KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

+27
trkosoca
Roses81
Danara
nina :)
micam
Crvena detelina
Marina76
Rada74
mimi85
MalaSaJuga
Drina2
libra35
sanja 73
gremlin
BSNS
BiKsi :)
Blanka
Nella
Sanja78
Sanjosh88
lola1980
lilymar
HappyGirl
ixxa77
snedra
Palčica
Ambra
31 posters

Strana 7 od 21 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 14 ... 21  Sledeći

Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 26/12/2019, 15:23

Drage Bobaue i Ambra,

Hvala vam od srca na vašim lepim rečima! Trudila sam se da u nekim periodima vaših života budem od koristi svojim savetima i iskustvom!  sunny  sunny  sunny

Najvažnije je da imamo divnu decu (ili ćemo ih dobiti - važi za Bobaue i ostale koje su u procesu), a sve ostalo teško ili manje lepo se zaboravi...

Mnogo poljubaca svima!
Very Happy  Very Happy  Very Happy
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Marina76 26/12/2019, 16:49

Hvala Snedra na ovakvoj dobrodoslici i lepim zeljama. Citam izmedju ostalog i tvoje postove vec dugo vremena. Evo prilike da te pozdravim ovim putem. Mnogo stvari u vezi usvajanja sam saznala od vas.
Marina76
Marina76

Broj poruka : 39
Datum upisa : 28.11.2019

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 26/12/2019, 21:48

Marina76 ::Ambra, nadam se da cemo krajem januara dobiti podobnost sto ce biti ukupno 10 meseci od podnosenja prijave. 10 meseci traje proces(skolica, razgovori i kucna poseta) i jos nije gotov.

To je ok. Toliko je trebalo i nama. Tacno godinu dana kasnije usvojili smo Anu.

Snedra, tako to ide... sa kolena na koleno. Very Happy
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Marina76 27/12/2019, 09:22

Ambra, znaci oko dve godine vam je trebalo da dobijete dete. Koliko ste imali godina u momentu usvajanja deteta? Da li mladji usvojitelji pre dobiju dete?
Marina76
Marina76

Broj poruka : 39
Datum upisa : 28.11.2019

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Bobaue 27/12/2019, 09:30

Marina76 imaš posebnu temu kao odgovor na tvoja pitanja .
https://kutak.forumotion.com/t3100-koliko-ste-ekali-na-usvajanje-vaeg-deteta

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 45
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Marina76 27/12/2019, 09:42

Hvala Bobaue.
Marina76
Marina76

Broj poruka : 39
Datum upisa : 28.11.2019

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 27/12/2019, 23:02

Marina vec sam ti odgovorila. Nije trebalo 2 godine vec jedna. 10 meseci je trebalo da dobijemo podobnost. 44 sam napunila te godine kad je Ana dosla. I da, mladji parovi imaju prednost nad bebama. Negde mislim da to tako i treba a kako sam vec napisala, ja bebe nisam ni htela, meni nisu ocaravajuce. Very Happy
Ja sam zelela devojcicu od 2-3-4 godine i dobila sam je. Ustvari ono sto sam htela to sam i dobila, kako sam je zamisljala tako je i ispala. Ja ko da sam pisala pismo Deda Mrazu. Sto bi rekao moj muz, eto ti pa se svadjaj sama sa sobom (misleci na nju). lol!
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Marina76 28/12/2019, 09:31

Ambra racunala sam vreme dobijanje podobnosti plus cekanje na dete. A verovatno se racuna vreme od dobijanja podobnosti do dobijanja deteta. Ni mene ne interesuje beba u ovim godinama, preko cetrdeset. Realno je da za nas izaberu dete starije od godinu, godinu i po dana.Divno sto si dobila devojcicu bas kakvu si zelela. Ja nemam neke odredjene zelje sto se deteta tice. Eto htela bih da se uklopi sa nama sto bolje sto se tice izgleda i karaktera. Videcemo kada dobijemo podobnost kako ce da bude. Nadamo se najboljem, mada sa ove tacke gledista jako mi je tesko i zamisliti da cemo dobiti dete.
Marina76
Marina76

Broj poruka : 39
Datum upisa : 28.11.2019

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 28/12/2019, 21:16

Nisi svesna kako to Centar dobro uklapa, izgled deteta i roditelja. E sad... karakter je diskutabilan kod tako malog deteta. Mislim, realno, kako ces da trazis da se dete karakterno uklopi sa vama? Nije to 15-ak pa da volite iste stvari i imate ista interesovanja. Dete od 2 godine nije da bas ima izgradjen karakter. :)
Ja kad bi uporedila moju Anu sa 2 godine i ovu danas sa 5, jedino sto je ostalo isto je da je opasna cistunica, da voli da peva i igra, da hrana i spavanje za nju i dalje nemaju neku vaznost (ono da se prezivi), da je ostala izuzetno druzeljubiva i to je sve. Very Happy A da ne pisem sad sta se promenilo...
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 28/12/2019, 21:28

Tačno je da ako imaju veći broj parova koji su pogodni za dete, biraju da dete i roditelji liče. Kod nas to nije bio slučaj jer nije bilo zainteresovanih parova, pa su proširili listu. Ali veruj da kako prolazi vreme nekako je ta razlika sva manje uočljiva ljudima oko nas. Sećam se letos na moru kako su neznanci gledali na nas. Niko nije komentarisao tu razliku, dok je godinu dana ranije bilo glupih komentara oko nas, koje sam prećutala. Inače, da sam otvorila usta neko bi otisao sa plaže ko popiš.....
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Marina76 29/12/2019, 11:49

Ambra, u pravu si sto se tice karaktera. Dete tog uzrasta nema formiran karakter posto se karakter formira do pete godine zivota. Onda je u pitanju temperament sa tim se valjda dete radja, pa moze da se uklapa. Ma bice nadam se sve kako treba da bude. Citala sam po forumu da se desava da dete moze jako da lici na jednog od usvojitelja. Verovatno Centar bas savesno obavlja svoj posao i misle na svaki detalj. Danara kada bi mislili o tome sta drugi misle da li bi uopste usvajali dete. Nije usvajanje svima prihvatljivo. Vazno je da smo mi zadovoljni svojim izborom. Okolina, naviknu se ljudi na to vremenom. Da li ima neko da je usvojio dva deteta siblinge, kako u tom slucaju biraju usvojitelje? Koliko cesto se javljaju siblinzi?
Marina76
Marina76

Broj poruka : 39
Datum upisa : 28.11.2019

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 29/12/2019, 22:49

Nina je usvojila prvo devojcicu a kasnije i njenog brata. Jamajka ima bliznakinje a neko je skoro usvojio dve sestre, razlika je valjda oko godinu dana izmedju njih dve, ako se dobro secam (mrzi me da citam unazad). E sad, koliko cesto se javljaju - ne znam. To nije bas dostupna informacija i tesko da ce neko ovako javno da objavi da njihovo dete ima brata ili sestru. Svi mi maksimalno otvoreno pricamo o usvajanju ali minimalno otkrivamo same informacije o detetu. To je normalno, svako gleda da tu privatnost zastiti bas radi dobrobiti samog deteta.
Nema tu neke posebne taktike u biranju usvojitelja, prosto se par vec izjasnio jos na pocetku da li zeli bracu i sestre ili to nije opcija. Recimo mi smo hteli ali dobismo samo jednu. Very Happy
Primera radi, da moja Ana ima brata ili sestru i da se oni daju sad na usvajanje, mi bi imali prednost nad svim usvojiteljima jer se gleda da braca i sestre, ako je ikako moguce, budu zajedno. Ako bi mi odbili, onda se biraju drugi usvojitelji.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od nina :) 30/12/2019, 07:13

Ambra sto je rekla sve je tacno u vezi dobijanja dvoje ili vise dece.uvek prednost imaju usvojitelji koji su vec usvojili jedno dete,prvo njih zovnu,mi smo odma naveli da ocemo 2 ili 3 dece i da moze i blizanci zato su nas najvise i zvali gde su bili po 2 dece u registru,jedino u nasem slucaju cerka je imala odma podobnost i imala je 9,5 meseci a sin tad je imo malo vise od 2 g ali nije imo podobnost ali mi smo odma na razgovoru rekli da ocemo oboje,cerku smo doveli kuci brzo a zato za sina smo cekali dugo,on je imo 4,5 g kad je doso kuci stim da nista nismo znali za njega do malo pred njegov 4 rodjendan i tad su nas zvali da pitaju da li smo zainteresovani i dalje za njega mi smo naravno potvrdili i oni su tek tad krenuli proceduru da on dobije podobnost zato smo cekali preko 6 meseci,jedini je bilo prednost sto smo ga mi videli pre nego sto smo konacno odlucili i razmenula br telefona sa hraniteljicom,tako da smo se svaki dan culi po nekoliko puta,cerki u novebru bilo 10 g a sinu ce u martu 8 g kako smo velika porodica ,a ona ce u januaru 11 a on u julu 13 g
a znam cak i parove koji su usvojili decu a da nisu bioloski vezani iz razlicitih centara su jer ima i takvih slucajeva,a sa jednim se i privatno druzimo vam naseg foruma,
citaj sve nase objave videces svakakve informacije jer pogotovo mi veterani smo sve u detaje pisali i cak u nase denevnike ali tu nema pristupa do odredjenih broja poruka i uslova sto smo trazili zbog privatnosti ,jer sam prvo ja imala jednu neprijatnost
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Marina76 30/12/2019, 10:03

Hvala vam svima na odgovorima. Ovaj forum je bas ziv. Divne ste.
Oduvek mi se dopadala velika porodica tako da dolazi u obzir dvoje dece, mozda bih to vise i volela. Troje je vec tesko dobiti, vremenski je takodje veoma zahtevno, a mi vec imamo dosta godina. Nina drago mi je sto ste uspeli usvojiti dvoje dece kako ste zeleli. Jasno mi je da se price dece ne govore. Ali koliko sam citala nekada se kaze ponesto sa razgovora. Citam ja vec dugo postove sa ovog foruma na ovu temu samo, a od nedavo sam postala aktivan clan. Vasa iskustva i podrska mi mnogo znace. Volela bih naravno citati i dnevnike ali treba nakupiti 700 poruka sto bas i nije tako lako. A treba i poznavati nekoga licno od vas kako mi se cini. Organizujete li nekada susrete?
Marina76
Marina76

Broj poruka : 39
Datum upisa : 28.11.2019

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 30/12/2019, 18:09

Zadnji se organizovao, cini mi se, kad je meni Ana bila mala, nisam mogla da odem. Sad bih komotno i nju mogla da povedem, provela bi se bolje od mene.  b
Uglavnom se sve svelo na privatno druzenje.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 30/12/2019, 19:05

Marina, ja poznajem pojedine kutanjke i njihove porodice preko fejsbuka 🥰. Mogu reći samo da su svi divni ❤️
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Marina76 30/12/2019, 19:38

Ne poznajem nikoga direktno ko je usvojio dete. Vidim da postoji grupa na fejsu Usvajanje Srbija ali nisam u njoj, ne bih bas javno da ulazim u tu grupu. Drago mi je Danara sto su divni.
Marina76
Marina76

Broj poruka : 39
Datum upisa : 28.11.2019

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 31/12/2019, 20:48

Jos ove godine cestitam vam Novu godinu iz fotelje doma mog. Laughing  Sledecu odo u neku kafanicu sa sve detetom da proslavim kako dolikuje, onako kako godinama nisam. Moje dete je inace vrhunski Zak veseljak, dusu dala za zivu muziku.
Very Happy
Vama koji ste u proceduri zelim da sto pre dodjete do cilja, da nikad ne odustanete, cak ni onda kada mislite da je sve izgubljeno. Svi smo dobili ono sto smo najvise zeleli pa cete i vi. Samo verujte i cuda se desavaju.

Svima ostalima... budite mi prvenstveno zdravi, srecni, uspesni u svemu sto radite, ostvarite se i na poljima na kojima do sad niste, napravite korake koje do sad niste smeli. Budite dobri roditelji svojoj deci, cinite ih srecnim, da im osmeh nikad ne silazi sa lica. A za uzvrat, neka vas deca slusaju, da ne ponavljate 100x jedno te isto i vise od toga vam ne treba. lol!

Srecna vam Nova godina! poljubci jelka1 deda mraz ZIMA1
jelka1 jelka1 jelka1 jelka1 jelka1 jelka1



Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 31/12/2019, 20:51

Srećna i uspešna Nova godina! Ostvarite sve želje! 🎄❤️💋
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Marina76 31/12/2019, 22:09

Srecna vam nova. Zelim vam ostvarenje zelja.
Marina76
Marina76

Broj poruka : 39
Datum upisa : 28.11.2019

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Roses81 1/1/2020, 21:28

Srecna Nova svima 😊🥰😍
Roses81
Roses81

Broj poruka : 47
Location : Vojvodina
Datum upisa : 25.03.2019

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 8/1/2020, 09:30

Srećna nova godina vv bb d
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 43
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sanjosh88 25/1/2020, 13:56

Samo da mahnem članicama 😊 Tu sam još, pratim šta se dešava i uživam sa svojom ćerkicom.
Sanjosh88
Sanjosh88

Broj poruka : 49
Godina : 35
Datum upisa : 31.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 11/3/2020, 14:15

Predivno! sunny sunny sunny
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od mimi85 17/3/2020, 17:16

Samo da vam mahnem,
Ova skitara se sad malo skrasila i donela definitivnu odluku kuda i kako dalje. Predali smo papire, obavili prva dva razgovora sa Centrom i onda nastupi vanredno stanje...
Ali osećaj je dobar, znam da smo na pravom putu.
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 21 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 14 ... 21  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu