KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+61
Ancica 87
sanja 73
Principessa
Padobranka
Lilica
Elenaa
HappyGirl
Mimi12
NovaNada6
noja
srculence 84
Blanka
Zmajuška
Bobac
bobica83
MalaSaJuga
Bobaue
panda :)
Dora1
AriesMe
bebana81
saska1
Jerapetra
ne gubim nadu
PalcicaBg
aurora
ganedina
Vanja80
hany
zozoni
Makija
Vuchica
marina_82
micam
Nessi
SladZana
Toscana
Bekanicaa
Hobbes
Eve
bebko
Tavita
NikolaMaja
Mammy
BSNS
alisa
lilly13
zsuki75
Sirijus
Rada74
Lenaaa
Strumfeta78
BabyBear
Maki11132
dusica78
libra35
MIRKA85
AriesGirl
mimi85
BiKsi :)
Bozica
65 posters

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 21/12/2017, 19:49

[quote="SladZana"]Eh hany srecne oci sto te vide. Da bude bebicetno! 😘
Ja sam i zub pod anestezijom u 8. mjesecu trudnoce vadila tako da mislim da nemas frke.[/quote


Sladzana draga moja kod tebe isto novosti radost radost radost radost radost
a devojka velikaa love love
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tavita 21/12/2017, 23:45

Dora, baš me je rastužila vijest... Naravno da je utješno to što si spontano ostala trudna, daće dobri Bog da narednog puta bude sve kako treba. Grlim jako!

Ne gubim nadu, bravo! Želim ti laganu i dosadnu trudnoću srca1
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Makija 22/12/2017, 12:03

Išla sam danas na uz 9dc. Na desnom ima kolabirani folikul, a na levom je nešto puklo. Kaže dr ili je sinoć bila ovulacija ili je neka cista pukla. Da dodjem u ponedeljak da pogleda šta je. Je l moguće da ne može sad da zna da li je cista ili folikul? Endometrijum je 7.3mm. U svakom slučaju od ovog ciklusa nema ništa Sad

Makija

Broj poruka : 107
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 04.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dora1 23/12/2017, 11:20

Zdravo svima drage devojke. Ja postavila pitanje u odgovarajućoj temi, ali danima mi niko ne odgovara, pa hajde i ovde da postavim pa prebacite postove tamo.

Posle koliko dana ste išle na kontrolu nakon kiretaže (pitanje za one devojke koje su prošle, na žalost, kroz ovo iskustvo)? Meni u izveštaju piše za 7 dana, e sad sestre koje trebaju da se čuju sa dr i zakažu termin kontrole odlažu kao posle sledećeg ciklusa, verovatno su u komunikaciji sa dr. E sad, da l su svi termini zauzeti, ako jesu svakako bih išla negde drugde... Zar ne bi trebalo posle tih 7 dana od kiretaže da se ode na kontrolu da bi se ipak videlo da li je lepo sve očišćenjo? Baš sam zbunjena.
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana81 23/12/2017, 12:25

Dora moja zaova je prosla isto kroz sta i ti. Obavezno kontrola posle 7 dana. Ima zena kod kojih ostane,pa jos gore prodju. Ja se ne bih igrala sa tim, zelela bih znati da je sve skloonjeno,jer opasno je ne daj boze da ostane nesto.
bebana81
bebana81

Broj poruka : 285
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dora1 23/12/2017, 13:01

Bebana, hvala na odgovoru. I ja isto mislim da ta prva kontrola treba biti posle nedelju dana od intervencije. Tako ću i uraditi.
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 23/12/2017, 19:46

Dora nisam isti slucaj posto nisam imala kiretazu posle spontanog vec sam cekala da se samo ocisti(prestao razvoj u 7-oj nedelji trudnoce) al sam svakih 7-10 dana isla na UZ da se prati.potrajalo je mesec ipo da se sve ocisti.Ciklus zatim izazvan primolut nor-om da bi izbacila sve i nakon krvarenja opet UZ i sa posle redovnog ciklusa isla ponovo i konacno sve cisto i bez cisti.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 23/12/2017, 20:40

Dora obavezno proveri na uz. Meni je ostalo deo i morala sam hitno na histero. Idi bilo gde na uz i obavezno proveri osmeh srce
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 23/12/2017, 21:01

Dora ja sam isla svaki puta posle sledeceg ciklusa.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 23/12/2017, 21:50

Dora ja Sam juce bila,ta nije 10 Dana od kiretaze. Bolje odi da vidis ...eto I meni sta se desilo....
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bekanicaa 24/12/2017, 12:50

Hany draga, eto hvala dragom bogu. Veliki pozdrav osmeh srce osmeh srce osmeh srce
Bekanicaa
Bekanicaa

Broj poruka : 494
Datum upisa : 20.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dora1 25/12/2017, 15:45

Mala sa juga, žao mi je što se i tebi to desilo Sad

Stigli su mi rezultati analize materijala/uzorka/ploda.

NISU detektovane aneuploidije hromozoma 13, 15, 16,18, 21, 22 i polnih hromozoma.

Da li to znači da je moglo biti nešto što je moglo da se spreči?? Baš brinem, baš se osećam bez veze ako je nešto što je moglo da se spreči.. Inače, bio je dečak u pitanju.
To baš nisam morala da znam, baš mi nešto teško sad....
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesMe 25/12/2017, 16:33

Pozdrav svima,
Radila sam NK celije iz krvi, povisene su mi vrednosti Aktiviranog T limfocita HLA-DR+ i Aktivoranog supresora T ly (cd4+ hla-dr+).
Da li mozda neko zna sta to znaci, procitala sam malo na netu ali me zanima vezano za vto na sta to utice i kako se resava.
Hvala unapred....

AriesMe

Broj poruka : 7
Datum upisa : 19.12.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 25/12/2017, 17:41

AriesMe ja sam isto skoro radila Nk celije iz uzorka endometrijuma(posle spontanog pobacaja inace iz VTO trudnoca) i rezultat je 12% a dozvoljeno 6%.Sledeci pokusaj treba da uvedem Pronizon10mg i Intralipidnu infuziju da bi sprecili imuni odgovor organizma.Inace nk celije su tzv"celije ubice" plod prepoznaju kao strano telo ili opasnost za organizam i blokiraju njegov razvoj i nedozvoljavaju da dodje ili vec zapoceta trudnoca da se razvija.Nadam se da sam bila jasna.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tavita 25/12/2017, 17:55

Dora, znam da je teško, ali nemoj time sada da razbijaš glavu. Vjerovatno si primala heparinsku terapiju, neka od žena ti je na Dešavanjima ti je savjetovala još da provjeriš IR.
Ako nije bilo hromozomskih anomalija (i hvala Bogu što ih nije bilo, jer bi, u suprotnom, više strepila u narednoj trudnoći), ne znači da je beba morala biti zdrava. Možda je problem bio anatomske prirode... Najčešće se razlog nikad ne sazna. Teško je kad ti maleni životi odu, ogromnu količinu patnje i milion pitanja ostave za sobom. A onda, pošto su oni već u nama probudili mamu, polako prikupimo snagu i krenemo u susret drugom čedu. Grlim te jako, draga, i želim ti da se što prije podigneš. zagrljaj
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesMe 25/12/2017, 17:58

Hvala na odgovoru, bila si jasna, samo sto sam ja shvatila da su NK odvojene od T i B limfocita. Odnosno da to sto je meni iskocilo nisu NK celije. Ne znam da li je terapija ista, bas sam se zabrinula posto pise da ti T limfociti luce neki toxin cija je uloga takodje stranih tela u organizmu. Ovo je bilo iz krvi a iz endo me ceka posle NG.

AriesMe

Broj poruka : 7
Datum upisa : 19.12.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 25/12/2017, 18:53

AriesMe meni je ponudjeno da uradim nalaz NK iz endometrijuma ili iz krvi ne oboje,rekli mi da je iz endometrijuma pouzdanije jer se bas vide NK celije koje su tu koncentrisane.Koliko sam razumela,a mozda i gresim,da je to isto i terapija je ista.Samo sto su metode utvrdjivanja njihovog prisustva razlicite.
Inace one su dobre kad ih ima u organizmu, koliko sam shvatila jer brane organizam od bolesti i infekcija(tipa karcinoma,bakterijskih infekcija...).
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 25/12/2017, 19:00

Dora draga znam da je tesko i pitanja u glavi milion al najcesce ostaju bez odgovora.Uradi sve analize sto nisi pokri se terapijom i sa verom u Boga napred,pokusaj da to ostane iza tebe.Veruj da ces uspeti.Ljubim te
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 25/12/2017, 20:20

Aries NK celije iz krvi u kontekstu vto ne znace puno jer kao sto micam rece one su korisne u organizmu jer se uz pomoc njih organizam brani od bolesti... nije dobro kad se nk celije nadju u povisenom broju u endometrijumu jer onda mogu da napadnu plod i onemoguce njegovo usadjivanje ili izazovu spontani... al cini mi se da sam ti ovo vec pisala
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dora1 25/12/2017, 20:34

Tavita ::Dora, znam da je teško, ali nemoj time sada da razbijaš glavu. Vjerovatno si primala heparinsku terapiju, neka od žena ti je na Dešavanjima ti je savjetovala još da provjeriš IR.
Ako nije bilo hromozomskih anomalija (i hvala Bogu što ih nije bilo, jer bi, u suprotnom, više strepila u narednoj trudnoći), ne znači da je beba morala biti zdrava. Možda je problem bio anatomske prirode... Najčešće se razlog nikad ne sazna. Teško je kad ti maleni životi odu, ogromnu količinu patnje i milion pitanja ostave za sobom. A onda, pošto su oni već u nama probudili mamu, polako prikupimo snagu i krenemo u susret drugom čedu. Grlim te jako, draga, i želim ti da se što prije podigneš. zagrljaj

Pa ja i imam IR, pijem Glukofaž, e sad ne znam koliko je merodavno da ponovo radim OGTT jer sam pod Glukofažom. Svakako to moram da vidim sa svojim endokrinologom. Lepo zvuči ova boldovana rečenica srca

Videću sa dr, šta on misli, pa ću videti na šta moram da obratim pažnju, šta od analiza raditi (ono što nisam, evo na primer nisam radila NK ćelije..). Hvala vam, devojke, u svakom slučaju.

Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 25/12/2017, 23:34

Meni je Kopitovicka rekla da sl.mesec radim NK ćelije iz endometrijuma, ali i iz krvi. Koliko sam je ja shvatila radi se u paketu sve kod njih...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 26/12/2017, 12:48

Ja imam povišene neke parametre iz krvi. Razmišljam o tome da ih odradim i iz endometrijuma.
Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Nk10
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 26/12/2017, 13:44

Principessa i ja sam kod njih radila i isto tako sam razumela da treba oba da radim,medjutim kad sam otisla ona me pita koji cu jedan treba tako da sam odlucila za endometrijum posto mi je i ona rekla da je merodavniji.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 26/12/2017, 16:54

Meni je pre neki dan na pregledu rekla oba...videćemo...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dora1 27/12/2017, 12:01

Dobar dan devojke drage. Sad ste me navele na to da i ja razmisljam o analizi NK ćelija. Imam nekoliko pitanja, pre nego što odem kod dr. Koliko sam shvatila analiza se uzima iz endometrijuma i iz krvi. U kojem delu ciklusa se radi i jedno i drugo i zašto se radi iz endometrijuma?

Sirijus, draga, da li su to svi parametri NK ćelija? Ako sad hoću da radim Nk ćelije iz krvi, tamo u klinici će znati šta sve treba?
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu