KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

+83
Jelica
Kamilica
cile
ananana
Mirjana
danijeland
ivana ivanovic
grudva
Mali Princ
Bokicalepotica
dragmilk
maza1972
Nebo
ciklama
cicsa80
Niny
JocY
jaca*caca
cvrle76
Deni
*AIDA*
zabrinuta75
heart84
ANY
viktorija
Ljubičica
vašar
sanjicica
JacaKg
MARA
shenon
maki79
Marija86
gagax81
LaFolie
ŽenoLina
BiKsi :)
djole42
Nina77
elijana70
7-patuljaka
dacca
mika811
kowrdzawa
racili
Zaneta
lena
anna
natalija
eni
nesalela
tina73
cici
natta
bak
mika81
bridget jones
dr mali pariz
mala parizanka
vesna80
catherine290505
buby
kasia
bokica
nena beba
maša
Struzzo
nabla
bebica
Orline
Teodora
maja76
nevena50
Cupava
Gala
bebko
zalosna_sova
Kata
tanjaz
maus
Hitron-Luka
HappyGirl
darkoikaca
87 posters

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 3 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od bokica 8/1/2010, 13:21

Iako sam to sto puta negde citala sad ne mogu da nadjem. Da li se potrebne analize za besplatnu VTO rade u Institutu za javno zdravlje Batut ili u Zavodu u 29. novembra? Mislim na HIV, hepatitis itd?

Gde da uzmem upute za supruga? Kod mog ginekologa ili kod njegovog lekara opste prakse?

Eh i necete verovati, ali dr mi je dao da kao potrebne analize za ulazak u program uradim i AMH i Inhibin B. To sam videla tek kada sam izasla.

O tome cemo morati da porazgovaramo iduci put. Ako RZZO ne trazi nisam ni ja toliko glupa da poturam Komisiji moj jadni AMH.

Ako je neko bio na komisiji u Visegradskoj molim vas da mi napisete ko je cini?
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 3 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od nena beba 8/1/2010, 13:25

U 29 NOVEMBRA.
za supruga kod svog ginekologa uz njegovu knjizu.
koji ti je dr dao to za amh, privatni ili u dz?
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 3 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od bokica 8/1/2010, 13:27

Prof Tulic u Visegradskoj. Iako sam to radila kod njega prosle godine.
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 3 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od kasia 8/1/2010, 13:29

Boki ja sam upute za hiv, hepatitis itd, i ako smo isli privatno uzela i za mene i za mm od mog ginekologa, trazila mi je samo da ponesem njegovu knjizicu. To se radi u 29-om, i na moje iznenadjenje vrlo brzo se zavrsi. Jedan par bio pre nas i muskarac se zalio u hodniku da ginekolog njegove zene nije hteo da da upute za njega, vec ga slao kod urologa. E sad, da li je moguce da nema pravila nego da je individualno, ne znam.
kasia
kasia

Broj poruka : 1408
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 05.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 3 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od nena beba 8/1/2010, 13:30

znaci on je to preporucio i morala bi privatno da odradis?
ma odradi zbog njega da bi ti lakse dao primerenu stimulaciju, ali nemoj komisiji da pokazujes...
ja sad ne mogu na vto pre pocetka maja, zbog pazuze od ove
stimulacije... pa ne znam kad da pocnem sa papirima, da mi nesto ne bi
zastarelo...
imam zakazano za hlamidiju i dr u batutu krajem januara, moracu da
pomeram... ao nekom treba termin mogla bi da pitam da uleti na moje
mesto...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 3 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od nena beba 8/1/2010, 13:32

kasia, taj ginekolog nema pojma pa se plasi da nesto ne napise sto ne
bi smeo... a ocigledno nije u toku... to bas ginekolozi rade...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 3 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od nena beba 8/1/2010, 13:32

bokice a ja kad sam pitala u visegradskoj , sve sa uputom, da mi urade amh, rekose da oni to ne rade.... cccc
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 3 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od bokica 8/1/2010, 13:39

Neno pretpostavljam da bi trebalo privatno. Ako zapnem, nema sansi po zakonu to da mi trazi. Rezerva mi nije sigurno porasla, narocito posle dve stimulacije. Odgovor moze da predvidi na osnovu IUI.

Meni je rekao i da hormone ne radim bar jos dva ciklusa zbog stimulacije.

Neno, ti se jos ne predaj mozda ti nece ni trebati novi postupak. Mada mislim da mozes brze ponovo jer je to bila blaga stimulacija.

Ja sam sad sva pomalo zbunjena. Rekao mi je da polako prikupljam analize, u medjuvremenu da pratimo endometriome pa ako porastu kaze da nije problem da se uradi operacija pred postupak. Za sad se smanjuje i nije za operaciju.

Izgleda da nisu toliko izriciti kad je u pitanju starost analiza kao sto pise na sajtu RZZO-a.

Kasia jel se zakazuje u 29. novembra?
Za svaku analizu poseban uput i da pise VTO?
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 3 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od bokica 8/1/2010, 13:40

tacno neno ne rade AMH osim ako se nesto nije promenilo
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 3 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od nena beba 8/1/2010, 13:44

NE ZAKAZUJE SE U 29 NOV KOLIKO SE JA SECAM, A TREBA ZA SVAKU ANALIZU PONAOSOB UPUT
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 3 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od kasia 8/1/2010, 13:45

Ne zakazuje se, samo smo banuli, mm zurio na posao pa smo poranili i zavrsili za dvadesetak minuta. Da za svaku analizu poseban uput i da pise vto ali doktori sami to znaju. Kad odes u dvadest deveti, kazes na salteru za sta si dosao, oni te posalju na taj i taj sprat, nema guzve jer je to odeljenje samo za takve stvari.
kasia
kasia

Broj poruka : 1408
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 05.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 3 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od bokica 8/1/2010, 14:15

hvala vam
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 3 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od buby 8/1/2010, 14:30

meni na uputima pisalo FOND...da mi ne bi naplacivali...isto i za supruga sve moj ginekolog koliko znam urolog nema sta tu da trazi...aj..polako pa sa srecom...
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 3 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od bokica 8/1/2010, 20:28

evo linka iz vecerasnje emisije OKO koja potvrdjuje da je odobren drugi pokusaj

http://www.rts.rs/page/tv/ci/story/17/%D0%A0%D0%A2%D0%A1+1/419881/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B0+%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0+-+%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0+%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%B0.html
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 3 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od bokica 25/1/2010, 10:48

Evo svezih informacija.

Prvo ako cujete da je neki ginekolog iz DZ-a nastradao znajte da sam ja pocinilac.
Program VTO je poceo jos 2006. godine, sada je 2010., u Srbiji ima 100.000 parova sa problemom neplodnosti, a moja dr na jedvite jade napisa nesto uputa i knjizicu mi izgubili.

Dakle AMH je obavezan, zvala Zavod i dr Jovanovic mi se zahvalio na sugestiji da to ne pise na sajtu. Ubacice to oni vec. Kakav sam ja kreten. Samo sto nije znao da mi kaze gde da ga uradim.
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 3 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od catherine290505 25/1/2010, 11:02

bokice- ako ti nije napisala datume na upute, dodaj ih sama- to se odnosi na upute za komisiju u Nemanjinoj i sve upute za zavod za javno zdravlje, znam za neke osobe koje su vracali zbog toga. Drugo, vidim da si negde ranije pitala- sve sto odradis u tom zavodu vazi 6 meseci, kao i hormoni (biohemija, brisevi i sl. vaze mesec dana). Sto se tice AMH-a, prosto neverovatno, nema to NIKO nije trazio ni na jednoj komisiji i znam jos sto parova kojima to nije trazeno kao ni Inhibin B (moj je inace bio prilicno mizeran). Neko je pitao pa da i to napisem, sve analize sam odradila za nekih 20 dana, samo je bitno pogoditi da najsvezija bude biohemija i brisevi, urin..sa sve komisijama, bilo je gotovo za mesec-mesec i 15 dana koliko me secanje sluzi. A to takodje za AMh- posto se i hormoni uglavnom rade privatno, jedna zena je dolazila u Front na odeljenje vto i kategoricno zahtevala gde moze besplatno da ih odradi i niko nije znao da joj kaze i posle je terala sve do zavoda jer je proces vto -BESPLATAN i nije joj palo na pamet da bilo sta placa, naravno potpuno je u pravu, tako i tebi neko neka kaze gde da izvadis AMH...Da odlepis oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 3 Icon_mad
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 3 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od bokica 25/1/2010, 11:54

hvala ti keti, ali to bi vec trebalo sve da je uigrano i da samo ide
ne ja nju da proveravam
nije ni htela da mi da uput za Komisiju, nego kad sve uradim njoj da odnesem. Mozes misliti.
Oni su u DZ uzasno iskompleksirani sto sluze samo za upute, pa onda isticu svoj znacaj.

Hormone cu uraditi u Visegradskoj, a briseve verovatno moramo privatno

nije htela ni za mm da mi da nijedan uput, ali mi je dr Jovanovic rekao da moze i od opste prakse.

moram da sacekam da prodje jos jedan ciklus zbog hormona od IUI.
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 3 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od nena beba 25/1/2010, 12:01

bokice, zar ne treba vise od 1 ciklusa da sacekas, bar 3?
meni rekose 3-6 zavisno od doze stimulacije...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 3 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od catherine290505 25/1/2010, 12:21

Bokice-apsolutno se slazem za sve sto si napisala o tvojoj dr- cisti komplexi, moj ginekolog je uzeo sve briseve mm i da i za njega sve upute...Menjaj tu ... gdju, imas mogucnost za to.
drzim palceve.
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 3 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od bokica 25/1/2010, 18:33

keti za gde si uzela upute za briseve za tvog muza?

neno procice toliko vremena dok se ja prijavim na komisiju, pozovu me ...

ja jedino nisam sigurna da li je dovoljan jedan ciklus da prodje od stimulacije da bih izvadila hormone?
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 3 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od catherine290505 25/1/2010, 19:54

Uput za spermogram i kulturu -za Front i to komisija trazi na uvid )prvo u Nemanjinoj a posle u Frontu), upute za Zavod za Javno zdravlje za HIV, HCV, HbsAg....sve mi je ispisao ginekolog...
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 3 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od bokica 25/1/2010, 19:58

Hvala Keti

Evo, bravo za mene izborila sam se (ziveo AMH). Kad se ja zalozim za nesto nema da omane.

Uvazili ljudi moju sugestiju da im ne dam AMH.

Uz put su promenili i duzinu trajanja nalaza.

http://www.rzzo.rs/download/Vantelesna.pdf
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 3 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od catherine290505 25/1/2010, 20:11

JUHUUU, pa stvarno-bravo i ja ceo dan razmisljam o tome i komentarisem sa mm kako nije u redu i da se treba buniti ...(mada sad u textu koji si postavila pise da se mogu zatraziti i dodatne analize -od slucaja do slucaja...ali ipak)
A kao sto ti rece evo i novosti o trajanju rezultata- sve godinu dana sem UZ i briseva-tri meseca i hormona- 6 meseci oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 3 Lol
Ima i jos nekih novina koliko vidim, bas cu da proucim, a povecao se i br klinika- nisam znala da i Nis radi...
Bravo Boco!!!
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 3 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od bokica 25/1/2010, 20:19

Pa sad bar znamo da je AMH svrstan u obavezne analize. Samo me interesuje kakvo ce biti tumacenje istog.

Ja sam bila najveci zagovornik toga da necu da radim AMH, a sad mi eto.
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 3 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od nena beba 26/1/2010, 11:27

da li ja nevidim ili na tom novom pdf-u ne pominju vaginalni i cervikalni bris????

a ubacili amh? hmmmm
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 3 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu