KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+47
Ancica 87
Bekanicaa
Mimi12
Bobaue
ganedina
Hobbes
masato
bebana81
ivanicasale
Dora1
JocY
Principessa
ne gubim nadu
mamadabudem
BiKsi :)
Simona
Tavita
SoJa
Zmajuška
saska1
noja
nina :)
aurora
mimi85
srculence 84
Šašava
zsuki75
sanja 73
NikolaMaja
bobica83
Bobac
micam
BabyBear
Vanja80
Lija
MalaSaJuga
marina_82
SladZana
Vuchica
AriesGirl
Jerapetra
PalcicaBg
lenabeograd
Nessi
Strumfeta78
Sirijus
bebko
51 posters

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 21/4/2018, 12:10

Strumfeta78 ::Bravo Alisa! Nek sve bude skolski do kraja!

Evo mi se po ceo dan nosamo po rukama. Grcevi uveliko traju. Dajemo joj i Biogaiu i Coliprev...ali ne vredi...kao da joj autoput kroz creva prolazi...2 min spava, 5 vristi... I tako..veselo...
Ljubimo vas sve !!!

Joj, to mi je najgori deo bio. I do danas je ostao. Sad trci, penje se, pada, udara, mnogo je fizicki tesko...ali i dalje su mi ta prva 3 meseca najgora do sad.  Ne znam kako prezivesmo. Apsolutno NISTA nije pomagalo. Samo smo se nosili, nosili, pevali, nosili, pevali....Kad zaspi, sve radnje obustavimo, cak i disanje lol! . Samo da potraje spavanje... Kad bih procitala da nekom pomaze nesto jednostavno, kao npr masaza stomaka, samo bih se tuzno nasmejala i pomislila da taj i ne zna kako izgledaju stvarni bebeci grcevi. Najgori mi je osecaj sto ne mozes da joj pomognes.
Takvo dete. Drzi se, znas i sama sve...Drzim fige da sto pre prodje.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 21/4/2018, 16:54

Strumfi, mora da ti je patronazna sestra Milena Very Happy Ona je I nama preporucila Coliprev. Sva sreca ne uzesmo ga. Cula sam od nekih mama da njihovoj deci nije pomogao.
Mi smo isto uzimali Biogaju od prvog dana a kad su poceli grcevi onda I caj Plantax. Mislim da joj je on pomogao. Poe su joj prestali grcevi, kad je proslo 6 nedelja (poceli su krajem druge nedelje), ali nisu joj bili bas jaki. E onda su se posle pojavili ponovo, ali su bili drugaciji. Mucio je stomak I onda prdne ili se ukaki I prodje je. I to s uglavnom desavalo dok siki. Sad ponekad I dalje se to desi ali nista strasno. I opet joj je Plantax pomagao. Iskaki se od njega (inace ima redovnu I urednu stolicu) I cini mi se da je nekako taj cajic smiri. A bas ga je uvek slatko pila.
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 21/4/2018, 17:06

Drage mame, jel dobio neko od vasih beba ovu novu Sinflorex vakcinu? Ako jeste, kakve su reakcije? 
Gabi je dobila juce I pisala sam u dnevniku reakciju
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 21/4/2018, 21:26

vakcine do 12 meseci ne bi trebale da imaju reakciju,nama je to rekla pedijatar i tako je i bilo.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od alisa 21/4/2018, 23:02

Kako bre Tiramisu... pa prva koja ima reakciju je bsg... a i moja N je imala reakcije na odredjene vakcine bas kad je bila tako mala... posle nije bilo reakcija
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 22/4/2018, 01:58

Bsg je uzasna..samo kad se sjetim kako je Kosti to gnojilo i curilo i koliko je plakao.
Katja mi je takodje posle revakcinacije protiv hepatitisa povracala dva puta.
Svaka vakcina moze da izazove nus pojave. To sto su se te nus pojave danas svele na minimum ne znaci da ih nema. Nama je pedijatar uvijek govorila posle svake vakcine da budemo pripravni i da usled temperature damo paracetamol. Da tog dana kada je vakcina ne idemo na put. Da su bebe mnogo vise razdrazljivije i sl.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 22/4/2018, 07:52

Bsg smo dobili u bolnici. Posle na kontrolama u dz pedijatar nam je to rekla i hvala bogu nismo imali reakcije. Sad cemo poceti sa vakcinama sto se daju posle godine,kasnimo malo,cekali da prodje zima.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od alisa 22/4/2018, 16:42

Pa bsg svi dobijaju u bolnici al se reakcija ispoljava tek kasnije... zaboravila sam tacno kad i bude uzasno... gnoji, zeleno bas grozno sto kaze Blanka
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 23/4/2018, 06:38

Nina i dalje ima crveni otok od bsg,do skoro je imalo malo gnoja i krasticu.Dr nam je rekla da od nje najduze ostaje trag od kog se posle stvara oziljak.
Za grceve smo i mi uzimali biogaiu od pocetka,pije je i dalje,ali ne svakodnevno.U sustini mislim da nista specijalno ne pomaze,jednostavno mora tako bolno da bude dok ne prodje samo od sebe,kao i sa zubicima.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od alisa 23/4/2018, 08:00

Zene da vas pitam... jel ste radili briseve cv i vg u trudnoci i ako jeste gde ste ih radili?
Moja dr iz Visegradske mi rekla da ih odradim za svaki slucaj a ova moja iz dz kaze da oni nemaju uslova da uzimaju briseve trudnicama i da su do pre mesec dana to radili u gradskom zavodu al da ih vise ne rade ni tamo... po privatnim laboratorijama znam isto da ne rade briseve trudnicama...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 23/4/2018, 09:53

Trazi uput za Visegradsku. Svakog dana od 7-8 ujutru mozes uraditi u ambulanti 6. 
Ja sam u prosloj trudnoci jednom mesecno lezala na po jednu noc u Visegradskoj i samim tim jednom mesecno ih i radila tamo.
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od alisa 23/4/2018, 10:02

Hvala Strumfi, a da vas pitam jos kako sa utricima i brisevima? Dan kad odem da radim bris istusiram se ujutru i ne stavim ga predpostavljam al isto tako verujem da ostane od uvece ili mozda oni ne smetaju brisevima?
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 23/4/2018, 14:12

Koliko me secanje sluzi, cini mi se da sam dan-dva pred briseve pila utrogestan bas da ne bi bilo previse tragova od istog. I posle brisa nastavljala da stavljam...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od alisa 23/4/2018, 14:39

Hvala Strumfi... ljubi devojcice osmeh srce
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 24/4/2018, 02:37

A kad se daje BSG vakcina?

Videcete ovu novu Siflorex ili kako se vec zove vakcinu. Boli I pece u p.m. I reakcija je tek posle 24h, mada je Gabi super prosla. Nije imala reakciju, samo crvenilo I otok posle 24h I bilo joj je tvrdo to mesto na butini, ali sam ja od prvog trenutka stavljala hladne obloge I sinoc I danas masirala tu budzu I razbila joj. Nije je bolelo kad sam masirala jer se smejala.

Palcice, a sto joj jos uvek dajes Biogaju?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od alisa 24/4/2018, 06:00

Bsg se prima jos u bolnici al reakcija i mesto uboda se tek kasnije ispoljava... zaboravila sam kad... posle , takodje sam zabiravila i to kad lol! se meri duzina oziljka koja je ostala posle reakcije i na osnovu toga se procenjuje dal treba ponovo da se primi ili ne... oziljak od bsg vakcine ti je onaj kao beli beleg obicno na rameni, unutrasnjoj strani ruke ispod lakta ili na butini to svi imamo
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 24/4/2018, 11:10

Alisa nisam znala da se meri taj oziljak.A kad?
Baby to su primile u porodilistu.A biogaiu joj dajem jer je ona inace za imunitet,dobra je i za probavu,narocito sada kada jede cvrstu hranu pa da je ne nadima,da joj se ne stvara zatvor.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od alisa 24/4/2018, 12:58

Jao Palcice nemam pojma... ne mogu sad da se setim, mozda oko prvog rodjendana... to je ipak bilo pre 20 godina lol! Al znaju to pedijatri tako da ne brines... mozda se sad vise i ne meri nemam pojma
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 24/4/2018, 16:07

A do kada ces da joj dajes Biogaju? Jel ti to dr preporucio tako?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 24/4/2018, 20:49

Baby nije mi dr preporucio,al ja vidim da joj pomaze pa joj dam s vremena na vreme kad joj uvodim novu namirnicu a znam da je teska za stomak,recimo karfiol,brokoli.
Sad joj ne dajem tako cesto,mozda jednom u nedelju dana
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 24/4/2018, 22:39

Ja dajem cerki BioGaia kapi i dalje skoro svaki dan, a ima 20 meseci... primetimo da joj pomaze za stomacic.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 25/4/2018, 02:53

Pa da, svakako ne skodi to njima ali crevna flora kod njih mora da se pusti sama da se razvija. Ja Gabi ne dajem vec mozda nedelju, dve, I kaki lepo. Videcemo kako bude kad pocnemo sa cvrstom hranom.

Kad ste vi poceli?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 25/4/2018, 10:02

Mi smo poceli s 5 ipo meseci, sacekala bih i do 6 ali dr je smatrala da treba da krenemo jer je nesto slabo dobijala na kilazi u tom periodu. Ali dva meseca nam je trebalo da uvedemo jedan obrok, slabo je prihvatala.
Nismo joj davali BioGaia-u non stop otkad se rodila nego kad vidimo da je muci stomacic. Sad poslednjih par meseci joj dajemo redovno jer sam procitala da je i to dobro pre i posle mmr vakcine. Mozda su gluposti, nemam pojma, nece joj skoditi...
U svakom slucaju, dok samo sisaju tolerise se da i po nedelju dana ne kake, a kad krenu da jedu cvrstu hranu posle dva dana je vec panika Wink
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 25/4/2018, 15:19

Bsg vakcina se dava bebama kada imaju vise od 3.5 kg u bolnicama. Bebe koje su sitnije kao sto su meni bile Katja i Kasija bsg vakcinu su primile tek nakon 15 dana po izlaska iz bolnice. Dok je kosta bsg primio u bolnici.

Biogaja je ok, ali ne treba je davati u kontinuitetu.
Palcice za te namirnice koje nadimaju a i u sve ostale kasice koje spremas sipaj npr par kapi maslinovog ulja, i forsiraj da pije ato vise vode i nece biti problema.

Ljubim vas debelice
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od alisa 25/4/2018, 16:01

Ooo to nisam znala Bb moras onda da proveris na otpusnoj listi dal je Gabi primila bsg... mada cini mi se da su sestrinoj maloj dali u porodilistu a isto je bila mrva sa 2700 se rodila
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu