KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+52
MalaSaJuga
nina :)
Blanka
lela1984
mimi85
Dora1
BiKsi :)
Julka
BabyBear
Nessi
libra35
sanja 73
Gagagagagagagaga
NikolaMaja
Elenaa
Padobranka
NinaNanaOoo
lola1980
Rada74
HappyGirl
PalcicaBg
Drina
dada88
hany
Nataly17
ganedina
Vecka
fight&faith
Buba82
Lola021
mamadabudem
BSNS
srculence 84
Sirijus
lopuzica
mirtsche
Borbica
Vanja80
Principessa
Amna84
aurora
panda :)
noja
Makija
Milena1985
Bobaue
Jerapetra
Tavita
Zensko pero
ivanicasale
kobac robac
Hobbes
56 posters

Strana 20 od 34 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 27 ... 34  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lola1980 5/8/2019, 21:51

Moj desko je dosta stalozen i on me smiruje inace da on nije takav ja ne znam gde bi zavrsili.
Ali nemam drugu opciju. Tako da padnem ali se i podignem. Drma me panika kad krene menstruacija jer znam idemo ispocetka opet sve, ali sta da radim kad mi se to desilo sa jajovodima.
Imamo opciju i donacije sva sreca zivimo u ovakvom vremenu pa imamo te mogucnosti. Narano dok imam svoje celije ja cu pokusavati ali lakse je kad znas da imas i druge opcije.

lola1980

Broj poruka : 229
Datum upisa : 05.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 6/8/2019, 17:43

Milena1985 ::Da vam se javim sa lepim vesting za sada :)

Radili smo drugu vto- cryo embriotransfer u Embriolabu I beta je 9. Dana posle transfera bila 130 a danas, 13. Dan 430 !
Od 18 jc dobili smo 8 blasti od kojih su 2 u mom stomaku
Ovaj put sam bila pokrivena na vreme terapijom za TSH, clexanom koji nisam primala prvi put kada se desila biohemijska trudnoca.
Od simptoma sam imala samo kratko zatezanje I toplotu neku Koju sam osecala dole I glavobolju par dana koju inace nikad nemam.

Sada cekamo ultrazvuk !
Nadam se da ste sve dobro ! Biksi cestitam na Bebici :)

Hvala i tebi sve cestitke i da sve bude skolski uredno.

Padobranka ::Drage kutijanke, trazim clanicu po imenu Sunny girl,izgubile smo kontakt a zelim da je ponovo cujem.Da li je jos uvekna forumu?Ja sam u medjuvremenu postala mama jednog slatkog decaka.VTO je radjena u Novom Sadu.Poslala sam svoju pricu za Antologiju 2.Mnogo mije znacila vasa podrska.I dalje posecujem Kutak kakobihvam uzvratila podrsku i dala vetar u ledja.
Sa srecom! Ne znam na koju curu mislis, je li nije SannyAll?

lola1980 ::Evo da se javim, radila sam prosli mesec prirodnjak, bas je bio rizican jer je estradio bio 500 a lh 7,5 i ja sam ipak odlucila da hocu da mi daju stop i da mi izvade jajnu celiju ali nakon 36 sati jajna celija je vec otisla i to je to. oplakala iako je moja krivica i evo sad se spremam za sledeci prirodnjak.

Jel ima sta novo kod vas cure? Zensko pero, Micam sta ste odlucile? Lola, kako si?

Micam, Biksi (nadam se da citas poruke), imam jedno pitanje, meni su ovde u Barci radili trombofiliju i sve je normalno ali onda sam shvatila posto sam sa Principessom pricala da oni meni nisu trazili MTHFR. I ja pitam dok zasto to nije napisala na listu zahteva ona mi je rekla da ta dva pokazatelja nista ne znaci i da uopste nisu bitna affraid
Sta vi mislite o tome?
hvala
Lola, dosta lekara ne pridaje znacaja tim mutacijama, i nisu one strasne. Samo bi valjalo da pojacas folnu i da vadis d dimer malo cesce kad ostanes trudna.

lola1980 ::Da bas tako Micam, mislim da je navise u pitanju faktor srece...

Zato se nikad ne odustaje jer sreca prati lude Very Happy

Ja imam pet folikula od mog prirodnjaka sa slabom stimulacijom, ali dve su oko 13mm tako da na njih ne racunamo. U sredu punkcija, ja idem sa nula ocekivanja i potpuno sam mirna, idem dokle ne uspem. Ako ne sad onda sledeci put i sve tako. Vise me nista ne moze srustiti i oboriti.

Javim se za koji dan.  
Mirise na lep ciklus, drzim figeeee!

Cure, zelim vam svaki uspesan korak i da se sto pre podignete kad padnete, borite se dok imate snage i novca a da ne ugrozite zdravlje! Nama je trebalo 15 godina braka da dobijemo dvoje dece, iscrpelo me je iskreno, ne zaboravlja se sve, ali ljubav koju dobijamo od dece je neprocenjiva, i zato se borite dokle god mozete! osmeh srce
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 7/8/2019, 11:36

Pozdrav svim curama, starim i novim.

Zelim da sa vama podelim sveze iskustvo moje koleginice koje moze biti i vetar u ledja.
Imala je 3 stimulisana postupka kod nas iz kojih nisu dobili ni jednu jajnu celiju ni sa konjskim dozama hormona. Bila je i kod Kopitovicke, probala i sa DHEA , medjutim opet nista.
Dugo se opirala donaciji i nakon mog ubedjivanja od skoro 3 godine na kraju prelomila i odlucila se za donaciju kad je shvatila da joj je to jedina sansa da dobije dete.Ali kod njih je postojao i problem na muskoj strani i jedina sansa je bila da se radi Tesa,,bez garancije da ce se naci dovoljno dobrih spermatozoida. Odabrali su kliniku Europe u Pragu , jer im je ona bila nesto povoljnija.
Tesom su dobili spermatozoide koje su podelili u 2 doze, a 1 su zamrzli.
Od donatorke su dobili 14 jajnih celija.
Embioskopom su pratili razvoj embriona i nakon 3 dana imali su 4 embriona. Odluka je pala da se cetvtog dana vrate 2 , a 2 zamrznu.
02.07.su joj vratili 2 cetvorodnevna, a druga 2 su prestali sa razvojem. Bili su ocajni zbog ta 2 koja su odustala .
Posle ET odlezala je 15 minuta, odsetali do hotela.
Sutradan je lezala i narednog dana vratili se u Srbiju minibusom i pri tome bas namucili.
14 dpt beta joj je bila 960,a 16 dpt 1990.Cak sam pomislila da su mozda i blizanci. 01.08.na UZ se videla jedna beba i srce koje kuca.
Njoj je to bio prvi i poslednji ET u zivotu u 44 godine. Sad cekamo Nifti test .

Srecno svima.
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lola1980 7/8/2019, 16:57

Ganedina,

da li sam ja dobro razumela citajuci tvoje postove ti su uspela sa 50 godina da ostanes trudna sa tvojim jajnim celijama?

Pozdrav


lola1980

Broj poruka : 229
Datum upisa : 05.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 7/8/2019, 22:32

Gadenina,ja volim da čujem takve priče,dižu i kada doktori kažu "ne da se" cvet

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 8/8/2019, 07:52

Draga lola,

Tacno je da sam ja rodila Lazu u 50,5 god iz 7.pokusaja .
Ali naravno ne sa svojom, vec sa doniranim jajnim celijama . Ja mislim da zena posle 44,45 godina nema sanse da ostane trudna u IVF postupku sa svojim jajnim celijama,ja bar do sada nisam cula za takav slucaj.
Kad sam bila prvi put u Pragu na donaciji sa nama je bio 1 par ona 40 god, u Srbiji 3 neuspesna postupka sa njenim jajnim celijama. I oni su dosli zbog donacije. Uspelo im je u PFC iz prvog pokusaja,dobili su blizance .A ostalo im je jos 3 zamrznuta embriona po koja verovatno nikad nece otici .Blizanci imaju sada vec preko 6 godina.
Moj savet svima je samo da nikada ne odustaju, sve dok ne dodju do cilja,jer nece uspeti samo onaj ko odustane. I kad mislis nema dalje, da vise ne mozes, nemas novca,moras da guras dalje.
Sada su mnogi i u Srbiji skapirali ovu nasu problematiku, i sada mnogi hoce i finansijski pomazu: opstine,firme....
Tako da uvek postoji sansa .Samo gurajte uvek dalje,morate samo napred, nema okretanja iza sebe, nema odustajanja .
Jednog dana kada budete uspele i kada ispred sebe budete imali to malo bice znacete da je vredelo svega:i para i vremena i zivaca i prolivenih suza .

Navijam za sve vas svim srcem .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lola1980 8/8/2019, 22:54

Draga Ganedina,

meni je drago sto si uspela i dok sam citala tvoje postove od ranije, shvatila sam koliko si bila srecna kad si uradila betu i kad si postala majka.
Meni to puno znaci, volela bih da nam devojke koje imaju decu iz donatorski celija pisu cesce, kako se osecaju i kako im je u ulozi majke, i da li bi to opet uradile.

Uzivaj sa Lazom, pa kad stignes pisi ponov, mnogo znace tvoje poruke.
Pozdrav

lola1980

Broj poruka : 229
Datum upisa : 05.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nataly17 8/8/2019, 23:09

Lola podrzavam te. I ja bih volela da citam ta iskustva kako bi sebi olaksala. Mozda neka kutnjanka nadje vremena i otvori posebnu temu. Verujem znacila bi mnogima na putu donosenja odluke.
Ganedina, hvala na izdvojenom vremenu i podeljenom iskustvu. Seti nas se opet.
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 9/8/2019, 08:22

Nisam redovna na Kutku kao nekada i kad nas je bilo bas dosta zenica. 90% nas je uspelo da se ostvari u ulozi majke na ovaj ili onaj nacin i sve su se povukle sa Kutka . Vise nemaju vremena ,a ni potrebe da budu na njemu.
Meni je zao sto se on sveo na par aktivnih clanica, ja ponekad udjem dok sam na poslu kad imam vremena.
Ja sam presrecna sto imam Lazu. Cesto sanjam da sam opet trudna i kad se probudim bude mi i zao sto je to samo san.
Da, opet bih isto uradila,opet bih isla na donaciju.Ja zaista imam bas puno godina i uhvatila sam bukvalno poslednji voz i zatrudnela pred 49.rodjendan. Najzalije mi je sto nisam dobila blizance,jer mi je sad zao kad gledam Lazu samog. Vise nemam ni teoretske sanse za novi pokusaj. No, nema veze, imam Lazu koji mi vredi za dvoje.
Ja mu stalno govorim da je on moje sve:moja sreca,sunce,nebo....moj zivot.13.08.mu je 4.-ti i bas sam uzbudjena,jer mu mi to slavimo bas naveliko, domacinski jer vidim da se on tome puno raduje ,da mu puno znaci .Jos koju godinu dok ne podje u skolu.
Ono sto je vrlo intesesantno vezano za decu dobijenu iz doniranih jajnih celija je to sto sva ta deca lice na svoje oceve,bar ona deca koju ja znam. Valjda nas Bog pogleda i mozda na taj nacin nagradi nasu odluku,zelju,hrabrost, trud.Da sam rodila dete od moje jajne celije ne bih ga vise volela nego sto volim Lazu, jer od ovoga vise ne moze.

Ono sto vam jos zelim reci je to da kad prelomite u sebi i odlucite se na ovaj korak, kad uspete i rodite dete shvatite koliko ste srecne i koliko bi ste pogresile da se na to niste odlucile . Ja se stalno zahvaljujem Bogu sto mi ga dao i samo ga molim da mi ga cuva .
Ljubim vas i navijam za vas.
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 9/8/2019, 09:21

Ganedina veliki pozdrav tebi i Lazi.Hrabrost je u tim godinama(i ja sam tu negde)odluciti da rodis zbog svih rizika.Verujem da je ljubav nemerljiva i nema cenu i da se isplati svaka suza,strepnja i strah i nadomesti sa pogledom na to maleno,preslatko bice.09.08.2019U pravu si bitno je da rodis,a kad rodis naravno da je tvoje nemoze biti nicije drugo.A sad na koga lici to je manje vazno,koliko dece rodjeno prirodnim zacecem ne lici ni na jednog roditelja pa se niko ne pita zasto.Bitno je postati majka a hvala Bogu i ljudima koji su omogucili i nasli nacin da pomognu i onima kojima to ide na tezi nacin.Sva su deca nasa kad ih mi vaspitavamo,pa i ona usvojena i vole se podjednako samo nas mentalitet i okolina malo pravi probleme i predrasude.
Neka se radjaju i mi cemo ih voleti.Samo napred zene do pobede na ovaj ili onaj nacin nebitno.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 9/8/2019, 14:04

Podrska i od mene devojke. Ne odustajte, molite se i verujte. Zapamtite da je jutro najcrnje pred zoru. Tesko je, ali to je nas put. Bas takav kakav jeste, tezak, neizvesan, bolan ... ali ja sam sebi uvek govorila "keep moving forward" ... i "let your faith be bigger than your fear". Te dve recenice su me uvek terale napred, bez obzira koliko bio mali korak koji bih napravila. Zelim vam da sve sto pre postanete mame.
Poljubac za Genadinu i Lazu. Vec cetvrti rodjendan ... ff  secam se kao juce kada si bila na ivici da odustanes i onda odlucila da napravis jos jedan, pokazalo se kljucni postupak. Stvarno, veruj mi da ni ja nisam verovala da ce tada biti uspesan, kao ni za moj koji je uspeo od samo jedne celije koju smo kod Vesne "jurili" mesecima iz nekih poluprirodnjaka. O spontanoj trudnoci da ne govorim. Ona je tek bila cudo, koje se vise nije ponovilo. Zivot je jednostavno nepredvidiv, nadam se, molim i zelim da nam svima da samo lepa iznenadjenja. srca

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 9/8/2019, 18:49

BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 9/8/2019, 23:14

Micam, prvo to da ne zaboravim pošto sam opet izgubila nit jer su prestale objave o temi da mi stižu na mail.
Radi se o PGD-u i PGS-u. Da, rade se samo na blastama, ali ne mogu da se skupljaju iz više ciklusa, jer se test radi SAMO na svežim blastama i ne isplati se raditi ga ako se ima manje od 4 blaste, jer se radi na količini 4-8 blasti. Tako da to zapravo ima smisla samo kod mladjih žena koje imaju idiopatski sterilitet, a proizvode i dalje veliki broj jć, pa mogu da ispale po 5-10 blasti po stimulisanom ciklusu. U drugim slučajevima može (neće oni da se bune da vam uzmu novac ako baš insistirate da radite i na jednoj blasti), ali se ne isplati raditi ih jer su skupi, te ih niko od doktora ne preporučuje.
Što se tiče donacije, mislim da svaka žena mora naći svoju granicu dokle će pokušavati sa svojim jć, da bi u nekom trenutku shvatila da je to sad već postalo bespotrebno gubljenje i živaca i zdravlja i para, i prelomila da se upusti u donaciju. Po meni ta odluka ni malo nije ni laka ni jednostavna, dapače, meni je bila najteža u celoj ovoj borbi. Da ne gnjavim o tome ovde, pisala sam o tome već na drugoj temi, poenta je da je zapravo ključni problem zašto se kod nas žene tako teško odlučuju na donaciju- zapravo neinformisanost i zavlačenje klinika, koje u nedogled daju lažnu nadu ženama iscrpljujući ih do poznih godina sa prirodnjacima i polu-prirodnjacima (koji, znate i sami, ni malo nisu jeftini), samo da ih kao pacijente ne bi izgubili, jer kod nas se donacija i dalje tehnički ne radi. To se meni desilo i to smatram jako ružnim i neetičkim gestom prvenstveno od strane naših klinika i lekara...
Nadam se da ne davim, ali zaista smatram da treba stalno govoriti naglas da se žene više ne zanose- da posle 43. godine života, šanse da se sa svojim jć rodi zdravo dete, su ravne skoro pa nuli. Tolike žene su prošle Kutkom i raznim nekim grupama, ja sam bar o tome puno čitala i svuda sam bila prisutna (od svoje 42. godine života, od kad sam aktivno i vrlo intenzivno bila u vto pokušajima), ali još ne saznah da je bilo koja žena u tome posle 43., 44. godine života uspela. Ono što takodje nije fer i što mnoge žene zbunjuje i daje im lažnu nadu- je i to što mnogo njih neće da prizna da su išle na donaciju, pa lažu i izmišljaju ne znajući koliku štetu time prave drugim ženama tih godina...
Izvin’te me na dugom postu, osetih potrebu da ovo napišem ovde.
Kad smo već kod donacije, moj donirani embrion je napravljen i čeka me u Solunu da dodjem po njega na jesen! Nadam se onome čemu i svi vi! 😃❤
Pozdrav svim borilicama od srca! ❤❤❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 50
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 9/8/2019, 23:57

Principessa navijam za tvoj embrion da bude tvoja i samo tvoja najlepsa beba na svetu,a znam i da hoce.Veliki pozdrav.

Kad smo bili u PFC sa mnom bila zena iz Banjaluke radjen joj PGD imali zdrava 3 embriona od 8 koje su dobili iz 3 ciklusa.Inace zena imala vise prirodnih trudnoca ali imaju problem uvek imaju daunov sindrom.Od nje sam cula da moze iz vise ciklusa odrade PGD i zamrznu i onda u prirodnom ciklusu radi FET jedan po jedan embrion da ne bi bila blizanacka trudnoca.Mladi su par ima tek 30 godina ima dosta celija a malo blasti bas iz tog razloga sto imaju neku gresku i onda idu na kolekciju tako mi objasnila.
Donacija teska odluka i treba vreme da se odlucis,a klinike kod nas ogranicene nemaju donaciju pa se bore sa ovim sto imaju.Mislim da nas vuku i zato sto kod nas nije donacija jos dosla do svesti ljudi i svima nama sa ovih prostora je tesko odluciti se za nju iz nekih moralnih najcesce razloga(nasa genetika itd.) i svi je uglavnom tesko prihvatamo i tesko se mirimo sa cinjenicom da nam je potrebna.Ne branim klinike da se razumemo.To i pokazuje i to da ne govore mnoge istinu da su bile na donaciji da ne sazna okolina najcesci je razlog, da nas ne diskriminise a najcesce dete koje se rodi da nema problema(uvek se nadje neka teta iz komsiluka da pita i stvori problem zato se i krije).
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 10/8/2019, 00:03

Znaš kako, ni ja ne bih pričala svojoj okolini o tome, mislim na sve ljude osim meni najbližih. I ne bih pristala da snimam npr. film koje pravi Udruženje šansa za roditeljstvo o tome kako sam išla na donaciju, da ne bi “procurelo” jelte tamo gde ne želim da se sazna. Ni ja neću sigurno o tome reći ni reč nikome osim možda 10-ak ljudi iz moje najbliže okoline...Ali, to je jedna stvar, a drugo je kad lažeš po grupama gde smo svi u istom sosu, gde nam je svaka info na tu temu od životnog značaja, gde upijamo kao sundjer svaki detalj koji bi nam mogao biri od koristi i značaja. E vidiš, tu nije pošteno lagati. Ja o tome pričam kad kažem da nije pošteno što ni tu neće da priznaju istinu, jer do “juče” smo svi bili u istom sosu i na jednoj strani, a od danas su one uspele (lažno) sa svojim jć, a mi se još uvek borimo. To nije fer...


Poslednji izmenio Principessa dana 10/8/2019, 00:08, izmenjeno ukupno 1 puta
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 50
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 10/8/2019, 00:07

U pravu si al i tu na grupama se uvek nadje neko ko nekog zna i poznaje pa onda se cuje...to je razlog.Naravno netreba ni snimati film,na paru je ili zeni da li zeli o tom da kaze bilo kome ili ne.Moju intimu nemora niko da zna ako ja to tako zelim.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 10/8/2019, 00:09

Ako tako razmišljaš, i rodjena majka može da te “izda” da u poverenju kaže nekoj tamo komšinici i ćao. Ako treba da procuri, procureće. Ali po meni ovo nije način, ja u grupama o fertilitetu o tome nikad, ali nikad ne bih slagala.
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 50
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 10/8/2019, 14:18

Draga Pricez,jako me je obradovala ova vest. Dugo se nisi oglašavala i drago mi je da si odradila u svojoj glavi tu odluku na pravi način. Navijam od sveg srca! osmeh srce
A to za "curenje podatka" da ste dobile dete iz donacije je nešto o čemu ne treba ni da se misli sada. Ja imam dve drugarice koje idu na donaciju bez partnera i za sada ne zna niko osim najbližih,.Ako uspeju,to neće kriti jer su jasne da će i dete znati pravu istinu i rasti sa njom,što ja podržavam. I devojke sa partnerom bi trebala da budu ista priča i još lakša jer postupak nose zajedno. Budite u miru sa time,nije važno šta ko misli ili pretpostavlja. Evo npr,moja koleginica je u PFC dobila blizance sa doniranim spermatoz i posle 2 god prirodno devojčicu. Žao mi je gledati je kako ide okolo i pravda se da je beba od njenog supruga. Osoba koja je vrlo inteligentna i obrazovana je dozvolila da se posle sve muke koju je prošla pravda i okolini kako je dobila dete. I gde je tu sada njen mir?!
Ako je to jedini način tako ga treba i prihvatiti. Baciti fokus da se dobije beba, a ne na okolinu. Ljubim vas i ne mislite da i ja o tome ne pomislim ponekad nakon mojih neuspeha.

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 10/8/2019, 23:30

Zene nismo se razumele ja sam za donaciju i naravno reci detetu,nisam od onih sto pate od tih"rekla kazala".Vodim svoj zivot i tudji me ne zanima alkad se osvrnes oko sebe vidim da je to razlog i kad pricas sa zenama jer u vecim sredinama i ne tako al u malim deca najvise ispastaju tamo zbog nekog ko prica.Pogotovo kad su mali i kad im druga deca iz neznanja prebace nesto sto su culi kod kuce ume da bude i bolno i strasno,prosto diskriminisu dete.Zato mislim da mnoge kriju i ne govore pravu istinu.
Samo nek se deca radjaju i nek nas usrece,sva su ona nasa i volecemo ih najvise na svetu.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lola1980 11/8/2019, 09:43

Princess,
izgleda da cu ja na babine u bgd da dodjem, jedva cekam tvoj transfer.

Micam ajde i ti se pokreni molim te pa da imamo razloga za slavlje na ovom forumu, koji je nekako zatajio.

Sto se tice donacije, ja sam vec procitala dosta od toga i vec sam blize toj ideji nego da cu uspeti sa mojim celijama. Sama sam sebi rekla hoces da produzis svoje gene ili da izgradis porodicu, da se iz ove nase ljubavi "razvije" jos vise ljubavi i iza nas ostane porodica kao temelj nase ljubavi. Sedimo kao dva dvorisna patuljka u velikom stanu, cekajuci da neko nam javi tri embriona kojeg kvaliteta, itd...dokle??? Bas nas je unakazilo proces VTO, bez zivota smo a imamo sve uslove da imamo divan ispunjen zivot. I tako svaki mesec ispocetka, folikule, velicina, jajne celije, embrioni transferi...ne znam...




lola1980

Broj poruka : 229
Datum upisa : 05.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 11/8/2019, 12:11

Razumem ja to draga Micam,nego ajde da mi o tome više ne mislimo nego da delamo Very Happy
Lola,napisala si moje misli,veći deo vremena u poslednje 4 godine sam provela više zabrinuta i tužna nego rasterećena i srećna. Ali,tako nam se desilo.. Ja sam vezano za donaciju postavila taj limit od 42 godine i mislim da je to realno. Mi sada dobijamo embrione,čak i blaste ali nikako da dođemo do pozitivne bete. Gde je kvaka ne znamo,dal je to nešto imunološki ili moja glava ili nam se još ne da ko bi ga znao. Zato sam se i opredelila da moja motivacija bude upornost u ponavljanju. Eto,ove jeseni će nas prilično biti u igri Very Happy

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 13/8/2019, 16:58

Ova jesen mora biti plodonosna, od srca navijam za vas cure!

Vreme je da slete rode!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 22/8/2019, 12:30

Ženske, nešto ste mi se uspavale! 😎
Ima li koja u postupku ili u pripremi za postupak?
Pozdrav svima s Jadrana! 🌊🏊🏼🚣🏼😎❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 50
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 23/8/2019, 13:54

Principessa draga napuni baterije,odmori pa juris na najvazniju bitku iz koje izlazis kao pobednik verujem,red je da se kolo srece okrece.
Brcni se malo iza mene. osmeh srce osmeh srce osmeh srce
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 23/8/2019, 19:13

Ganedina mene su rasplakale tvoje poruke. Predivno!
Devojke, puno visokih beta vam želim! osmeh srce

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 20 od 34 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 27 ... 34  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu