KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+61
Ancica 87
sanja 73
Principessa
Padobranka
Lilica
Elenaa
HappyGirl
Mimi12
NovaNada6
noja
srculence 84
Blanka
Zmajuška
Bobac
bobica83
MalaSaJuga
Bobaue
panda :)
Dora1
AriesMe
bebana81
saska1
Jerapetra
ne gubim nadu
PalcicaBg
aurora
ganedina
Vanja80
hany
zozoni
Makija
Vuchica
marina_82
micam
Nessi
SladZana
Toscana
Bekanicaa
Hobbes
Eve
bebko
Tavita
NikolaMaja
Mammy
BSNS
alisa
lilly13
zsuki75
Sirijus
Rada74
Lenaaa
Strumfeta78
BabyBear
Maki11132
dusica78
libra35
MIRKA85
AriesGirl
mimi85
BiKsi :)
Bozica
65 posters

Strana 16 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BSNS 26/11/2017, 00:04

Pozdrav svima. Kako je prošlo slavlje večeras? Sigurno ste uživale i lepo proslavile i nadam se da se vidimo na nekom od narednih druženja. Hvala puno svima za podršku i navijanje za moju betu. Čekam četvrtak, ali da svisnem do tad. Promena osećanja svaki dan, čas strepnja, ona zabrinutost, šta ako ne uspe, onda grdim samu sebe, ma samo pozitiva. Stalno si govorim, koja verovatnoća da se baš ta jedna ćelija koju sam dobila oplodila i podelila, to mora biti moj borac koga ću držati u naručju.
Micam šaljem snagu i podršku za dalji poduhvat i da završi sa uspehom.
NikolaMaja nek je sa srećom, držim fige i navijam igracice igracice igracice
Mammy jesi radila betu danas ili ćeš sutra? Navijam igracice igracice igracice

Ljubim Vas sve puno, puno srca1
BSNS
BSNS

Broj poruka : 16
Godina : 41
Location : Novi Sad
Datum upisa : 07.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mammy 26/11/2017, 07:31

Dobro jutro!
Sigurno ste se lepo provele sinoc,pa sad pajkite Very Happy
Danas je moj D dan...ali posto je nedelje betu vadim sutra...
Savladala sam sebe da ne radim testove,a sa MM sam se dogivorila da ce to biti pon.
Neizdrz je poprilican,stalno me bolucka donji deo stomaka,grudi nista....
Micam, drzim fige. Meni su NK celije bile 7%,primala sam iintralipid i sad pijem Dexason.
BSNS sta da ti kazem,tj i ja smo u slicnoj situaciji,zaista jedva
cekam sutra,pa kako god.
NikolaMala igracice  igracice  igracice
Kada se meri temperatura,da li se meri oralno ili ispod pazuha?
I da li je vazno da ona bude izmerena  odmah po budjenju?
Pozdrav za sve!! srca1

Mammy

Broj poruka : 59
Datum upisa : 19.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mammy 26/11/2017, 07:42

BSNS kada ti vadis betu?
Navijam za nase petocelijske borce Very Happy igracice igracice igracice igracice

Mammy

Broj poruka : 59
Datum upisa : 19.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mammy 26/11/2017, 08:07

BSNS,ne znam vise gde udaram....sad vidim da si napisala u cetvrtak vadis betu! radost

Mammy

Broj poruka : 59
Datum upisa : 19.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od panda :) 26/11/2017, 08:50

Zene jedno pitanje,da li posle transfera treba nastaviti piti vigantol kapi i koenzim q10? Mammy i BSNS navijam za veliku betu

panda :)

Broj poruka : 103
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 04.02.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 26/11/2017, 09:27

Mammy ::Kada se meri temperatura,da li se meri oralno ili ispod pazuha?
I da li je vazno da ona bude izmerena  odmah po budjenju?
Bazalna temperatura se meri odmah po budjenju. Ako se meri oralno bice malo veca vrednost nego ako se meri ispod pazuha ali u oba slucaja ce biti povisena ako je progesteron visok, tj. ako se koriste dodaci progesterona (utrogestan, progesteron depo i sl.), zato se ne treba opterecivati merenjem temperature dok se ceka beta jer to nista ne znaci u postupcima vto, samo pri prirodnom zatrudnjivanju. Proverila sam to i na svom primeru.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 26/11/2017, 09:31

panda :) :: Zene jedno pitanje,da li posle transfera treba nastaviti piti vigantol kapi i koenzim q10?  Mammy i BSNS navijam za veliku betu
Vigantol je bezbedan u trudnoci i potreban pri nedostatku vitamina d, a ja mislim da ni q10 ne smeta, mada za to nisam sigurna, a koristila sam ga i posle transfera do bete. Na svim tim suplementima pise da se treba konsultovati sa lekarom u slucaju trudnoce.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 26/11/2017, 10:27

Mammy, bazalna temp. se meri ujutu kad se probudis dok si jos u krevetu. Ali batali tu rabotu, ne znaci da ako nemas temp. da nisi trudna. Mnogo zena je to potvrdilo. Znaci, zaboravi toplomer.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dora1 26/11/2017, 10:31

Mammy i BSNS, srećno devojke!!

Uh ja nikad nisam mogla da izdržim barem test da uradim ako nisam u prilici betu da vadim! Embarassed svaka čast na strpljenju!!!

Mimi85, je l ja to pročitah negde na prošlim stranama da se polako spremaš za Prag? Divno!!! I neka si se pokrenula. Pomno ću pratiti svaki tvoj dan! Baš sam srećna zbog tebe što se bliži taj dan, najlepši dan u tvom životu!! osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 26/11/2017, 14:15

Mammy i BSNS, srecno!!!
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 26/11/2017, 14:16

NikolaMaja, igracice igracice igracice roda roda roda
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 26/11/2017, 17:19

Mammy, da sutra bude trocifrena beta, svaka cast za strpljenje!!! igracice igracice igracice
BSNS, hajde curo, samo napred!!! igracice igracice igracice
Vidim na Fejsu da ste se sinoć super provele i bravo za sve vas koje ste bile!
Mi smo malopre doputovali kućici. Ljubim vas sve!!!! osmeh srce osmeh srce osmeh srce
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Elenaa 26/11/2017, 18:18

Mammy srecno draga i da bude beta ko kuca!!
Imas pp

Elenaa

Broj poruka : 87
Datum upisa : 03.11.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tavita 26/11/2017, 21:58

Mammy, srećno sutra! Svaka čast na strpljenju, neka bude nagrađeno jednom veeelikom betom. beta beta beta
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mammy 26/11/2017, 22:20

Hvala devojke na lepim zeljama!sreca
Javljam sutra!
Tavita uzivaj sa svojim medenjakom srca1

Mammy

Broj poruka : 59
Datum upisa : 19.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 26/11/2017, 22:56

Mammy držimo fige da nas sve obradujes sutra 🤞🏼💪🏼❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 50
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 26/11/2017, 23:11

Dora1 ::Mammy i BSNS, srećno devojke!!

Uh ja nikad nisam mogla da izdržim barem test da uradim ako nisam u prilici betu da vadim!  Embarassed  svaka čast na strpljenju!!!

Mimi85, je l ja to pročitah negde na prošlim stranama da se polako spremaš za Prag? Divno!!! I neka si se pokrenula. Pomno ću pratiti svaki tvoj dan! Baš sam srećna zbog tebe što se bliži taj dan, najlepši dan u tvom životu!! osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce
C

Polako ali sigurno.... Izbacila slatkise, i sad cu polako po lekarima itd,nadam se tamo negde u februaru da cemo u Prag
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vanja80 27/11/2017, 08:27

Mammy, BSNS, NikolaMaja, drzim fige! igracice wavecrowd
Makija, sve sto ti je prepisala je za kvalitetnije jajne celije, mislim da ne moze da ti skodi, samo da pomogne. Pitala si za glukofaz i Inofolic, da li smes zajedno da pijes, ja sam zbog IR na glukofazu, u petak sam bila na kontroli kod endokrinologa i prepisala mi je da pijem i Inofolic, jednu dnevno, jer se pripremamo za trudnocu.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 27/11/2017, 09:29

Ajde cure javljajete bete evo Sladja probi led sledite je navijači2 navijači2 navijači2 navijamo
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 27/11/2017, 11:41

Micam draga, mozda ovaj tvoj rezultat NK celija I jeste uzrok poslednje neuspele trudnoce ali to nikad neces znati. Ne vredi sad da lupas glavu oko toga vec misli okreni ka sledecem postupku. Dobro je sto si odradila NK celije I sto znas sta ti je ciniti dalje. U sledecem postupku OBAVEZNO uzmi intralipidnu infuziju I videces, sve ce biti dobro osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 27/11/2017, 11:55

BB ok znam i ja sve to da nikad necu znati jednostavno nije nam se dalo.sad idem na intralipidnu kad krenem.Ko je tebi prepisao to i odredio kako treba?Meni Kopitovicka rekla 1-2dan ciklusa,na dan stopa,na dan transfera,ako je beta pozitivna 14-15dan posle transfera za dalje cemo se dogovarati i pronizon 10mg obavezno
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mammy 27/11/2017, 12:48

Nemam lepe vesti .
Beta 19,2
Ok sam,znam da sam uradila sve sto sam ja mogla...

Mammy

Broj poruka : 59
Datum upisa : 19.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 27/11/2017, 13:28

Mamyy Sad Sad Sad otresi kolena i dalje nema nam druge.Planiraj i veruj u uspeh.]
zagrljaj zagrljaj zagrljaj
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 27/11/2017, 13:31

Mammy, e jbga. Nesto se desavalo verovatno je malo falilo. Ako imas snage, ti pokusaj jos koji put, mozda neki prirodnjak, da ne ides na stimulaciju. Nadam se da si dobro. Zagrli prvence, a bice kako je najbolje za nas. Ti si dala sve od sebe.

Ostalim curama puno srece.

Micam, mozda jeste, mozda nije otislo zbog nk celija. Ali za sledeci postupak moras imati pravu terapiju. Kortikosteroidi i intralipidna infuzija, i da verujemo da je to za tebe dobitna kombinacija! A ja cu verovati da jeste!

Ja sam vitamin d pila u trudnoci. Za konezim ne znam.

BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 27/11/2017, 14:07

micam ::BB ok znam i ja sve to da nikad necu znati jednostavno nije nam se dalo.sad idem na intralipidnu kad krenem.Ko je tebi prepisao to i odredio kako treba?Meni Kopitovicka rekla 1-2dan ciklusa,na dan stopa,na dan transfera,ako je beta pozitivna 14-15dan posle transfera za dalje cemo se dogovarati i pronizon 10mg obavezno
Micam draga, dopisivale smo se ti I j u avgustu I rekla sam ti tada da mi je dr Sonja iz PFC preporucila intralipidmu infuziju I da nema veze sto imas povecan holesterol za primenu infuzije. Ona se prima na svake 2 nedelje (ne bas tacno, moze +/- 2-3 dana. Znaci, prvu primis otprilike na 1. ili 2. dan ciklusa, drugu na dan ET, trecu na dan pozitivne bete ili sutradan (zavisi koliko ces izdrzati da ne uradis betu) I nadalje na oko 2 nedelje, zakljucno sa 12om nedeljom trudnoce.
Citala sam skoro da je neko kod Kopitovicke primio na dan stopa pa na dan ET. Mislim da je to preblizu I da nema razloga za tako cestim primanjem, zbog organizma, eventualnih alergija, a I mislim da nema svrhe dve primiti tako cesto a ostale sa normalnim razmakom.

Gde ces ti raditi sledecu vto? Ako radis u Feroni, onda ne znam, slusaj sta ti ona kaze, a ako radis u PFC nema razloga da slusas nju. Pisi PFC da hoces ovaj put da primenjujes intralipidnu infuziju I da molis da ti dr Sonja (ne kazes oni nego dr Sonja) napise semu kad I kako primenjujes.
Jedna doza ti je 100 ml intralipida I moze da se kupi u apoteci Igor za 620 din. Sama primena infuzije u BG je najjevtinija u BIS Intermedicus I kosta 3.000 din. I znaci da jednu terapiju platis ukupno 30 e. U PFC na dan ET kosta 150 evra.

Naravno, prednizon od 10 mg posle ET obavezno. U PFC daju toliku terapiju, a pre ET daju 5 mg.

Moja preporuka ti je I akupunktura ako ides u Prag. I o tome smo se dopisivale u avgustu.

S obzirom da si vec bila trudna mislim da ce ti ovo biti dobitna kombinacija za sledecu vto. Drzim fige jako  poljubci
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 16 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu