KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+46
aurora
winni
Hobbes
lola1980
hany
Borbica
srculence 84
micam
Lija
Blanka
mamadabudem
Tavita
Nataly17
Jerapetra
MalaSaJuga
Ancica 87
alisa
Hipatija85
Zensko pero
NikolaMaja
Lakisa
kobac robac
ne gubim nadu
lopuzica
fight&faith
lela1984
ganedina
Makija
sanja 73
BabyBear
dada88
Mammy
Nessi
Nida517
Dora1
zsuki75
Principessa
tiramisu
Bekanicaa
mimi85
Vanja80
Elenaa
Angie83
sunny.tp
Malisha Plavisha
Padobranka
50 posters

Strana 20 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 1/8/2018, 11:00

Hobbes, moje mišljenje je da može! Praktično skrečing oni urade kada tokom et-a malo "zagrebu".

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 1/8/2018, 11:44

Hobbes, ha bih na tvom mestu pitala njih, jer mislim da se ne zagrebava isti deo materice. Postoji mala površina gde se baš stavljaju embrioni prilikom et-a, što ne verujem da bi dirali u svrhu era testa. Da bi ti bila mirna, ti ih pitaj, ovako nećeš biti načisto, pa će te to brinuti.
Zsuki, ok, mada bez ljutnje, mislim da grešiš. Moraš prvenstveno naći mir kad ulaziš u postupak, a ti imaš u ovom trenutku sva osećanja u sebi osim mira...nije lako mentalno sve to preživljavati, ići iz postupka u postupak je preteško zaista. Kažem ti to jer sam radila 6 meseci za redom prirodnjake i to samo s namerom da zamrzavam embrione bez et-a. Posle tih 6 meseci sam bukvalno bila zrela za ludnicu! (a kamoli sa još transferom i čekanjem bete, to ne mogu ni da zamislim)... U tom kontekstu je bio moj savet, nisam ništa loše mislila. I onako si pod stresom zbog čitavog postupka, godina, uspeha, još ti na sve samo fali i stres da li je Kopitovicka tu i kad će doći, hoce li uspeti da ti se odloži ciklus i kako će to onda uticati na uspeh postupka. To je sve previše stresa na jednom mestu...moj savet je bio da ipak razmisliš još jednom pre nego što uletiš tako, i stavi sebe na prvo mesto, ne sme posao u ovom trenutku biti važniji od vto, razumeće oni to veruj mi...srećno! 😃❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nida517 1/8/2018, 12:45

Principessa, kako su se završili ti prirodnjaci? Ja sam ih tri meseca zaredom radila, sa ciljem kolekcije i zamrzavanja ali se dr predomislio ovaj mesec i rešio da odmah uradi et. Prvi put sam dobila embrion, i to što si napisala je stvarno tačno. Čelični živci trebaju do bete, pogotovo kad sediš kući i čekaš. Ja sam morala da otvorim bolovanje, jer mi telo od prvog dana transfera reaguje ( temperatura, nos, grlo, malaksalost).

Nida517

Broj poruka : 24
Datum upisa : 22.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 1/8/2018, 14:24

Nida, imam jednu zamrznutu blastu, od 8 embriona samo je jedan stigao do blaste. Ali mi smo se tako dogovorili zbog mojih godina (44 tada, sad već imam 45) da idemo na sve ili ništa. Mnogi smatraju da je to pogrešno, ali ja sam uverena da bi sve drugo u mom slučaju bila mačka u džaku (probala sam pre toga 2 transfera sa odličnim osmoćelijskim nefragmentisanim embrionima, i ništa). Uostslom, s obzirom da se mladjim ženama bez problema razviju do blasti u labu, ovo je samo dokaz da su moje jć sada već (logično) veoma lošeg kvaliteta, te se samo taj jedan od 8 embriona pokazao kao kvalitetniji (ostali su stali sa razvojem kao 16-ćelijski ili kao morule). Kako god, sad čekam da sredim IR pa da vraćam tu blastu. Ako ona ne uspe, onda donacija, ne mogu više, smučilo mi se...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lola1980 1/8/2018, 16:25

Principessa ::Nida, imam jednu zamrznutu blastu, od 8 embriona samo je jedan stigao do blaste. Ali mi smo se tako dogovorili zbog mojih godina (44 tada, sad već imam 45) da idemo na sve ili ništa. Mnogi smatraju da je to pogrešno, ali ja sam uverena da bi sve drugo u mom slučaju bila mačka u džaku (probala sam pre toga 2 transfera sa odličnim osmoćelijskim nefragmentisanim embrionima, i ništa). Uostslom, s obzirom da se mladjim ženama bez problema razviju do blasti u labu, ovo je samo dokaz da su moje jć sada već (logično) veoma lošeg kvaliteta, te se samo taj jedan od 8 embriona pokazao kao kvalitetniji (ostali su stali sa razvojem kao 16-ćelijski ili kao morule).  Kako god, sad čekam da sredim IR pa da vraćam tu blastu. Ako ona ne uspe, onda donacija, ne mogu više, smučilo mi se...

meni nije nesto jasno ako mi mozete pomoci, sta znaci dobra jajna celija, jel to znaci da je stigla do 5 dana i da je blasta ili dobra jajna celija moze biti i od treceg dana? ili klasifikacija da li je jajna celija dobra ili ne zavisi od fregmentacije?

posto je Principessa imala 2 transfera sa osmocelijskim embrionima koji nisu imali fregementaciju sto bi znacilo da su sigurno imali ocenu A, a ipak ostala jedna blasta, zar ovi osmocelijski nisu automatski blaste?

zbunjen ocigledno sam totalni zbunj


lola1980

Broj poruka : 229
Datum upisa : 05.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 1/8/2018, 16:46

Osmoćelijski embrion je embrion nastao 3. dana od oplodnje. Blasta je 5-dnevni embrion od 64 i više ćelija. Razlika je velika, složićeš se? Meni je dr Milatović rekao da samo 30% osmocelijskih embriona uspe da stigne do blasti. Kod starijih žena, kao što sam ja, je to još mnogo mnogo redji slučaj, tako da nije neobično sto sam ja sa svojih 44 pune godine dobila samo 1 blastu od 8 embriona koji su 3. dana stigli do osmocelijskih. Treći dan ih ili vade iz laboratorije i radi se transfer, ili nastavljaju kultivaciju u drugom medijumu (premeštaju ga u medijum za kultivaciju blasti), pa šta ti Bog da u mom slučaju...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 1/8/2018, 16:47

3. dana posle aspiracije idealan je 8-celijski embrion bez fragmentacije, ali to ne znaci da ce se takav embrion razviti u blastu, a posebno ne da je genetski ispravan i da ce dovesti do zdrave trudnoce i zive i zdrave bebe. Ima embriona sa manje celija 3. dana i sa manjim stepenom fragmentacije koji se razviju u bebu, a mislim da ima i vise onih "savrsenih" koji nisu dobri i ne dovedu do trudnoce. Embriolozi ne mogu da znaju sta ce se desiti kasnije. Oni vide sta je u tom trenutku i to kazu pacijentu.

Ni savrsena blasta 5. dana posle aspiracije na zalost ne znaci da je embrion genetski ispravan. Takodje, embriolog kaze kako mu blasta izgleda u tom trenutku i dalje je moguce raditi samo genetska ispitivanja, koja su jako skupa, da bi se sa sigurnoscu utvrdilo da li su blaste ok ili ne. Ta ispitivanja se ne rade na embrionima nizeg stepena razvoja.

Evo ti jedan clanak o rangiranju embriona, pa ako te zanima procitaj: https://www.acfs2000.com/ivf-embryo-grading.html


Poslednji put izmenio Nessi dana 1/8/2018, 16:51, izmenio ukupno 2 puta

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 1/8/2018, 16:49

I Principessa ti je lepo objasnila. To je u principu to. Neizvesno je u svakom slucaju, a sa godinama se itekako pogorsava sve to...

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 1/8/2018, 16:53

Da, naravno, i što reče Nessi, nije ni blasta garancija da je embrion genetski zdrav. Ali sam ja išla logikom da je već dovoljna selekcija napravljena i time. Naravno, ne znam ni ja jel ta moja blasta dobra, ali sam bar probala da napravim selekciju. Ako ni to ne uspe, jasno je da mi samo donacija preostaje, jer sve drugo u mojim godinama je čisto gubljenje i vremena i para...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 1/8/2018, 16:57

Nisam mislila na tvoju blastu Principessa, vec uopsteno. I ja mislim da si napravila dobar izbor time sto si isla na blaste bas zbog te selekcije, a kristalno mi je jasno koliko su ti se istanjili zivci u tim postupcima. I nadam se i verujem svim srcem da je tvoja blasta tvoja buduca beba!

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lola1980 1/8/2018, 17:01

hvala cure,

moja doktorica ima praksu da ne ceka do petog dana i da vraca treceg, kaze najbolje je da embrion bude unutra nikad se ne zna kako ce se razviti ii da mu je bolje u uterusu nego vani. pitamo ovo sve jer sam citala clanke od doktora geoffrey sher koji kaze da ako embrion ne dodje do blaste onda sigurno nece postati beba, i sokirala sam se, ali totalno...i mislim da to nije tako

lola1980

Broj poruka : 229
Datum upisa : 05.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 1/8/2018, 17:06

Lola, bojim se da jeste tako. To sam cula od vise lekara koji se bave vto. Ipak, neki su misljenja da je embrionima bolje u prirodnoj sredini pa ih vracaju ranije. Generalno se transfer vrsi 3. dana kad ima manje od 5 embriona, a kad ih ima 5 i vise ceka se do 5. dana. Licno mislim da lekari ne zele da rizikuju da ne bi ostali bez transfera i samim tim novca koji placamo za transfer.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 1/8/2018, 17:08

Kod kog lekara ti radis vto i u kojoj klinici?

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lola1980 1/8/2018, 17:11

Nessi ::Kod kog lekara ti radis vto i u kojoj klinici?

ja zivim u barceloni, u gradu koji je napravio turizam od IVF-a. ima klinika kao pecurki posle kise.


lola1980

Broj poruka : 229
Datum upisa : 05.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 1/8/2018, 17:12

O pa blago tebi sreca

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lola1980 1/8/2018, 17:37

Nessi ::O pa blago tebi sreca

Very Happy ne znam sta bih ti rekla...najpoznatija klinika kad sam dosla odmah mi je rekla ti si tezak slucaj toliko tezak da posle njihovog termina vise nisam dobila menstruaciju mada bila je vanmatericna, i nikad vise nisam otisla kod njih...i imam osecaj da ovde ne lece nego te odmah salju na ivf, naravno meni nema pomoci jedan jajovod izvadjen a drugi zacepljen...moja doktorica toliko ima pacijenata da ne zna ko je ko, mene pobrkala sa jednom curom kojoj je rekla da se ne mora brinuti a termin ranije joj rekla da mora na donaciju, a meni je rekla da moram na donaciju a termin ranije da je sve ok da je kod mene samo problem jajovodi...ludilo, ja joj kazem sta pricas a ona meni kaze auuuuuuuuuu onoj sam rekla da je sve ok a tebi da ides na donaciju kao pobrkala sam imena, ja je pitam jel i ta cura srpkinja (ja se obradovala se da ima jos neko moj) a ona kaze nije nego engleskinja, ja kontam zeno ja imam cisto srpsko ime nema sanse da pomesas moje ime sa engleskim imenima... lol! lol! lol! lol!

ali svi je hvale...srela sam se sa dosta cura u cekaonici, znaci cure kazu FSH 60, ono 45 godina kod nje par tretmana i beba...cura od 35 godina FSH 35, dve tri klinike joj rekla moras na donaciju moja doktorica joj izvukla dve jajnce celije i sa jednom ostala trudna a drugu zamrzla.
izasla sam jedan dan sa pregleda stoji par ja sam mislila baba i deda cuvaju bebu dok im je cerka na pregeldu, ali ta zena prica kako im je moja doktorica pomogla da sa svojim jajnim celijama dobiju bebu...
ali je teski pogub, svaki put me pita koji sam jajovod izgubila jer vidi da ovuliram i ja joj kazem ajd da radimo prirodnjak vidis da taj jajnik radi gde sam ostala trudna sigurno su dobre jajne celije, ona odmahne rukom i kaze ma sta da vadimo jednu kad mozemo dobiti 5...ludilo...promasi mi prosli mesec termine, poludila sam kao Zsuki, pricala sam drugarima cije sestre i drugarice i zene idu na ivf, kazu ona je vrh, ona ne prima vise pacijente kod nje je kao lista cekanja...i ja se uplasila i nisam zelela da je menjam.

lola1980

Broj poruka : 229
Datum upisa : 05.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 1/8/2018, 17:40

Ovo je za mene zanimljivo pročitati. Ja sam do sada imala 5 postupaka. Dobijali smo po 5,po mišljenju embriologa dobrih embriona. Vraćali smo i po 1 i po 2,ali uvek drugi dan (četvoroćelijski i petoćelijski). Nikada nisam postavila pitanje da li ići do blasti,a niko nije to ni spominjao. Stav većine Evropskih klinika je vraćanje drugog ili trećeg dana, a razlozi su ili bolji uslovi u materici (što svi daju kao objašnjenje) ili što Nessi reče više transfera.

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 1/8/2018, 17:47

Ja znam da kod nas drugog dana posle aspiracije vracaju samo u Visegradskoj, mozda i u jos nekim klinikama to rade ali ja nisam cula za to, a citala sam razne strane studije po kojima je mala razlika u broju uspesnih trudnoca kada se transfer radi 3. odnosno 5. dana, a dosta manja uspesnost kada se radi 2. dana i da je transfer 2. dana u principu prevazidjen. Ima nekih studija koje daju prednost transferu 3. dana, a ima, cini mi se vise onih koji daju prednost transferu 5. dana.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 1/8/2018, 17:48

I tebi su zamrzavali 2-dnevne embrione?

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 1/8/2018, 18:50

Ljudi, sve je stvar ličnog uverenja. Ako mene pitate, ja više nikad ne bih vratila 3-dnevni embrion i po meni su te priče da je embrionu bolje u materici nego u labu, čista glupost! Pa kako onda mladje žene dobiju iz laba po 15 blasti? Evo kako- zato sto one imaju kvalitetnije jć od nas matorki posle 40-te godine života.
Baš sam skoro komentarisala sa jednom curom odavde- kad je nekom uspela vto posle 43. ili 44. godine života sa sopstvenom jć? Ja se ne sećam evo za 2.5 godine na Kutku da se bilo kome to desilo. Da, dogodi se da zatrudne, vidjala sam toga po onim fb grupama koliko volite, pa bude missed na kraju. I radile biopsiju ploda i naravno genetska greška. E to je to o čemu ja pričam. I svaka čast onim ženama koje to u poznim godinama uspeju, ali to je tooooooliko retko, da je skoro pa bezznačajno. Drugo, za to “pokušavajte Vi samo, jednom ćete uspeti”, je potrebno brdo novca sa vrrrrrrlo neizvesnim ishodom. Lično poznajem par koji je ostao bez dece posle potrošenih 60.000€ na vto. Na kraju nije imao “pas za šta da ih ujede”, pa kad su im pomenuli donaciju, samo su odmahnuli rukom i napustili kliniku...e ja ne želim da mi se to dogodi...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 1/8/2018, 18:54

Cure stav Evropskih klinika je vracanje 3-ci dan zbog prirodne sredine.Na blaste idu samo kad ima dosta celija koje se oplode i idu na kultivaciju do 5-og dana da bi odredili koji je bolji i koji ce prvi vratiti ostale zamrznu.Radjene studije nema razlike u broju implantiranih 3. i 5. dan.

Drugarica isla na donaciju celije dobila blaste i nista,sledeca 2 postupka isla na komplet doniran embrion i opet blaste i nista i posle svega uradila postupak sa svojom celijom i muzevim materijalom 3. dan i bingo(embrion ocenjen kao osrednji) tako da ni blaste ni donacija nisu garant uspeha.trba da se sloze kockice i vasiona.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hobbes 1/8/2018, 19:42

Čini mi se da sve ove konstruktivne rasprave koje se s vremena na vreme dešavaju ovde (i super je što se dešavaju), imaju jednu zajedničku crtu. Kao da želimo da dođemo do matematički preciznog modela kako da uspe. Ja bih prva to najviše želela! I svo ovo vreme se lečim od te ideje i učim sebe da ne postoji. Postoje samo saveti, lična iskustva, preporuke... i svako ubeđivanje je izlišno.
Na primer, vratim jednom 3 dan 8. ćelijski embrion i ne uspe (tako sam ja pre skoro godinu dana). A sad recimo vratim blastu i uspe. I moj stav bude da nikako ne treba vraćati embrione, nego samo blaste. Ali ne napišem npr., da u vreme vraćanja 3 dan 8 ćelijskog embriona, nisam bila pod terapijom za IR, a u vreme vraćanja blasti jesam. Ili nemam pojma, sad živim mnogo zdravije, redovna sam na sportu, super mi je endometrijum, a pre godinu dana nisam ništa od toga radila...Razumele ste me šta hoću da kažem.
Pored svega ovoga, faktor o kome niko ništa pouzdano ne zna a vrlo je bitan i zovemo ga sreća, psihička smirenost, mir, Bog, došlo vreme, sklopile se kockice,...šta god.
Moja priča je da mi nije uspeo 3 dan 8 ćelijski embrion u vreme kada nisam bila pod terapijom. Radili smo prirodnjake zbog godina. Prvi sledećei embrion stigao do morule i stao. Posle toga se dogovorimo da idemo na 3 dan i embrione, a ne na blaste. Moja logika je bila, ionako ih nemam puno, i kad je blasta ništa mi ne znači- može biti genetski loša, a postoje tumačenja da je embrionu bolje kod mene nego napolju. Meni je bilo prihvatljlivo da vraćam embrione i eliminišem to da sumnjam da li nisu stigli do blaste jer su bili u nekoj tamo promenjenoj sredini. Da su blste sigurica, išla bih na blaste. Samo ova tumačenja da na emrion od 3 do 5 dana može da utiče loše sredina i činjenica da ni blasta nije sigurica su me za to opredelie (eto, opet neka računica :) ).
I to je samo moje mišljenje i moja logika.
Isto kao i za izbor ili odustajanje od neke klinike. Svi smo svesni da u ovoj priči (bar ko je u njoj preko godinu dana ) moramo da naučimo svašta nešto. Upravo zbog toga, ja ne prihvatam kao argument da je neki doktor nekog zavlačio godinama. I posle je doktor kriv. Da je uspeo, rekli bi zanjega svaka čast nije odustao. A ako nije uspelo, e onda je zavlačio.
Mislim da svako treba da preuzme odgovornost zasvoje postupke i odluke. Kao što rekoh, na žalost puno smo naučili tokom ovih godina, i niko me ne može zavlačiti ako ja na to ne pristajem.
Kao i priče o klinikama. Mene je jedna naša klinika izgubila za sva vremena vrlo brzom i to ne zbog neuspeha. Nego zato što se posle neuspeha niko nije udostojio da mi odgovori na mail i pozive kojima nisam želela da tražim razloge neuspeha, nego da pitam da li da nastavim sa hormosnkom terapijom. Na kraju je sestra sa šaltera preko telefona počela da me ispituje o vrednostima mojih hormona i procenjuje da li da uzimam terapiju ili ne.
Tad sam završila sa tom klinikom.
Ali to su moji utisci i moji izbori.
Uf, svašta napisah, al' valjda mi se skupilo nem' pojma.
Ljubim vas b

Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 1/8/2018, 19:50

Svakakvih studija ima na netu i ko ce znati kako su radjene, a sa tim moze itekako da se manipulise. Ima jedna lepa izreka, statistika kaze, statistika laze. Ja ipak mislim da klinike te stavove u kom stadijumu razvoja embriona je bolje raditi transfer formiraju ne na osnovu toga sta je bolje za pacijenta i da plasiraju te price o prirodnoj sredini zbog novca jer ako bi isli kod svih na blaste, mnogi embrioni ne bi stigli da se razviju do tog stepena i mnogi transferi se ne bi ni desili, pa bi to znacilo manje novca za njih, bilo od drzave bilo od pacijenata i to im se ne isplati. Inace se slazem sa time da ako je embrion dobar i ako se kockice spoje svejedno je da li je embrion vracen 2., 3. ili 5. dana.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 1/8/2018, 19:54

Uspešnost Ivf procedure je 46% kod žena mlađih od 30 godina i dobrim hormonalnim statusom. To je statistika Brisela. Ovde kod nas i u regionu su 50,60,70%, kako ko izračuna. Za ovo vreme sam puno toga prošla od raznih psiholoških faza: sumnje u doktora, embriologa,pa i sebe (nisam dovoljno učinila,dovoljno opustila,verovala). Ovo je dug put i treba strpljenja. Svakoj klinici je interes uspešnost. Verovati i kao što Micam reče- treba se tu složiti kockica!

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 1/8/2018, 20:00

Ja ne želim verovati da je kod mene bio propust i da su drugi dan vraćeni embrioni bili predodređeni za neuspeh. Ne želim zbog sebe u to da verujem. Bilo je,prošlo je i idemo dalje.

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 20 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu