KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+47
Ancica 87
Bekanicaa
Mimi12
Bobaue
ganedina
Hobbes
masato
bebana81
ivanicasale
Dora1
JocY
Principessa
ne gubim nadu
mamadabudem
BiKsi :)
Simona
Tavita
SoJa
Zmajuška
saska1
noja
nina :)
aurora
mimi85
srculence 84
Šašava
zsuki75
sanja 73
NikolaMaja
bobica83
Bobac
micam
BabyBear
Vanja80
Lija
MalaSaJuga
marina_82
SladZana
Vuchica
AriesGirl
Jerapetra
PalcicaBg
lenabeograd
Nessi
Strumfeta78
Sirijus
bebko
51 posters

Strana 23 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 9/2/2018, 08:38

Taman sam pocela da ga odvikavam od nocnog dojenja,dam flasicu i smiri se. Inace spava sa nama,greska ogromna. Razboli se i opet smo se vratili na sisu iako mi se cini da imam jako malo mleka. Dovoljno mu je da samo žvaćka i smiri se.
Dolazi mi mama skoro svaki dan ali opet ne stajemo obe.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od libra35 9/2/2018, 08:40

Bb mozemo li da pristupimo tvog dnevniku,jedva cekam🌸💋💋💋.
Strunfi ja i to smo usitnile,i tu smo bas po terminima ali ja bih da nekako i April docekam tj 3,4 ..hihi
Nzm za kontrakcije,nisam ih imala....mada nzm ni kako se one osete,no nikakvog bola nije bilo.
Zene ljubim vas
libra35
libra35

Broj poruka : 385
Datum upisa : 12.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 9/2/2018, 10:45

LIbra ja idem na carski rez, moram ranije... Ne smem da cekam pun termin...
U prvoj sam se porodila u 40.nedelji, 5 dana do punog termina i bilo mi ok...
Sad mi je vec dosta... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 9/2/2018, 11:53

tiramisu ::Taman sam pocela da ga odvikavam od nocnog dojenja,dam flasicu i smiri se. Inace spava sa nama,greska ogromna. Razboli se i opet smo se vratili na sisu iako mi se cini da imam jako malo mleka. Dovoljno mu je da samo žvaćka i smiri se.
Dolazi mi mama skoro svaki dan ali opet ne stajemo obe.
Tiramisu, znam koliko ima posla oko jednog deteta, a ne tek dva. I ja nju podignem dnevno jedno 100 puta. I tu ne znam da moze biti neke promene ni kod tebe, osim da imas pomoc. Ne znam da li si razmisljala da unajmis neku devojku na primer po 2 sata dnevno kad su najaktivniji da se igra s njima, dok ti malo odmoris? Trebace ti i za kasnije, a deci treba vremena da se naviknu na novu osobu. Dolazi prolece, mozda da ih izvede (s tobom ili bez tebe). Neces sve to moci sama sa stomakom do zuba. Super sto ti mama dolazi, ali verujem da ti ona najvise pomaze oko ciscenja i spremanja. Sto vam treba, svakako, ali je fizicki zahtevno u ovom periodu i samo cuvanje dece.
Ajde drzite se!
P.S. I nase dete jos spava s nama, nemoj da krivis sebe zbog toga. Laza ti je prosto takav da mu treba blizina roditelja. Takvo dete. Nisu svi isti.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 9/2/2018, 12:45

Razmisljala sam o tome mimi,najteze mi pada kad ih nosim na lavabo da perem guze. Kaca po 5 puta na dan kaki.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 9/2/2018, 20:43

Tiramisu, utroestan smanjuje kolicinu meleka. Mi smo to nocno ukinuli davanjem vode ili banane... Flasicu nije bas volela.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 9/2/2018, 22:04

Ja sve mislim da ne pije dovoljno mleka. Ad nece ovako nego ga u snu zeznem da popije 3 merice. Eto nisam znala to za utrogestan. Kako to ide sa kravljim,imamo 13 meseci pa mislim da moze. Pola voda pola mleko jel? Kupila bih Belo da probamo.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 9/2/2018, 23:45

Moj ti je savet da probas prvo sa kozjim, vise po sastavu odgovara majcinom. Imas slovenacko u tetrapaku u svim vecim samoposlugama. Nasa se osipa ako stavim kravlje cak i u griz.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 9/2/2018, 23:49

Mi nismo imali problema sa kravljim mlekom. Prvo smo valjda uveli pavlaku, jogurt... Mleko sam dodavala posle u zitarice za decu, a kasnije je i pila nerazređeno. Nije joj se u pocetku nesro posebno ni svidjalo. Ni sad cesto nece.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 10/2/2018, 08:16

Mi smo se prebacili na dugotrajno belo sa 10 meseci, sa 2 godine na dugotrajnu kravicu a sad pije obicno mleko. Inace je dojena cela 2 meseca a ostatak pila Aptamil...
Nista joj nije falilo...I danas radije pije mleko ili cokoladno mleko nego jogurt...
Sve je individualno, a na nama je da probamo sve i da vidimo sta im prija....
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 10/2/2018, 15:44

Evo naseg iskustva za dojenje....neko ce da nas osudjivan,ali ne brinem jer sam I sebe I njega namucila .ko sto znate dojila sam Vasicu 8 meseci kada su migrene uzele maha, svakog drugog dana na injekcijama I infuziju...Vasa nikako ali nikako nije hteo ad mleko...secam se muz samo kupuje humanity,bebalac, hip,ma nista,samo pljuje,ja placem,on nervozan...poludeli smo,odemo kod pedijatra,ponesem flasicu I bebalac,ma nikako. Kaze on meni,slusaj dete moje kupi moju kravicu of 1,6 mm pa sipaj pola code,pa prokuvaj I pokusaj....njemu treba I majka a ne zena koja ne moze da ga cuva od boli....ako mi verujete odmah je prihvatio popio je 80ml,PA drugi put 120 ml I vec posle po 200....od tog Dana I nocnog hranjenja on meni nije zatrazio dojenje...Evo ga hvala Bogu I dalje pije popodne I uvece po 250ml...pored hrane ,gde isto sve rucka....
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 10/2/2018, 22:47

Moja cerka otkad je prestala da sisa ne pije vise mleko. Ponudili smo joj par puta adaptirano, pljunula je i odgurnula rukom. Jede mlecne proizvode, a za kravlje mleko nam je dr rekla da odlozimo koliko mozemo jer ima problema s ekcemima i suvom kozom, pa kao od mleka hoce da se pogorsa. Tako da se sad lepo spremimo za spavanje, operemo zube, uzme dudu, zagrli medu i u krevet.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 12/2/2018, 12:27

Mnoga deca prestanu da piju mleko kad prestanu sa dojenjem. Primetila sam u okruzenju. Ali uglavnom to bude privremeno.
U nekoj knjizi o ishrani beba sam procitala da se kolicina  mlecnih proizvoda racuna kao dupla kolicina mleka. Tako da ako dete jede dovoljno mlecnih proizvoda, verujem da ne moze imati nedostatak bilo cega sto sadrzi mleko.
Mi, koji smo od pocetka na AD, nemamo taj problem. Menjamo samo brojeve, sad smo na broju 3 lol! . Ne znam da li je pokriven period do skole od strane proizvodjaca, jer ce nama, izgleda, trebati. Hahaha affraid .

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 12/2/2018, 15:15

Za mene je to sad spansko selo  lol!
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 12/2/2018, 15:22

Ja Sam rekla, Boze zdravlja ako budemo imali Jos dece jedan obroka bice sa ad mlekom na flasicu....jer znam sta sam sve prosla da prihvati flasicu....
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 12/2/2018, 15:27

A jel mora da prihvati flasicu?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 12/2/2018, 15:32

Kako Bb mislis da li mora?
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 12/2/2018, 15:49

BabyBear ::A jel mora da prihvati flasicu?

Bebe koje su na AD mlijeku samo , one prihvate flasicu naravno jer je flasica nacin njihovog hranjenja i ne znaju za bolje. One ne znaju sta je mamina sika. Dok bebe koji samo sike mogu imati kasnije problem sa prihvatanjem flasice. U mom okruzenju ih je puno. Jao tih mukica. Bebe koje sike i koje imaju i AD istovremeno to je druga prica ali je veliki rizik da odbace siku posle odredjenog vremena. To se nama desilo nakon 4 mjeseca. Neko uspije da odrzi kombinaciju AD i sika dugo i to je zaista uspjeh.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 12/2/2018, 15:52

Bas tako Blankic ko zacarani Krug...meni Vasa na pocetku nije hteo siku her je bio u inkubatoru na flasici posle kad je prihvatio siku bi vodu nije pio na flasicu
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 12/2/2018, 16:18

Zasto beba mora da prihvati flasicu? Moze da pije vodu i iz kasicice! Moja nije u pocetku htela da pije vodu, bas nalo, ali je vremenom posle koristila malo flasicu a posle one case sa pipom za decu.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 12/2/2018, 16:29

Pa ja kazem licno zbog sebe jer kad me spopadne migrena idojenje ne ide nikako. ..a on je samo sisao....ja nisam mogla na ocima da gledam,povracam, komsinica mi dolazila da ga cuva I samo ga stavi u krevetu da sisa,muke su to ....a da je poo ad mleko mogla je I ona da ga hrani a ja da popijem lek protiv bolova....ovako Sam trpela bol po par dana....
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 12/2/2018, 18:19

U tom slucaju sasvim ok, znam o cemu pricas. Meni se posle oba porodjaja javio neki bol u crevima, tacno na odredjenom mesti. Kao ona “nervozna creva”. Mnogo boli nekad, pa morning ram da popijem panadol.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 12/2/2018, 18:46

Sasava onda znas kako je...meni ne pomazu ni injekcije zodola I diklofena. ...muke nevidjene...a migrena bude I cesca zbog umora I nespavanja a mala beba ,sve ujednom,zato kazem bar jedan obrok na flasicu
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od libra35 13/2/2018, 15:41

Drage,ja jos nisam postavila sliku,teko ide preko telefona...probacu preko lap topa...valjda ce uspeti, pa da dobijem dozvolu za roditeljski dnevnik...jedva cekam
Draga BB nadam se da ste dobro i da uzivate sa svojom srecicom,napisi i koju rec u vezi carskog reza ako vec nisi...ja cu njv isto da dobijem predlog za carski zbog vto,godina,trombofilija...ali razmisljam da li spunalnu ili tot a lnu anesteziju da uzmem...molim iskustva i predloge..
libra35
libra35

Broj poruka : 385
Datum upisa : 12.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 13/2/2018, 15:55

Ja Sam se porodila car,zato sto kod nas u bolnici uglavnom vto trudnoce idu na cr I nema hocu,necu....mozda je prednost a mozda I mana....ja sam bila u totalnoj ali bi sl put izabrala spinal Iz razloga sto odmah vidis bebu a to je neprocenljivo....licno moje misljenje....samnom u sobi je bila zena u spinalu,isto smo se oporavile,samo sto ona nije smela da podize glavu....
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 23 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu