KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Strana 14 od 14 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14

Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 14 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od gremlin 13/3/2021, 23:02

Nama su istekli dokumenti, 2019. smo predali zahtev 🙇♀
Skupljamo sada, to ćemo brzo, ali je problem što moramo da čekamo da se tim organizuje za kućnu posetu, a posle verovatno čekamo da spakuju papire za ministarstvo. Ne vole da zovemo, a ovo sa rokovima da će ih ubrzati ne verujem, samo bi sebi skočili u stomak. Ceo proces nekako odiše porukom niste prioritet u slučajevima ili čekajte ili odustanite. Pokušavam da ovo doživim kao trudnoću sa mučninama i povraćanjem i komplikacijama da bi se stiglo do cilja a to je dete, da nije samo meni teško. Jedino što čekanje, insistiranje da je odlika roditelja strpljenje, za nas znači da smo stariji, nesvesno nam smanjuju šanse da budemo izabrani.
Jedino mi nije jasno sa registrom kako se biraju parovi... Jedno dete može odgovarati zahtevima 100 parova, a ne verujem da svaki baš pregleda neko. Šta uopšte stave u registar sem zahteva, kako drugi centar koji nije sreo parove izabere koga će zvati na razgovor?

gremlin

Broj poruka : 5
Datum upisa : 29.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 14 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od sanja 73 14/3/2021, 17:42

Mimice tako sam srećna zbog vas troje uzivajte u vašoj bajci koja tek sledi zagrli čedo vaše ljubi vas Sanjica puno srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 986
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Danara 14/3/2021, 23:12

Mi smi imali 40/38 godina, za uzrast deteta stavili smo do 3 godine. Zvali su na za decu od godinu i po do dve godine. Naša ćerka je imala tačno 2 godine kad su nas izabrali za roditelje.
Danara
Danara

Broj poruka : 168
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mimi85 19/3/2021, 08:00

gremlin ::Nama su istekli dokumenti, 2019. smo predali zahtev 🙇♀
Skupljamo sada, to ćemo brzo, ali je problem što moramo da čekamo da se tim organizuje za  kućnu posetu, a posle verovatno čekamo da spakuju papire za ministarstvo. Ne vole da zovemo, a ovo sa rokovima da će ih ubrzati ne verujem, samo bi sebi skočili u stomak. Ceo proces nekako odiše porukom niste prioritet u slučajevima ili čekajte ili odustanite. Pokušavam da ovo doživim kao trudnoću sa mučninama i povraćanjem i komplikacijama da bi se stiglo do cilja a to je dete, da nije samo meni teško. Jedino što čekanje, insistiranje da je odlika roditelja strpljenje, za nas znači da smo stariji, nesvesno nam smanjuju šanse da budemo izabrani.
Jedino mi nije jasno sa registrom kako se biraju parovi... Jedno dete može odgovarati zahtevima 100 parova, a ne verujem da svaki baš pregleda neko. Šta uopšte stave u registar sem zahteva, kako drugi centar koji nije sreo parove izabere koga će zvati na razgovor?

Ovo je sve samo ne normalno!!!! Ne znam u kom gradu se sve ovo dešava ali taj centar je neažuran i ne radi svoj posao kako treba! Ne da bi ih zvala nego bi išla kod direktora ustanove lično i urgirala. Heeeej 2 godine da ne završe pa to je van svake pameti.
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3340
Godina : 36
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od gremlin 21/3/2021, 12:24

Draga moja, nažalost ne postoji propisan rok za proveru podobnosti, tako da zavisimo od voditelja slucaja, same azurnosti socijalnog, ovo je jednosmerna ulica ako kreneš u suprotnim pravcu sudarićeš se sa njima i onda ništa od🤱
Jako zaboli kad si nemoćan, negde ljudi za 15 meseci dodju do deteta a mi ni do registra 😢
Izdržaćemo i ovo, samo da nas posle zovu za dete

gremlin

HappyGirl likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) 22/3/2021, 16:50

Gremlin, ima li sanse da promenite radnika koji vas vodi? Ne bih ja bila toliko strpljiva...

2) Spebo V 2010.FET, 2 blaste-beta 463-biohemijska,
3) Spebo V 2013.ICSI, 3 cetvorocelijska-beta 168,8, 7.6.2013. videli srce 14.12.2013. Kinder suprise!
4) Spebo, IV 2016.ICSI,1 osmocelijski i 1 blasta-beta 4,
5) Spebo, V 2017. FET, 2 blaste-beta 2,
6) Spebo, VI 2018. FET, 3 blaste-beta 214 🐥, 29.10.2018. videli ❤  6.6.2019. stigla Rodjena
Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
BiKsi :)

Broj poruka : 22691
Godina : 40
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) 22/3/2021, 16:51

Mimi, kakva uzivancija 😍😍😍😍😍😍😍

2) Spebo V 2010.FET, 2 blaste-beta 463-biohemijska,
3) Spebo V 2013.ICSI, 3 cetvorocelijska-beta 168,8, 7.6.2013. videli srce 14.12.2013. Kinder suprise!
4) Spebo, IV 2016.ICSI,1 osmocelijski i 1 blasta-beta 4,
5) Spebo, V 2017. FET, 2 blaste-beta 2,
6) Spebo, VI 2018. FET, 3 blaste-beta 214 🐥, 29.10.2018. videli ❤  6.6.2019. stigla Rodjena
Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers

Broj poruka : 22691
Godina : 40
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nella 22/3/2021, 23:40

Mimi cestitam!!!!! uzivaj sada i ne razmisljaj mnogo! bas sam srecna zbog vas!
osmeh srce

Nella

Broj poruka : 56
Datum upisa : 27.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Okica84 5/4/2021, 22:05

Ćao drage moje :) naša školica se završila i sada čekamo da prođu ti papiri tj. da dodju do ministarstva.Oni određuju podobnost? Kome treba da kažemo za promenu želje? Prva želja nam je bila da može i dvoje,međutim kako je mene uhvatila panika oko svega došlo je i do promene želje pa ipak želimo jedno dete.Ne znam da li oni striktno traže dvoje ili ako se desi ako nađu baš dvoje pa da nas uzmu u obzir? Da li mogu da nazovem samo našeg soc. radnika ili moramo lično? Ljubac
Okica84
Okica84

Broj poruka : 19
Godina : 37
Datum upisa : 20.05.2020

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od gremlin 7/4/2021, 22:08

@Okica84 Prvo pozovi svog voditelja slučaja, možda još nisu poslali dokumentaciju.
Nisam sigurna ko tačno daje podobnost jer je još nisu dobili, znam samo da Ministarstvo šalje socijalnom tu konačnu odluku o upisu u registar podobnih usvojitelja. Misli da ako ste rekli dvoje dece, to ne isključuje jedno dete samo vas uzimaju u obzir i ako imaju brata i sestru na primer... Ali možete odbiti ako niste zaintereosvani, mislim da se to nigde ne beleži

gremlin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mimi85 Juče u 08:21

Okice ne sekiraj se. I mi smo rekli da bi voleli i više dece pa kad su nas zvali za troje odjednom nismo prihvatili... Ako vam se neki poziv ne dopadne slobodno možete da kazete da to nije za vas i sve ok.Naši papiri su predati krajem juna ministarstvu, podobnost smo dobili pocetkom septembra. Prvi poziv je bio par dana posle dobijanja podobnosti tj upisa u registar... Pa onda zatišje do decembra... U februaru bio onaj pravi poziv... Srecnoooo!!!
mimi85
mimi85

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mimi85 Juče u 08:25

Nedelja jutro. Momci još uvek spavaju a ja sedim u kuhinji uz kafu i pečem pitu da ih dočeka kada se probude. Osmeh ne silazi sa lica. Umorna sam, iscrpljena, ne znam kad sam poslednji put pogledala nešto na tv-u ili pročitala ali iz dubine moje duše se javlja samo ona iskonska sreća. On je tu, kad me zagrli čvrsto najčvršće što može i kaže volim te, ceo svet stane na čas i zadrži dah...

I sve moje brige da li ću ga zavoleti i kako ću ja to se raspršili ko mehurovi od sapunice....

Kad gurnem glavu na njegov vratić i udahnem duboko... Moj je, iz srca mog se rodio...
mimi85
mimi85

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 14 od 14 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu