KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+61
Ancica 87
sanja 73
Principessa
Padobranka
Lilica
Elenaa
HappyGirl
Mimi12
NovaNada6
noja
srculence 84
Blanka
Zmajuška
Bobac
bobica83
MalaSaJuga
Bobaue
panda :)
Dora1
AriesMe
bebana81
saska1
Jerapetra
ne gubim nadu
PalcicaBg
aurora
ganedina
Vanja80
hany
zozoni
Makija
Vuchica
marina_82
micam
Nessi
SladZana
Toscana
Bekanicaa
Hobbes
Eve
bebko
Tavita
NikolaMaja
Mammy
BSNS
alisa
lilly13
zsuki75
Sirijus
Rada74
Lenaaa
Strumfeta78
BabyBear
Maki11132
dusica78
libra35
MIRKA85
AriesGirl
mimi85
BiKsi :)
Bozica
65 posters

Strana 25 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 12/12/2017, 16:50

Biohemijska trudnoca nije lazno pozitivna beta vec cesto to mesaju... biohemijska trudnoca su tek zacete trudnoce koje odu sa prvim ciklusom... za vecinu biohemiskih trudnoca zene nisu ni svesne da su ih imale jer odu sa prvim ciklusom... da ne radimo betu ne bi ni mi znale
Treba razlikovati betu od pregnila i betu od biohemijske...
A kod vto koliko znam i nema zutog tela jer zuto telo nastaje posle pucanja folikula zato se i daju utrici i pregnil da se nadomesti progesteron...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 12/12/2017, 17:11

Da, kod prirodnog začeća, zna se šta je biohemijska trudnoća. Ali, u slučaju vto, kada se u periodu između transfera i vađenja prve bete koristi pregnil, ne znam da li iko može sa pouzdanošću 100% da utvrdi da li je pozitivna beta rezultat pregnila ili se "nešto dešavalo". Čula sam različita tumačenja lekara o tome, da ako je beta 2 dana nakon poslednjeg pregnila do 20, to je onda od pregnila ili do 30 ili do 40. Nisu usaglašeni oko toga (kao ni oko mnogih drugih stvari) što meni govori da se to baš i ne može tačno utvrditi. Što se tiče žutog tela, i kad se radi vto (osim u slučaju donacije) postoji žuto telo, bar sam ja tako razumela dr Kopitović (a i nije mi logično da ga nema jer bilo da folikul prsne sam i oslobodi jajnu ćeliju ili se vrši punkcija folikula, posle toga se stvara žuto telo) i od nje sam dobila objašnjenje koje sam u prethodnom postu napisala za uticaj pregnila na žuto telo.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 12/12/2017, 17:21

Hmmm nesto mi to za zuto telo ne pije vodu jer bi po toj logici posle vto imali 5,6,7... zutih tela lol! jel tako? Zuto telo nastaje od pucanja folikula... u prirodnom ciklusu imas jedan folikul i jedno zuto telo... znaci po logici stvari posle stimulacije i aspiracije zena bi imala 5,6 ... zutih tela... u zavisnosti koliko folikula aspiriraju... a opet od cega se napravi to zuto telo kad folikul aspiriraju? On i ne pukne kod vto?
A za pregnil i biohemijske doktori svasta pricaju al jedno se iz iskustva sa foruma zna... ako si primio pregnil 2 dana pre vadjenja bete i ona bila 30 i posle pala to nije biohemijska... po meni je biohemijska iz vto kad ti ke beta preko 50 pa pocne da pada... sve ispod 50 ako primas pregnil nije biohemijska... 12 dan od transfera kad se obicno radi beta ona bi morala da bude preko 50...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 12/12/2017, 17:28

Koliko sam ja shvatila tu proceduru aspiracije, folikuli se probadaju i usisavaju se jajne ćelije, pa na tom mestu ostaju neki tragovi koji pretpostavljam imaju ulogu žutog tela. Meni je to pomenula dr na transferu.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 12/12/2017, 17:32

Sad si me naterala da idem opet da citam o zutom telu lol! davno bese kad sam to citala...
Nesto sam bila ubedjena da zuto telo nastaje od folikula koji je pukao a sad citam da ono nastaje izgleda od onih manjih folikula koji su ostali u jajniku.... vodeci folikul pukne i oslobodi jajnu celiju a od onih manjih koji su ostali se stvori zuto telo....

i da smetnula sam sa uma da oni prilikom aspiracije samo usisaju jajnu celiju ne ceo folikul...




alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 12/12/2017, 17:36

Što manje čitamo i znamo o tome, bolje za nas Wink Najbolje je onim ženama koje ne znaju ni šta je ovulacija ni šta je folikul i trudnoća ih uvek iznenadi Very Happy

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 12/12/2017, 17:42

Prostudirah Razz
Elem kod vto nije sigurno da ce od ostatka folikula posle aspiracije da se napravi zuto telo i zbog toga se prepisuju utrici a posto ne resorbuje svaki organizam podjednako dobro onda se nekim zenama dodatno prepisuju i inekcije progesterona .... ala sam pametna ko pcelica maja lol!
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 12/12/2017, 17:47

Bravo pčelice! Wink A zašto se prepisuje pregnil? Jel piše to negde u tim tekstovima koje si sad gledala? To beše interesovalo Padobranku...
Mada ja i dalje mislim za pregnil da ga prepisuju da bi beta bila pozitivna (lažno)  lol! da je to za kliniku bolje nego da je 0

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 12/12/2017, 18:29

Pregnil se daje zato sto je to cist beta hcg a porast bete tera zuto telo da luci progesteron... nekad telo ne apsorbuje dovoljno progesterona iz utrica i pregnil sluzi da podstakne zuto telo da samo stvori vise pg-a
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tavita 12/12/2017, 18:34

Toscana, pa divno! Čestitam! Rekosmo mi da se ipak sačeka beta igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Padobranka 12/12/2017, 19:11

Hvala vam. Ima li neko iskustva sa ERA testom
Padobranka
Padobranka

Broj poruka : 168
Datum upisa : 25.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 12/12/2017, 19:12

Pih. Pregnil posle dva dana ispari iz organizma. Ja sam ga u prvoj vto primila 10 dan oko 3 popodne a betu vadila 12 dan. Beta <5 Shocked Very Happy ali zato da divne dve crte na testu lol! kada se saspe razblazen.
Ne podrzavam tu teoriju o porastu lazno pozitivnih beta. I da zbog toga daju pregnil. Definitivno isparava iz organizma posle dva dana. Ili beta bude mala od njega ko sto rece Alisa. Ali posto smo svi svesni da je to beta hcg uvek gledamo da betu izvadimo par dana po primanju istoga.
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 12/12/2017, 19:50

Toskana cestitam odlicna beta.
Ovde mi sve lici da trazimo krivca za neuspeh u pregnilu al nije tako.
Bilo je biohemijskih kod mene sa betama oko 40 i sa pregnilom i bez njega,a i onih manjih od 5 isto tako.Znaci nije pregnil.Meni u PFC zadnji put dali Pregnil 1500 al podkozno u stomak dva puta nedeljno.Beta bila 64 pa za dva dana 204.Kasnije bio spontani sto nema veze sa pregnilom i implantacijom.Daje se kao podrska zutom telu i podpomaze implantaciju objasnjenje dr Sonje ali mora se primati 2puta nedeljno do prvog UZ.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 12/12/2017, 20:20

Evo zene moje vratila sam se ,radjena mi je kiretaza....raspadam se...pisacu vam. Ova krvarenja Nisu bila uzaludna trip puta za mesec dana .Dana pocelo sve spadati nesto zgrusano, a I miris se promenio...pisacu vam kad se oporavim
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 12/12/2017, 20:49

Mala zagrljaj
Sta sad
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Padobranka 12/12/2017, 21:21

Zanimljiv tekst o razlozima neuspeha IVF-a

https://repozitorij.mef.unizg.hr/islandora/object/mef%3A212/datastream/PDF/view
Padobranka
Padobranka

Broj poruka : 168
Datum upisa : 25.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 12/12/2017, 21:26

Mala, zelim ti da se sto pre oporavis. Grlim.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sanja 73 12/12/2017, 21:51

Mala, da što pre ozdraviš, grlim te jako
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 12/12/2017, 22:22

Mala, da sto pre prodje zagrljaj grlim jako
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od marina_82 12/12/2017, 22:51

Mala, nadam se da si dobro. Ljubim i grlim..javi nam se
marina_82
marina_82

Broj poruka : 596
Godina : 42
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 12/12/2017, 23:40

MalaSaJuga ::Evo zene moje vratila sam se ,radjena mi je kiretaza....raspadam se...pisacu vam. Ova krvarenja Nisu bila uzaludna trip puta za mesec dana .Dana pocelo sve spadati nesto zgrusano, a I miris se promenio...pisacu vam kad se oporavim
Jao, Mala, sta te to snadje?
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 12/12/2017, 23:54

Uh mala, samo da se ti nama sto pre oporavis....Grlim te jako i mislim na tebe! 😘💋❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 13/12/2017, 00:15

Joj Mala, pa otkud sad to odjednom? Sad
Mislim na tebe I saljem ti svu snagu I energiju da sto pre prodje  osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vanja80 13/12/2017, 07:43

Mala, draga, sta se desilo, samo da se brzo oporavis, javi se kad budes mogla.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 13/12/2017, 09:03

Eto drage moje....znate da je pre mesec Dana bila biohemijska trudnoca. Nakon toga Dr me pregleda us I rekao nesto se desavala,prekini terapiju I prokrvarices. Poslednja beta bila je 77. Da napomenem nismo vise vadili betu samo tada...nakon toga prokrvarim 8.3. bude obilnicje,bolnije of ciklusa. PA prokrvarim28.3. otisla Sam prosle srede kod jedne Dr da vidim jer sve ok,one me gledala uz preko stomaka,kaze sve je dobro ,malo jajnici uvecani Al to je of stimilacije. U nedelju j opet prokrvarim. Ali nije bas bio normalan ciklus. Ispadali su parcici,Al bas parcici. Ja u ponedeljak opet odem.ona samo pogledala na ulozak pa kaze I'ma krvarenja Al kao tebi sad ovulacija imajte odnose.reko I can trudnocu je nemoguce zbog azzospermije.kaze ona meni a da secam se....e onda juce krenulo nesto nekontrolisano da ispada is mene,cudnog sadrzaja. Ja tako stojim iznad vc solje I osecam kako to ispada ,bill je strasno. A I da tako kazemo,smrdelo je...onda smo pozvali Dr koj je radila cr sa Vasom. Provo me pregledala manuelno,I na jednom mestu je bilo bas bolno,onda sondom I videlo se 7mm ostatak of trudnoce,malo Ali kako ona kaze dovoljno da pravi problem. I eto ...
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 25 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu