KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Preporucite knjigu

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Preporucite knjigu - Page 4 Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od leptirko82 taj 12/10/2013, 12:07

Kapija suza- Ejbraham Vergeze, upravo je citam i jako mi se svidja!
Sto godina samoce- fascinantna knjiga, obozavam je. Koelja sam citala kao klinka. Najinteresantnija mi je Brida.
Crnjanski i Pavic- obozavam ih!
Volim sve da citam, osim pateticnih ljubica. Isidoru Bjelicu ne ubrajam u ozbiljne pisce, pa nek mi oproste oni koji drugacije misle. Procitah dve knjige i ne nadjoh se. Ostale navedene nisam ni citala. Trenutno istrazujem nove tematike, Svedjane, Islandjane...
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 38
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od filipa.panko taj 12/10/2013, 13:41

Isidoru nisam ni ja citala, no mislila sam da je kritika tako dozivljava.

filipa.panko

Broj poruka : 199
Datum upisa : 07.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od filipa.panko taj 12/10/2013, 13:59

Leptirko je si li citala Justejna Gordera?Norveski pisac, verujem da si cula sa njega(Sofijin svet, Devojka sa narandzama). Upravo pocinjem da citam "Zamak na Pirinejima".
Meni je knjiga za sva vremena "Hadrijanovi memoari" Margaret Jursenar.
Nadam se da zbog mojih postova necu bioti optuzena sa "sakupljanje poruka". Shvatila sam admina i u dogledno vreme, dok ne usvojim, otvorim DU, napisem 700 poruka i nekog fizicki ne upoznam, necu dobiti dozvolu. Tako da...Ali one koje su me za ovo optuzile verovatno ovde ne zalaze.

filipa.panko

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od leptirko82 taj 12/10/2013, 14:02

Nisam ga citala, ali sigurno hocu.
Dok sam studirala, bilo mi je dovoljno samo da procitam silnu literaturu, pa da ni za sta nemam vremena. Sada imam zelju da otkrivam i rado prihvatam preporuke!!!
Hvala, Filipa!
leptirko82
leptirko82

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ema78 taj 12/10/2013, 22:10

E da... svojevremeno sam bila zaljubljenik u Disksvet...sve one knjizice sa sarenim koricama od Praceta... eto, od Praceta, preo Danijele Stil do Vergezea...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lilya taj 13/10/2013, 04:44

Ja trenutno citam "Nevernicu", od Ajan Hirsi Ali, zena iz Somalije, borac za ljudska prava, a pre svega borac za prava muslimanskih zena. Ova knjiga je njena zivotna prica. Odlicna.

Sto se tice raznih Isidora Bjelica i njoj slicnih, toliko toga dobrog ima da se procita da mi greota da gubim vreme citajuci takve stvari.
Imala sam prilike da budem u prisustvu nekih od njih, moj utisak je da im je pisanje knjige samo jos jedna tezga. Na zalost, ima estrade i u knjizevnosti, pod uslovom da se takva vrsta pisanja moze uopste podvesti pod termin knjizevnost.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 44
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od filipa.panko taj 13/10/2013, 07:47

Ja na sajmu knjiga, kod nas, kupih knigu Gresnica, Vesne Radusinovic. Kostala je manje od 1 e, a i bila je u originalu. Pa ja ne vidim razliku izmedju njenog pisanja i nekih ljubica koje sam kao osnovka, krisom kupovala na trafici. Ali mislim to sto smo se izolovali, utice na nasu informiranost. Ja da ne kupujem Bazar i Zenu blic, ne bih znala za nju. A tamo se reklamirala, pa reko aj da vidim.
Nego, jel neko citao nesto od Mase Rebic.? Recenzija kaze da "otslikava socijalni zivot u Srbiji, posebno u Bg, podvlaci moral tranzicionih previranja" i sl. Pa jel' vredi nesto?

filipa.panko

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od filipa.panko taj 13/10/2013, 08:05

Ima jedna knjiga koju stalno volim da prelistavam, citam fragmente. To je "Lagum"Svetlane Velmar - Jankovic. Volim ovakve knjige, koje na roaneskan nacin govore d istinitim dogadjajima. Konkretno, ovde je spisateljica prenela slike zivota jedne pripadnice beogradskog viseg drustva. Ona prati ovaj lik niz period od pet decenija (30-te do 80-desetih g 20 v).Prica je viseslojna, a po meni aktuelna zbog plasticnog prikazivanja tadasnje transformacije drustva.

filipa.panko

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od buby taj 13/10/2013, 09:35

ja moram da dodam jednu po meni divnu knjigu a cak je i proglasena za knjigu godine
Crveni sator -Anita Dajamant (ja se secam da sam bar jedno 7 puta pocinjala i odustajala ) par prvih stranica...a onda sam je progutala...prava Biblijska prica...prava zenska knjiga...
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 42
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od OKacica taj 13/10/2013, 10:06

Mogu da potvtrdim da je "Crveni sator" apsolutno knjiga za svaku preporuku!

Sto se tice domacih pisaca, za mene je otkrovenje Dejan Stojiljkovic i njegove "Duge noci crne zastave" i "Konstantinovo raskrsce"... jedva cekam nastavan dugih noci... Fantasticna knjiga, narocito za ljubitelje srpske istorije...

OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ema78 taj 13/10/2013, 11:09

I ja glasam za Crveni sator...
I setih se knjige Badem...zatim Molitva njene majke...
Ema78
Ema78

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od leptirko82 taj 13/10/2013, 12:50

Lagum je fenomenalan roman!
Okacice, hvala na preporuci, obozavam istorijske romane!
Filipa, citala sam Sponzorusu MAse Rebic. Ne mogu da se setim utiska.
Lili, svaka ti je zlatna!
Meni je neophodna ona umetnicka nota, bez obzira na tematiku. Ako je ne spoznam, delo me nije dojmilo.
Prihvatam sve preporuke i bas se unapred radujem sto cu otkriti nesto novo!
leptirko82
leptirko82

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lilya taj 13/10/2013, 13:35

Leptirko, ja i dalje toplo preporucujem Santaram. Ako volis Indiju, onda probaj da je procitas.
Pisac je Georgi Dejvid Roberts, covek filozof, ludd kao struja. Takodje borac za ljudska prava. Ja se za takve najvise lepim.

Planiram da castim sebe novom knjigom Biljane Srbljanovic (opet borac za ljudska prava), "Mali mi je ovaj grob". Naravno roman Brankice Stankovuc, da i nju ne zaboravim Laughing
A skoro je izdala knjigu i Dubravka Stojanovic o polozaju zena u Srbiji valjda do II svetskog rata, ne secam se. E i to moram sebi priustiti Laughing

Mozda je malo off, ali kako da kazem borac za ljudska prava u zenskom rodu. Hm...
lilya
lilya

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 13/10/2013, 14:14

Lilya,
borkinja za ljudska prava :)

Udoh samo za čas pa ću za neke knjige, preporuke da pišem kad bude vremena, već zove Vilenjak...

Broj poruka : 8349
Godina : 52
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marie taj 13/10/2013, 20:01

Ja sam pre neki dan po ko zna koji put procitala Crveni sator... sad me je nesto jos vise dotakla, ovo je prvi put da je citam od kako sam postala majka... u svakom slucaju fenomenalna knjiga, moje preporuke :)
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 37
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marie taj 13/10/2013, 20:01

Jedna od mojih omiljenih je i Laura Eskivel "Kao voda za cokoladu" Very Happy 
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 37
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Shizika taj 13/10/2013, 20:53

Za ljubitelje chovjeka sa fantastichnim smislom za humor:
Preporucite knjigu - Page 4 Enhanced-buzz-15827-1381222205-23
Wink 
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 51
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od filipa.panko taj 14/10/2013, 07:18

lilya ::Leptirko, ja i dalje toplo preporucujem Santaram. Ako volis Indiju, onda probaj da je procitas.
Pisac je Georgi Dejvid Roberts, covek filozof, ludd kao struja. Takodje borac za ljudska prava. Ja se za takve najvise lepim.

Planiram da castim sebe novom knjigom Biljane Srbljanovic (opet borac za ljudska prava), "Mali mi je ovaj grob". Naravno roman Brankice Stankovuc, da i nju ne zaboravim Laughing
A skoro je izdala knjigu i Dubravka Stojanovic o polozaju zena u Srbiji valjda do II svetskog rata, ne secam se. E i to moram sebi priustiti Laughing

Mozda je malo off, ali kako da kazem borac za ljudska prava u zenskom rodu. Hm...
Posto ne znam da koristim multiquote, i pored procitanog uputstva, moram ovako. Reci ces nam Lili kako se zove ova knjiga, meni je i tema diplomskog pre ihahaj godina, bila u vezi svakodnevice zivota intelektualki u Kraljevini Jugoslavija.

filipa.panko

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 14/10/2013, 07:42

Ja sam čitala neke odlomke iz ove poslednje knjige koju Lilya pominje i deluje jako zanimljivo...

"Crveni šator" sam ja čitala isto u vreme vto postupaka i davala mi je snagu... Već sam preporučivala knjige Filipe Gregori za vreme čekanja bete. Ja sam čitala "Drugu Bolenovu kći" i pomagala mi je da se ne mičem a i mislim samo na knjigu... Mada naravno preporučila bih Filipu Gregori i inače, skoro sam čitala "Ledi Rivers", poslednju njenu knjigu koja je izašla kod nas. Trenutno čitam "Slušaj moj glas" od Suzane Tamaro. To je nastavak knjige "Idi kuda te srce vodi" pa pošto sam nju davno čitala onda sam čitala prvo nju pa sad ovu drugu. Zanimljivo mi je kako knjige kad ih čitamo u nekom drugom dobu imaju sasvim neki drugačiji utisak. Nekad kada sam čitala skoro da mi je to bila knjiga o ljubavi. A sada mi je više knjiga o traganju za identitetom mlade žene i ostalih likova u knjizi...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lilya taj 14/10/2013, 09:42

Simona ::Lilya,
borkinja za ljudska prava :)

Udoh samo za čas pa ću za neke knjige, preporuke da pišem kad bude vremena, već zove Vilenjak...
Hvala Simona Very Happy 

Marie ::Jedna od mojih omiljenih je i Laura Eskivel "Kao voda za cokoladu" Very Happy 
I meni se dopala yes 

filipa.panko ::
lilya ::Leptirko, ja i dalje toplo preporucujem Santaram. Ako volis Indiju, onda probaj da je procitas.

Posto ne znam da koristim multiquote, i pored procitanog uputstva, moram ovako. Reci ces nam Lili kako se zove ova knjiga, meni je i tema diplomskog pre ihahaj godina, bila u vezi svakodnevice zivota intelektualki u Kraljevini Jugoslavija.
Filipa, evo ovde mozes malo vise procitati: http://pescanik.net/2013/03/iza-muskaraca/
Takodje sam citala i "Kaldrmu i asfalt" i svidela mi se yes
lilya
lilya

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Crvic taj 14/10/2013, 21:26

Još jedan glas za Kaldrmu i asfalt Very Happy 
Crvic
Crvic

Broj poruka : 267
Datum upisa : 26.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od filipa.panko taj 14/10/2013, 23:09

Hvala Lilya za link.
I da kazem za jos jednu moju omiljenu knjigu"ostrvo dana predjasnjeg"Umberta Eka.I "Atlantida"Pekica.

filipa.panko

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od JAmajka taj 15/10/2013, 00:57

lilya ::Leptirko, ja i dalje toplo preporucujem Santaram. Ako volis Indiju, onda probaj da je procitas..
To ću ja da čitam..,volim sve što je istočno,egzotično.Lily:jdis: poljubci 

Ja trenutno čitam Umberta Eka i "Tajanstveni plamen kraljice Loane."Kupih je u Italiji,prošle god. i tek skoro uzeh da čitam.Toplo je preporučujem.

Pravite li spisak za Sajam knjiga? Ja ću ove godine voditi i klince..,nek se uče na vreme:D Very Happy 
JAmajka
JAmajka

Broj poruka : 1906
Datum upisa : 25.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 15/10/2013, 07:01

Jamajka,
mm i ja baš planiramo da vodimo Vilenjaka. Prošle godine ga nisam vodila, nisam sigurna da li je i sad prava odluka zbog gužve ali otići ćemo pa ćemo da vidimo.

Ne pravim nikakav spisak zato što sam niz godina ranije samo jurila po sajmu tražeći knjige za faks, naročito u onim antikvarnicama. Ovo je prva godina kad idem neobavezno i jako se radujem tome.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ema78 taj 15/10/2013, 09:28

Ja sinoc poceh da citam Senku vetra...vec dugo se nakanjujem, nikako da krenem, ali eto sinoc poceh, i za sada obecava...
Ema78
Ema78

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: