispravne medicinske nalaze,
ginekolog izdaje uredne upute za:
1. Komisiju za VTO nadležne zdravstvene ustanove;
2. ultrazvučni pregled, koji se radi pri davanju ocene Komisije za VTO."
Šta je sad sledeći korak.Bila sam u DZ,ali su me vratili,jer moja dr.ne radi... v
Gde sad da idem sa ovim nalazima,inače sam iz BG c
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 30 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 30 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu