KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

+27
trkosoca
Roses81
Danara
nina :)
micam
Crvena detelina
Marina76
Rada74
mimi85
MalaSaJuga
Drina2
libra35
sanja 73
gremlin
BSNS
BiKsi :)
Blanka
Nella
Sanja78
Sanjosh88
lola1980
lilymar
HappyGirl
ixxa77
snedra
Palčica
Ambra
31 posters

Strana 10 od 21 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 21  Sledeći

Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 10 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od mimi85 31/8/2020, 14:50

Drage moje, za poslednji dan avgusta jedna lepa vest od mene:

DOBILI SMO PODOBNOST!!!!!!

Plakala sam ko blesava
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

nina :), lilymar, Crvena detelina and Sanjosh88 like this post

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 10 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od nina :) 31/8/2020, 15:45

mima bas mi drago i sad sto pre da stigne onaj najvazniji poziv u vasem zivotu
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 10 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Okica84 31/8/2020, 16:55

Mimi neka je srećno i što kaže Nina da dodje još taj najvažniji....sreća,sreća,radost.smajli angel osmeh srce Kako je samo divno pročitati kako čekamo i dočekamo :) pa i meni ima logike da se najave,ipak smo mi ti koji želimo dete. A ti psihološki testovi, koja je njihova sadržina?
Okica84
Okica84

Broj poruka : 65
Godina : 39
Datum upisa : 20.05.2020

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 10 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od nina :) 31/8/2020, 17:07

imas gde sam ja prepisala testove sto smo mi dobili da resimo sa tacno ili netacno pogledaja sve teme vezane za usvajanje svasta ces naci tu
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 10 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Okica84 31/8/2020, 21:47

Pronašla sam :) a majko moja... Laughing ima li nešto što ih ne zanima Very Happy Vidim da je bas komentar bio na pitanje "Da li si voleo oca?" meni su oba roditelja živa.Kako odgovoriti DA ili NE? Ljudi živi. Ili ono pitanje "Nit mršavim nit se debljam." Neeeee samo se brzo debljam Very Happy Šta ću kada volim jesti.I ne ,ja nisam od onih sto nisu debeli,a kazu da jesu.Ja jesam debela Wink Debela i srećna :)

Kao što ima onaj vic ,šala. Pitao čovek ženu koje je godište. Kaže žena kako ga nije sramota pitati ženu za godine.Kaže čovek pa dobro koliko onda imate kg? Na to će žena Šta ste pitali ono koje sam godište? Laughing
E tako i ja bolje pitaj za godište sa vagom sam u svađi :) Wink
Okica84
Okica84

Broj poruka : 65
Godina : 39
Datum upisa : 20.05.2020

nina :) likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 10 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od mimi85 1/9/2020, 10:27

Imaju dva testa taj sa da i ne i to kažu da im taj ne govori mnogo jer ljudi daju socijalno poželjne odgovore. Da li si voleo oca- odgovorila sam da jer sam ga volela ali ga volim i dalje

Drugi test je brzi test od 15 minuta biraš između parova nekih pojmova i tu ne znaš na kraju šta si odgovorio ali kažu da im taj više govori o licnosti.... e sad čim sam dobila podobnost znaci da nemam profil ubice ahahahhaha
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 10 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od MalaSaJuga 2/9/2020, 08:29

Mimi ,nisam svracala dugo na ovoj temi, bas mi je drago osmeh srce
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 32
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 10 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Okica84 2/9/2020, 08:59

Bitno da ste prošli mimi Very Happy koji je zaključak ,nebitno. Ubica sigurno nisi/niste Very Happy
hahahahaha...opasna si. A taj drugi test to nema tu na forumu? mnogo tražim jel? zbunjen cvet
Okica84
Okica84

Broj poruka : 65
Godina : 39
Datum upisa : 20.05.2020

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 10 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od mimi85 2/9/2020, 09:54

Nema. Niti bi ti bilo jasno šta treba da zaokružiš. Ništa strašno, za 15 minuta gotov test.
Samo je bitno da budete opušteni i iskreni na tim razgovorima u centru, nama je sa našim timom bilo baš prijatno.
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 10 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 3/9/2020, 16:21

mimi85 ::Drage moje, za poslednji dan avgusta jedna lepa vest od mene:

DOBILI SMO PODOBNOST!!!!!!

Plakala sam ko blesava

Bravooo!

Srećno! sunny sunny sunny
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 10 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od mimi85 4/9/2020, 12:11

Sad samo da uspem da budem strpljiva i da čekam taj poziv...
Najteži deo, jer ne znam do kada ću čekati... A volim da znam... Ako imam datum do kad ja sam strpljiva i mirna a ovako... Luda kokoš koja telefon ne ispušta iz vida lol!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 10 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od micam 6/9/2020, 20:23

Mimi bas si me obradovala,preskocena jos jedna stepenica do vrha ih je sve manje.Cekanje svugde stvara neizdrz al cilj i zelja je jaca pa pobedjuje sve to.Sad ce to zacas proci videces.Veliki pozdrav ja da ti pozelim da sve to kratko traje i da budete komplet porodica sto pre. osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce ljubav ljubav ljubav
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 10 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od mimi85 17/9/2020, 11:22

Imam pitanje za usvojitelje: da li ste bili u situaciju da vam ponude više dece (troje, tri brata ili sestre) i da vam kažu da ne morate uzeti svo troje.... Kakvo vam je mišljenje na tu temu?
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 10 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od lola1980 17/9/2020, 11:55

mimi85 ::Imam pitanje za usvojitelje: da li ste bili u situaciju da vam ponude više dece (troje, tri brata ili sestre) i da vam kažu da ne morate uzeti svo troje.... Kakvo vam je mišljenje na tu temu?
uzela bez razmisljanja. Imam druga cija je mama usvojena, ta familija zelela je samo nju posto je bila najmladja, a ona nije htela da se odvoji od svoja dva starija brata. I nikad se nisu pokajali, zive svi u jednom selu, kuca do kuce, velika divna familija...nemoj ih razdvajati...

lola1980

Broj poruka : 229
Datum upisa : 05.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 10 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od nina :) 17/9/2020, 12:28

mimi85 ::Imam pitanje za usvojitelje: da li ste bili u situaciju da vam ponude više dece (troje, tri brata ili sestre) i da vam kažu da ne morate uzeti svo troje.... Kakvo vam je mišljenje na tu temu?
neznam da li si citsala moj dnevnik da smo mi teli odma 2 dece najmanje i ako bude vise da nebi odvajali,bili smo 2 razgovora gde su dvoje dece cak smo bili odlucili da idemo za dva brata kad posle dan zovu i kazu da se pojavio i brat od 10 dana i da sad idu sve troje ali su nam oni preporucili da nekrecemo na tako dalek put dok nebudu znali sve o tom najmladjem bratu,da su nam posle javili da nece biti jos usvajanja za njih dok on neprodje sva ispitivanja ,sta je bilo sa njima posle neznam jer nas nisu zvali
a bili smo i za jos jedne brata i sestru i bili u uzem izboru ali njihove reci su bile kad su nam javili da smo odbijeni da su ih teli ostaviti u mestu rodjenja kod bogate familije jer imaju jos 6 brace i sestara i da kad dodje vreme za ostalu decu mozda ce ih oni i uzeti jer su finansijski puno jaci od nas,da li je to stvarno ili ne nikad necemo saznati jer smo stvarno bili ubedjeni da su nasi jer smo dobili i slike od njih i bukvalno nam sve ispricali vezano za svu decu
a kad smo isli za mariju rekli su da imaju i breata ali da papiri nisu gotovi i da je brat stariji i da su dosta njih odustali zbog brata mi smo odma rekli da necem oda ih razdvajamo i da ocemo oboje i naravno oni su postali nasi ubrzo
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 10 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od mimi85 17/9/2020, 13:51

Lola nije to baš tako jednostavno, niti je to odluka koja se donosi bez razmišljanja.
Odbili smo, jer smatramo da ne možemo uzeti troje male dece odjednom (a dvoje imaju nekih problema za koje nije kristalno jasno definisano da li su rešivi ili ne). A razdvajanje dece mi ni na kraj pameti nije.
Nego me na razmišljanje podstakao podatak koji su mi dali u centru da to ljudi bez problema kažu hoćemo samo jedno npr a ja to ne mogu da shvatim kako. Kako neko ode i kaže e tebe uzimam a ovo drugo ostaje...
Iskreno nije mi padalo na pamet da je tako nešto uopšte i moguće
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 10 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 17/9/2020, 14:27

Nama nisu ponudili dvoje ili više dece iako bi prihvatili ali su nas 2018 kad smo i zvanično bili roditelji zvali za još neku decu. Godinu i više dana nisu sređivali podatke u ministarstvu i onda se desi da nas zovu za dečaka od 5 g a naš sin isto 2018 imao 5. Hteli smo ali je bio romske nacionalnosti. Jako mi je bilo teško da odustanemo. Muž izričito nije hteo romsko dete mada ja bih i pristala. Mi smo hteli jednu devojčicu koja je godinu dana starija od našeg sina ali se ispostavilo da je majka imala psihičke i svakakve probleme a to je nasledno pa smo odustali.
Moje mišljenje je da braću i sestre nikako ne treba odvajati . Kockice se na kraju uvek skolope.... Držim fige da što pre postanete roditelji!!!!!
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 43
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 10 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od micam 19/9/2020, 22:09

Mimi razmislite dobro i odlucite kako vam je najbolje,vi najbolje znate koje opcije dolaze u obzir.I meni bi bilo strasno razdvojiti bracu i sestre.Verujem isto tako da je tesko uzeti odjednom troje dece koja nisu bas bebe,treba puno zivaca i strpljenja i rada sa njima.Samo strpljivo docice i vase dete kad najmanje ocekujete.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 10 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Marina76 30/9/2020, 11:22

Pozdrav svima u grupi. Evo i mene posle duzeg vremena. Imam pitanje u vezi cekanja na pozive? Koliko ste cekale na prvi poziv i koliko cesto ste dobijale pozive. Da li ste u doba cekanja kontaktirale vas centar?
Marina76
Marina76

Broj poruka : 39
Datum upisa : 28.11.2019

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 10 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 30/9/2020, 22:17

Marina76 ::Pozdrav svima u grupi. Evo i mene posle duzeg vremena. Imam pitanje u vezi cekanja na pozive? Koliko ste cekale na prvi poziv i koliko cesto ste dobijale pozive. Da li ste u doba cekanja kontaktirale vas centar?
kod nas su bile pauze između poziva po dva - tri meseca i nismo ih zvali u međuvremenu. Ako je baš dosta vremena prošlo možete da ih pozovete, da vidite šta se dešava. Na prvi poziv smo čekali jedno tri meseca.
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 10 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sanjosh88 30/9/2020, 22:51

Cao Marina76 😊
Nas treci poziv je bio sudbonosan. Podobnost smo dobili u januaru, a za cerkicu su nas pozvali krajem aprila. S tim da su nas jednom zvali za jednog deckica, ali nas nikada nisu pozvali zvanicno da dodjemo na razgovor, pa sam ja zvala da proverim sta se desava, ali su u medjuvremenu nasli usvojitelje. Da kazem bilo je ukupno dva intervjua i tri poziva. Kad si dobila podobnost?
Sanjosh88
Sanjosh88

Broj poruka : 49
Godina : 35
Datum upisa : 31.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 10 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 1/10/2020, 08:04

Mi smo na prvi poziv čekali 1 dan. 19. septembra smo dobili podobnost a 20. nas zvali za razgovor. Treći razgovor je bio odlučujući. Prva dva su bila za bebe od i sad mi je drago što nismo izabrani. Za našeg sina su jedva našli 3 para jer je imao 4 g i mesec dana kada smo išli na razgovor. Na tom razgovoru smo bili najopušteniji. To je bilo dan posle mog rođendana 12. aprila 2017. Govorilisu i u našem centru i kad smo išli na razgovor za našeg sina da smo mladi da čekamo da usvojimo bebu a ja sam malo drčno rekla : Mi želimo starije dete i baš ovo o kome pričamo. Čim smo izašli iz centra znala sam da smo mi izabrani. Kući sam sređivala regal za njegove stvari a muž se smejao zašto to radim kad nemamo pojma koga će izabrati. Već 15. aprila smo saznali da su nas izabrali.....
Sad je prvi razred, jop malo veći od mame i isti po ponašanju kao mi. Niko ko nije upućen u našu priču ne provaljuje da je usvojen jer jako liči na nas....
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 43
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 10 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Marina76 1/10/2020, 16:34

Hvala Danara, Sanjos88 i Trkosoca na brzim odgovorima. Pre pola godine smo dobili podobnost i prvi poziv smo dobili posle 5 meseci ali od toga nije bilo nista. Po vasoj prici ispada da mi bas retko dobijamo pozive. Nekako polako gubim nadu da cemo uspeti. Verovatno mladji parovi imaju prednost.
Marina76
Marina76

Broj poruka : 39
Datum upisa : 28.11.2019

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 10 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 1/10/2020, 20:47

Marina, ne znam koji uzrast ste stavili kao granicu. Tačno je da mlađim usvojiteljima daju mlađu decu. Mi smo u vreme dobijanja podobnosti imali 40 i 38 godina. Nismo ni bili nešto mladi. Ne brinite biće poziva. Možda je ova korona sve usporila.
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 10 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Lilly@ 1/10/2020, 21:20

Mi smo na prvi poziv čekali kratko ali za prvi razgovor 7 meseci, to je bilo prošle godine, imali smo još poziva ali nismo išli. Ove godine bili smo na jedan razgovor u maju ali ništa, posle u julu nas zvali ponovo ali sem toga ništa, bili smo zainteresovani ali poziva za razgovor nije bilo. Ja sam zvala ministarstvo, kažu sve je stalo zbog korone, i zaista niko nas ne zove.. Baš bez veze
Lilly@
Lilly@

Broj poruka : 28
Datum upisa : 25.03.2019

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 10 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 21 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 21  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu